Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Elakadtam a számítógéppel!! 2.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
metilujza
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 02. 28. 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Lenne egy problémám hátha tudtok benne segíteni. Mit lehet a számitógéppel csinálni ha folyton azt írja ki kevés hely van a c meghajtón és ezért nem dolgozik rendesen és folyton lefagy a gép. Pedig semmit nem rakok a C meghajtóra nem is telepitek oda semmit és dühitő, hogy folyton fogy a hely. Segítségfeteket előre is köszönöm. Tudom a legjobb megoldás lehet formázni kénne az egész rendszert de vannak rajta dolgok amik így elvesznének de az a baj emiatt, hogy nem igen van hely a gépen így még kiírni a képeket videókat és egyéb dolgokat nem lehet.
Válaszotokat előre is köszönöm.

Szeretettel üdvözöllek titeket: Metilujza
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 02. 28. 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

metilujza írta:
Sziasztok!

Lenne egy problémám hátha tudtok benne segíteni. Mit lehet a számitógéppel csinálni ha folyton azt írja ki kevés hely van a c meghajtón és ezért nem dolgozik rendesen és folyton lefagy a gép. Pedig semmit nem rakok a C meghajtóra nem is telepitek oda semmit és dühitő, hogy folyton fogy a hely. Segítségfeteket előre is köszönöm. Tudom a legjobb megoldás lehet formázni kénne az egész rendszert de vannak rajta dolgok amik így elvesznének de az a baj emiatt, hogy nem igen van hely a gépen így még kiírni a képeket videókat és egyéb dolgokat nem lehet.

Sajnos erre nincs jobb megoldás, minthogy a nem szükséges dolgokat (programokat stb.) törölni kell. Ezek után még egy töredezettségmentesítés sem árt (ha jól emlékszem a "vezérlőpult" címszó alatt van).
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 02. 28. 20:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

metilujza írta:
Sziasztok!

1. lépés: a windows intézőben a kurzort a C: meghajtóra viszed, utána a Fájl menü Tulajdonságok menüpontjára kattintasz. Itt látható egy diagramon a merevlemez telítettsége.
2. lépés: ha valóban kevés a hely, akkor szépen lehet gyomlálgatni és a felesleges állományokat letörölni, kimenteni stb... Érdemes megnézni, a Lomtár állapotát is - ha törölsz, de a lomtárat nem üríted, ott halmozódik fel a sok feleslegesnek ítélt állomány...
3. lépés: a gépen az internet használat következményeként sok átmeneti állomány tárolódik. Időnként érdemes ezektől is megszabadulni. Internet beállítások alatt található erre vonatkozó rész... nem tudom, milyen böngészőt használsz, ezért pontosabban nem írnék róla most.
4. lépés: érdemes a nagytakarítás után egy töredezettség-mentesítést is elvégeztetni a géppel. Start menü, Minden program/ Kellékek/ Rendszereszközök/ Lemeztöredezettség-mentesítő

Utoljára írom, de talán az elején kellene ellenőrizni, vírus vagy kém-program nincs-e a gépeden...
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 03. 11. 21:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kiléptem msn-ről (valami ügyesen..) Rolling Eyes
aztán ijedtemben vissza.. utánna meg már nem a magyar msn-en volt (vagyis nem volt felhasználóbarát Evil or Very Mad ) és még sípol is a drága, ha üzit kapok, pedig nincs belőve a hangfal.. Rolling Eyes
mit szúrtam el? Shocked Shocked Embarassed
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 03. 12. 22:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

meggyógyult Shocked és egy ujjal se kattintottam.. Rolling Eyes Cool
Vissza az elejére
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 09. 11:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Segítsetek, drágáim: három-négy jó étvággyal netező embernek hány kbit/s-es net való? Very Happy
Externet tényleg gáz?

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gma
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 09. 12:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

skar mkhan írta:
Segítsetek, drágáim: három-négy jó étvággyal netező embernek hány kbit/s-es net való? Very Happy
Externet tényleg gáz?

Megabit lesz az. Egyszerre web-eznek? Vagy van más is, torrent stb?
Szerintem nagyon alaphang a 4Mbit ADSL, de a több az kényelmesebb lesz.
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 09. 18:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én kbit/s-ben láttam megadva,tudom hogy megabitként emlegetik, csak gondoltam, ne kössenek bele a pongyolaságomba - jó az észjárásom, mi?
Hát igen, előfordul, hogy az egyik skype-on távbutít pár órát, addig nehogy a másik ne tudjon lekarmolni valami filmet.
Akkor hát nagyon úgy néz ki nyolcaslesz a vége.
Kösz szépen.

