Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

80/10/10
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
smanag
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 11. 27. 16:10    Hozzászólás témája: 80/10/10 Hozzászólás az előzmény idézésével

VIBRANTEGÉSZSÉG CSÚCSDIÉTÁVAL
AZ EMBER MINŐSÉGI TÁPLÁLKOZÁSÁNAK LEGMAGASABB FOKA
A TÁPLÁLKOZÁSTUDOMÁNY LEGNAGYOBB ÁTTÖRÉSE
http://www.vibrantegeszseg.lapunk.hu
http://www.veg.hu/modules.php?name=Forums&file =viewtopic&t=330
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Gonzales
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2008. 11. 27. 19:08    Hozzászólás témája: Re: 80/10/10 Hozzászólás az előzmény idézésével

smanag írta:
VIBRANTEGÉSZSÉG CSÚCSDIÉTÁVAL
AZ EMBER MINŐSÉGI TÁPLÁLKOZÁSÁNAK LEGMAGASABB FOKA
A TÁPLÁLKOZÁSTUDOMÁNY LEGNAGYOBB ÁTTÖRÉSE
http://www.vibrantegeszseg.lapunk.hu
http://www.veg.hu/modules.php?name=Forums&file =viewtopic&t=330

Ismerem ezt az irányzatot. Az egyik legszélsőségesebb vega étrend és valóban hatékony ha KÚRASZERŰEN alkalmazzák Exclamation
Tartós étrendnek azonban túl drasztikus, nem lehet csak fruktózon élni bármennyire is jól hangzanak azok a paradicsomi dumák Ádámról meg Éváról. Dolgoztam testépítőkkel akik vegák voltak, kipróbáltunk tucatnyi étrendet és ki merem jelenteni, hogy az ilyen szélsőséges, "edd nyersen mert Isten úgy teremtette" étrendek hoszabb távon károsak.
Az ilyen életmódguruk megpróbálnak általános igazságokat kinyilatkozni azzal a címszóval, hogy minden ember egyforma emésztőrendszerrel bír, de ez nem igaz Exclamation
Nem vagyunk egyformák, minden ember szükségletei specifikusak, de azzal egyetértek, hogy az étkezés 70%-át zöldségeknek kell kitennie. Nyugodtan lehet párolni, ellentétben az itt hirdetett igével, de persze a gőzölés jobb. A gyümölcs pedig nagyon jó kiegészítő( Exclamation ), alkalmas arra, hogy kihagyott főétkezéseket helyettesítsünk vele, de állandó és önálló főétkezésre nem javasolnám.
Azt még hozzátenném, hogy igenis létezik hiánybetegség noha ezek a guruk tagadják a fehérje fontosságát, én már láttam ilyen embert és borzalmas volt. Nyersen húst tilos enni, a japán lakósság 65%-a bélférges a szusitól tehát itt nem jön be az ige.
Még egy gondolat a "paradicsomi" állapotokról. A szélsőséges vegák mindig azzal jönnek, hogy majomőseink sem ettek húst, de ez nem igaz. A majmok igenis esznek húst, a saját fajtájuk kölykeit fogyasztják ha a szükség úgy hozza. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy húsevés természetes kell, hogy legyen az embernél, de genetikailag igenis bennünk van, nem lehet letagadni ... Confused

