Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kinek mit jelent a Harmonet fórum?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 28. 09:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bocsita írta:
... Látom, hogy rendkívül súlyos problémáitok vannak, csak nem meritek kiadni, nem meritek nyíltan felvállalni, pedig a fórumtárs talán jó ötleteket adhat, akár azért mert túl van rajta, akár azért, mert más módon tapasztalata van. Ha már nick nevek, avatarok mögé lehet bújni, akkor miért gond a személyes problémák kiadása? Egy fórumnak pont erről kellene szólnia. Csak valakinek el kellene kezdenie...

...

forsterh írta:
...
Én azt mondom, hogy nagyon szép az, ha valaki lelkiekben gazdag, de ennek párosulni kell egészséges és biztonságra törekvő életszemlélettel...nem szabad azt megtenni, hogy az egész lelkem és életem, múltam és jelenem nyitott térképpé váljon mindenki számára és sáros cipőkkel arra érdemtelenek beszennyezzék.....és akkor nincs más hátra mint az előre történő megfutamodás....

....

... és ez így kerek...

Magamról beszélek: akkor tombolt bennem a segíteni vágyás, mikor a saját gondommal nem akaródzott szembenézni... Mihelyst megtettem, elfogyott az itt tölthető időm... mert igencsak energiaigényes folyamat ez... és csak elkezdeni lehet, befejezni nem....

Nekem a HarmoNet fontos tapasztalatokat adott: a legtöbbet azoktól kaptam, akik a legnagyobb ellenállást váltják ki általában az emberekből... és ez összecseng azzal, amit a fiamnak "mondtam" egy "beszélgetésünkkor": "mostanában azon merengtem el, hogy vannak dolgaink, döntéseink, amiért a "normális" emberek hülyének néznek bennünket... de addig jó, míg így van..."

Itt tanultam meg, hogy ne akarjak mindenáron és mindenkinek megfelelni... ezért járok vissza, mint az apró kísértet (hogy Brachfeld Siegfridet idézzem - nem szó szerint Smile)....

Voltak kellemes és kellemetlen csalódásaim... de nem azokon múlt, akikhez fűződnek ezek a "csalódások": én ruháztam fel őket olyan - általam pozitívnak vagy negatívnak minősített - tulajdonságokkal, amit látni akartam bennük... tehát mindenkinek köszönöm Smile

Ne örüljetek, nem búcsúzkodom... Cool
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 28. 09:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak a csigára tudok asszociálni ezzel az oldallal kapcsolatban. Nagyon lassan mozdul.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 03. 07:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Úgy csináltok, mintha nem a fórumozóktól függene, hogy milyen a fórum...amilyet főztünk, olyat is eszünk...
S különben is minek ezen ennyit rinyálni örökké? Olyan, amilyen...aki kivülről olvas, és tetszik neki, esetleg beregel és beszól. Akinek nem tetszik, az nem. Ennyi. Aki már tag, szintén megvan az oka arra, hogy miért van itt...vagy hogy épp miért nincs. Akinek végképp nem tetszik, fogja és szedi a sátorfáját. Pont."

Ezt nemrég írtam egy másik topicban...s itt is írtam a témával kapcsolatban többször is. Nem írok le mindent újra, azt hiszem mindenki tudja miről mit gondolok....egyvalamit talán nem mondtam még a nyílt fórumon. Ez egy virtuális világ...teljesen más, mint a hétköznapi élet. Nem lehet, s nem szabad összekeverni, "vegyíteni" a kettőt. Egy fórum nem arról szól. Egy fórumra beszélgetni, kikapcsolódni jönnek az emberek...legalábbis jobb esetben.
Úgy értem, hogy nem kell álarcot viselni, az a jó, ha olyannak adja az ember önmagát amilyen...de vannak dolgok, melyekhez "külső szemlélőnek" semmi köze. Vagyis, ahhoz, hogy el-el tudjak beszélgetni egy-egy témában, ahhoz még senkinek semmi köze ahhoz, hogy hol, milyen körülmények között élek, mivel foglalkozom, milyen az életvitelem, milyen a családom, stb...
De személyes problémákat megoldani??? Nem tudom...

Bocsita: Mondhatnám most is azt: "Utálom, hogy mindig igazam van..."

