Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Látsz, és mégse látsz!
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
angyay
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 15. 09:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
angyay írta:
A 3 dimenziós-térnek a látás módjáról fogok írni melynek nagyon sok féle módja, van. Szerintem, ha a térben való nézést el tudod sajátítani, akkor olyan látásmódnak a birtokába jutsz, amivel a teret kilehet tölteni, s ezt bármire tudod használni.

Ha a 2-pontból 4-pontot majd 4-ből 3-pontot nézel, akkor, ha ezt én (vízszintesnek írnám le, tételezzük) amit nekem sikerült azt átlós-vonalat sikerült látnom, ami tükör-dimenzió egyben.

Mert így van sikerült, azt hiszem rájönnöm a sablonra, aminek segítségével a többi vonalat is meglehet találni. Már különböző fórumokon leírtam ezen dolgokat de mindenhol értetlenség fogadta. Talán nehéz a mai világban az emberfiának-lányának a gondolkodás készsége.

De nem baj, mert talán vannak olyanok kiknek ezen írások, mondanak valamit.

A lényeg, ha meg tanulsz horizontális, vertikális dimenziókban gondolkodni, akkor jöhet a 3dimenziós-térlátás.

Horizontális dimenziós sík- gyakorlat képzeld el, hogy egy utcában, van egy autó a fejedet alaphelyzetből, ahogy állsz így képzeld el. Fordulj bármely irányba a fejed akkor az autót más milyen helyzetben, fogod találni, mint az alap helyzetvolt. Ha ezt begyakorlod úgy körbe, tudod járni az autót, hogy a fejed elmozdítása nélkül az autó körbe fog fordulni. Nem kell az utca csak ez segítségedre, van a kezdetekben. Vertikális dimenzió gyakorlat itt gurulnod kell előre, és úgy kell elképzelned az autót és más milyen képen, fogod látni az autót. Gyermekek értik tudják alkalmazni ti, értitek é. Jó kísérletezést.

Ezzel az a bajom, hogy a fizikai sík fogalmaival operálsz és megmaradsz a korlátjai között - szavak szintjén mindenképpen....

Lefordítom magyarra, mi az, amit a vékányi szóból összeraktam: kialakítottál magadnak egy n+1-edik vizualizációs technikát és próbálod népszerűsíteni... Ehhez halkan annyit tennék hozzá, hogy tapasztalatom szerint arról, amiben "otthon van" valaki, képes mások által is érthető módon beszélni... Mit mondjak: én maradok a saját magam ösvényén, nem sikerült felébresztened az érdeklődésemet...

Kérdésem viszont van: mi a célod? mivégre ez az egész? mert ha csak puszta technika, akkor megette a fene az egészet.... Neutral

Még egy gondolat: egy adott cél több úton is elérhető... nincsen "egyedül üdvözítő" megodás....

Valamely problémán gondolkozol de, nem jutsz elébre használd ezt a módszert de, lehet, hogy ismered akkor elnézést, kérek. Magamból indulok, ki fekszem az ágyamon, gondolkodom, azon mit szeretnék megoldani hátamon feküdve, átélem mindenféle képen a dolgot, megfordulok a jobboldalamra és máris más szemszögből, látom a problémát, átélem a dolgot, megint megfordulok most a baloldalamra megint más szemszögből, látom a problémát érted mire jók ezek a dimenziós módszerek így már.
angyay
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 15. 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

greenblue írta:
angyay írta:

hót segítésnek mondtam (messze) keresd a hóban a megfejtést

hát, akkor hóban áll a jégkocka de belül olvad, viszont kivül nem tud a hó miatt, mert izé, ott 0 fok van, szóval nem megy nekem az ilyesmi játék, lévén, hogy a logika nem az erősségem Embarassed

