Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Hogyan adjunk el bármit, bárkinek?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka - Karrier
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 12. 22:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

serena írta:
Most engem valszeg képletesen leköptök.... de én bármit el tudok adni. Ha sok lila kendőnk van, és már a kutya se viszi, én simán rádumálom az eredetileg sárga sapkára áhítozó vásárlót, hogy neki mindig is lila kendő kellet. Laughing Embarassed Embarassed De! Mondjuk az ügynökösködés sose volt az én műfajom. Rolling Eyes Most vagy pilótajátékot játszom, vagy hasznos és jó terméket árulok jó áron! Mert ez baromira nem mindegy! Mért adjak én el pénzkereseti szisztémát, ha egyszer terméket is lehet?! Valamit, valamiért! Árut pénzért! De pénzért elméletet, mikor a suliban mást se szerzünk csak elméleti tudást, és mindezt persze ingyen! - Lehet, hogy konzervatív vagyok?

nos drága serena ez nem biztos, hogy mindig előny....
mert lehet, hogy én megvenném nálad bár nem arra volt szükségem... először mérges lennék magamra.. aztán rossz szájízzel gondolnék rád....
aztán megint magamra lennék dühös amiért hagytam magam bepalizni de egy biztos nem lennék a törzsvevőd....
persze hiszem engem nem annyira könnyű bepalizni... de azért lehetséges....

mindenesetre egy vicc jutott eszembe az eladási technikádról és ne vedd zokon de te itt most az ifjú ügyvéd vagy...

vasárnapi ebédnél az apa átad újdonsült ügyvéd fiának egy ügyet... mindent .... ezután szépen elköltik az ebédet... majd következő vasárnap újra találkoznak
az anya tálal... és a gőzölgő leves felett az ifjú ügyvéd csillogó szemmel újságolja apjának:
apám megoldottam az xy ügyet....
Micsoda ? kérdezi az apja... hogyan?
megoldottam és lezártam végre azt az ügyet 1 hét alatt amit te 6 éve nem tudtál dűlőre vinni.... Smile

"asszony szedd le a terítéket a gyerek elől!"
mondja komoran az apa...

"de miért?" kérdezi a gyermek...

"azért fiam mert én ebből az ügyből iskoláztattalak,tettelek és ruháztalak az elmúlt 5 évben!
te pedig egy hét alatt elszúrtad az egészet!"

nos nem az elszúrás a lényeg... hanem hogy jó "szájízzel és sikerélménnyel" gazdagabban akarjon visszajönni mert igaz és jóindulatú tanácsot és árut kapott... és mert bizalommal vásárol nálam.
a név kötelez... és jó bornak nem kell cégér Wink

de nem bántani akarlak csak magas labda volt... bocs....
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..

A hozzászólás legutóbb szürke által 2010. 03. 12. 22:43-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
serena
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 12. 22:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bocsita írta:

Két eset van. Vagy eljössz eladóként tesóm virágboltjába, vagy ha magad nem tudsz jönni, adhatnál neki tanácsot, hogy kell ezt csinálni. És akkor máris eladtad a technológiát! Nem? Rolling Eyes Shocked Laughing
He-he! Very Happy Évekig éltem virágból! Very Happy Am. hol van a tesód virágboltja?
bocsita írta:

Pontosabban ha magad mész eladóként, akkor csak egy bevételi forrásod van, hosszabb ideig. Ha ötletet adsz el, akkor több helyről kapsz egyszeri anyagi elismerést. Ha pedig technológiát adsz el, akkor folyamatosan kapsz pénzt több helyről, hosszabb ideig... ha jól gondolom.
Jól gondolod persze! Csak, hogy pl. az mlm rendszerben gyakorta a termék mintegy mellékes, a szisztéma, a tudás, a módszertan a lényeg. Na, ez nem tetszik nekem. én jó terméket szeretek tisztességes áron eladni.
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 12. 23:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

serena írta:
[Jól gondolod persze! Csak, hogy pl. az mlm rendszerben gyakorta a termék mintegy mellékes, a szisztéma, a tudás, a módszertan a lényeg. Na, ez nem tetszik nekem. én jó terméket szeretek tisztességes áron eladni.