Sieglinde: Örülök, hogy maradsz! Hiányoznának a mindig oly frappánsan, megfelelő helyen, s időben elejtett mondataid... Smile De komolyan! flower

A mindenkinek és mindenáron megfelelni érzést én is ismerem...ebbe a csapdába beleestem itt is. S sokadszorra is rájöttem, ez lehetetlen. De valóban, nem is lehet, s nem is kell mindenáron mindenkinek megfelelni..miután erre rájöttem, most én is teszek egy bejelentést....mindazok bosszúságára akik szeretnék, hogy ne legyek itt: én még vagyok, s maradok... Twisted Evil
...s örüljenek ennek azok, akik eddig is tették. flower

Akik pedig azon sopánkodnak örökké, hogy nem pörög eléggé a fórum, pörgessék. Bár mint tudjuk, ez nagyon idő és energiaigényes művelet. S persze szembesül azzal az ember, hogyha nyit egy új topicot, akkor vagy nem lesz eléggé pörgős, vagy szétoffolják... Razz
Vissza az elejére
annick
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 30. 11:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illés együttes: A SZÓ VESZÉLYES FEGYVER (dalszöveg)

A szót kimondják
ki tudja, ki hogyan érti
A szót leírják
ki tudja, ki mire gondol

A szó veszélyes fegyver
és van, aki fegyvertelen

A szót hallgatják
ki tudja, ki hogyan érti
A szót olvassák
ki tudja, ki mire gondol

A szó veszélyes fegyver
és van, aki fegyvertelen

A szó elrepül
ki tudja, kit hogyan talál
A szó messze száll
ki tudja, hol áll meg végül

A szó veszélyes fegyver
és van, aki fegyvertelen
Vissza az elejére
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 30. 12:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Erről szól ez a topik!

"Dícséretben részesítem Balancet, Sieglindét és hangyát, amiért a hosszú, válságos harmó-csöndben is fáradhatatlanul próbálkoztak, s legalább a dátumok folyamatosságát fenntartották....

Jajj-jaj, ezt most vettem észre! Panyuka Drága, vagy kisebb betűkkel írjanak a márványtáblára, vagy vegyenek nagyobb márványt a mesterek, mert van ám néhány név, ami felkívánkozik! Kirana, dorothy48, maszi, hana, perdy, Caravell, Ann, Lon,sweets, mildy és utoljára hagytalak, de nem utolsó sorban Te Panyuka. Bocsánat aki kihagyódott. kellett, hogy legyünk páran, mert másképp nem ment volna!
gonso!

Biztosan úgy van, ahogy írod. De én ahányszor feltévedtem, mindig a ti nevetekkel találkoztam. Persze senkit nem akartam a dicsőségből kivonni, de nekem az volt a benyomásom, hogy ti hárman éltettétek a fórumot. És igaz, tényleg Kiranát és gonsot is láttam. Bocsánat!

Köszönöm Kedvenc Panyukám!

Szerintem dícséret illeti Sloant, amiért mindent megtett a tájékoztatásunkért, (iwiw, mail..) holott már régesrég nem dolgozik a harmónál.

Továbbá Stabilt, aki ideiglenes privizőfórumot is kreált, pedig ő sem üzemeltető!"

A fenti sorok olvasása egyre jobban elgondolkodtatott, miért van szükség erre a fórumra? Rolling Eyes
Születtek itt barátságok,nem felszínesek, születtek szerelmek amik vagy élnek vagy már csak szép emlékként írandó a Harmonet emlékkönyvébe.
Így mindenki ismeri a másik mindennemű elérhetőségét...és a fórumra mindenki nagyon várt... várom vajon kinek miért?
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 30. 12:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

más időszakomban mindig mást jelentett...
és valahol egy kicsit ugyanazt is
kölcsönös segítségnyújtást ...

kapok aztán adok... mert így érkeztem sérülten először...
nem a fontossági sorrend az élet hozta így és mert arccal és arctalanul jó emberekkel jó témákról lehet beszélgetni.olyan dolgokról kérdésekről amikre sokszor a nem virtuálisan összekötött nagybetűs életben nincs ideje az embernek beszélgetni mert nem épp a megfelelő időpontban merülnek fel ezek a kérdések ha egyáltalán felmerülnek....
ide akkor ülsz le ha van időd... ha nincs akkor egy nagy rohanás az élet sokszor. nem mindig de sokszor ... és egyből rengeteg kérdéssel és véleménnyel találod magad körülvéve amik nagyon jó kis gondolatindítók. és jó tanáccsal szolgálhatunk egymásnak.tanulunk és talán tanítunk. erényeinkkel vagy épp hibáinkkal... most e percben ez jutott eszembe.
bocs ha zavarosra sikeredett..
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 30. 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kirana írta:
Erről szól ez a topik!
.....................................

