Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Van vigasz és kiút?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
=>Ghost<=
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 02. 19:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Caravell írta:
=>Ghost<= írta:
Caravell írta:
=>Ghost<= írta:
Köszönöm!

Tudtok Szolnokon ajánlani valami szakembert?

Ezzel sokat segítenétek.

Igaz, tényleg szükségem van szakemberre, sokan mondták. Az esztks szakember csak 2 havonta foglalkozik velem, akkor is begyógyszerez. Nem segít!!!

Nagyon köszönöm, hogy nem megbántódtál, hanem igyekeztél megérteni és elfogadni egy számodra nem éppen jól hangzó véleményt! Ez nagy dolog, főleg a Te korodban!
Ölellek nagy-nagy szeretettel! Smile

Reálisan gondolkodom, belátom hogy ilyen esetekben ezt szokták, de attól még nem biztos, hogy el is fogadom... Mintaképp is járhatok hozzá, csak, hogy a családom megnyugodjon, de attól még csöppet sem érzem szükségesnek!!!
Ha én magam nem akarok meggyógyulni, akkor nincs az a csoda doktor aki segíthet!!!

Hát ez így van...
De idézem, amit írtál: "Igaz, tényleg szükségem van szakemberre..."
A dolgokat Neked kell eldöntened. És senki nem juthat őszinte elhatározásra helyetted. Még csak Rád sem kényszeríthetik. Maradhat minden ugyanígy. De jó így Neked?

Nem mondtam, hogy jó!!! De sajnos ez van, nem szeretnék változtatni, a letört fogamat csak most rakják rendbe, még 2-3 szor kell menni és egy koronával a fogamon fogok ékeskedni.

Kíváncsi vagyok mi lesz a műtét után!!! AZt még meg kell várnom!!!
Egészségesen kell meghalnom!!!
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 03. 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

=>Ghost<= írta:
Caravell írta:
=>Ghost<= írta:
Caravell írta:
=>Ghost<= írta:
Köszönöm!

Ezzel sokat segítenétek.

Igaz, tényleg szükségem van szakemberre, sokan mondták. Az esztks szakember csak 2 havonta foglalkozik velem, akkor is begyógyszerez. Nem segít!!!

Nagyon köszönöm, hogy nem megbántódtál, hanem igyekeztél megérteni és elfogadni egy számodra nem éppen jól hangzó véleményt! Ez nagy dolog, főleg a Te korodban!

Reálisan gondolkodom, belátom hogy ilyen esetekben ezt szokták, de attól még nem biztos, hogy el is fogadom... Mintaképp is járhatok hozzá, csak, hogy a családom megnyugodjon, de attól még csöppet sem érzem szükségesnek!!!
Ha én magam nem akarok meggyógyulni, akkor nincs az a csoda doktor aki segíthet!!!

Hát ez így van...
A dolgokat Neked kell eldöntened. És senki nem juthat őszinte elhatározásra helyetted. Még csak Rád sem kényszeríthetik. Maradhat minden ugyanígy. De jó így Neked?

Nem mondtam, hogy jó!!! De sajnos ez van, nem szeretnék változtatni, a letört fogamat csak most rakják rendbe, még 2-3 szor kell menni és egy koronával a fogamon fogok ékeskedni.

Na, én asszem elmondtam, amit lehet. Mert az egy dolog, hogy Te segélykiáltásként írogatsz itt, az is egy dolog, hogy mi vígasztalunk és próbálunk Neked tanácsot adni, de megint másik dolog, hogy zárt ajtókat döngetünk. Neked nem a tanács kell, hanem a döngetés...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
=>Ghost<=
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 03. 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Caravell írta:
=>Ghost<= írta:
Caravell írta:
=>Ghost<= írta:
Caravell írta:
=>Ghost<= írta:
Köszönöm!

Ezzel sokat segítenétek.

Hát ez így van...

Na, én asszem elmondtam, amit lehet. Mert az egy dolog, hogy Te segélykiáltásként írogatsz itt, az is egy dolog, hogy mi vígasztalunk és próbálunk Neked tanácsot adni, de megint másik dolog, hogy zárt ajtókat döngetünk. Neked nem a tanács kell, hanem a döngetés...

Elgondolkodtató...
méhecske
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 08. 17:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most találtam ezt a szép verset.