Egyébként meg, ilyenkor karácsony táján ki tud ellenállni egy friss, ropogós sült kolbinak, májas hurkának, reszelt tormával és egy kupica kisüsti pálinkával....hmmm, nyam-nyam Twisted Evil
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
smanag
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 11. 28. 08:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gonzáles!
Óriási tévedésben vagy. Én ezeknek mind utána jártam, 8 éve kutatom, komoly számításokat végeztem, s állítom , hogy fedik a valóságot. Még a 80/10/10 től eltérő vega étrendek is teljes értékűek minden szempontból, bár káros anyagbevitelt is okoznak. De az ideális emberi táplálkozás a 80/10/10. A húsról pedig nem is szólok, mert nem emberi táplálék, csakúgy mint semmilyen állati termék. Próbálj meg elfogulatlanul utána olvasni a dolgoknak s rá fogsz jönni idővel, kinek van valójában igaza. Rögtön kezdhetnéd a 80/10/10 könyvvel mert ez vezet el a legmesszebbre a táplálkozástudomány szerteágazó ösvényén. Mindenkinél egységesen működik!!!
9 éves koromtól versenyszerűen teniszeztem, világ életemben sportoltam s egészségesen éltem,s teszem ezt a mai napig is a 80/10/10 en a legjobban. Rendkívüli figyelmet s törődést adok a testemnek, ez vezetett arra, hogy kutatásokba ássam magam. Ha nem működne a dolog, akkor már rég nem csinálnám, de működik s nem csak nálam, átlagembernél, de amerikában profi sportolók is követik, köztük testépítők. Nem hiszem, hogy sok ezer ember hülyeséget csinálna.
Amerikában best seller a könyv, ja kérem távol vagyunk amerikától 50 évvel legalább.
8 éve vagyok vega, 2 éve követem a 80/10/10 et , heti 3 -5* futok 10 km-t megerőltetés nélkül, kicsattanok az egészségtől, soha sem vagyok beteg, nincsenek emésztési gondjaim, elmúlt a szénanáthám stb stb.......

smanag
www.vibrantegeszseg.lapunk.hu
(ha elolvasod a honlapomat tüzetesen, ott mindenre választ kapsz, s a könyvből)
Én már csak kíváncsiságból is utána olvasnék, még ha most el is veted ezt a dolgot, s ha van kitartásod a végére járni, számodra is meglepő végkövetkeztetést fogsz kapni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 11. 28. 12:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

...hmm, engem csak az bosszant, hogy miért kell úgy beállítni dolgokat, hogy "csak az a jó ami én fennen hírdetek és mindent dobj el halandó amit eddig ettél"?

Olvastam egy nagytiszteletben álló idegsebész mondatát, "az emberi csontozat nem alkalmas arra, hogy kétlábon járjon és cipekedjen".
No, kedveseim akkor mindenki 4 lábra vagy hogy is írjam, mert beteg leszel Exclamation
Gonzales
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2008. 11. 28. 18:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Próbálj meg elfogulatlanul utána olvasni a dolgoknak s rá fogsz jönni idővel, kinek van valójában igaza.