egyetértek, nekem sem tetszik. Tudás? Számomra egyenlő a vevők becsapásának művészetével Confused
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
serena
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 12. 23:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bocsita írta:

egyetértek, nekem sem tetszik. Tudás? Számomra egyenlő a vevők becsapásának művészetével Confused
Korrek!
serena
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 12. 23:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:

mert lehet, hogy én megvenném nálad bár nem arra volt szükségem... először mérges lennék magamra.. aztán rossz szájízzel gondolnék rád....
aztán megint magamra lennék dühös amiért hagytam magam bepalizni de egy biztos nem lennék a törzsvevőd....

mindenesetre egy vicc jutott eszembe az eladási technikádról és ne vedd zokon de te itt most az ifjú ügyvéd vagy...

vasárnapi ebédnél az apa átad újdonsült ügyvéd fiának egy ügyet... mindent .... ezután szépen elköltik az ebédet... majd következő vasárnap újra találkoznak
az anya tálal... és a gőzölgő leves felett az ifjú ügyvéd csillogó szemmel újságolja apjának:
megoldottam és lezártam végre azt az ügyet 1 hét alatt amit te 6 éve nem tudtál dűlőre vinni.... Smile

mondja komoran az apa...

"azért fiam mert én ebből az ügyből iskoláztattalak,tettelek és ruháztalak az elmúlt 5 évben!

nos nem az elszúrás a lényeg... hanem hogy jó "szájízzel és sikerélménnyel" gazdagabban akarjon visszajönni mert igaz és jóindulatú tanácsot és árut kapott... és mert bizalommal vásárol nálam.

Semmi gond! Asszem értem a tanmese lényegét. De mivel nem voltam elég lényegretörő, így Te nem értettél engem. Wink Mondok neked egy érdekes dolgot. Vannak visszatérő vevőim! Ti. azon túlmenően, hogy eladom az árut, rengeteget beszélgetek velük. Meghallgatom őket. Ugyanis tény, hogy sokszor csak azért veszünk egy apró csetreszt, hogy megvígasztaljuk magunkat, mondjuk. Am. sose adok el olyasmit, ami nem áll jól a vevőnek! Olyat igen, amire nincs szüksége, de! Hülyét sose csinálnék belőlük. Wink Szeretem a vásárlóimat, belőlük élek. El se tudnám képzelni, hogy ne kereskedésből, vagy szolgáltatásból éljek. Nekem szükséges az emberi kontaktus. Face to face. Very Happy
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 13. 07:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

serena írta:
szürke írta:

mondja komoran az apa...

Semmi gond! Asszem értem a tanmese lényegét. De mivel nem voltam elég lényegretörő, így Te nem értettél engem. Wink Mondok neked egy érdekes dolgot. Vannak visszatérő vevőim! Ti. azon túlmenően, hogy eladom az árut, rengeteget beszélgetek velük. Meghallgatom őket. Ugyanis tény, hogy sokszor csak azért veszünk egy apró csetreszt, hogy megvígasztaljuk magunkat, mondjuk. Am. sose adok el olyasmit, ami nem áll jól a vevőnek! Olyat igen, amire nincs szüksége, de! Hülyét sose csinálnék belőlük. Wink Szeretem a vásárlóimat, belőlük élek. El se tudnám képzelni, hogy ne kereskedésből, vagy szolgáltatásból éljek. Nekem szükséges az emberi kontaktus. Face to face. Very Happy

nem jó a gépem de mintha valami olyasmit írtál volna sárgát akar venni és nem is tetszik neki a lila ...de ti tele vagytok lila kendővel....

egyébként nekem is olyan helyeim vannak akikhez hűséges vagyok épp a
kedvesség és őszinteség miatt... bármilyen területén az életnek.
azt szoktam mondani még a kozmetikushoz is hű vagyok. igaz ritkán megyek... de csak hozzá.

igen... ezt írtad....:
"
Ha sok lila kendőnk van, és már a kutya se viszi, én simán rádumálom az eredetileg sárga sapkára áhítozó vásárlót, hogy neki mindig is lila kendő kellet. Laughing Embarassed Embarassed "