http://www.youtube.com/watch?v=aBuGpJsXJuQ&feature=related A víz üzenetei….
Törjük meg ezeket, a sorokat egy olyan dologgal, ami életünk fontos és mégis el feledett része. Segítés hópihékről tudod azt minden egyes pihe, különbözik a másiktól nincs két egyforma, ha olvad állapotban, vannak, megtartják ezt a tulajdonságukat így akár az esőcseppeknek is, lehet ilyen tulajdonságuk, legyen a történetedben ez benne. Egyek maradnak az olvadás során vagy nem és azt, hogyan képzeled el.
csaraiveti
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 18. 14:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves József Smile
Taníts meg minket lécci másképpen látni.
Hoztam 1 3D sztereogramos linket - sajnos a képek védettek, így azok helyét kitöröltem - a kérdésem az, hogy miképpen lehet ezekben megtanulni a képet megtalálni, ha nincs erre született képességünk?
Köszi!
Szeretettel csaraiveti Smile
http://www.eyetricks.com/3dstereo.htm
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
csaraiveti
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 18. 20:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megprószálok 1 másik oldalról 3D sztereogrammot bemásolni Nektek Smile

Vissza az elejére
csaraiveti
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 18. 20:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
csaraiveti
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 18. 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
csaraiveti
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 18. 20:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
csaraiveti
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 18. 21:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
greenblue
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 19. 10:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ez a sztereogrammos izé nem új keletű dolog, valamikor, amikor kitalálták könyvben lehetett kapni és akkor meglehetősen jól láttam benne a képeket 3D-ben, viszont most nem látom, akkor most mi van? miért nem látom? Shocked
Bűnöslélek
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 19. 10:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

greenblue írta:
ez a sztereogrammos izé nem új keletű dolog, valamikor, amikor kitalálták könyvben lehetett kapni és akkor meglehetősen jól láttam benne a képeket 3D-ben, viszont most nem látom, akkor most mi van? miért nem látom? Shocked

talán a monitor miatt...
én viszont látom most is, láttam régen is. Razz
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
angyay
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 19. 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csaraiveti írta:

kivenni nem tudom a képernyőm túl pici de két mélység van a képen
szépek a lépek de az ábrákat nem ismerem fel mik lehetnek a zöld érdekes ilyet még nem láttam
angyay
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 25. 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Új módszer van kilátásban miként sikerül megoldani azt nem tudom de késztetést érzek rá hogy megoldjam a feladatott. A lényege amikor az autót képzelem el az utcában ekkor a külsejét látom az autónak de most a belső dolgokat akarom látni miként néz ki belül az autó. Fákat megint kérdezem majd mint a kiterjesztésbeni tudat színtől. Nem azt jelenti hogy nem tudom elképzelni az autó belsejét de egységes módszert akarok megint kitalálni amin bárki ha gyakorol tudja ezt látni mint az utcában az autót ha nézed ott is van egy harmadik koordináta rendszer amit be kell bizonyítanom még. Milyen lehet érzésileg a gömb objektív látásmódban úgy lenni hogy a belső és külső látásban lenni egyszerre érzékelni magamat kívülről és belülről. De olyan részleteiben és minden olyan legyen aminek lennie kell és nem kitaláció legyen. Elkezdem készíteni magamat rá hogy betudjam fogadni ezt a dolgot mennyi idő be telik nem tudom a kiterjesztésbeni olyan 7 hónapba került mire sikerült mindenre rá jönni rá érek. De érdekesen szemlélem már magamat ismerősömmel beszéltem tegnap nagyon érdekes volt a szemlélésem mikor próbáltam a két dolgot szinkronba hozni néha sikerült szuper lesz. Sikerül ezeket a dolgokat megtennem jöhet akkor az amit régen terveztem mert most már részleteiben benne vagy a teremtésben is akár vagy amit akarsz mert ott vagy sokféle képen a tudatban és ez a lényeges. Minek lesz elnevezve nem tudom vagy igen a teljes gömb objektív látásmód mert eddig részleges volt ha csak a külső szemlélést tudtam csak érzékelni de most kint és bent ez igen szeretem nagy feladat lesz.
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 26. 07:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rolling Eyes salute
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5
5 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.