Ez egy, a töled megszokott bölcs szólás volt. Smile

A közelmúltban egy vita kapcsán jutott eszembe ez az időszak, amikor a "régiek" hatalmas találékonysággal jelezték a technikailag széteső fórumon, hogy igény van rá. Hónapokon keresztül tették ezt makacs kitartással. És lett fórum. Nem a régi, kisebb lett, más témákkal, sok más emberrel, de a hagyományok valahogyan megőrződtek. Elsősorban a tolerancia, a másik ember tisztelete és nem utolsó sorban a segítőkészség.

Azután eszembe jutott, hogy ifjúságomban hogyan láttam haszontalan őskövületnek néhány idős embert, aki az én szemem láttára semmit nem mozdított előre, viszont a ködös múltban "érdemei" voltak, és ezért nagy tiszteletnek örvendett.
Ekkorra már mosolyogni is tudtam azon, hogy engem is utólért ez a szerep. Wink

Azt hiszem, Bocsita indította azt a topikot, amiben a fórumot olvasó, be nem jelentkező vendégeket regisztrálásra invitálja. Az az érzésem, hogy ezeknek az olvasóknak, de a többségüknek bizonyosan, érvényes regisztrációja van és többezer hozzászólása. Mert ugye azt meg lehet állni, hogy az ember ne szóljon hozzá, de azt, hogy ne nézze meg, mi újság a Harmón, hát azt nem lehet megállni. Smile
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 30. 19:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt hiszem, mindenkinek kicsit mást és kicsit ugyanazt jelenti ez a topic.
Van köztünk olyan, aki nem akarja kiadni magát, jólesik neki névtelenül, arctalanul leirni a gondolatait.Van, akit nem nagyon érdekel, hogy rejtve legyen, úgy is elmondja, miről mit gondol.Van, aki a bánatát tudja itt kidobni, jóindulatú emberek vigaszát olvasva.Van, aki társaság hijján jár ide.Ez sem tragédia, én nem mondanám hogy a virtuális világ egészen más. Az emberi gondolat és szó érték, akár virtuálisan, akár élőben nyilvánul meg. Lehet itt dühöngeni, főzni, zenét hallgatni, magvas gondolatokat olvasgatni, verseknek örülni. És lehet egymástól tanulni. Látni és olvasni jó és kevésbé jó gondolatokat.Ha olyat olvasok, ami felbosszant, abból is lehet okulni.Például a szülőkkel való rossz kapcsolatokról. Észbekapni, ha rosszat olvasok és örülni, ha jót.Itt nincs olyan, hogy ha idősebb az ember, csak idősebbekkel akar kommunikálni. Egy idős ember is rengeteget tanulhat fiataloktól, akár unoka-korúaktól is.Egy-egy elejtett okos megjegyzés nagyon el tud gondolkodtatni, még ha sokkal fiatalabb is aki leirta.Hiszen mindenki tud olyat, átélt olyat amit a másik még vagy már nem.
Aztán azt is szeretem a fórumban, hogy többségben vannak a jóindulatú emberek. Ez a mai világban nagyon sokat jelent.Egy élesebb vélemény vagy megjegyzés itt nem fájó, csak elgondolkodtató.
Szóval jó ez a fórum, na!
Mak
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 31. 07:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szeretem elolvasni a hozzászólásokat, kinek hogyan zajlik az élete Smile
Szeretem, hogy nagyon sok értelmes ember van itt közöttünk.
Szeretem, hogy másként látjátok a dolgokat.
Szeretem, hogy életkedvet tudtok csinálni mindenhez.
Szeretem, hogy újdonságokról nyittok új topikot.
Vissza az elejére
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 31. 10:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Régebben sokkal többet jártam ide ez tény, de hát az akkor volt, mert akkor más volt a fórum - hogy milyen azt nem írom le, mert már többen megtették, felesleges lenne ismételgetnem.
Szép időszak volt, szerettem.
Nekem is született itt - azóta is tartó - barátságom.
Most már más a Harmo, ez pedig természetes, mert a változás egy örökké mindenhol jelenlévő .

