Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

80/10/10
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 18. 22:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jajj, elfelejtettem hozzátenni, hogy persze nem akartam senkit megbántani Laughing
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 18. 22:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
jajj, elfelejtettem hozzátenni, hogy persze nem akartam senkit megbántani Laughing
Razz Laughing
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 01. 21:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én szeretek jókat enni. Ez nem azt jelenti, hgy sokat, hanem hogy jó minőségű cuccokból, finoman elkészítve, harmonikus ételeket. Reggelire szeretek teljes örésű kenyeret enni, nap közben bármit ami nem alma (sajnos az almát valahogy gyerekkoromban annyira túletették velem, hogy nem ugrálok érte kettőt) - nagyon várom már a gyümölcs szezont. Szeretem a citrusféléket, a banánt is - pedig egyes irányzatok ezt is szidják. Örömmel eszem húst - de a vegás kaják többsége is ugyanúgy csúszik.
Amit nem szeretek:
a felvágottak - inkább csinálok valami jópofa szendvics krémet vagy veszek ilyesmit.
a disznóhús - ennek szektás okai vannak, de soha nem fogok senkit lebeszélni arról, hogy megegye. (a gyerekemnek nem adok)
a felfújt zöldségek és gyümölcsök - ezek amik a nagyáruházakban vannak, egyenesen rémesek.

Szerinem, ha olyasmit eszel, ami ízlik, ami minőségi alapanyagokból ízletesen és szeretettel lett elkészítve, akkor jó. Lehet, hogy nem fogok ezzel a mentalitással 100 évig élni, de azt a nemszázat úgy élem le, hogy rendes kaját eszem, amit szeretek és nem holmikifacsart, se íze, se bűze cuccot.
(Ps.: A swind tényleg edzésekre jár - kettőfélére is. Edzőterembe, meg ahova Sloan is járt..)
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
mamy
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 19. 18:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem meg egyen mindenki annyit, amennyit megengedhet magának.
Értem ezalatt azt, hogy ki, milyen testalkatú.
Én például sokat ehetek, mégsem hízom el.
Illetve, nem is szeretnék elhízni, meg nem is akarok.... Laughing
Szóval; teszek is érte, hogy ne legyek túlsúlyos.Naná! Shocked
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 19. 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gonzales írta:
Nézd, ha pl. az Atkins-diétát jöttél volna reklámozni akkor sokkal durvábban rád másztam volna Exclamation
Gondolom ismered az alapelvét: húst-hússal...salátával. Tény, hogy nagyon jól fogyaszt(kipróbáltam annó), de az embernek hosszú távon árt.
Ezt csak azért mondtam, hogy megértsd, én is zöldségpárti vagyok és itt a fórumon nagyon sokan, de alapvetően nagyon nehezen kivitelezhetőnek tartom ezt a diétát. Az ok pedig az időhiány...sajnos.
Mindketten tudjuk, hogy ha szigorúan csak zöldség-gyümölcsön él valaki akkor nem csak az a probléma, hogy nagyobb mennyiséget kell bevinni a szervezetbe(és akkor még nem beszéltem az így bevitt nagyobb mennyiségű nitrátról, növényvédő szerekről...stb. Természetesen az igazi megoldás a bió lenne), hanem az is, hogy nagyon szakszerűen kell összeállítani ezt az étrendet mert a növényi tápanyagokban van ugyan fehérje, de nagyon kis mennyiségben...hogy a többi ásványi anyagról ne is beszéljek.
Sajnos egy átlagembernek nincs ideje és elég képzettsége sem arra, hogy ilyen szinten belemerüljön a dietetikába.
Én pl. évekig testkontroloztam, párosítgattam az ételeket, nem ettem húst se tejterméket, de BELEFÁRADTAM.
Mára megelégszem azzal, hogy a reggelim és a vacsorám "egészséges" napközben meg ott a Dörner-gyros.
A másik probléma, hogy az emberek megcsömörlöttek már a sok, egymásnak ellentmondó életmód-gurutól. Évekig azt hallgatták Sóher Norbitól, hogy a testmozgás fogyaszt aztán Norbika beindította a kétes hírű konyháját(kedvencem a Norbi-virsli Twisted Evil ) és mit hallunk tőle? Azt, hogy a mozgás nem is olyan fontos, de az ő Update-ja.... Rolling Eyes
Évekig azt tanították, hogy egyél sok zöldséget meg gyümölcsöt és erre jön az a barom Lenkei a "cenzúrázott egészségével" és mit mond? A zöldség tele van mérgező szerekkel, savas eső permetezi..stb. egyétek az én poraimat....jó pénzééért. Ja, multkor voltam egy ilyen Lenkei-centrumban és megkérdeztem, hogy van-é csülökpörkölt-ízű pora kedvezményes kiszerelésben? Hihi.. Laughing
Elhiszem, hogy jót akarsz és ha azért jössz ide, hogy népszerűsítsd a zöldség-gyümölcsevést, én melletted állok, DE: szerintem elsőre azt kéne elérni kis hazánkban, hogy a zöldség ne köret legyen hanem főétel..és a hús max. kiegészítő, utána már sokkal könyebb elfogadtatni az emberekkel, hogy a kiegészítő is pl. saláta legyen Exclamation