Valóra váltható álmok
Van hogy minden ajtó bezárul,
és minden gyermek rád bámul...
és nem tudod hogy kit védj,
hogy kinek is a szemébe nézz
hogy itt mindenki jó-e vagy gonosz,
vagy hogy mindenki csak fájdalmat okoz?!
El kéne dönteni, de nem könnyű dolog
mindenki csak a maga útján robog,
nem figyelve másra, és erre a világra
hogy milyen sebeket hagy az ő magánya.
Nemérdekli senki, és semmi
egy cél hajtja csak:
előre menni!
De vajon tudja a jó irányt ?
Amely megmutatja majd az elrejtett hibát
ami mindenkiben ott van
és mindenkit vezet,
de ez rossz hatást keltet...
így megáll az úton, nem halad tovább
csak áll és nézi fentről, a szerteszét szórt porát.

Ott egy csésze tea, vedd és idd
és gondolkozz el rajta, mi is az a hit
mert hiszel te ebben-abban
jó dolgokban és rosszakban
de hogy valójában miben hiszel
képtelen vagy felfogni ép ésszel.
Így csak iszol, eszel
nem törődve a sok tömeggel
akik mind rád néznek
és talán ezzel megvédnek
valamitől, amitől te nagyon félsz
és bevallani igen merész
dolog, mert te is tudod
hogy nem könnyű úgy élni mint más
és hogy ez nem egy látomás,
ez a való élet,
amitől mindenki megijed.

Szép ugye?
Csak az lát igazán, aki látja a láthatatlant, ami a láthatók mögött van. A ragaszkodás a szabadság hiteles gyümölcse. A megkötözöttség ragaszkodás az elrontott jóhoz. Aki Hozzám ragaszkodik, az valóban szabad." (Jézus; Hang: 4/312)
Vissza az elejére
gma
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 08. 21:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia, ha megy az angol, ezt nézd meg kérlek:
http://www.themiracleman.org/w_movie.htm
=>Ghost<=
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 09. 12:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

méhecske írta:
Most találtam ezt a szép verset.

Valóra váltható álmok
Van hogy minden ajtó bezárul,
és minden gyermek rád bámul...
és nem tudod hogy kit védj,
hogy kinek is a szemébe nézz
hogy itt mindenki jó-e vagy gonosz,
vagy hogy mindenki csak fájdalmat okoz?!
El kéne dönteni, de nem könnyű dolog
mindenki csak a maga útján robog,
nem figyelve másra, és erre a világra
hogy milyen sebeket hagy az ő magánya.
Nemérdekli senki, és semmi
egy cél hajtja csak:
előre menni!
De vajon tudja a jó irányt ?
Amely megmutatja majd az elrejtett hibát
ami mindenkiben ott van
és mindenkit vezet,
de ez rossz hatást keltet...
így megáll az úton, nem halad tovább
csak áll és nézi fentről, a szerteszét szórt porát.

Ott egy csésze tea, vedd és idd
és gondolkozz el rajta, mi is az a hit
mert hiszel te ebben-abban
jó dolgokban és rosszakban
de hogy valójában miben hiszel
képtelen vagy felfogni ép ésszel.
Így csak iszol, eszel
nem törődve a sok tömeggel
akik mind rád néznek
és talán ezzel megvédnek
valamitől, amitől te nagyon félsz
és bevallani igen merész
dolog, mert te is tudod
hogy nem könnyű úgy élni mint más
és hogy ez nem egy látomás,
ez a való élet,
amitől mindenki megijed.

Szép ugye?

Ez nagyon igaz és találó!

A szerzőt nem tudod?

Nekem valami dalszöveg jutna eszembe, de nem akarok hulyeséget mondani!

Köszönöm ezt a verset! Hálásan köszönöm!
=>Ghost<=
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 09. 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gma írta:
Szia, ha megy az angol, ezt nézd meg kérlek:
http://www.themiracleman.org/w_movie.htm

Köszi!
méhecske
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 09. 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szabó Fruzsina

Sajnos csak ezt az egy verset olvastam még tőle.

Van egyébként mondanivalóm azzal kapcsolatban, hogy: "előbb meggyógyulok, mert egészségesen akarok meghalni".

Összeszedem a gondolataimat és majd írom.

Addig is, - számomra az egyik nagyon fontos ünnepre készülünk, ami már évezredek óta a hálál-élet-feltámadás körül zajlik.