Pontosan ez a probléma, az elfogulatlanság. Ez nem megy neked. Én soha nem állítottam, hogy amit mondok az MINDENKINEK jó. Az étkezés alapjai adottak, de a részletek személyre szabottak, nincs tuti recept amit mindenkire rá lehet önteni. Nekem nagyon nem tetszik ez a "én megmondom mi a jó, aki követ az az igaz ember" stílus. Ez a hittérítők és a fanatikusok stílusa...na meg a jenkiké. Talán nem hiszed, de évekig dolgoztam edzőként, személyi trénerként, 24 éve sportolok és évekig dolgoztam bringás futárként ami napi 80-100km tekerést jelent. Voltam ifiválogatott focista...stb.
Tudod mire jöttem rá az évek alatt Question Arra amit az agykontrolosok vallanak: nagyon fontos mit eszel(ezért sokan testkontroloznak is, aminek részben híve vagyok), de önmagában a szélsőséges vega táplálkozás nem elég az egészséghez, lelki harmóniára is szükség van Exclamation Exclamation Exclamation
Mégegyszer mondom, ismerem ezt a diétát. Nem forradalmi áttörés, indiában több ezer éve ismerik, de ott is csak azok a jógik alkalmazzák akik a több napos/hetes passzív meditációnál lelassítják az emésztésüket. Aktív életet élő, dolgozó-sportoló embernek aki nem jógi, kevés a gyümölcscukor mert az csak fűtőanyag, abból is gyenge hatásfokú-hamar elég és a vércukorszintet jojózza. A magam részéről sokkal inkább zöldségpárti vagyok.
Két kérdésem azért lenne.
-Szerinted hány kiló bió( Exclamation )gyümölcsöt kell megennie egy aktív fizikai munkát végző embernek, hogy ne essen össze Question
Ha valaki pl. eléget 4000 kcalt az minimum 8-10kg gyümölcsöt kell, hogy megegyen a szintentartáshoz.
-Noha az ember felhasználja a fehérjehulladékának 50-60%-át, valahonnan azért pótolnia is kell a kopást főleg idős korban. Honnan a csudából szerzi be ezt Question Némely zöldségben még csak akad, de a gyümölcsökben semmi, illetve az sem igazán épül be(és akkor a B-vitaminokról ne is beszéljünk).
Az a baj ezzel az igével, hogy teljesen természetellenes Exclamation
Bármennyire is fájdalmas tény ez a szélsőséges vegáknak, de mind az ember mind pedig a majomőse fogyasztott állati eredtű fehérjét. Ettől függetlenül, noha én évekig vega VOLTAM(mááár neeem Wink ) valóban egészségesebbnek tartom a vega táplálkozást viszont ÉSSZEL Exclamation
Ez a diéta viszont eszetlen... Confused
Vissza az elejére
Gonzales
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2008. 11. 28. 18:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ui: egyetlen testépítőt sem ismerek aki szélsőséges vega lenne Exclamation
Vissza az elejére
smanag
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 11. 28. 20:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem akarok senkire semmit ráerőszakolni, győzködni az igazamról, csupán csak felvillantottam az emberi táplálkozás csúcsát, s ki-ki döntse el mit kezd vele.
MINDENBEN VAN KEVÉSBÉ JÓ, JOBB, S VAN A LEGJOBB, MINT AHOGY VAN A LEGROSSZABB IS AZ EMBERI TÁPLÁLKOZÁSBAN IS.
Kérdéseidre a válasz:

Van tuti recept: A 80/10/10 s mindenkinél egységesen működik, mert mindenki hasonlít egymáshoz genetikailag, emésztőrendszer stb vonatkozásban legyen fehér, néger, mongoloid, csecsemő vagy aggastyán. Nem , vércsoport, pitta vagy vatta alkat nem mérvadó, ezek lényegtelenek. A faji tartozás a lényeg, az emberi faj nagy családjához való tartozás, mely egy bizonyos diétára teremtődött, s ez behatárolt mint ahogyan az oroszlán, vagy tücsök faj is a saját táplálékára teremtődött.

Nem a 80/10/10 a szélsőséges, sokkal inkább a mindenevés.

80/10/10 et követi:
Charlie Abel

Natural Bodybuilder for over 34 years
http://www.charliesgym.info/default.php

Fehérje kérdés nem lehet gond, a honlapomon erről írok s a könyvben is ki van fejtve. Növényi zöldek rendkívül jó minőségű magas biol. értékű fehérjét tartalmaznak pont olyan mennyiségben mint amennyire szükségünk van a napi 0,5-1 kg zöld elfogyasztásával. Nagyon sok zöld van mely megver sok húst a fehérjék biol. értékét tekintve kalóriatartalomra vetítve, az olajos magok közül pedig pl. a tökmag megveri a tojást, mely a halfehérje után a legjobb biol. fehérje, de e 2 állati fehérje számos káros mellékhatással is ellátja az azt fogyasztót, szemben a zöldek, és olajos magok tiszta fehérhéjéivel. Amellett az állati fehérjék hőkezelve kerülnek be a testbe s ilyenmódon ezek mérgezőek, lsd honlapon. Hónapokon át számításokat, elemzéseket , összehasonlításokat végeztem, bújtam a tápanyagtáblázatokat arra vonatkozóan, hogy megtudjam mivel mit lehet bevinni a testbe.

