Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Vegetarizmus
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 25. 14:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

stabil írta:
de most nem erről beszéltem, hanem ha látszólag ok nélkül ér a támadás
(pl hasonló eset pont amiről a Min gondolkodtál-ban szó volt... jön egy rokon, beszélgetünk... kb 5 éve nem találkoztunk.... enni meg talán 10 éve nem látott.. és a nappaliban azzal jön hogy mégis hogyan gondolom hogy nem eszem húst, akkor hát mit eszem?
és ez abból adódott hogy más rokonokon keresztül információkat kapott "rólam" amelyek odáig torzultak hogy én anyámmal külön főzetek a magam részére, nem ereszkedem le a szokásos kajákhoz és terrorizálom a család "normális" húsevő tagjait

Ezt ismerem, ha nem is feltétlenül húsevés/nemevés vonatkozásában. Az ilyen jószándékú rokonok mögött általában egy jószándékú felbújtó áll, aki "beszélj már a fejével, rám nem hallgat, hátha rád jobban". Mivel a felbújtó többnyire jelen van a beszélgetésnél, a felbújtott még bizonyítani is igyekszik, hogy ő mennyire strapálta magát.... Hát, Stabilom, ezt túl kell élni, ez a mindenkinek_van_magakeresztje kategória ....
stabil
"Remete"

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 25. 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Stabil, nem keresem ki a vágó mondatot. A gyilkosságról, mint ellenérvről szeretnék néhány keresetlent.
Elöljáróban: akceptálom, hogy nem kívánod az állati tetemet ételnek, semmi bajom vele, nem is akarlak meggyőzni. Csak a mellette szóló érv hibás voltáról szeretnék... Mint aktív kertművelő pontosan tudom, hogy mennyi állatot gyilkolok meg a növények védelme érdekében. Szegényeknek nincs más bűnük, mint hogy azt szeretik amit én, és én vagyok az erősebb. Crying or Very sad
értem mit mondasz, csak azt nem hogy ez mennyiben szól a korábbi érv hibás voltáról
én nem támogatom ha a kártevőket irtják, és szintén ortodox álhagyománynak gondolom pl a vegyszerekkel permetezést
és ebben pontosan az van hogy a növény megnő és érik magától is,
nem pedig az hogy "kártevőket", férgeket kell eltaposni azért hogy legyen termés
ha mégsincs az sokszor pontosan a korábbi emberi beavatkozás eredménye, tehát nem annak hogy abban az évben elmaradt pl a permetezés, hanem hogy előtte évtizedeken át volt vegyszerezés szerte a földön
tehát nem látom szükségszerűnek hogy ahhoz hogy megegyél egy almát, feltétlenül kártevőket kelljen előtte irtani
stabil
"Remete"

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 25. 14:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Mivel a felbújtó többnyire jelen van a beszélgetésnél, a felbújtott még bizonyítani is igyekszik, hogy ő mennyire strapálta magát.... Hát, Stabilom, ezt túl kell élni, ez a mindenkinek_van_magakeresztje kategória ....

most hogy mondod, tényleg jelen volt a közelben a feltételezett felbujtó Laughing
zzoli
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 25. 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

stabil írta:
hangya írta:
Stabil, nem keresem ki a vágó mondatot. A gyilkosságról, mint ellenérvről szeretnék néhány keresetlent.
Elöljáróban: akceptálom, hogy nem kívánod az állati tetemet ételnek, semmi bajom vele, nem is akarlak meggyőzni. Csak a mellette szóló érv hibás voltáról szeretnék... Mint aktív kertművelő pontosan tudom, hogy mennyi állatot gyilkolok meg a növények védelme érdekében. Szegényeknek nincs más bűnük, mint hogy azt szeretik amit én, és én vagyok az erősebb. Crying or Very sad
értem mit mondasz, csak azt nem hogy ez mennyiben szól a korábbi érv hibás voltáról
én nem támogatom ha a kártevőket irtják, és szintén ortodox álhagyománynak gondolom pl a vegyszerekkel permetezést
nem pedig az hogy "kártevőket", férgeket kell eltaposni azért hogy legyen termés
ha mégsincs az sokszor pontosan a korábbi emberi beavatkozás eredménye, tehát nem annak hogy abban az évben elmaradt pl a permetezés, hanem hogy előtte évtizedeken át volt vegyszerezés szerte a földön
tehát nem látom szükségszerűnek hogy ahhoz hogy megegyél egy almát, feltétlenül kártevőket kelljen előtte irtani

