Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Mire van jogunk és mire nincs?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kisállat simogató
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 14. 12:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

...és minezekre, amiket leírtál Bűnöslélek, vajon miért van szükség???
Mert az emberek nem képesek a felelős állattartásra valamint nincs kialakulva az állattartásnak semmiféle kultúrája nálunk - nem is lesz, ahogy elnézem... Sad
Mi a megoldás? Nem kellene sajnálni azt a nyomorult 5eFt-ot és ivartalanítattni a házikedvencet és akkor nem kell agyoncsapkodni és vízbefojtani a nemkívánt szaporulatot...Ugye hogy ugye???? angryfire
Nah, de az már pénzbe kerül, sokan - főleg vidéken, falun pláne!!! - siralmas, ahogy tartják a szerencsétlen házőrzö ebeket...Szokszor még egy edény friss vizük sincs, az ilyesmi nagyon idulatossá tesz... violent1
Ma olvasom a friss bulvársajtóban a hírt miszerint falun egy 81éves nénikét tépett meg a szomszéd két Staffordshire terrierje...
Ezerszer elmondtam már mindenütt, ahol szóbakerült a téma:
Az ún. " harcikutyák" sem veszélyesebbek, mint bármelyik másik kutya...
A nagytestű kutyákat bírni kell eleséggel ellátni, nem elég ha odalökünk neki egy kis vízbe áztatott szárazkenyeret, ezt a kutya egy darabig eltűri, aztán megvadul az éhségtől - ki a hibás???
A kutya, mert éhes??? A gazdája, aki nyilvánvalóan egy barom???
Igen, a gazda, aki hű de ilyen-olyan kutyát akar tartani, de etetni már nem bírja, sőt tanítani sem. Nem véletlenül mondják a tenyésztők, hogy nem mindenkinek való kutya és nem mindegy ki milyen fajtát választ.
Jah, és akkor jön a "lelketlen szaporítók" köre, akik teljesen kizsákmányolják a nőstény egyedeket és nagyon rossz állapotú kölyköket kínálnak megvételre sokszor tetemes összegekért.
Aki ilyenektől szerez be Dobermann-t, Rottweiler-t és más, ilyen jellgű kutyát egy nagyon rossz idegrendszerű ebet kap, ami még növeli is az ilyen sajnálatos esetek előfordulásának esélyét.
A probléma tehát nagyon sokrétű. Újra és újra felmerül benne a pénz, ami mindig is központi kérdés volt, van, lesz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 14. 13:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen!
- Nekem egyértelmű, hogy kismacskát vízbefojtani tilos, és ha állatom van, akkor azt tartsam olyan körülmények között, hogy komfortosan érezze magát.
- De megeszem a levágott baromfi húsát. Igaz, hogy olyan hentesnél vásárolok, ahol a hús nem bevérzéses, nem jelzi, hogy az állatot kínozva ölték meg.
- A vegetarianus vendégem a baromfihúst nem eszi, de a halat igen.
- Stabil helyteleníti a zöldséges és gyümölcsöskertben a tetvek, csigák és egyéb kártevők irtását.

Ezek határok? Fokozatok? Meddig terjed az az isteni meghatalmazás, amivel a Földet birtokba vehettük? Dolgunk, hogy megtanuljunk élni vele? Már régen túlléptük a hatáskörünket és visszaélünk vele?
zzoli
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 14. 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Igen!
- Nekem egyértelmű, hogy kismacskát vízbefojtani tilos, és ha állatom van, akkor azt tartsam olyan körülmények között, hogy komfortosan érezze magát.
- De megeszem a levágott baromfi húsát. Igaz, hogy olyan hentesnél vásárolok, ahol a hús nem bevérzéses, nem jelzi, hogy az állatot kínozva ölték meg.
- Stabil helyteleníti a zöldséges és gyümölcsöskertben a tetvek, csigák és egyéb kártevők irtását.

Ezek határok? Fokozatok? Meddig terjed az az isteni meghatalmazás, amivel a Földet birtokba vehettük? Dolgunk, hogy megtanuljunk élni vele? Már régen túlléptük a hatáskörünket és visszaélünk vele?