Nem kell megilyedni a mennyiségi gyümölcs és zöldek bevitelétől, mert ha a gyomor visszanyeri egészséges rugalmasságát ezen életmódon akkor simán elérhető az alap cél, hogy jóllakunk és bevisszük életmódunknak megfelelő energiát is.
Aki 4000 kcalt igényel azt édesgyümölccsel kell bevinni, 4,5 kg banánnal(89 kcal/100g)) beviszed, átlagosan a többi gyümölcs 40-50-60-70 kcal/ 10 dkg, ilyenmódon profi sporthoz elismerem kell a banán, de ennyi energia csak a profiknak kell, egy átlagember 2000 en elvan, az simán teljesíthető bármely átlaggyümölccsel, egy közepes sportolónak elég 2800-3000 kcal. Azonkívül a tiszta , higiénikus test energiagazdálkodása lényegesen jobb , így ugyanaz a produktum jóval kevesebb energiafelhasználással teljesíthető, ezért nem is kell ilyen magas kalóriaszámokban gondolkodni, mint ahogyan minden egyébb orvosi paraméter és ajánlás is megváltozik ezen étrenden s az "egészséges" értékek más értelmezést kapnak.Én kb 2000-3000 között nyomok gyümölcsöt/nap s 10 km-t könnyedén lefutok terepen, s ha Te sportoló vagy , tudod, hogy az intenzív futás az egyik legenergiaigényesebb sport.
Remélem elég kíváncsi vagy ahhoz, hogy előítéletek nélkül elolvasod a honlapot s főleg a könyvet, s elgondolkodol rajta, s ki tudja , lehet életed legjobb döntése lesz ez. A 80/10/10 a vibrant egészséget eredményezi, egy olyan életet, melyben kicsattanóan egészséges lehet az ember egész hátralevő életében. SAJNA A MAI MAGYAR ÁTLAGEMBER ANNYIRA ELTÁVOLODOTT ETTŐL AZ EREDETI ÉLETMÓDJÁTÓL, HOGY KÉPTELEN FELFOGNI. Én sem hittem el még 5-6 éve, de a végére jártam. AZÓTA TUDOM, ÉLETEM LEGSZERENCSÉSEBB NAPJA AZ VOLT AMIKOR RÁTALÁLTAM A SZERZŐ HONLAPJÁRA, MELY:Dr. Graham honlapja: http://www.foodnsport.com/
Az azonban biztos, s most már én is látom, alapoktatás s bizonyos ismeretek megszerzése nélkül nem tudják megérteni az emberek, s ez a fő gond jelenleg. Én már tudom mivel, milyen anyagbevitelt lehet elérni, s értem az összefüggéseket s ilymódon tudom, mit miért csinálok.

Laughing

http://vibrantegeszseg.lapunk.hu
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2008. 11. 29. 10:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha az ember elég öreg, rengeteg dologra emlékszik, amiről próféták szerették volna meggyőzni. Azután jöttek új próféták és a szöges ellentétét hirdették annak, amit az előzők. Mindenki tudomákonnyal alaposan megtámasztva persze. Némely tudomákonyos kutatásról lehetett tudni, hogy kik is fizetik, persze az eredmények az ő forradalmian új akármijüket igazolták. Azután jött a konkurrencia, ő is szponzorált egy kutatást, amiben elővették azokat a tényeket, amiket az előző kutató csapat figyelmen kívül hagyott, és szöges ellentétben levő eredményt hoztak ki.

