Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Hord itt valaki MBT-cipőt?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 02. 16. 23:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

....és képzeljétek, teljesen ledöbbentem, mert találkoztam egy nővel, akinek egy fekete MBT-s félcipő volt a lábán, és olyan hihetetlen, de mégis így van, csinos volt Exclamation Rendkívül jól válogatta össze a ruhát és a kabátot, ezekhez kifejezetten passzolt a cipő.Az a fajta nő volt, aki bármit felvehet, mert jól áll neki.Ettől függetlenül ő volt az első, akin még tetszett is, és persze ő is meg volt vele elégedve Wink
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 02. 17. 11:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én csak halkan szólok,mert a világért nem akarlak lelombozni,de egy ismerősöm abban törte el a lábát... Rolling Eyes
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 02. 17. 12:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aotan írta:
én csak halkan szólok,mert a világért nem akarlak lelombozni,de egy ismerősöm abban törte el a lábát... Rolling Eyes

értelek, én is írtam a barátnőmről, és egyenlőre nem is akarok ilyen cipőt venni, csak a tapasztalataimat írom le.Biztos, hogy - mint mindennek - ennek a cipőnek is megvannak az árnyoldalai Rolling Eyes Wink Smile
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 02. 17. 12:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu írta:
aotan írta:

értelek, én is írtam a barátnőmről, és egyenlőre nem is akarok ilyen cipőt venni, csak a tapasztalataimat írom le.Biztos, hogy - mint mindennek - ennek a cipőnek is megvannak az árnyoldalai Rolling Eyes Wink Smile

Saját magamból kiindulva az ilyen balesetért nem a cipőt tenném felelőssé... Mindig lapossarkúban, sík terepen akarom elrörni/kificamítani a bokámat... Smile

Gondolkodtam ezen a cipő-dolgon - családomban is van, aki viseli és lelkendezik érte -, több ízben is magára terelte a figyelmemet, de most úgy érzem, testtarásom, egészségügyi problémám megoldása nem egy külső eszközön múlik... és örülök, hogy nem volt rá pénzem... Smile
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 02. 17. 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, hát ez megint ugyanaz, amiről sokszor beszélgetünk más témák kapcsán Wink Smile
Ezek a "külső" dolgok ezek a mankók, van akinek szüksége van rá, van akinek meg nincsen.Sztem a lényeg az az, hogy a figyelmünket a belsőnkre és az okokra, a kiindulásra, az eredésre tudjuk összpontosítani.
Azután következik a munka dandárja Laughing
Ettől függetlenül ha valaki egésznapos álló/szaladó munkát végez, akkor el tudom képzelni, hogy neki bejön ez a segítség, és akkor ő a fizikai szinttel kezdi, végülis az is jó, mert ezek egymásra hatóak (test-lélek-szellem) Rolling Eyes
Estella
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 02. 18. 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ismerek egy nemzetközileg is elismert, szakmájában kiváló számítógéppel talpvizsgálatot végző embert, aki talpbetéteket gyárt és lábakat gyógyít eredményesen. Mikor elment hozzá az ismerősöm, megkérdezte, hogy mi a véleménye az MBT cipőről. Azt mondta, hogy ő olyan talpbetéteket gyárt, ami segít, hogy a talpizomzat úgy alakuljon ki, vagy át, hogy a legjobb tartást adja. Ezzel ellentétben az MBT megszünteti a lábizmok helyes formálódását, hisz a hordás közben érzett könnyűség ugyan csábító, de az izmok "visszafejlődnek". Az MBT cég megkérte ezt a szakértőt, hogy adja a nevét a cipőikhez. Ez a szakember mondta, hogy nem adja nevét olyan termékhez, aminek nem hasznát, hanem kárát látja. Erre az MBT cég azt mondta: megfizetjük, csak mondja azt, hogy szakmailag alá van támasztva, hogy egészséges. Természetesen az úr nem adta a nevét!

Minden megérint.
- Úgy látszik: sose nő be
a szívem lágya.(F.Á.)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
stabil
"Remete"

HozzászólásElküldve: 2009. 02. 19. 11:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Estella írta:
Ismerek egy nemzetközileg is elismert, szakmájában kiváló számítógéppel talpvizsgálatot végző embert, aki talpbetéteket gyárt és lábakat gyógyít eredményesen. Mikor elment hozzá az ismerősöm, megkérdezte, hogy mi a véleménye az MBT cipőről. Azt mondta, hogy ő olyan talpbetéteket gyárt, ami segít, hogy a talpizomzat úgy alakuljon ki, vagy át, hogy a legjobb tartást adja. Ezzel ellentétben az MBT megszünteti a lábizmok helyes formálódását, hisz a hordás közben érzett könnyűség ugyan csábító, de az izmok "visszafejlődnek". Az MBT cég megkérte ezt a szakértőt, hogy adja a nevét a cipőikhez. Ez a szakember mondta, hogy nem adja nevét olyan termékhez, aminek nem hasznát, hanem kárát látja. Erre az MBT cég azt mondta: megfizetjük, csak mondja azt, hogy szakmailag alá van támasztva, hogy egészséges. Természetesen az úr nem adta a nevét!