Kívánok neked azért a körülményekhez képest kellemes húsvéti ünnepet!!!
Csak az lát igazán, aki látja a láthatatlant, ami a láthatók mögött van. A ragaszkodás a szabadság hiteles gyümölcse. A megkötözöttség ragaszkodás az elrontott jóhoz. Aki Hozzám ragaszkodik, az valóban szabad." (Jézus; Hang: 4/312)
Vissza az elejére
ahuramazda
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 15. 01:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyszer, egy indián izzasztó kunyhó szertartáson, amikor már a forró párától nem kaptam levegőt, és minden egyes lélegzet vétel olyan volt, mintha izzó parazsat nyomnának le a tüdőmig - éppen amikor úgy döntöttem, hogy abbahagyom, nem bírom tovább, hogy most meghalok... egyszercsak eszembe jutott, hogy még élek. Valahogy zsigerileg, a testem legmélyéről jött az érzés, hogy élek. Ez akkora kontrasztot adott a kunyhóban folytatott haldoklásomnak, hogy valami átfordult, vagy átbillent bennem. Nem tudom pontosan micsoda, és hogy hogyan történt. De abban a pillanatban, ahogy felismertem, hogy élek - valami kinyílt és elkezdtem érzezni olyan lélek-testvéreim jelenlétét, akik azért nem jöttek le, nem öltöttek testet, hogy segítségemre legyenek az általam tervbe vett és választott helyzetek létrehozásában és megélésében. Azt éreztem, hogy nagyon sokan - akik pont olyanok mint magam - azért dolgoznak a fátyol túloldalán, hogy élhessek és tanulhassak. Aztán az ugrott be, hogy ha élek, annak oka van. Amíg élek, addig bármit megváltoztathatok, hogy semmi sincs kőbe vésve és minden csak attól függ, hogy képes vagyok-e felismerni és megérteni a helyzetben rejlő leckét. Attól, hogy mennyire tudom megváltoztatni a dolgokhoz való viszonyulásomat. Aztán félni kezdtem, hogy nem fog sikerülni, hogy képtelen leszek rá és cserben fogom hagyni őket. Ismét fuldokolni kezdtem és ki kellett mennem a kunyhóból. Hát így történt...
Vissza az elejére
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 16. 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Frida Kahlo
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 16. 20:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ahuramazda írta:
Egyszer, egy indián izzasztó kunyhó szertartáson, amikor már a forró párától nem kaptam levegőt, és minden egyes lélegzet vétel olyan volt, mintha izzó parazsat nyomnának le a tüdőmig - éppen amikor úgy döntöttem, hogy abbahagyom, nem bírom tovább, hogy most meghalok... egyszercsak eszembe jutott, hogy még élek. Valahogy zsigerileg, a testem legmélyéről jött az érzés, hogy élek. Ez akkora kontrasztot adott a kunyhóban folytatott haldoklásomnak, hogy valami átfordult, vagy átbillent bennem. Nem tudom pontosan micsoda, és hogy hogyan történt. De abban a pillanatban, ahogy felismertem, hogy élek - valami kinyílt és elkezdtem érzezni olyan lélek-testvéreim jelenlétét, akik azért nem jöttek le, nem öltöttek testet, hogy segítségemre legyenek az általam tervbe vett és választott helyzetek létrehozásában és megélésében. Azt éreztem, hogy nagyon sokan - akik pont olyanok mint magam - azért dolgoznak a fátyol túloldalán, hogy élhessek és tanulhassak. Aztán az ugrott be, hogy ha élek, annak oka van. Amíg élek, addig bármit megváltoztathatok, hogy semmi sincs kőbe vésve és minden csak attól függ, hogy képes vagyok-e felismerni és megérteni a helyzetben rejlő leckét. Attól, hogy mennyire tudom megváltoztatni a dolgokhoz való viszonyulásomat. Aztán félni kezdtem, hogy nem fog sikerülni, hogy képtelen leszek rá és cserben fogom hagyni őket. Ismét fuldokolni kezdtem és ki kellett mennem a kunyhóból. Hát így történt...

notworthy
méhecske
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 19. 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen!
Egyet értek az előző hozzászólásokkal.

