A jó reggeli 10 aranyszabálya - a legfontosabb étkezés fogyókúra idején is!

Mit, mennyit, és miből? Kinek higgyünk? A népi bölcsességnek vagy a reformereknek? Vajon a jó reggeli mindenki számára egyforma? Diétás, fitnesz- és táplálkozási szakértők és természetgyógyászok tanácsait gyűjtöttük össze.

A vegetáriánus reggeli – ha a teljes táplálkozást szem előtt tartod – nagyon fontos. A vegetáriánus táplálkozás nem csak azt jelenti, hogy nem eszel húst. Ettől ugyanis minden reggel bazi túrós táskákat tömhetnél a fejedbe, és akkorára hízhatnál, mint egy bölény. A jó vegetáriánus reggeli kiegyensúlyozottá tesz.
Tartalmaz:
magvakat (pl. egészséges müzlit), tejterméket (joghurtot, kefirt, vagy tejfölt) zöldségféléket, vitaminforrásokat (salátákat, gyümölcsöket).

HarmoNet tipp: Reform ebéd fél óra alatt! 3 könnyű szárnyas étel >>

Az egészséges reggeli azonban nem csak vegetáriánus fogás lehet. A húsos szendvicsre valók, a teljes kiőrlésű kenyerekre kent, saját készítésű krémek szintén nagyon jók lehetnek. A legjobb, ha nem kész dolgokat vásárolunk, hanem magunk keverünk tiszta alapanyagokból ilyen krémet. A körözött, a májas krémek, vagy a halak, tojáskrém, vagy a pástétomok, nagyon finomak.



A jó reggeli 10 aranyszabálya:

  1. Legyen nagyon bőséges, kiadós. Lakjunk vele jól bátran.
  2. Tartalmazzon változatos dolgokat, ne minden nap ugyanazt együk. Egyik nap lehet édesség, másik nap húsos, harmadnap zöldséges fogás, mindig variáljuk a reggeliket.
  3. Bátran együnk reggelire tojásos ételeket, vagy egy kicsit vastagabb húsokat – de csak akkor, ha utána mozogni is fogunk legalább annyit, amennyi ezt a zsír és kalória mennyiséget elégeti.
  4. Reggel legalább heti egy alkalommal – vagy még többször - válasszunk zabpelyhet, magvakat, egészséges müzliket. (A cukrozott müzliszerű dolgok nem egészségesek!)
  5. A reggeli étkezéshez igyunk sok folyadékot, legalább 2 deciliter gyümölcslevet friss gyümölcsből, vagy turmixot. A víz, a friss, vagy behűtött tea is nagyszerű.
  6. A folyadékokat, ételeket ne cukrozzuk. Ha kikerülhetetlen, hogy édesítsünk, használjunk mézet! Csak házi lekvárt, minőségi mézet fogyasszunk!
  7. A reggel kávéval indul? Cseréljük fokozatosan zöld teára! Egészségesebb!
  8. Előfordul, hogy a reggeli időnként elmaradna – ezekre az esetekre tartsunk odahaza egészséges müzli szeletet, korpás kekszet, joghurtot és kefirt. Ezeket magunkkal vihetjük és akár az autóban is elfogyaszthatjuk, vagy a táskánk mélyéről elővarázsolhatjuk. A gyors reggeli fontos kelléke lehet egy banán.
  9. Ne együnk kész felvágottakat – a legtöbbjük egészségtelen, túl sós, és húsipari melléktermékekből készült. Készítsünk saját szendvics-feltéteket, amik finomak, egészségesek. A sajtok közül is azokat válasszuk, amik nem gyors érlelésűek, vagy ömlesztettek. Keressük a juhsajtot, a kecskesajtot, a házi sajtokat.
  10. Legalább heti egyszer együnk teljes kiőrlésű kenyeret. Használjunk minőségi margarint, vagy vajat.


HarmoNet tipp: 10 alaptézis, ha nem akarsz fogyózni, csak fogyni >>

A klasszikus reggeli ételek – a bundás kenyér, az omlettek, vagy a szalonnás ételek – többségében egészségtelenek, de ha szeretjük őket és nem fogyókúrázunk, időszakonként beleférnek a reggelik közé, későbbi étkezés azonban soha ne ez legyen.