Nekem valahogy olyan (volt), mint egy klub, egy (jó értelemben vett) kocsma, vagy társalgó (kinek hogy kedvesebb), ahova bármikor benézhettem, rövidebb/hosszabb időre, ahol mindig volt ott valaki akivel szívesen beszélgettem, vagy csak olvastam amit írtak.

Mára ez egy kicsit megsápadt számomra - Mindenkitől elnézést ezért, ez NEM szándékolt minősítés, ez így alakult, és ebben természetesen én is benne vagyok.
Ahogy hangyusz írta, így van Wink
Idézet:
Mert ugye azt meg lehet állni, hogy az ember ne szóljon hozzá, de azt, hogy ne nézze meg, mi újság a Harmón, hát azt nem lehet megállni.
Laughing
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 01. 13:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Kirana írta:
Erről szól ez a topik!
.....................................

Ez egy, a töled megszokott bölcs szólás volt. Smile
Mert ugye azt meg lehet állni, hogy az ember ne szóljon hozzá, de azt, hogy ne nézze meg, mi újság a Harmón, hát azt nem lehet megállni. Smile

Embarassed Cool Embarassed

és igen, nem lehet sokszor megállni Very Happy
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 01. 14:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu írta:

Nekem valahogy olyan (volt), mint egy klub, egy (jó értelemben vett) kocsma, vagy társalgó (kinek hogy kedvesebb), ahova bármikor benézhettem, rövidebb/hosszabb időre, ahol mindig volt ott valaki akivel szívesen beszélgettem, vagy csak olvastam amit írtak.

Mára ez egy kicsit megsápadt számomra - Mindenkitől elnézést ezért, ez NEM szándékolt minősítés, ez így alakult,

Igen Xifu, nagyon jól írtad le Smile
Reggel a kávém kortyolgatása és a hírek olvasása közben kukk a harmó.

Változik minden, változunk mi is! Ez az élet rendje Smile
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 06. 09:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ez az 1000. hozzászólásom. Ahhoz képest, hogy csak néhányat terveztem...

Tanulságos időszak volt. Leginkább tükör voltatok az életemre! Veletek ráláttam hibáimra, de meg is erősödtem. Barátokra is leltem. Egyszóval sokat kaptam Tőletek!

Köszönöm figyelmeteket, türelmeteket, kedvességeteket! Rolling Eyes Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Ancsa
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 05. 12:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Harmonet? Egy zöld park. A kedvenc padommal. Elballagok ide időnként, elfoglalom a helyem a padomon, és nézelődöm. Mintha kukkolnék. Laughing Olvasgatom kivel-mi történik, mik a problémái, ki-hogy érzi magát, ki-mit hallgat éppen, és mi amin elgondolkodott. Néha, ha úgy érzem van mondanivalóm a témával kapcsolatban, akkor közbekotyogok. De jobban szeretek olvasni, "nézelődni". És még valami: próbálkozom írni. Egy könyvet. Na, csakis családi köröknek. Very Happy És innen jellemeket "lopok". Mert sok ember van, sok-sok személyiséggel. Így könnyen jutok karakterekhez. Embarassed
Szval jól esik időnként eljönni a parkba, leülni a padra, és belehallgatni a beszélgetésekbe.
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 05. 15:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bocsita írta:
Sziasztok!

Ez az 1000. hozzászólásom. Ahhoz képest, hogy csak néhányat terveztem...

Tanulságos időszak volt. Leginkább tükör voltatok az életemre! Veletek ráláttam hibáimra, de meg is erősödtem. Barátokra is leltem. Egyszóval sokat kaptam Tőletek!

Köszönöm figyelmeteket, türelmeteket, kedvességeteket! Rolling Eyes Smile

Hello, Bocsita! Kezdheted a második ezret, minden jót! Laughing Laughing
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Következő
12 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.