Ez a topik anno valahogy elkerülte a figyelmem.
Csak annyit utólag egy, az egészségtudományi egyetemen félreoktatott átlagembertől, hogy utánaolvastam sokmindennek és olvastam egy statisztikát arról, hogy mostanra telt el több évtized, hogy komolyabban divatba jött a vegetáriánus táplálkozás és a több évtized után egyértelmű, hogy szignifikánsan megnőtt az emésztőrendszeri rákos esetek száma... Exclamation
Véleményem szerint a helyes életmódnál valóban az az alap, hogy őseink mit ettek/ehettek, de vegyük már figyelembe, hogy erőteljsen változtak a körülmények.
Hangyának is igaza van, mondtak már nekünk sokan tutit, tojásról meg margarinról stb. ... maradjunk annyiban, hogy fő a mérték és a kiegyensúlyozottság. A többit meg úgyis meghatározza a társadalmi helyzetünk, időnk, pénzünk stb.
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 20. 13:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt ma "találtam", és pont ide illik:

- Semmi sem jó, vagy rossz, a véleményünk teszi azzá - mondta a Mester.

Amikor megkérték, hogy magyarázza ezt meg, hozzátette:

- Az egyik ember könnyedén megtartotta a vallásos böjtöt a hét minden napján. A másik éhen halt ugyanattól a koszttól.

/De Mello/
“Erkölcsi, szellemi vagy fizikai szervezetünk egyetlen porcikája sem tud akárcsak egy évig is megülni a fenekén. Magyarán változunk, és változnunk is kell, állandóan, folyamatosan, amíg csak élünk.” (Mark Twain)
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 20. 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gincsi írta:

- Az egyik ember könnyedén megtartotta a vallásos böjtöt a hét minden napján. A másik éhen halt ugyanattól a koszttól.

/De Mello/

De jó ez az idézet!
... mikor felbukkant a mélyből ez a topik, arra gondoltam, mindenkinek meg kellene ismernie annyira a testét, hogy megértse az üzenetét, milyen táplálékot kíván, mitől érzi jól magát....
Mak
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 20. 15:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
gincsi írta:

/De Mello/

De jó ez az idézet!
... mikor felbukkant a mélyből ez a topik, arra gondoltam, mindenkinek meg kellene ismernie annyira a testét, hogy megértse az üzenetét, milyen táplálékot kíván, mitől érzi jól magát....

teljesen egyetértek
viszont van aki nem képes változtatni a belerögzült szokásain. Csak eszi és eszi azokat az ételeket, amitől egyre rosszabbul van Sad hiába próbálunk segíteni rajta a kedvenc mondataim: "én nagyon húsos vagyok", "nagyon édesszájú vagyok" stb
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3
3 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.