én csak erre reagáltam igazán....
de nem sértegetni, nem kritizálni... csak megjegyezni szerettem volna... bár lehet, hogy most így már kritikának szánnám... építő jelleggel...
egyébként én is épp tegnap vettem magamnak valamit ahol abban a boltban imádom az eladót... mindig kávét kapok.. ha vásárolok valamit, ha nem .. szinte már baráti a viszony és én aki nem pusziszkodom akárkivel... vele mindig puszival üdvözöljük egymást...
sokat számít ki van és milyen szívvel a pult túloldalán...
hogy megmarad-e az ember... is.... vagy átvedlik csak eladóba....
és ez minden területén érvényes az életnek...majd minden területén...
de van kapásból pár szakma ahol kifejezetten az a jó, ha az ember rejtve marad..... mert hideg fej kell hozzá... az éremnek mindig két oldala van... ez is igaz.
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
Bókember
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 13. 09:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én úgy is szoktam bókolni az eladónőknek, hogy rájuk bízom, találják ők meg, mi az ami nekem jól áll, vagy kell. Eddig úgy gondoltam, Ők jobban tudják. Smile De lehet hogy tévedtem, s félreértettem a teremtés csodáit, s csak rám sózzák az eladhatatlan? Shocked Át kell értékelnem ezek után, kedveskedjek-e tovább, vagy határozottan mutassak rá: Azt az inget akarom! Razz
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 13. 09:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bókember írta:
Én úgy is szoktam bókolni az eladónőknek, hogy rájuk bízom, találják ők meg, mi az ami nekem jól áll, vagy kell. Eddig úgy gondoltam, Ők jobban tudják. Smile De lehet hogy tévedtem, s félreértettem a teremtés csodáit, s csak rám sózzák az eladhatatlan? Shocked Át kell értékelnem ezek után, kedveskedjek-e tovább, vagy határozottan mutassak rá: Azt az inget akarom! Razz

tanácsot kérni mindig lehet.. de menj a saját fejed és/vagy szíved után. Smile
vigyázni kell velünk nőkkel csakúgy mint a férfiakkal is. Razz
Vissza az elejére
Bókember
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 13. 10:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:
Bókember írta:

Azért kérem a tanácsukat, hogy Ők női szemmel mondják meg, mi áll nekem jól. Na de ha rámsózzák az eladhatatlant, s mikor kimegyek a bóltból jót kuncogjanak rajtam... milyen dolog má'. Én itt bókolok nekik, ők meg kigúnyolnak? Evil or Very Mad
Vissza az elejére
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 13. 10:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bókember írta:
szürke írta:
Bókember írta:

Azért kérem a tanácsukat, hogy Ők női szemmel mondják meg, mi áll nekem jól. Na de ha rámsózzák az eladhatatlant, s mikor kimegyek a bóltból jót kuncogjanak rajtam... milyen dolog má'. Én itt bókolok nekik, ők meg kigúnyolnak? Evil or Very Mad

Én is szoktam kedveskedni, de csak úgy teszek, hogy úgy érezzék, az Ő hatásukra vettem meg a kiválasztott dolgot. Smile Úgy sem a divat szerint öltözködöm, hanem a kényelmi szempontok befolyásolnak. De azért rózsaszínt, nem veszek fel, sem a HSM szineiben pompázó ingeket. ;)Egyszer voltam hajlandó lila pólóban végigmenni a Camponában, de csak úgy, hogy szorosan átöleltem kedvesem, hogy lássák, a Nőket szeretem. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
serena
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 13. 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bókember írta:

Laughing Laughing Édes vagy! Amúgy férfiasan totál kisarkítva értelmezed, amit írtasm. Laughing Ha pl. pasi keres ajándékot a kedvesének, én spec mindig azt ajánlgatom neki, ami nekem amgamnak a legjobban tetszik, plusz felajánlom, hogy bármikor csere. Wink Razz Ha magának vesz valami a pasi, akkor általábban simán rányulok arra a darabra, ami szerintem a megjelenését figyelembe véve leginkább illik a stílusához. Ahogy mondtam: Hülyét sosem csinálok a vevőből! Csupán megpróbálom azt eladni, ami éppen készleten van.
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 14. 19:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bókember írta:
Én úgy is szoktam bókolni az eladónőknek, hogy rájuk bízom, találják ők meg, mi az ami nekem jól áll, vagy kell. Eddig úgy gondoltam, Ők jobban tudják. Smile De lehet hogy tévedtem, s félreértettem a teremtés csodáit, s csak rám sózzák az eladhatatlan? Shocked Át kell értékelnem ezek után, kedveskedjek-e tovább, vagy határozottan mutassak rá: [u]Azt az inget akarom[/u]! Razz

Mondd inkább, hogy "olyat" akarok, ami stb, stb.. Cool
(bár én így szoktam rájönni, hogy az, amit én keresek, még nem jutott el a tervezők agyáig se..-nem hogy a boltig..) Rolling Eyes Rolling Eyes Embarassed Crying or Very sad
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka - Karrier Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5
5 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.