Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kedvenc idézetek 6.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 67, 68, 69  Következő

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
serena
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 23. 15:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
serena, megmondod, honnan van ez az idézet?

Popper Péter - Mihancsik Zsófia: Majom és tigris
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 23. 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Összhangban egy másik emberrel csak akkor lehetek, ha magamhoz hűséges vagyok. Ha elárulom magamat, a másikkal is rossz viszonyba kerülök. Rossz viszonynak nevezem azt a kapcsolatot, ahol kiszolgáltatott leszek vagy zsarnok. Ahol belegázolok a másik lelkébe. Ahol föladom magam, csak azért, hogy a másik befogadjon. És nem engedem a társamnak, hogy önmaga legyen. Ahol függővé válok, kiszolgáltatott, és a "szeretet" nevében olyasmit művelek, melytől nemcsak szenvedek, de önmagam előtt szégyellem is. Azon az áron, hogy magamat elvesztem, nem lehet szeretni."

Müller Péter

Metilujzának!! Smile
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 23. 17:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

serena írta:
"Nézze, Popper úr, magának tudnia kell, hogy a világban csak két fajta ember van. Majom és tigris. A majmok mindig csapatokban élnek, mindig kollektíven mozognak, sose egyénileg. A tigrisek egyedül élnek, egymástól nagy távolságban, ők a nagy vadak. A majmok titokban titokban irigylik a tigriseket, és megdobálják, kicsúfolják őket. Néha egy-egy majom beöltözik az elhullott tigris bőrébe, és megpróbál tigrisként viselkedni, de elég hamar leesik róla a bunda. Nagyobb baj, mondta, hogy a a tigrisek is irigylik a majmokat. A könnyedségüket, az eseménydús életüket. Olyannyira hogy néha egy-egy elfajzott tigris elmegy a majmok közé majomnak. Nagyon rossz látvány Popper úr, amikor egy tigris a farkánál fogva himbálózik az ágon. De nem kell sokáig himbálóznia, mert a majmok végül is megtiszteltetésnek érzik, hogy közéjük jött egy tigris, és vastag faágakból fészket építenek neki, ahová aztán beülhet majomkirálynak. Hogy egy tigrisnek jó-e, ha majomkirály lehet, azt magának jobban kell tudnia, mint nekem. Mert maga lassan elmajmosodik, Popper úr, látom, mióta ide jár, és én ezt nem akarom végignézni. Amikor ide jött, elég elég jól szabott tigris volt, de eltelt egy év, és magán kiütköződnek az elmajmosodás jelei. Honnan tudja, kérdeztem én döbbenten. A beszédéből, Popper úr, mondta. Csak egy nyelven lehet beszélni. Aki majomul kezd beszélni, elfelejt tigrisül. Aki tigrisül beszél, nem tud majomul. Maga már majdnem teljesen majomul beszél. Mi a különbség, kérdeztem. Nézze, felelte, egy tigris bolyong a világban, vannak szenvedései, felismerései. Egy majomnak sztorijai vannak, szenvedés helyett, panaszkodásai vannak, felismerések helyett aranyköpéseket mond. És én egy ideje ezt látom, Popper úr, hogy maga egyre inkább sztorizik, panaszkodik, és aranyköpéseket mond. Úgyhogy ne jöjjön többet. Nem is mentem többet. elkezdtem revízió alá vonni saját elmajmosodásom folyamatát, és azt hiszem, jót tett, hogy idejében szólt."

