Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Öreg folyónk védelme
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kiscipő
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 04. 13. 08:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én amugy azon szomordtam el de mélységesen....hogy az emberek zöme, csak azért ment le a napokban/elmúlt hetekben/ a Dunához, mert áradt, és kiváncsiak voltak mekkora kárt képes tenni Crying or Very sad

süllő...van itt egy cikk róla
"Sajnos, ennél jóval szomorúbb példát is meg kell említenem. A Magyar ATV ”MODERN HORGÁSZ" című horgászmagazinjának egyik felvétele előtt beszélgettem néhány percet a tragikus körülmények között elhunyt Hankó Attilával, aki a felvételt megelőző napok egyikén a Felső-Tiszánál járt, az emlékezetes ciánszennyezés kapcsán, tájékozódva, hogy mit tudna segíteni. Elmondta, hogy szeme láttára hányták vasvillára a döglött süllők tucatjait, melyek közt tizennyolc-húszkilós példányok is voltak! Attila nemcsak színésznek, horgásznak is kiválónak bizonyult, tagja volt a sikerekben, győzelmekben bővelkedő színész-horgász válogatottnak, abszolút profi versenyző, szomorú, hogy egy ilyen ostoba autóbaleset vetett véget pályafutásának. Szemmértékében kételkedni tehát semmi okunk. Mindenesetre szívszorító látvány lehetett. Szerencsére ma már úgy tűnik, hogy a Tisza kiheveri ezt az iszonyatos ökológiai katasztrófát, lassan magához tér, regenerálódik.
A Dunát viszont hál Istennek nem érte ilyen borzalmas csapás, és saját tapasztalataimból tudom, százszázalékos biztonsággal állíthatom, hogy él még benne kapitális süllő jócskán. Az általam sikeresen becsapottakon kívül megvicceltek már jó néhányszor akkora példányok, hogy méreteiket az eltelt idő távlatából még megsaccolni sem lenne érdemes. Lényeg az, hogy némelyik legyőzőm igazán tekintélyes példány volt - de jön még kutyára dér! (illetve süllőre szájbilincs)."

meg egykép ugyanerről az oldalról

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscipő
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 04. 13. 08:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

skar mkhan írta:
Te Néne, mivel már megint elfecserésztük a főzésre szánt időt, a halételes rovattal vígasztalódtam, de áruld már el, mit keres a balatoni süllő a Dunában? Smile)) nyamm

Smile bocsi de jót mosolyogtam
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.