Közben nézem, van ott Enternet is arrafelé, barátságosnak tűnik.
frissítés: nem is annyira Twisted Evil

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 18. 01:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Affranc. Előkerült három év után a gépem. Okos zerge rögtön frissítette a vírusölőt. Igen ám, de okos zerge korákelt, és most megint korán van, ezért véltlenül valami avg-yahoo koporodukciót is telepítettem, úgyhogy ha beírok vmit a címsorba, akkoron a köcsög avg-s keresés van helyette
szal hogy lehet ezt letelepíteni? de nem az egész avg-t, csak ezt a yahoo-s marhaságát?
köszönet, joccakát

Vissza az elejére
imelda
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 18. 18:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

skar mkhan írta:
Affranc. Előkerült három év után a gépem. Okos zerge rögtön frissítette a vírusölőt. Igen ám, de okos zerge korákelt, és most megint korán van, ezért véltlenül valami avg-yahoo koporodukciót is telepítettem, úgyhogy ha beírok vmit a címsorba, akkoron a köcsög avg-s keresés van helyette
szal hogy lehet ezt letelepíteni? de nem az egész avg-t, csak ezt a yahoo-s marhaságát?
köszönet, joccakát

szerintem, ha a böngésződ fejlécére kattansz jobb egérgombbal, akkor ott ki tudod iktatni a yahoo toolbart Rolling Eyes
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 19. 15:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ennél bonyább volt, mert ezek ravaszak sajnos, de kaptam az index fórumon segítséget, onnantól már csak guglizni kellett az üdvösséghez. Azért köszi neked is. Smile

Vissza az elejére
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 08. 28. 08:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valaki segítsen megfejteni az álmomat. =)
A buszon felejtettem a táskámat, aztán rájöttem, benne volt a számítógépem is (igen, az a nagy böszme benne a táskában Very Happy), aztán amikor hazakullogtam, ott volt az asztalon, csak épp semmit nem lehetett vele kezdeni, mert csak a háza volt meg és a processzora. Hö.

Még egy, de ez nem álom, csak rém.
Van egy pdf dokumentum, át akarom bűvölni worddé, persze word az nincs a gépemen, csak openoffice, de elvileg azzal is meg lehet nyitni mindent. Szóval kaptam nitropdf-et, ami átalakítja, de üres lapokat látok az openoffice-ban. rich text vagymi, az megy, de nem azt akartam. Megy ez valahogy anélkül hogy letölteném a wordöt? Találtam két helyen is, de egy csomó mással együtt, nagy böhöm csomag, nem kell az nekem, meg száz év letölteni, és a zerge nagyon türelmetlen állat.

Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 08. 28. 10:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

skar mkhan írta:
Valaki segítsen megfejteni az álmomat. =)
A buszon felejtettem a táskámat, aztán rájöttem, benne volt a számítógépem is (igen, az a nagy böszme benne a táskában Very Happy), aztán amikor hazakullogtam, ott volt az asztalon, csak épp semmit nem lehetett vele kezdeni, mert csak a háza volt meg és a processzora. Hö.

Még egy, de ez nem álom, csak rém.
Van egy pdf dokumentum, át akarom bűvölni worddé, persze word az nincs a gépemen, csak openoffice, de elvileg azzal is meg lehet nyitni mindent. Szóval kaptam nitropdf-et, ami átalakítja, de üres lapokat látok az openoffice-ban. rich text vagymi, az megy, de nem azt akartam. Megy ez valahogy anélkül hogy letölteném a wordöt? Találtam két helyen is, de egy csomó mással együtt, nagy böhöm csomag, nem kell az nekem, meg száz év letölteni, és a zerge nagyon türelmetlen állat.

Próbáld meg letölteni ezt a programot...

Letöltöttem, kipróbáltam, konvertál...
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 08. 28. 12:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi szépen, tényleg konvertál, ez már előrelépés, de hogy hogy Smile brrr
de kezdem azt hinni, átok ül a gépem és az openoffice kapcsolatán, akkor meg hót mindegy, mivel próbálkozom. Kötsög gép. Percekig küszködött vele, közben süvít, mint akit ölnek, és világít egy zöld négyszög, amelyik azt mondja, hogy cpu-használat 100%. Aztán amikor végre meglett, akkor nem üres lapok ugyan, de valami katyvasz.

Vissza az elejére
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2009. 09. 08. 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olyan tárhely elérhetőséget szeretnék kérni, ahova pps-eket lehet feltölteni (jóóóó sokat), és nem törlődnek 30 nap múlva onnan....

Létezik ilyen?
/Fodor Ákos: Jókívánság/
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Következő
11 / 13 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.