Ja, és az immun rendszerünk is keményen dolgozik minden apró élősködő ellen! Meg ha mosakodunk, megint elpusztul egy jó pár!
Ezt kihagytad! Razz Twisted Evil
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 14. 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Igen!

Igen...
- Van akinek nem egyértelmű, hogy a saját gyereke nem saját tulajdon, akivel azt tesz, amit akar. (Kisgyerek koromban mindig elmenekültem, ha a cica-túlszaporulat "felszámolása" szóbakerült és megvalósult).
- Vágóhídon legalább egy napot pihentetni, itatni kell az állatokat (sertéssel van tapasztalatom), zuhanyozzák őket, hogy a szállítás stresszét kiheverjék és a hús minősége ne romoljon... (Ugyanakkor szűk helyen "tartják jól" az állatokat...)
- Kártevők írtása - példát változatlanul nem tudok írni: nem készültem és kert híján nincs kényszerítő körülmény a megtanulására - a megfelelő növénytársítás távoltartja (nem "átvállalja"!) a kártevőket... írtás nélkül.

Véleményem szerint "már rég túlléptük hatáskörünket": például akkor is, mikor egy orvos fenntartja egy beteg életfunkcióit és nem engedi méltósággal elmenni...

Emlékem: munkahelyen a szemeteskosár széléről szemezett velem egy kisegér. Nem sokáig maradt "munkatárs": cipősarok alatt végezte. Még most is hallom a csontok roppanását...

Elgondolkodtam azon is: aki a környezetében élő állattal gorombán bánik, milyen a környezetében élő emberekkel. Nagyon nagy a valószínűsége, hogy az emberi kapcsolatai is sérültek...

Lehet, hogy kicsit zavaros, amit itt összehordtam...
zzoli
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 14. 14:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma ágyneműmosás lesz... millió atka fog elpusztulni... Sad
Jogom van ezt tenni? Tanácstalan vagyok... Shocked Confused Rolling Eyes
Vissza az elejére
biojuli
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 14. 18:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én úgy vagyok vele, hogy ha egy egér beszabadul a spejzba, annak annyi! De nem vérengzően, hanem ráúszítom a macskát, ha pedig lusta a macska, akkor megfogjuk cseréppel, és úgy kapja meg a finom falatot. Twisted Evil
Ha egy légy berepül, annak is annyi, mert nehogymár, ha a sz@rban röpköd, és abból kel ki, akkor a gyerekeimet beköpje, amíg alszanak!? A pókokat a gyerekek kimenekítik az udvarra, a hangyák közül az elsőket kimosom egy kis vízzel, (bocs Hangyuszka) és a többiek eltakarítják a hullákat, Smile , mi van még... a molyokat is lecsapjuk, mert a lisztbe, meg a zsemlemorzsába petéznek, és nem szeretném megfőzni,brrrrr Twisted Evil , de az udvaron nem csapom le az ilyen repülő kis állatkákat sem, és vannak kutyák, macskák, sünik, teknősök, és madarak, szerintem ennyi elég, még sok is, Laughing az ivartalanításról most kezdtünk beszélni, amikor rájöttünk, hogy van 4 nősténymacska Shocked , az egyik már meg is szült, a másik most hasas, és a többi még nem, na szóval ez így nem fog menni, de brutalitás nélkül, (különben nem 5 ezer, hanem tizenezer ft), az emberi, akarom mondani állati méltóságában megőrizzük a barátainkat. Laughing
De azért túlzásokba nem esünk. Wink
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 14. 22:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az ivartalanítás témájához szólnék. Szóba került, hogy mennyibe kerül. Ez így is van (sajnos), de cicáknak (később talán kutyáknál is, de az még nem megoldott) lehet ingyen is elvégeztetni az egyik menhely révén. Szóval, akinek "csak" az anyagi oldalával van gond, annak tudok segíteni, ha ír egy privit.