Stabil, ha ilyen igényeid vannak, próbáld meg megtermelni saját magad, amit megeszel! Idea
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 25. 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

stabil írta:
hangya írta:
AHA! Csak az a diferencia, hogy nekem van kertem, vannak növényeim. Törekszem ugyan a minél kevesebb beavatkozásra, de egy szem karalábét nem eszem, ha a káposztalepke hernyója felfalja a leveleit, mert levél nélkül nem fejlődik a karalábéja, vagy a meztelen csiga kirágja a paradicsomot, vagy lerágja a zöldbab végét. Nem beszélek a cserebogár pajorok által elrágott gyökerekről, és még sorolhatnám a kártételeket, amiket Embarassed gyilkossággal előzök meg!
stabil
"Remete"

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 25. 14:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zzoli írta:
Stabil, ha ilyen igényeid vannak, próbáld meg megtermelni saját magad, amit megeszel! Idea

nincsenek ilyen igényeim saját magam számára
zöldséget gyümölcsöt se sokat eszem mostanában
nem azt mondam hogy úgy kéne lennie (biotermesztés) ahogy mondtam
hanem hogy nem veszem evidenciának hogy úgy kell lennie hogy kártevőket szükséges irtani
(azaz vannak más utak mint a járt)
egy kis különbség
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 25. 14:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

stabil írta:
zzoli írta:

hanem hogy nem veszem evidenciának hogy úgy kell lennie hogy kártevőket szükséges irtani
egy kis különbség

Valóban nem KELL irtani Stabil. csak rá kell szánni azt a munkát, amivel a kártevő által elfogyasztott zöldséget/gyümölcsöt is megtermeled. És kutatási projektet kellene indítani, Hogyan lehet rászoktatni a csigát, hogy azt a salátát egye végig, amit megkezdett és ne mindegyikbe egyen bele.
stabil
"Remete"

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 25. 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Valóban nem KELL irtani Stabil. csak rá kell szánni azt a munkát, amivel a kártevő által elfogyasztott zöldséget/gyümölcsöt is megtermeled. És kutatási projektet kellene indítani, Hogyan lehet rászoktatni a csigát, hogy azt a salátát egye végig, amit megkezdett és ne mindegyikbe egyen bele.

Az első mondatot olvasva: akkor hol itt a gond, rászámolsz x %-ot

a dőlt betűkhöz:
ismerve az emberi elmét, ez a csigafaj már úton is van, génmanipulációval fogja a dicső emberiség elérni ezeket a kívánatosnak tartott salátaevő csigatulajdonságokat, illetve dehogyis.. az a csiga egyáltalán nem salátát eszik majd hanem mondjuk parlagfüvet.. mert a parlagfű "gonosz"

ellenben azt ugye nem mondod hogy nem eszed meg azt a salátát amibe a csiga már beleevett? Laughing
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 25. 15:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
...
Olyan tapasztalataim viszont voltak, hogy ebéd-vacsora meghívások előtt jól kellett laknom, ha nem akartam, hogy megkorduljon a gyomrom a roskadozó asztalnál. Ugyanis az végképp nem fér az átlag háziasszony fejébe, hogy főzzön egy kicsivel több körítést, azon én elleszek...
Úgy viszont már jártam az én vendégeimmel, hogy a vegának szánt fogásból alig tudtam a célszemélynek valamit kimenteni, mert a húsevők rácuppantak. Laughing

Saját tapasztalat:
Ha vendégségben elhárítom a húst, a háziasszony megsértődik és elkezdődik az "egy kicsit sem? naaaa... komoly?" kezdetű unszolás...
Konferenciákon a "húsevők" rendre eleszik a vega kosztot az érintettek elől...
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 25. 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
stabil írta:
zzoli írta:

egy kis különbség

Nem olyan régen olvastam az Ökoház magazinban, hogy a vegyszeres növényvédelemnek van szelíd alternatívája: a megfelelő növénytársítás. Vannak növények, melyek távoltartanak kártevőket és ráadásul "segítik" egymást...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 25. 20:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
hangya írta:
stabil írta:
zzoli írta:

egy kis különbség

Nem olyan régen olvastam az Ökoház magazinban, hogy a vegyszeres növényvédelemnek van szelíd alternatívája: a megfelelő növénytársítás. Vannak növények, melyek távoltartanak kártevőket és ráadásul "segítik" egymást...
igen, az a vegyszerek alternatívája és nem a gyilkolásmentes növénytermesztés megvalósítása. A kapor pl. védi a másik növényt a tetü ellen. Úgy, hogy a tetvek elsősorban a kaporra telepszenek. Ha nem akar az ember vastagon tetves kaprot a zöldségágyásban, akkor valahogyan a kaporra telepedett tetveket is meg kell nyuvasztani. Pl. a kapor kihúzgálásával és egy vödör vízbe való beáztatásával.
stabil
"Remete"

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 26. 10:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
igen, az a vegyszerek alternatívája és nem a gyilkolásmentes növénytermesztés megvalósítása. A kapor pl. védi a másik növényt a tetü ellen. Úgy, hogy a tetvek elsősorban a kaporra telepszenek. Ha nem akar az ember vastagon tetves kaprot a zöldségágyásban, akkor valahogyan a kaporra telepedett tetveket is meg kell nyuvasztani. Pl. a kapor kihúzgálásával és egy vödör vízbe való beáztatásával.