A magam részéről visszamennék a tudomákony előtti időkre és úgy ennék és úgy tennék, mint akkor. Dédmami még az ő dédmamijától tudta, hogy mi a jó. Prófétákra meg nem volt szükség.
Gonzales
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2008. 11. 29. 12:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nézd, mivel a hozzászólásod alapján nekem egyértelmű, hogy Te tényleg jót akarsz és hiszed amit mondasz, megpróbálok konszolidáltan válaszolni(ami nem az erősségem Twisted Evil ).
Több ponton sem értek veled egyet(pl.a növényi fehérjék hasznossága, elégségessége kapcsán), de ezek most részletkérdések. Nem akarok veled vitázni mert Te HÍVŐ vagy, nálad bevált ez a diéta és úgyérzed, hogy erről meg kell győznöd a környezetedet is. Én egy hívővel soha nem vitázom a hitéről mert értelmetlen. Ha neked jót tett ez a diéta annak örülök, vannak olyan emberek akiknél beválik és biztos, hogy vannak olyanok is akiknél NEM Exclamation
Ezért egy dolgot emelnék ki az írásodból amivel nem tudok egyetérteni és ami gátat szab annak, hogy ezt a kérdést tovább fejtegessük mert sztem úgysem tudnánk meggyőzni egymást az igazunkról(meg nem is kell).

Idézet:
Van tuti recept: A 80/10/10 s mindenkinél egységesen működik, mert mindenki hasonlít egymáshoz genetikailag, emésztőrendszer stb vonatkozásban legyen fehér, néger, mongoloid, csecsemő vagy aggastyán.

Ez véleményem szerint nagyon erőteljes általánosítás, kb. olyan mintha azt mondanád, hogy minden autó egyforma, négy kereke van, gurul és ásványi anyaggal működik. Minketten tudjuk, hogy ez nem igaz, ahogy az autók igényei, úgy az embereké is különböző noha az alap működésük egyezik.
NINCS TUTI RECEPT Exclamation
Az emberi fajt nem lehet egy kalap alá venni és azt mondani, hogy ami jó egy kanadai eszkimónak az jó lesz egy indiai aszkétának is(persze mindkét helyen van mekdoneldsz úgyhogy a probléma megoldódott Twisted Evil ). Lehet, hogy alapvetően egyezünk genetikailag, de az évezredek során az IGÉNYEINK nem egyirányba fejlődtek, az evolúció pedig pont az alkalmazkodásról szól. Nevetséges feltételezés, hogy csak az ember nem alkalmazkodott genetikailag az adott régióhoz, ez olyan statikus álapot lenne ami már rég a kipusztulásunkat eredményezte volna. Ahogy a kis majomősünk két lábra állt, máris elkezdődött a változás..többek közt az emésztőrendszeré is és ez azóta is tart.
Részemről sok sikert kívánok neked, de én nem akarok tovább ezzel a kérdéssel foglalkozni mert asszem úgysem tudnánk dűlőre jutni egymással Confused
Vissza az elejére
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 11. 29. 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Ha az ember elég öreg, rengeteg dologra emlékszik, amiről próféták szerették volna meggyőzni. Azután jöttek új próféták és a szöges ellentétét hirdették annak, amit az előzők. Mindenki tudomákonnyal alaposan megtámasztva persze. Némely tudomákonyos kutatásról lehetett tudni, hogy kik is fizetik, persze az eredmények az ő forradalmian új akármijüket igazolták. Azután jött a konkurrencia, ő is szponzorált egy kutatást, amiben elővették azokat a tényeket, amiket az előző kutató csapat figyelmen kívül hagyott, és szöges ellentétben levő eredményt hoztak ki.

A magam részéről visszamennék a tudomákony előtti időkre és úgy ennék és úgy tennék, mint akkor. Dédmami még az ő dédmamijától tudta, hogy mi a jó. Prófétákra meg nem volt szükség.