Amúgy pedig nem véletlen, hogy a törvényben is gerincesekről van szó.
Részemről egy csigát sem szívesen taposok el, a pókot és hernyót is kilakoltatom, de a szúnyogot, legyet agyoncsapom... Mindenkinél más a határ, de van olyan rész, aminél már a nagy többség egyetért...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Lia
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 15. 09:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most így off, mert elmentünk az állattartás etikája felé, de én mégis az előbbihez szólnék (a művész/et és annak jogai témakörhöz...)

Utánanéztem annak az osztrák akcionistának, akinek nem jutott eszembe a neve. Nos ő Rudolf Schwarzkogler, akiről annyi információm volt, hogy:
Idézet:
A Hermann Nietsch neve által fémjelzett csoportjának benjáminja, Rudolf Schwartzkogler a néző szeme láttára vágta fel péniszét, amibe aztán bele is halt. Arra a könyvben nem volt utalás, hogy volt-e helyi érzéstelenítés. Valószínűleg nem, mert a fájdalom az akcionisták, illetve bizonyos body art művészek körében műalkotás-számba megy. (http://lektur.transindex.ro/?cikk=752)

Kicsit jobban utánanéztem, így kiderült, hogy ez csak egy legenda, aminek vannak alapjai, tekintve R. S. addigi akcióit(http://supervert.com/elibrary/rudolf_schwarzkogler/aktion_viewer), illetve, hogy tényleg van valaki, aki így halt meg (állítólag a Hans Cibulka nevű modellje-barátja). Valójában Schwarzkogler később öngyilkos lett (az Artpool szerint, a Wikipedia megemlíti azt a lehetőséget, hogy Yves Klein 'Leap into the Void' c. munkájára reagált, s lehet, hogy véletlenül zuhant ki az ablakból.)

Ezt csak a pontosság kedvéért, még olvasok róla tovább, csak nem akartam, hogy hülyeséget hagyjak a saját írásomban. Smile

Nekem, mivel állatom nem nagyon volt, inkább ebben a vonatkozásban (Mi a művészet?) érdekes ez a téma, amit még sokáig ragozhatnék, de így talán többeket érdekelhet Wink Rolling Eyes

on...

"-És fityfiritty - mondta Vacskamati."
Vissza az elejére
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 15. 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsánat, az 5eft 3évvel ezelőtti ár volt, nem biztos, hogy nem amolyan " baráti ár" anyósom cicáját ivartalanította volna ennyiért a falu állatorvosa, amire sajnos nem volt szükség, mert a szomszédasszony egy " jól" véghezvitt művelettel egy nap alatt megmérgezte a környék összes macskáját / kb. 8-10 cicát/
Anyumék utcájában is lakik egy ilyen szemét nő / elnézést, de annak kell neveznem, aki ilyet tesz!/ - megmérgezte anyu barátnőjének a cicáját / a közvetlen szomszédjáét/ és több kutyust is megpróbált, de hála Istennek nem volt hatásos a méreg és minden kutyus túlélte az esetet, köztük a miénk is / nem most volt ez, hanem már olyan 7éve.../
Az ingyenes ivartalanításról pedig én is hallottam, tényleg humánusabb megoldás és a cicák esetében nekik is jobb, mint évi 3 ellést is végigcsinálni.../ utána meg könyörögni, hogy kinek kell kiscica, végső esetben földhözcsapkodás... Sad /
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Bűnöslélek
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 15. 18:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pont pont pont
...

