Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

El Camino
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 08. 14:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alexa írta:
Mona írta:
Alexa, és mit mond a mamád, lelki téren változott valami? Mit kapott ettől az úttól?

Annyit mondd csak, hogy sokmindent átgondolt... Ennél többet nem mondd... The rest is silence....

Akkor biztos megmozgatott benne dolgokat.... Rolling Eyes
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Faramuci
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 20. 14:28    Hozzászólás témája: Én Megcsináltam:-) Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

2005 nyarán ottvoltam és megcsináltam. Nem akarom bő lére ereszteni és a technikai rész azthiszem nem is fontos.
Mindenesetre lányként, egyedül 23évesen minden előkészület és előgyaloglások nélkül is meg lehet csinálni, senkit ne rettentsen el a táv, a fórumokat persze el kell olvasni, de semmit nem kell készpénznek venni. Mindenki zarándoklata más és más, mindenki megkapja a választ ott a kérdéseire akkor is ha nem akar szembesülni vele.TÜKÖR.
Csak az menjen, aki úgyérzi h. hívja az Út, de akkor ne tántorítson el benneteket semmi:-) Ha kétségeitek vannak, inkább ne erőltessétek.

Egy fantasztikus hely, ugyanakkor rá kellett jönnöm, h. ugyanilyen fantasztikus lehet bármelyik hely, amire van időnk és energiánk rácsodálkozni, és ugyanúgy ahogy ott is, akárhol ahol vagyunk minden nap találkozunk a jelekkel amik terelgetnek bennünket, csak vakok vagyunk észrevenni. Még énis, pedig ott volt szemem és szívem hozzá.

Mindenképpen több lettem általa és nagyon örülök h. volt merszem belevágni. Ott pedig már minden de minden adta magátSmile))
Vissza az elejére
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 21. 13:32    Hozzászólás témája: Re: Én Megcsináltam:-) Hozzászólás az előzmény idézésével

Faramuci írta:
Sziasztok!

2005 nyarán ottvoltam és megcsináltam. Nem akarom bő lére ereszteni és a technikai rész azthiszem nem is fontos.
Mindenesetre lányként, egyedül 23évesen minden előkészület és előgyaloglások nélkül is meg lehet csinálni, senkit ne rettentsen el a táv, a fórumokat persze el kell olvasni, de semmit nem kell készpénznek venni. Mindenki zarándoklata más és más, mindenki megkapja a választ ott a kérdéseire akkor is ha nem akar szembesülni vele.TÜKÖR.
Csak az menjen, aki úgyérzi h. hívja az Út, de akkor ne tántorítson el benneteket semmi:-) Ha kétségeitek vannak, inkább ne erőltessétek.

Egy fantasztikus hely, ugyanakkor rá kellett jönnöm, h. ugyanilyen fantasztikus lehet bármelyik hely, amire van időnk és energiánk rácsodálkozni, és ugyanúgy ahogy ott is, akárhol ahol vagyunk minden nap találkozunk a jelekkel amik terelgetnek bennünket, csak vakok vagyunk észrevenni. Még énis, pedig ott volt szemem és szívem hozzá.

Mindenképpen több lettem általa és nagyon örülök h. volt merszem belevágni. Ott pedig már minden de minden adta magátSmile))

Örülök, hogy ezt leírtad nekünk Smile
Talán úgy van ez, hogy néhányunknak arra van szüksége, hogy térben és időben - külsőségekben - kifejezettebb és letisztult körümények között éljen meg dolgokat.
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 24. 09:41    Hozzászólás témája: Re: Én Megcsináltam:-) Hozzászólás az előzmény idézésével

Faramuci írta:
Sziasztok!

Köszi, hogy leírtad! Smile
Vikki
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 27. 07:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tegnap találkoztam egy barátnőmmel, ő mesélte, hogy a nyáron megcsinálta. Még mesélés alapján is tökéletesen átéli az ember. Hihetetlen erőpróba, fantasztikus lehet! Azt mondta, annyi virágot, mint ott az úton, még soha nem látott, és meggyőződése, hogy az a rengeteg virág a zarándoklók pozitív energiáitól olyan gyönyörű. És szerintem ebben lehet valami. Smile

Ő is letisztultságról beszélt. Az ember az út alatt napi 24 órában foglalkozik saját magával, a gondolataival, nincs ami elvonja a figyelmét az elmélkedésről. Nagyon sok okos dolgot mondott, fantasztikus volt még hallgatni is!