úgy látom az ember a kertben is megteremti a maga kis (de felnagyított) ellenségeit Wink

az hogy kihúzod-e a tetvekkel ellepett kaprot, nem gazdasági hanem inkább esztétikai kérdés
az meg hogy utána muszáj-e valahogy kinyúvasztani az így eltávolított tetvet, szemlélet kérdése.. sztem nem
imelda
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 10. 17:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

épp az imént olvastam egy számomra új dologról.. a fruitarian-izmusról (szép magyarosan Twisted Evil ) ők azok, akik lényegében CSAK nyers gyümölcsöket esznek Shocked
itt a link is akit érdekel, angol nyelven
http://hem.fyristorg.com/fruitarian/index.html
van ezzel kapcsolatosan bárkinek bármiféle tapasztalata? az érdekelne konkrétan, hogy ezt meddig lehet csinálni?! és mi adja hozzá az elhatározást.. stb Rolling Eyes
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
stabil
"Remete"

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 10. 17:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

imelda írta:
épp az imént olvastam egy számomra új dologról.. a fruitarian-izmusról (szép magyarosan Twisted Evil ) ők azok, akik lényegében CSAK nyers gyümölcsöket esznek Shocked
itt a link is akit érdekel, angol nyelven
http://hem.fyristorg.com/fruitarian/index.html
van ezzel kapcsolatosan bárkinek bármiféle tapasztalata? az érdekelne konkrétan, hogy ezt meddig lehet csinálni?! és mi adja hozzá az elhatározást.. stb Rolling Eyes

húsevő ezt nem értheti igazán
de ha már csak egyszer is táplálkozási rendszert váltottál, elhagytad megváltoztattad azt ami a neveltetésedből szokásaidból kialakult, akkor tudod hogy sokféle út van, és attól kezdve könnyebben simábban váltasz
akár csak azért mert meg akarod tapasztalni milyen hatással van rád... ugyanis minden kajának megvan a maga rezgése hatása...
ha sokat sokfélét eszik rövid időn belül az ember akkor elveszti azt a képességét hogy el tudja különíteni és észrevenni melyik étel hogyan hat a testi-lelki jóllétére
akik csak gyümölcsöt esznek egy ideig azok abba a "rezgésbe" "szerelmesek", vagy kíváncsiságból meg akarják tapasztalni amit a nyers gyümölcsök fogyasztása ad nekik, és minél tisztábban akarják azt érezni
gondolom én
bár ott is lehet olyan aki csak divatból csinálja vagy fogyni akar, hencegni a kitartásával meg hasonlók
DessewffyMelinda
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 11. 13:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="hana"]
stabil írta:
etti írta:
Erről jut eszembe, a kedvenc reakcióm:

-Nem eszek húst.
-És halat?
-(ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ) (belsőmből fakadó, ki nem mondott reakció)

-na és vadat?

nekem meg ez a kedvencem
-és tejterméket fogyasztasz?
-igen
-de miért?, hiszen az is állati
-{itt jönnek az ÁÁ-betűk}

mostanaban elgondolkoztam hogy az rendben hogy nem eszem hust halat es egyeb allatokat, nade mi a helyzet tenyleg a tojassal. Miota lattam es belegondoltam hogy a tyukok meg a szarnyukat sem tudjak kitarni a kis ketreceikben, valahogy a tojas sem akar lemenni.... Viszont, arra gondoltam, hogy ha kertes hazba koltozunk, esetleg vennek ket tyukot a tojasert, es akkor mar nem talalnam allatkinzasnak. Igaz? A tejtermekekkel ugyanigy vagyok, hogy nem hiszem hogy a tehenek szenvednek azert mert megfejik oket, ugy tudom legeltetve vannak, es nagyjabol jol tartva. Vgay rosszul tudom? Ja, es meg valami. En ugyan nem eszem hust, de a ferjem nem hajlando lemondani rola, es neki ezert elkeszitem. Ugy erzem, hogy nem lenne igazsagos hogy azert mert en valtoztattam a sajat eletemen, az ovet is atvaltoztassam, ha nem akarja.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3
3 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.