Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gyógynövények- Természetes gyógymódok 2 (folytatás)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
dywir
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 07. 11:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
hangya írta:
Mak írta:
Nekem a homeopátiás szerek általában beválnak. A szereknek, illetve a kezelendő betegségeknek utánanézhettek az online szerkeresőn.

A képzett beteg az nem megy orvoshoz. Az diagnózist állít, gyógyszert rendel magának... Haladottabb esetben a szomszédasszonynak is. Még haladottabb esetben egy internetes közösségnek is.

Nagyon jót derülnék ezen a hozzászólásodon, ha nem lennék abban a helyzetben, mikor a képzetlen beteg elmegy a képzett orvoshoz, aki módszeresen igyekszik kiirtani képzetlen betegéből a gyógyulásba vetett, nagy nehezen megszerzett hitét....

Talán az arany középút...
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 07. 12:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dywir írta:
Sieglinde írta:
hangya írta:
Mak írta:
Nekem a homeopátiás szerek általában beválnak. A szereknek, illetve a kezelendő betegségeknek utánanézhettek az online szerkeresőn.

A képzett beteg az nem megy orvoshoz. Az diagnózist állít, gyógyszert rendel magának... Haladottabb esetben a szomszédasszonynak is. Még haladottabb esetben egy internetes közösségnek is.

Nagyon jót derülnék ezen a hozzászólásodon, ha nem lennék abban a helyzetben, mikor a képzetlen beteg elmegy a képzett orvoshoz, aki módszeresen igyekszik kiirtani képzetlen betegéből a gyógyulásba vetett, nagy nehezen megszerzett hitét....

Ezzel maximálisan egyetértek Exclamation
Azért ha nagyon lefelé is tart a színvonal az egészségügyben, és ha nap mint nap több olyan esetet is hallani, amitől kinyílik a bicska a zsebünkben, akkor is jó tudni, hogy vannak olyan orvosok (és ápolók is), akik a mai életben kivételeknek számítanak - mert azt teszik, ami a normális társadalomban, normális anyagi és egyéb körülmények között a dolguk! Én tudom, hogy nem nagyon lehet itt "ugrálni", és a lehetőségeket is szépen beszűkítették, meg a mindenki körülményei is mások, de lehetne talán mégis keresni - valami megoldást, és - egy másik orvost...akihez nem ilyen érzésekkel kellene odamenned Rolling Eyes
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 07. 17:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu írta:
dywir írta:
Sieglinde írta:
hangya írta:
Mak írta:

Ezzel maximálisan egyetértek Exclamation
Azért ha nagyon lefelé is tart a színvonal az egészségügyben, és ha nap mint nap több olyan esetet is hallani, amitől kinyílik a bicska a zsebünkben, akkor is jó tudni, hogy vannak olyan orvosok (és ápolók is), akik a mai életben kivételeknek számítanak - mert azt teszik, ami a normális társadalomban, normális anyagi és egyéb körülmények között a dolguk! Én tudom, hogy nem nagyon lehet itt "ugrálni", és a lehetőségeket is szépen beszűkítették, meg a mindenki körülményei is mások, de lehetne talán mégis keresni - valami megoldást, és - egy másik orvost...akihez nem ilyen érzésekkel kellene odamenned Rolling Eyes

Nem rólam van szó... én képzett beteg vagyok laughing6 laughing6 laughing6 laughing6
Ez sem egészen igaz, mert ha egészségemmel problémám van, akkor sem tekintem betegnek magamat.
Amivel gondom van, az nem pénz, hanem szemlélet kérdése.
Amit szörnyűnek érzek, hogy mégcsak azt sem mondhatom, szakmailag felkészületlen emberek lennének, akik kiváltották belőlem ezt a gondolatot...
Az más kérdés, hogy igyekszem más megvilágításba helyezni és semlegesíteni a hatásukat....
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 07. 18:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tudom, Sieglinde, hogy rosszban vagy az akadémikus orvoslással.
Középút. Igen. Az arany középút. Hogy diagnózist legalább nemár. Mert azt 6+x éven keresztül tanulják. Ha van diagnózis, akkor már lehet a lágyabb eszközökkel. De annyi mindentől zsibbadhat pl. az ember lába, vagy fájhat a feje. Neadja Isten, de agydaganat ellen ne maga keressen az ember a neten valami jó kis teát.... vagymit.
Mak
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 07. 20:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya, látom rendkívül negatív vagy.

A beteg vagy képzett vagy nem, teljesen mindegy. A lényeg, ha van vmi problémája akkor azt vmivel gyógyítani kell. A homeopátiás szereket kismamák is szedhetik(pl. én), ellentétben sok készítménnyel. Az pedig magától értetődő, hogy egy szakembernek/orvosnak akkor is ki kell kérni a tanácsát.
Ezeket a szereket pedig kizárólag gyógyszertárban lehet megvenni.
Kérlek, legyél olyan szorgalmas, nézz utána a dolgoknak, mielőtt ilyesmiket írnál.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 07. 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mak írta:

Mak írta:
hangya, látom rendkívül negatív vagy.