Egy barátnőjével ment, de volt, hogy napokon keresztül egyedül gyalogolt, mindketten a saját tempójukban haladtak, aztán újra összetalálkoztak. Tulajdonképpen az egész útról majdnem végig egyes szám első személyben beszélt.

Azt is mondta, hogy nem kell félni útnak indulni, ő sem készült sokat, nem tervezett, mégis minden probléma megoldódott a nap végére. Mindig volt tető a feje fölött, még akkor is, amikor úgy látszott, hogy nem lesz hol aludnia. Smile

Volt egy nagyon aranyos mozzanat a történetében:

Santiagóból még háromnapi járóföldre van az Atlanti-óceán partján egy Finisterre nevezetű városka (azaz a világvége, ahogy a rómaiak elnevezték), ahol a tengerbe nyúló hegyfok szikláin, egy világítótorony tövében szoktak hálát adni a zarándokok a szerencsés megérkezésért és az út minden ajándékáért. idézet innen

Állítólag az is szokás, hogy a zarándokok Finisterre-ben megnézik a naplementét, de mivel vissza kellett érnie Santiagóba, a naplementét nem tudta megvárni, ezért a sétabotját hagyta ott, akit (mert nevet is adott neki) az első héten talált, és majdnem 1 hónapig társa volt az úton, hogy legalább ő lássa. Smile
A repülőn meg azon gondolkozott, hogy milyen furcsa: 1 hónapig semmilyen közlekedési eszközön nem ült, most meg többszáz km/órával repíti valami haza. Smile
Vikki
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 27. 10:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A camino egyik varázsa pont az, hogy lépten-nyomon érezni, megszentelt úton járunk, ahol előttünk és utánunk is milliók haladtak és fognak még haladni különféle érzésekkel, gondolatokkal a szívükben, de azonos cél felé.

Istenem, de szép! Embarassed

(idézet ugyanonnan, ahonnan az előbb idéztem)
Vikki
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 27. 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alexa írta:
Vikki írta:
Csodálatos Exclamation Köszi, alexa! * sóhajtos emot * Smile

2 év múlva tervezzük egy kolléganőmmel, hogy megyünk... Velünk tartasz? Wink

Nem tudom, kibírom-e addig. Embarassed Smile
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 29. 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vikki írta:
Santiagóból még háromnapi járóföldre van az Atlanti-óceán partján egy Finisterre nevezetű városka (azaz a világvége, ahogy a rómaiak elnevezték), ahol a tengerbe nyúló hegyfok szikláin, egy világítótorony tövében szoktak hálát adni a zarándokok a szerencsés megérkezésért és az út minden ajándékáért. idézet innen

Állítólag az is szokás, hogy a zarándokok Finisterre-ben megnézik a naplementét, de mivel vissza kellett érnie Santiagóba, a naplementét nem tudta megvárni, ezért a sétabotját hagyta ott, akit (mert nevet is adott neki) az első héten talált, és majdnem 1 hónapig társa volt az úton, hogy legalább ő lássa. Smile

Anyu is volt ott... Smile
De ő hazahozta a botját... Ő is az első héten találta... Rolling Eyes
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 07. 18:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A mostani IPM-ben van róla cikk.
Vissza az elejére
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 10. 11:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:

Jaja... El akartam olvasni, de megnéztem, mennyi az újság és padlót fogtam... Shocked
Vikki
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 10. 14:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alexa írta:
Kage írta:

Jaja... El akartam olvasni, de megnéztem, mennyi az újság és padlót fogtam... Shocked

Könyvtár! Smile
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 10. 15:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vikki írta:
alexa írta:
Kage írta:

Könyvtár! Smile
Meló után? Örülök, h élek Razz
De adtál egy jó tippet, köszi!
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
10 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.