thumbleft hello2
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 23. 18:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dywir írta:
serena írta:
"Nézze, Popper úr, magának tudnia kell, hogy a világban csak két fajta ember van. Majom és tigris. A majmok mindig csapatokban élnek, mindig kollektíven mozognak, sose egyénileg. A tigrisek egyedül élnek, egymástól nagy távolságban, ők a nagy vadak. A majmok titokban titokban irigylik a tigriseket, és megdobálják, kicsúfolják őket. Néha egy-egy majom beöltözik az elhullott tigris bőrébe, és megpróbál tigrisként viselkedni, de elég hamar leesik róla a bunda. Nagyobb baj, mondta, hogy a a tigrisek is irigylik a majmokat. A könnyedségüket, az eseménydús életüket. Olyannyira hogy néha egy-egy elfajzott tigris elmegy a majmok közé majomnak. Nagyon rossz látvány Popper úr, amikor egy tigris a farkánál fogva himbálózik az ágon. De nem kell sokáig himbálóznia, mert a majmok végül is megtiszteltetésnek érzik, hogy közéjük jött egy tigris, és vastag faágakból fészket építenek neki, ahová aztán beülhet majomkirálynak. Hogy egy tigrisnek jó-e, ha majomkirály lehet, azt magának jobban kell tudnia, mint nekem. Mert maga lassan elmajmosodik, Popper úr, látom, mióta ide jár, és én ezt nem akarom végignézni. Amikor ide jött, elég elég jól szabott tigris volt, de eltelt egy év, és magán kiütköződnek az elmajmosodás jelei. Honnan tudja, kérdeztem én döbbenten. A beszédéből, Popper úr, mondta. Csak egy nyelven lehet beszélni. Aki majomul kezd beszélni, elfelejt tigrisül. Aki tigrisül beszél, nem tud majomul. Maga már majdnem teljesen majomul beszél. Mi a különbség, kérdeztem. Nézze, felelte, egy tigris bolyong a világban, vannak szenvedései, felismerései. Egy majomnak sztorijai vannak, szenvedés helyett, panaszkodásai vannak, felismerések helyett aranyköpéseket mond. És én egy ideje ezt látom, Popper úr, hogy maga egyre inkább sztorizik, panaszkodik, és aranyköpéseket mond. Úgyhogy ne jöjjön többet. Nem is mentem többet. elkezdtem revízió alá vonni saját elmajmosodásom folyamatát, és azt hiszem, jót tett, hogy idejében szólt."

thumbleft hello2

Aztaaaa!!! Hogyezmekkoraaaa!!!! notworthy
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 26. 07:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"A szerelmet tudni kell viselni, és ez az egyetlen márka, ami sosem megy ki a divatból."

/Szex és New York című filmből/
/Fodor Ákos: Jókívánság/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mango
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 26. 13:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

„Úgy látszik, az életben minden valamilyen láthatatlan óramű percmutatója szerint történik: egy pillanattal elébb sem lehet „dönteni”, csak amikor a dolgok és helyzetek önmaguktól döntenek…Minden más erőszakolt, esztelen, embertelen, talán erkölcstelen is. Az élet dönt, meglepően és gyönyörűen…s akkor minden olyan egyszerű és természetes.” /Márai Sándor: Az igazi/
Mango
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 26. 13:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

„Az esemény annál jelentősebb és kivételesebb, minél több véletlen szükségeltetik hozzá.
Csakis a véletlent foghatjuk fel üzenetként. Ami szükségszerűen történik, ami várható, ami naponta ismétlődik, az néma. Csak a véletlen szól hozzánk.
Ahhoz, hogy a szerelem felejthetetlen legyen, úgy kell röpködnie körülötte az első pillanattól a véletleneknek, mint a madaraknak Assisi Szent Ferenc vállainál. " /Milan Kundera: A lét elviselhetetlen könnyűsége/
=>Ghost<=
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 26. 13:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"... Van valahol egy hely, ahol szép és jó, ahol minden dal csak érted szól, valahol egy gondtalan élet vár, hol van ez a föld, hol van ez a táj..."

(MTZ)
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 26. 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sajnos nem tudom, kitől:

"Nem lehet úgy labdázni, hogy ha rossz labdát dob a másik, akkor te is rosszat dobsz neki. Ha játék közben elkezdjük büntetni a másikat az ügyetlenségéért, akkor a játék elromlik, elfajul, nem játék többé, hanem harc, háború. Ha a szép játék a cél, akkor függetlenül attól, hogy milyen labdát kapok, nekem minél jobbat kell adnom"
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 27. 06:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

“Az élet nehéz.
Nagy igazság ez, a legnagyobb igazságok egyike.* Mégpedig azért, mert ha valóban beláttuk, akkor már felül is emelkedtünk rajta. Amikor valóban értjük - fölfogjuk és elfogadjuk -, hogy az élet nehéz, megszűnik nehéznek lenni. Mert amint elfogadjuk, az a tény, hogy nehéz, nem számít többé.
Az élet nehéz voltának igazságát a legtöbb ember nem látja át teljes mértékben. Többé-kevésbé állandó jelleggel sopánkodnak az emberek, halkan vagy fennhangon panaszolják föl terheiket és gondjaikat, mintha kirínának az élet egyébként könnyű hátteréből, vagy abból az életből, amely ha nem könnyű is, mindenesetre méltányos volna, ha az lenne. Halkan vagy fennhangon hirdetik hitüket, mely szerint nehézségeik egy megkülönböztetett nyavalya, amely csak őket sújtja vagy családjukat, törzsüket, osztályukat, fajtájukat vagy akár fajukat, de senki mást.” (M. Scott Peck: A járatlan út)

