Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Egyenjogúság
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka - Karrier
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 03. 20:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zzoli írta:
Sloan írta:
Érdekes téma ez a női egyenjogúság dolog... miből gondolják a nők, hogy egyenjogúak lennének a férfiakkal... néha ettől felmegy bennem a pumpa, bár most szerencsére nem. Smile

Kinyitjuk a nőknek az ajtót, fel és lesegítjük róluk a kabátot, segítünk felszállni a buszra, vagy leszállni róla, alájuk toljuk a széket az étteremben, előreengedjük őket az ajtóban, de ha a hely veszélyes, akkor a testünkkel fedezzük őket, az utcán mindig a biztonságosabb oldalon mennek, az asztalnáln először kapnak étlapot, bort (de a dugósat persze nem) ételt, mind étteremben, mind odahaza. Ha süllyed a hajó vagy ég a ház, előbb mindig a nők és a gyerekek menekülnek.

Most mondhatjátok, hogy persze, ez az alapvető etikett szerint így lenne, de a pasik nem nagyon figyelnek már ilyen dolgokra manapság... az lehet, mindig voltak vannak és lesznek bunkók, akárhogy is a nők kiváltságosak akár a mai társadalomban is nagyon sok téren. Pl. hamarabb mehetnek nyugdíjba, holott jóval tovább élnek, mint a férfiak. Stb. stb.

Ne értsétek félre, ezzel nem a tényleg feminista hozászólásokat akarom kiprovokálni, hogy ugyanannyi munkáért kevesebb a bér meg ilyenek. Csak arra akartam rávilágítani, hogy nem minden fekete vagy fehér... jobbára szürke. Smile

Hogy vigyek bele egy kis színt is, elmondom mi fogalmazódott meg bennem, amikor elolvastam Smile :

A nőkkel szembeni udvariasság szerintem nem az egyenjogúságról szól... hanem egy férfias tulajdonságról: óvni, védelmezni és becsülni azt, ami hozzám tartozik és/vagy értékelek, s ez által a nők a környezetemben, a biztonságban érezhetik magukat. Igen, ez egy ilyen területi dolog... de emberibb módon megélve, megvalósítva és valahol természetes is. Ezért szerintem nekünk férfiaknak soha nem kellene hátérbe szorultnak vagy jogvesztettnek érezni magunkat... kivéve, ha ezzel visszaélnek.

Ezért nagy pusszancs!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka - Karrier Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.