Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Mire van jogunk és mire nincs?
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kisállat simogató
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 11. 22:26    Hozzászólás témája: Mire van jogunk és mire nincs? Hozzászólás az előzmény idézésével

A témát a Faliújságból szedtem ki és új témát nyitottam neki. hangya

Mélben kaptam, kirakom, olvassátok és tegyetek belátásotok szerint.

Először ezt olvasd el:
http://www.magyarhirlap.hu/cikk.php?cikk=128004

itt a film is:
http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/alszent4670/

itt lehet aláírni a petíciót:
http://www.allatesbarat.hu/

A hozzászólás legutóbb hangya által 2007. 05. 13. 21:22-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 12. 05:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Először ezt olvasd el:

itt a film is:

Én már aláírtam! protest
Lia
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 12. 09:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

de jó, hogy beraktad ezeket a linkeket...
azon gondolkodtam, hogy ez miért nem téma? Azért, mert mindenki teljesen egyetért és elutasítja? És aki nem, az pedig azért nem, mert olyan hülye, hogy fel sem fogja, vagy épp ellenkezőleg: lát valamit, amit nem képes elmondani?
A másodiknak még mindig két továbbfejlődése van: az egyik, hogy oda jutunk, mint tegnap a hírekben a két ausztrál kislány, akik kipróbálták, lenne-e bűntudatuk egy ember megölése után, vagy... vagy... van egyáltalán másik lehetőség? szerintem van, de ...

(a másik, hogy mi az, hogy a gerinces állatok kínzásáért?
szerintem az a közérdekű közlemény(vagy mi), amiben egy motoros áthajt egy addig tök békésen legelésző csiga-állatkán, ugyan olyan kegyetlen... attól, hogy nekik nem ugyan olyan az idegrendszerük, honnan olyan biztosak benne, hogy nekik nem fáj sokkal jobban? persze ez már tényleg csak a hab, mert honnan tudjuk, hogy a zöldségnek nem fáj, ha balaharapunk? satöbbi)

... vissza: nekem azért van kifogásom a film ellen, (hosszas beszélgetések után....) mert ha művész, akkor meg kell, hogy találja azt a - művészi - eszközt, amivel hatást tud elérni, és ugyan ezt tanítja, de egy élet kioltása nélkül.
ennek a határán áll még Hermann Nitsch, akiről tudok eleget, és a cikk által említett Taxidermia, amit viszont nem láttam, viszont Szöllősi Gézáról szintén eleget tudok... na ők ketten már művészek... és az, aki saját magát vágta fel (nem jut eszembe a neve) - ő is tanított valamit, amit ő olyan fontosnak érzett, hogy feláldozta érte a saját életét(az más kérdés, hogy az életével lehet hatásosabb lett volna a tanítása, mint a halálával...), akkor az oké, mert az ő döntése, viszont, ahogy Bl. is mondta: "a macska nem akarta ezt, ő nem akart elmondani semmit a halálával"

"-És fityfiritty - mondta Vacskamati."
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 12. 09:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az utolsó mondatot még egyszer kérlek! Wink
Lia
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 12. 09:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

az utolsó mondatot szerintem itt mind tudjuk, az az érdekes, kinek miért az az utolsó mondat

"-És fityfiritty - mondta Vacskamati."
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 12. 13:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, a határokat szabad feszegetni, de átlépni soha. Csak kinek hol a határ... ?
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 12. 13:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
hangya írta:

Először ezt olvasd el:

itt a film is:

Én már aláírtam! protest

Én is!!!
(De a videót nem néztem meg, mert én nem bírnám...)
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Bűnöslélek
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 12. 15:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A határ az általános érték, az élet.

Én nem írtam alá és nem is fogom.
Most, hogy többet láttam az "alkotásból" már tudom, hogy nem volt olyan ostoba a készítő. Az alkotás valós problémákat, tényleg értlemesen feszeget, de elkövette A hibát. Értékek elvételével üzent, amihez nincs joga. Persz ez sokakat nem akadályoz meg.
Abban még mindíg hiszek, hogy az alkotás valóban művészet, de az alkotó elveszítette a jogát, hogy művésznek nevezhesse magát.
Kerüljön börtönbe, vagy amit akartok, de a film legyen csak díjjazott, megérdemli.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 12. 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Először ezt olvasd el:

itt a film is:

Én sem néztem meg a filmet.Nem azért mert nem lettem volna elég "bátor" Crying or Very sad megnézni..... pusztán egyszerűen nem vagyok képes tehetetlenül, segítségnyújtásra való esély nélkül belepillantani bármiféle élet szenvedésébe.Nem okoz örömöt a szenvedés látványa.Inkább elszomorít.Bármilyen beteg volt is a cica nem ily módon kellett volna "szenvedéseinek véget vetni".
Azonban ha arra gondolok milyen sokan vetnek ugyanígy véget nem kívánt cicáik életének vagy temetik elevenen el őket anélkül, hogy belegondolnának mit is cselekednek...... nos ha közülük csak kettő van, aki a film hatására inkább sterilizáltatja a cicáját vagy elaltattatja álatorvossal a további nem kívánt jövevényeket..... talán nem hiába aludt ki ez a parányi élet ilyen kegyetlenül.
Nem jó szó az, hogy nem hiába.... de most hirtelen nem tudom jól kifejezni magam.
Nem néztem meg a filmet nem is fogom.hallottam a híreket és olvastam hangya idézett cikkeit.Elítélem a film készítőit mert ők is a képesek voltak ezt megtenni közé tartoznak.
Vissza az elejére
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 12. 19:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a Linket Hangya - természetesen aláírtam, mint ahogy az összes hasonlót, amiről tudomást szerzek Smile
Mostmár legyen is valami foganatja, mert aláirálhazunk akár kötegnyi papírhalmokat is, ha azok, akik érdemben tehetnek bármit is, nem cselekednek...Hiába, nálunk az állattartás "kultúrája" is - az idézőjel annak a ténynek szól, hogy beszélhetünk-e egyáltalán ilyenről ma, Magyarországon- igen alacsony színvonalú...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 13. 09:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:
hangya írta:

Először ezt olvasd el:

itt a film is:

Én sem néztem meg a filmet.Nem azért mert nem lettem volna elég "bátor" Crying or Very sad megnézni..... pusztán egyszerűen nem vagyok képes tehetetlenül, segítségnyújtásra való esély nélkül belepillantani bármiféle élet szenvedésébe.Nem okoz örömöt a szenvedés látványa.Inkább elszomorít.Bármilyen beteg volt is a cica nem ily módon kellett volna "szenvedéseinek véget vetni".
Azonban ha arra gondolok milyen sokan vetnek ugyanígy véget nem kívánt cicáik életének vagy temetik elevenen el őket anélkül, hogy belegondolnának mit is cselekednek...... nos ha közülük csak kettő van, aki a film hatására inkább sterilizáltatja a cicáját vagy elaltattatja álatorvossal a további nem kívánt jövevényeket..... talán nem hiába aludt ki ez a parányi élet ilyen kegyetlenül.
Nem jó szó az, hogy nem hiába.... de most hirtelen nem tudom jól kifejezni magam.
Nem néztem meg a filmet nem is fogom.hallottam a híreket és olvastam hangya idézett cikkeit.Elítélem a film készítőit mert ők is a képesek voltak ezt megtenni közé tartoznak.

Elaltatni jobb, mint élve eltemetni?
Ok, persze, talán fájdalom mentesebb, de a vége ugyanaz : megölted.
Pedig minden céllal születik, és ez a cél minden kétséget kizáróan nem a rögtöni halál!
Bűnöslélek
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 13. 10:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:

Pedig minden céllal születik, és ez a cél minden kétséget kizáróan nem a rögtöni halál!

na kb itt van az a határ, ami már nem az élet tisztelete, hanem fanatizmus. minden azzal a céllal születik, amilyen sorsra jut.

az én kérdésem a témakörben:
az állatok elaltatása emberi dolog? (igen.az ember teremtette a macskát, ha kellő tisztelettel teszi, kényszűr helyzetbe elveheti az életét [a kényszerű nem olyan súlyos kifejezésként szerepel, mint emberi példánál szerepelne])

és akkor mi van az eutanziával? embert már nem lehet halálba segíteni? miért? (szerintem lehetne... és ilyen szempontból az állatokat is lehet, de ha az embert nem lehet, az állatot lehet? [végülis igen])
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 13. 11:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bűnöslélek írta:
hana írta:

na kb itt van az a határ, ami már nem az élet tisztelete, hanem fanatizmus. minden azzal a céllal születik, amilyen sorsra jut.

Azt hiszem túl kicsi vagy Te (és persze mindnyájan,) hogy ilyen dolgokat csak úgy, egyértelműen kijelenthessünk!!!

Bűnöslélek írta:

az én kérdésem a témakörben:
az állatok elaltatása emberi dolog? (igen.az ember teremtette a macskát, ha kellő tisztelettel teszi, kényszűr helyzetbe elveheti az életét [a kényszerű nem olyan súlyos kifejezésként szerepel, mint emberi példánál szerepelne])

Nem, nem az. És nem, a macskát KURVÁRA nem az ember teremtette. Talán ő nemzette azt a macskát, ami megszületett? Nem! Volt BÁRMIFÉLE köze is a macskának, mint fajnak a megszületéséhez? NEM! Az egyetlen mód, ahogy az ember életet képes teremteni, az a nemzés útja. Semmi több. És ezt is kaptuk, nem magunknak CSINÁLTUK.