A beteg vagy képzett vagy nem, teljesen mindegy. A lényeg, ha van vmi problémája akkor azt vmivel gyógyítani kell. A homeopátiás szereket kismamák is szedhetik(pl. én), ellentétben sok készítménnyel. Az pedig magától értetődő, hogy egy szakembernek/orvosnak akkor is ki kell kérni a tanácsát.
Ezeket a szereket pedig kizárólag gyógyszertárban lehet megvenni.
Kérlek, legyél olyan szorgalmas, nézz utána a dolgoknak, mielőtt ilyesmiket írnál.

Negatív?! Pozitíve köpök lángot az interneten való gyógyulástól, a gyógyszerek meg csodaszerek ajánlásától. Azon kevés dolgok közé tartozik, amik képesek indulatba hozni. Erról nincs szándékomban leszokni, ugyanis tisztában vagyok a lehetséges kockázatokkal.

Nagyon szépen köszönöm a tanácsot, jelenlegi ismereteim színvonala számomra egyelőre kielégítő. Ha szükségét érzem, emlékezetembe fogom idézni. ( Ha ezúttal is minősíteni szeretnél, epés voltam. )
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 07. 22:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya, drága hangya,

azért továbbra is, ha egy áldást kérhetek az Élettől, az az, hogy úgy dolgozzam fel az életem eseményeit, hogy olyan bölcsességre és személyiségre tegyek szert, mint a Tied.

Ennyi.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 07. 22:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drága Kiscica! Te most simítasz? Bemutatsz? Nyugtaccc? Laughing Laughing Laughing
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 07. 22:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Drága Kiscica! Te most simítasz? Bemutatsz? Nyugtaccc? Laughing Laughing Laughing

Én?

Szeretlek Téged! Smile
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 07. 22:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
hangya írta:

Én?

Szeretlek Téged! Smile
Én is szeretlek! Cupp. Meg a Kerike is szeret. Még a cicádat is szereti. Smile Smile
Aludj jól! megyek én is!
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 08. 07:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Tudom, Sieglinde, hogy rosszban vagy az akadémikus orvoslással.
Középút. Igen. Az arany középút. Hogy diagnózist legalább nemár. Mert azt 6+x éven keresztül tanulják. Ha van diagnózis, akkor már lehet a lágyabb eszközökkel. De annyi mindentől zsibbadhat pl. az ember lába, vagy fájhat a feje. Neadja Isten, de agydaganat ellen ne maga keressen az ember a neten valami jó kis teát.... vagymit.

Sokat gondolkodtam, mielőtt válaszra szántam magam. Elsősorban azt kerestem, miért van bennem ekkora ellenállás az akadémikus orvoslással szemben. Rájöttem: a középút. Az arany középút. Az hiányzik. Ott is. Saját bőrömön, pardon, szememen tapasztaltam. Hihetetlenül erős "beszívó hatást" érzek - ha bekerülök a rendszerbe, nagyon nehéz kitörni belőle, egy életre gyógyszerfüggővé tesznek. A szörnyű az, hogy érzem, sok tanulással és sok esetben teljes meggyőződéssel, valódi aggodalommal és empátiával igyekeznek a protokollok közé szorítani...
Az az érzésem, nagyon erős érzésem, hogy a maradék intuíciónk kiölése a cél. Valahol minden emberben megvan az érzés, hogy mi a bajának a gyökere. Azzal, hogy az orvosokat mindenhatóvá és tévedhetetlenné nyilvánítottuk, a megoldást kívülről várjuk. A 6+x év sem garancia semmire. Látom... Sad

Szélsőség, ha agydaganatra teát keresek az interneten. Szélsőség, ha egy tüsszentésre az orvoshoz rohanok diagnózisért és gógyszerért.

A különféle csodaszerekre és hirdetőikre én is allergiás vagyok (míg megvolt a jogköröm, kíméletlenül kiirtottam, nem hagytam, hogy minden topikot beszennyezzen). De elgondolkodtató az is, mi volt az, aminek "ellensúlyozására" ez az iparág kifejlődött. Az, hogy betegségeink leküzdésének egyetlen útja a csonkolás vagy gyógyszerezés, melynek mellékhatásának kezelésére újabb gyógyszer rendelhető...
A haszonélvező mindkét esetben a vegyipar... Confused

Ebben az egészségügynek nevezett rendszerben éppen az egészség és az ember tűnik el nyomtalanul... Az orvos hiába kedves, megértő, segítőkész, belőlem csak a beteg szívet, tüdőt, vagy májat látja. És mindegy, hogy hol: a "fejlett Nyugaton" lehet, hogy korszerűbb eszközökkel, több pénzzel, de ugyanez a helyzet...