*Buddha “Négy Igazsága” közül ez az első: “Az élet szenvedés.”
angyay
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 27. 06:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pihike írta:
“Az élet nehéz.
Nagy igazság ez, a legnagyobb igazságok egyike.* Mégpedig azért, mert ha valóban beláttuk, akkor már felül is emelkedtünk rajta. Amikor valóban értjük - fölfogjuk és elfogadjuk -, hogy az élet nehéz, megszűnik nehéznek lenni. Mert amint elfogadjuk, az a tény, hogy nehéz, nem számít többé.
Az élet nehéz voltának igazságát a legtöbb ember nem látja át teljes mértékben. Többé-kevésbé állandó jelleggel sopánkodnak az emberek, halkan vagy fennhangon panaszolják föl terheiket és gondjaikat, mintha kirínának az élet egyébként könnyű hátteréből, vagy abból az életből, amely ha nem könnyű is, mindenesetre méltányos volna, ha az lenne. Halkan vagy fennhangon hirdetik hitüket, mely szerint nehézségeik egy megkülönböztetett nyavalya, amely csak őket sújtja vagy családjukat, törzsüket, osztályukat, fajtájukat vagy akár fajukat, de senki mást.” (M. Scott Peck: A járatlan út)

*Buddha “Négy Igazsága” közül ez az első: “Az élet szenvedés.”

Igazak a szavaid, de ha mosolyogva teszed mind ezeket, a keserveket jobb lesz a lelkednek.
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 29. 08:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"A harcművészet szép példája egy tanítvány beszámolója arról, hogyan küzdött a nyolcvanesztendős Ueshiba aikido mesterrel. Nekitámadt az öregembernek, aki "Szun" taktikáját alkalmazta; a tanítvány érezte, hogy mestere nem visszatámad, hanem valósággal magába nyeli, és mint egy "fekete lyuk", iszonyú szívóhatással szinte beszippantja valami nagy ürességbe s megsemmisíti.
A tanítvány úgy érezte, mintha nem egy esendő vénember, hanem az Univerzum ereje ellen küzdene."
(Müller Péter)
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 30. 21:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Néha a valóság a semmiből kerül mögénk, és csíp a fenekünkbe, és mikor a gát átszakad, csak úszni tudunk. A színlelés világa egy ketrec, és nem gubó, csak egy ideig ámíthatjuk önmagunkat. Fáradtak vagyunk. Félünk. A tagadás nem változtat az igazságon. Előbb vagy utóbb, félre kell tennünk a tagadást, és emelt fővel, villámló szemmel nézni szembe a világgal. Ha az ember folyton csak tagad, a sok apró csepp óceánná dagad. De vajon, hogy védekezzünk a fulladás ellen?"

/Grace klinika/
/Fodor Ákos: Jókívánság/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 02. 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Kértem Istent, vegye el a gőgömet, és Isten azt felelte: Nem.
Azt mondta, nem az Ő dolga, hogy elvegye: az én dolgom, hogy feladjam.

Kértem Istent, tegye egészségessé béna gyermekemet, és Isten azt felelte: Nem.
Azt mondta: A lelke egészséges, a többi ideiglenes.

Kértem Istent, adjon nekem türelmet, és Isten azt felelte: Nem.
Azt mondta: A türelem a szenvedés mellékterméke: nem adható, csak kiérdemelhető.

Kértem Istent, adjon nekem boldogságot, és Isten azt felelte: Nem.
Azt mondta: Ő áldást adhat, a boldogság rajtam áll.

Kértem Istent, vegye el tőlem a fájdalmat, és Isten azt felelte: Nem.
Azt mondta: A szenvedés eltávolít a földi dolgoktól, és közelebb hoz hozzám.

Kértem Istent, növelje nagyra lelkemet, és Isten azt felelte: Nem.
Azt mondta: növekednem egyedül kell, ő majd megnyes néha, hogy gyümölcsözőbb legyek.

Kértem Istent, segítsen, hogy szeressem az embereket, ahogyan Ő szeret engem.
És Isten azt mondta: No végre egy jó gondolat." Smile Laughing
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 02. 23:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"A múltat nem tudom megváltoztatni, de többé már nem gondolok a gyilkolásra."

Archibald McCafferty

laughing3
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 67, 68, 69  Következő
16 / 69 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.