Bűnöslélek írta:

és akkor mi van az eutanziával? embert már nem lehet halálba segíteni? miért? (szerintem lehetne... és ilyen szempontból az állatokat is lehet, de ha az embert nem lehet, az állatot lehet? [végülis igen])

A karmát el kell viselni, mindenkinek. Hogyan is lehetne dönteni arról hogy valakinek vedd el az életét? Ez nagyon-nagyon nehéz néha, tudom...
De nekünk nincs jogunk élet-halál felett rendelkezni! Senkién!
Bűnöslélek
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 13. 17:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:

Azt hiszem túl kicsi vagy Te (és persze mindnyájan,) hogy ilyen dolgokat csak úgy, egyértelműen kijelenthessünk!!!

És mégis ki mertem jelenteni? Ki érti ezt? Shocked

hana írta:

Nem, nem az. És nem, a macskát KURVÁRA nem az ember teremtette. Talán ő nemzette azt a macskát, ami megszületett? Nem! Volt BÁRMIFÉLE köze is a macskának, mint fajnak a megszületéséhez? NEM! Az egyetlen mód, ahogy az ember életet képes teremteni, az a nemzés útja. Semmi több. És ezt is kaptuk, nem magunknak CSINÁLTUK.

Vitába szállsz azzal a kijelentésemmel, hogy az ember alkotta a házimacskát? Akkor mégis ki? Valóban nem ő nemzette sőt, nem is ő szülte, de ő alakította. A saját képére, saját elvárásaira. Nem azt mondom, hogy milyen szép is, mikor a kismacskákat elaltatják, mert nincs rájuk szükség, a kiskutyákat földhöz csapkodják, mert túl sok van, de sajnos (a maga módján sajnos) ez így van "jól". Nem lenne ennyi háziállat, ha mi nem akartuk volna, hogy legyen. Vagyis annál fogva van "joga" az embernek, hogy ő az, aki segítette az állatokat, hogy ennyien és sokuk békében, boldogságban legyen. (Háziállatokra értve.)

Ütöttél már agyon szúnyogot? Na bumm, akkor miért nem voltál ilyen élettisztelő? Az ember a saját érdekében életeket vesz el. És ez nyomasztó, de teljesen természetes. Amikor egy oroszlán elkap egy kis gazellát lecseszed, hogy miért tette? Nem, mert természetes, de sajnálod szegény állatot, hogy elmúlt, ahogy az oroszlánt is sajnálod, ha lelövik.

Ez a gyengébb védelme-érzés csak emberi dolog, ha felülről ránézel, teljesen érdektelen.

Amíg valaki vagy valami nem élvezetböl öl, addig tolerálható. Viszont az állatvilágban is vannak kéjgyilkosok, velük mit szándékozunk tenni?
Szóval szegény kismacskák a sors és a kegyetlen világ áldozatává válnak, amikor elaltatják őket, de ez így "jó". És az agyoncsapás se durvább, vagy ha levágod a pici fejüket. Csak a látvány kegyetlen. A vízbefolytásról nem beszélünk, sem az elásásról, arról nekem is megvan a magam véleménye.

hana írta:

A karmát el kell viselni, mindenkinek. Hogyan is lehetne dönteni arról hogy valakinek vedd el az életét? Ez nagyon-nagyon nehéz néha, tudom...
De nekünk nincs jogunk élet-halál felett rendelkezni! Senkién!

Nyilván nincs joga. Miért nincs? Mert elvette magától a rendelkezés jogát, különben lenne. Isten nem teremtett volna minket érzéketlen gyilkológépeknek, tele sok-sok gyönyörű érzéssel, ha nem az lett volna a célja, hogy megtaláljuk a helyes utat. Én még bízok az emberiségben, mert mindíg rá kell jönnie az igazságokra, és fenntartani az egyensúlyt, ami korántsem olyan törékeny, mint érezzük.

Mégis ítélkezünk és ehhez mérten cselekszünk, mindenki a maga szintjén, de mindannyian hibákat elkövetve. Van, aki veszekszik a szeretteivel, van aki megüt valakit, van aki lelövi. Fussuk végig az összes halállal kapcsolatos témát. Öngyilkosság, háború, önfeláldozás, halálba segítés, kegyetlenség, szerelemféltés. Minden abból a csodás emberi természetből fakad. Egyedül az elmúlás nem. Az a csodás emberi felépítésből. Mi is a körforgás része vagyunk, ahol minden harcol érdekből.

A szegény atkákat a testünkön ki védi meg? A szappan biztos nem. Pedig nem ártanak nekünk, csak zavarnak. A kismacska se más.

A hozzászólás legutóbb Bűnöslélek által 2007. 05. 13. 17:59-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Bűnöslélek
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 13. 17:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bocs, ezt szerkesztette... Laughing
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kisállat simogató Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.