a cica nem humánus egérfogó, a légy sem mocskosabb mint mi, pedig mi nem járunk szaron, a művészet meg értékeked ad és nem elvesz. önkéntesek kinyírathatják magukat, hogy a művészetet szolgálják, bár a törvény nem engedi, mert pl az a mártír se mártír, akit kiállítanak, hogy "na most áldozd fel az életed a hazáért"
a gonosz állatmérgezős vénasszonyok meg kapják be a *szomat.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 15. 20:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amióta Lia hozzászólását olvastam, járatom magamban, hogy mi is az a művészet, és elengedhetetlen része-e, hogy szépet, felemelőt alkosson. Arra jutottam, hogy igen. Mert a művész valamilyen készségnek van birtokában, aminek a segítségével valamilyen technikát átlag feletti ügyességgel művel. Ez a fizikai háttér. Ennek segítségével valósíthat meg olyan dolgokat, amik az átlagemberből a sajátjánál magasabb rezgéseket képesek kiváltani. Ha nem, akkor nem művészettel, hanem jó, vagy átlag feletti mesterségbeli tudással van dolgunk. Aki műveli jó mesterember és nem művész.
Mondom én.
Lia
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 16. 08:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Amióta Lia hozzászólását olvastam, járatom magamban, hogy mi is az a művészet, és elengedhetetlen része-e, hogy szépet, felemelőt alkosson. Arra jutottam, hogy igen. Mert a művész valamilyen készségnek van birtokában, aminek a segítségével valamilyen technikát átlag feletti ügyességgel művel. Ez a fizikai háttér. Ennek segítségével valósíthat meg olyan dolgokat, amik az átlagemberből a sajátjánál magasabb rezgéseket képesek kiváltani. Ha nem, akkor nem művészettel, hanem jó, vagy átlag feletti mesterségbeli tudással van dolgunk. Aki műveli jó mesterember és nem művész.
Mondom én.

Ha jól értelek, akkor nem értek egyet. (én is csak tapogatózok, lehet, hogy ugyan arról beszélünk...)

teljesen igazad van:
A készség, ami szükséges, az valamilyen másfajta látásmód, esztétikai-komponáló képesség, de ez elég sok emberben megtalálható. A 'fizikai háttér', a mesterségbeli tudás viszont elsajátítható, ehhez csak kézügyesség, türelem és jó megfigyelőképesség kell. Erre mondják, hogy az alkotás elsősorban szellemi-lelki folyamat": ami a lapra(stb.) kerül, amit a többi ember lát, az csak halvány tükörkép, persze a homályos tükröt is meg lehet tisztítani, egyrészt a nagyobb technikai tudással, másrészt a letisztult, tudatos alkotással, amikor a belső képet úgy szét tudod bontani, hogy aki megnézi, amit alkottál, azt és úgy látja, amit te akarsz hogy lásson, észrevétlenül irányítod a figyelmét. (Az már más kérdés, hogy ezt hányan és kik értik meg: a legtöbb művész annak a pár embernek alkot, akik ismerik ugyan azt a jelrendszert, szimbólumnyelvet, amit ő használ... ide vezetett a szegényes rajzoktatás, amit hiába neveznek vizuális kultúrának, ennek a 'vizuális' 'kultúrának' a csúcsa a reklám)

amivel nem értek egyet:
A művészeti értéknek csak az egyik oldala a szép, dekoratív dolog alkotása... a millió oldal (művészeti funkció) közül 14 fő csoport van (már ha az ilyesmit lehet számmal mérni ... de most fogadjuk el alapnak Beke László rendszerét, szerintem tudja miről beszél Wink ) ezek között ott van a provokatív-, a megismerő- és a szublimációs (önkiélés) funkció is...
persze azt is hozzá kell tenni, hogy : (az ember) "Minden megnyilatkozása egy-egy leszámolás a világgal és önmagával, s betekintést enged pillanatnyi állapotába. Termékeny azonban a kifejezés csak akkor, ha - az egyéni kielégítésen túl - objektív érvénye van a kollektivitás számára." (Moholy-Nagy László) Ennek az objektív értéknek nem muszáj felemelőnek lennie. Sőt, néha nem is lehet: sokszor mérföldekkel többet mond valami... valami...
http://www.octogon.hu/reklam/D071_korzogyar.pdf
...valami őszinte.

Ezeket el kell(ene) végre fogadni, ez a kortárs művészet! Ezek az alapok, amiket lehet továbbgondolni, másképp beépíteni, és nem a szép színes Rippl-Rónai képek. Persze, azt is ismerni kell, és jó nézegetni, de akkoris ez van most! Egy egész ember életéhez szerintem hozzá kell, hogy tartozzanak ezek is: ha az ilyenek kibillentik az 'emberségéből' akkor lehet el kéne gondolkozni a macskás film címéről.

"-És fityfiritty - mondta Vacskamati."
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kisállat simogató Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.