nem volt ilyen a lábamon, viszont ennek pont az ellentétét írják a termékről
azt hogy megdolgoztatja az izmokat,
inkább a talpbetétről gondolom azt hogy elkényelmesíti az izmokat, ha belegondolok hogy alátámasztja a lábboltozatot

mivel ezek valahol rivális termékek, ismerve az ember viselkedését mikor létérdekét érzi fenyegetve, bármelyik féltől elképzelhetőnek tartok inkorrekt viselkedést
Léna
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 02. 21. 12:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!Én gyógytornász ként MBT-vel foglalkoztam.Minőségi anyagokból épül fel a lábbeli/bőr/.Kicsi gyerekeknek nem ajánlom,hagy fejlődjön ki a lábboltozata.De lehet saját cipőre is MBT-s talpat csináltatni,ami kb. 25ezer Ft.Vannak tényleg pozitív tulajdonságai,de fiatal korban nem ajánlanám mégsem!Úgy hozzá szokik a láb,hogy utána már a szobában a sima talajon való lépés is fájdalmas nélküle!A nők pedig elfelejthetik az alkalmi cipő viselését!
Kérdezzetek bátran!
Vissza az elejére
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 02. 21. 13:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Léna, jó, hogy jössz!
Ez a sok "más cipőt már nem is hordok" volt az, ami miatt végül nem bántam, hogy nincsen rám való.
Erről az jut eszembe, hogy olvastam korábban egy könyvet Jill Morristól az álomértelmezésről, aki példaként mutatott be egy pszichológust, aki 25 éve jegyzi föl az álmait, kötetszám sorakoznak a polcoán a megőrzött álomnaplók, ott azért elbizonytalanodtam, százas-e az öreglány, pedig ott egyértelmű volt, hogy nem az eszközzel van a baj, csak azzal, hogy célnak nézik.
Ez jó, hogy saját cipőhöz is lehet, fura, hogy nem nagyon reklámozzák. Vagy nem ugyanaz a cég készíti? A ryn-t is ismered? Arról mi a véleményed?

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2009. 02. 22. 11:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Léna

lennél olyan kedves és lecseréled az avatarod. Ez már foglalt. Wink
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 03. 03. 15:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nos, tegnap adódott rá lehetőségem, hogy rövidebb ideig a lábaimra vegyek egy pár ilyen MBT cipőt. / a talpmasszőr csaj tulajdona, aki jár hozzánk és rögtön feltűnt, hogy ilyen cipőben jött - fura volt, miután évek óta csak tűsarkúkban láttam /
Nos ő ajánlotta fel, hogy amíg anyum talpát kezeli, addig én flangáljak kicsit a cipőjében - vegyem fel mindkettőt, a fűzzem be, a sarkamnál gyengéden ütögessem a fölhöz, hogy a helyén legyen a lábam, aztán óvatosan, valamibe megkapaszkodva álljak fel és kezdjek el hintázni, hogy megtaláljam az egyensúlypontom.
Nah, én hintázgattam is, de valahogy nem... Aztán apu mobilja csörgött és ki kellett vinni neki, rajtam meg az MBT - hát, mint aki becsinált a nadrágjába, én úgy mentem, hol a lábujjhegyemen, hol a cipő közepén, de nem mertem, ahogy a cipő tulajdonosa mondta "gördülni" benne, ahhoz még keveset volt a lábamon.

Mindenestre elbeszélgettünk, elmontam, hogy itt elég heves ellenérzések és ellenérvek sorakoztak fel a cipő ellen, de ő állítja, neki jó - az ő mozgásszervi baját orvostolta, akár hosszú kilométereket is meg tud tenni benne / felénk hagyomány, hogy gyalog megyünk el Szentkútra a búcsúba és az nem kis séta és ő tavaly az MBTjében volt és állítja, egy vízhólyag nélkül megúszta, amire korábban nem volt példa - bár gondolom, hogy a zarándoklaton nem tűsarkúban volt régebben sem /

Számomra érdekes élmény volt - a cipő árát megtudni kisebb sokk - kb. 15 percig viseltem de utána szörnyen furcsa volt a saját síkegyenes talpú cipőmet a lábamon érezni, nagyon hamar alkalmazkodott a lábam és érdekes módon a csípőmnél éreztem, megszűnt az a kis balra billenés, amikor viseltem az MBTt.

A csaj még elmondta, hogy nagyon jól megdolgoztat a cipő, neki nem kis izomláza volt eleinte, még a hátában is, mivel a sokakra jellemző görnyedt járás megszűnt nála - szóval ő dícsérte.

Ettől még én nem veszek magamnak ilyen lábbelit, de legalább lecsekkoltam, hogy miről is van szó.
"Remete"

HozzászólásElküldve: 2009. 03. 05. 17:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bera írta:
Nos, tegnap adódott rá lehetőségem, hogy rövidebb ideig a lábaimra vegyek egy pár ilyen MBT cipőt

végre valaki aki fel is próbálta és utána nyilatkozott
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2009. 03. 05. 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

stabil írta:
bera írta:
Nos, tegnap adódott rá lehetőségem, hogy rövidebb ideig a lábaimra vegyek egy pár ilyen MBT cipőt

végre valaki aki fel is próbálta és utána nyilatkozott
má meg villámlik... Very Happy
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 03. 05. 18:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De a villám fényénél sem tűnik föl neki, hogy én is felpróbáltam.
Hú de sokáig volt nekem is villámom, még más fórumokra is magammal vittem. Twisted Evil Remélem Léna nem íjedt el attól, hogy letámadtad az avatár miatt Twisted Evil

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2009. 03. 05. 18:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

skar mkhan írta:
De a villám fényénél sem tűnik föl neki, hogy én is felpróbáltam.
Hú de sokáig volt nekem is villámom, még más fórumokra is magammal vittem. Twisted Evil Remélem Léna nem íjedt el attól, hogy letámadtad az avatár miatt Twisted Evil

kurvára letámadtam, tényleg. Very Happy
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
6 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.