A halál nem a szenvedések végét jelenti (jelen esetben), hanem a még nagyobb szenvedéseket.
Az ember lelke a halált követően nem válik "kámforrá", hanem mint ahogy az energia sem vész el (csak átalakul), ugyanúgy az ember lelke sem vész el, csak "átalakul". Az energia soha nem vész el. Az a sok-sok energia ami bennünk van nem fog elveszni a halálunkkal, hanem az életünkben létrehozott gondolkodási formák valószínűleg megmaradhatnak. A szenvedések, fájdalmakkal mi lesz, ha nem tudunk lélekben ezektől megszabadulni? A halálunkkal talán meg szűnnek? Erősen kétlem...
Az életünkben létre hozott jó dolgok, a szeretet, a mindig mindenkinek megbocsájtás (még a sorsunknak is), a segíteni akarás lelki "átalakulása" hozhatja el a fájdalmak, a balsors okozta lelki szenvedések feloldását. Szvsz ha igy hal meg valaki akkor boldogan hal meg.
Igen, az egyik kedves tanárom kedvenc mondása az volt, "hogy éljetek úgy gyerekek, hogy a halálotok órája legyen az életetek legboldogabb órája". Amit lehet tegyetek meg az életetekben ennek érdekében.
Vissza az elejére
méhecske
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 19. 17:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egészségesen kell meghalnom!!![/quote]

Ja! még csak annyit kedves Ghost!

Egészséges is csak akkor lehetsz majd, ha már nem akarsz meghalni.

Ölelek: méhecske
Vissza az elejére
=>Ghost<=
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 20. 10:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

méhecske írta:

Ja! még csak annyit kedves Ghost!

Egészséges is csak akkor lehetsz majd, ha már nem akarsz meghalni.

Ölelek: méhecske[/quote]

Fizikailag gondoltam, hogy egészségesen. Lelkileg már nem lehetek az! Tudom, tudom akarat... de ez a gyógyír nem használ nekem.

Ma sétáltam az utcán egyedül, nem akartam sírni, úgy indultam el, hogy erős leszek. Mégis végig sírtam az egészet.

Minden gondolatomban, minden álmomban a Vőlegényem szerepel. Nem tudok lemondani róla, hinni akarom, hogy még él és rátalálhatok valahol.

Lehet, hogy csak kesergek, lehet csak sajnáltatom magam, de kit érdekel, ha így nekem jobb, könnyebb.
Kiss Fanni
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 20. 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia kicsi Ghost!

Tudod sokat gondolok Rád, sokszor gondolkodom azon, hogy mivel tudnék segíteni és ennek ellenére olyan tanácstalan vagyok. Annyira elhiszem, hogy minden álmod, gondolatot, szívdobbanásod róla szól, mégis el kell fogadni az elfogadhatatlant. Ő most, így, ilyen formában nincs itt, ahogy mi. El kell Őt engedned, még ha fáj is, mert Ő is így szeretné, másrészt meg, mert ez egyikőtöknek sem jó. Sokszor mondják, hogy az embernek ki kell sírnia magát, utána könnyebb lesz, de ez nem minden esetben működik (szerintem). Néha igenis össze kell szorítani a fogakat és el kell viselni.
Amikor én ide kerültem erre a fórumra (2,5 éve) egy sírós kislány voltam, aki nem értett semmit abból, amit a többiek beszéltek nekem. Nem akartam boldog lenni, nem akartam semmilyen erőfeszítést sem tenni annak érdekében, hogy boldog(abb) legyek, hogy megoldjam a problémáimat. Sokan próbáltak kirángatni a „trutyiból” de nem hagytam magam. Néha hozott több-kevesebb sikert a dolog, de nem volt hosszú életű egyik próbálkozás sem. Jó volt úgy ahogy volt. Jól esett panaszkodni, sírni, jól esett, hogy sajnálnak, mert úgy volt könnyebb. Túl megterhelő lett volna felállni a gondokból, így mindennek óriási hatást tulajdonítottam, mondhatni felfújtam a dolgokat. Jól elvegetáltam a szerencsétlenségemben, majd hosszú idő elteltével jöttem rá igazán, hogy nincsenek barátaim, nem szeret senki, és sokszor csak süket fülekre talál a panaszom, és a kapott vigasz is erőtlen, hamis. Ekkor tovább sajnáltathattam volna magam, de elegem lett belőle, és úgy döntöttem, elfogadom mások segítségét és nem a negatívumokat látom meg ezek után a levelemben, beszélgetésekben, nem arra használom majd, hogy még mélyebbre kerüljek a problémáimban, hanem talpra állok. Nem volt könnyű... sosem mondtam senkinek, hogy az...
Ma itt vagyok, és nem mondom azt sem, hogy minden tanácsot megfogadtam, amit meg kellett volna. Sokszor estem pofára, de megtanultam sok mindent, és elmondhatom magamról, hogy sokkal boldogabb és sokkal optimistább vagyok, mint 1,5-2 éve.

Állj talpra Te is! Meg tudod csinálni! Bízok benned, de ez kevés hozzá, Neked is kell! Wink
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Következő
16 / 19 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.