Végül a saját példám: ugyan egyre fejlődő intuícióm alapján éreztem, nincs komoly probléma, sőt, a megoldás útját is megkaptam, elmentem orvoshoz. Intuíció ide vagy oda, jól rámijesztett - volt közel 3 rossz napom tőle. Kaptam: természetesen gyógyszereket is, meg "diagnózist"... mert ez a tünet általában és leggyakrabban egy bizonyos betegség szövődményeként lép fel. Nem kaptam: tanácsot, hogy vizsgáltassam ki, valóban erről van-e szó. Az egyik gyógyszerrel kapcsolatban heves ellenérzésem volt... de ha már szakember javasolta, fejet hajtottam, kiváltottam, elkezdtem szedni... lett is tőle hasmenésem és gyomorfájdalmam.

Röviden: nekem nem az egészségügyi rendszerben dolgozókkal, képzettségükkel van gondom, hanem az alapelvvel.

Még valami: azért senkinek nem tanácsolnám, hogy egyik pillanatról a másikra az intuíója után menjen, de hogy fejlessze, azt igen... ez is hosszú folyamat.
Gonzales
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 09. 08:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Röviden: nekem nem az egészségügyi rendszerben dolgozókkal, képzettségükkel van gondom, hanem az alapelvvel.

Nehéz lenne ezzel a kijelentéssel vitába szálni, nem is akarok mert tulajdonképpen igazad van, de azért egy gondolatot hozzáfűznék.
Ahogy a gyógyítás privilégiuma kikerült az egyház kezéből és a több évszázados stagnálás után átalakult "orvostudománnyá" sorra dőltek meg az addig szentül hitt dogmák. Elindult egy fejlődés ami eztán mereven elzárkózott a lélektől és teljes mértékig materiális alapokra helyezte a gyógyítást. Azóta is tart ez a folyamat és olyan mennyiségű információ gyűlt össze az emberi test működéséről, hogy az orvosképzés szakterületekre tagozódott amik közt nagyon szűk az átjárás. Sztem az orvosok abszolút tisztában vannak azzal, hogy milyen keveset tudnak a saját szakterületükről, hogy másik szakterületeket már ne is említsünk...és pontosan ezért bújnak el a latin szakkifejezéseik és az arroganciájuk mögé, ezért biztosítják be magukat tonnányi recept felírásával.
Régen az egyházat vádolták dogmatikus gyógyítással, mára a hagyományos materiál gyógyászat kövesedett így meg.
Ahogy "civilizálódunk" egyre több új betegség üti fel a fejét amiket nem biztos, hogy a szakterületekre tagozódott orvoslás kezelni tud, de ezt soha el nem ismernék. Sajnos pontosan az van amit írtál, a mai orvosok, noha a szakterületüket lehet, hogy ismerik, de képtelenek hollisztikusan szemlélni az embert mert az alapok amikre épült a képzésük ennek pont az ellentéte.
A másik véglet viszont az anatómiai alapoket is alig ismerő "természet gyógyászok" akik a lelkedet veszik célba(jó pénzért) és ha nem tudnak eredményt elérni akkor jön az általam oly kedvelt mondat:
"Nem működött együtt velem, nem tudom meggyógyítani" Rolling Eyes
Van valahol egy arany középút, de azt még keresgéljük.

ui:szívinkfartust kapott quote, nem tok idézni Rolling Eyes
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 09. 15:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

OFF
Nem quote kapott szívinfarktust, hanem valamiért a /quote-t irtod ki rendszeresen.

szögletes zárójelben (quote) jelentése : figyelj rendszer, a pasas idézni kezd, különítsd el a szöveget!
szögletes zárójelben (/quote): na itt a vége az idézetnek, most már az ő szövege jön.

Aki bármelyiket törli, vagy a szögletes zárójelek közé ír, az csűnya.

Ha valaki feltétlenül ragaszkodik az idézésnél a Quote technikához, annak azt javasolnám, hogy nyomja meg a Quote gombot, megjelenik a (quote) parancs. Rakja be az idézetet, majd mielőtt bármi mást csinálna, nyomja meg újra ugyanazt a gombot, ami csillagot kapott. Megjelenik az, hogy (/quote). Na akkor kell messze eltávolodni ettől a területtől és alant folytatni az írást.
ON
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 09. 15:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

<off>
Szia Haaaaangyaaaa!
</off>

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 09. 18:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

skar mkhan írta:
<off>
Szia Haaaaangyaaaa!
</off>
flower Szia, kedvenc skar mkhanom!
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5
5 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.