Tökéletes Hangyuszka, ismét csak azt mondhatom szinte az ajkaim közül vetted ki a szót Smile
Gonzó amit ír szintén a reélis gondolkodást mutatja!
Sokat gondolkodtam, valahogy nem hagyott nyugodni ez a téma, mit is írhatnék ide, mert a mai világ zürzavarában egyere több káros dolgot cselekszenek az emberek, azt gondolom tökéletesen leírtátok amit én gondolok, csupán annyit, hogy ne feledjük a génjeinkben hordozott kódoktól ami szintén befolyásolja táplálkozási igényeinket. Lehetne sorolni hetekig.
Gonzales
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2008. 11. 30. 11:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyetértek Kirával és még egy utolsó, elcsépelt gondolatot had írjak le.
Az egésséges étkezés guruk soxor elfelejtik azt, hogy az egésséges étrend csak egy kis szelete az egésséges életmódnak.
Leszögezem, hogy nem a topic nyitóját akarom froclizni, nem ismerem Őt és nem is akarom megbántani, amit írok az személyes tapasztalat.

Nagyon fontos a tiszta-élő táplálék az emberi szervezetnek, viszont attól mert valaki csak gyümölcsön él még nem biztos, hogy MENTÁLISAN is épp ember mivel túl sok( Exclamation ) gondolatát köti le önnön béltisztasága(máá bocsánat a megfogalmazásért), néha nem látja a fától az erdőt. Nekem ez kicsit olyan "bélegoizmusnak" tűnik, Swindler ezorasszizmusnak mondaná Twisted Evil
Valahol egy kicsit mindig frusztráltságot érzek a háttérben, a komplexusok ily jellegű kompenzálását. Fontos az egésséges étrend, de csak egy része az életünknek. Nem szeretném ha a fejfámon az állna, hogy: elhunyt 65 évesen szívrohamban mert aznap nem kapott bióalmát, de a bélcsatornája tiszta volt.
Egy sztorit még had meséljek el amin nagyon jót derültem.
Van nekünk egy világhírű szívsebészünk. Nemzetközileg elismert szakember, a világ minden tájára hívták, de Ő itt maradt és gyógyít..asszem valahol Zala-megyében. Nem csak sebész, de nagyon komolyan foglalkozik a szívproblémák megelőzésével is. Amikor megkérdezték, hogy szerinte mi az a tökéletes étrend ami mindent tartalmaz amire az emberi szervezetnek szüksége van közölte, hogy a: lecsós-pacalpörkölt káposztával
Exclamation Exclamation Exclamation
A pacal a legegésségesebb húskészítmény, alig tartalmaz zsírt, a káposzta pedig csodaszer. Nagyon komoly sikereket ért el ezzel a "diétával" mert nemcsak egésséges, de nem ró pszihikai terhet a páciensekre.
Na, ennyit arról, hogy milyen tágan értelmezhetjük az egésséges étrendet.
ui: valaki, nyelvtanból autista vagyok. Még azt sem tudom, hogy egészséges vagy egésséges Question Rolling Eyes
Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 11. 30. 11:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves gonso,

Egészséges és ép. ( a szövegben két p-vel írtad, de szerintem eggyel akartad)

És egyetértek Veled a fentebb írtakban.
zzoli
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 02. 09:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pedig már majdnem elképzeltem amint Gonzales naponta 4-5 kg banánt majszol Laughing
Vissza az elejére
Swindler
a Dagisarkany

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 02. 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak annyit tennek hozza, hogy a fittness edzom (ne az a gyurunk vazze fajta, hanem tanult srac), mondta, hogy ne egyek mindig csak csirket..
Ha eros fitt, es izmos akarok lenni, egyek kolbaszt is:D

Megfogadtam. A kolbasz jo:D
Vissza az elejére
zzoli
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 02. 12:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Swindler írta:
Csak annyit tennek hozza, hogy a fittness edzom (ne az a gyurunk vazze fajta, hanem tanult srac), mondta, hogy ne egyek mindig csak csirket..
Ha eros fitt, es izmos akarok lenni, egyek kolbaszt is:D

Megfogadtam. A kolbasz jo:D

A Puridren-t nem próbáltad? Rolling Eyes Rögtön fogják itt is ajánlani, azt hiszem Laughing
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.