Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

segitségkérés stressz legyőzéséhez
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 08. 13:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Figyelj, arra próbállak rávezetni, hogy ha rontasz is, nincsenek visszavonhatatlan következmények. Senki élete, egészsége nem múlik azon, hogy átmész-e a vizsgán, vagy nem. tehát eleve egy lazább felállás lehetséges, ha ezt tudatosítod magadban.
Ismerem a hányingert, hogy ezt a könyvet mégegyszer elejétől fogva végignyálazni.... Végülis ez is csak egy ellenérzés, mi van, ha végig kell nyálazni mégegyszer? Nem öröm, de valójában semmi lényeges nem történik. Végignyálazod oszt jól van.

Nagyon igazad van, végzősen csak azt mondhatom: fele ennyi görcs, akarás és energia is elég lett volna! Rolling Eyes
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
danger
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 08. 14:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Köszönöm a sok reagálást és higyjétek el, probáltam már azokat a dolgokat amiket mondtatok... Sikerélményem sajnos nem sok. Előző félévről is maradt csúsztatott vizsgám... És igen, frusztrálnak a vizsgáztatók, asszem, ha nem igy lenne akkor már rég túllennék minden vizsgán... Nem vagyok épp egy szerencsés tipus. Tavalyi félévemben 120 tételből 1et nem tudtam rendesen, 3at kellett tudni. úgy mentem el h azzal a tétellel is foglalkoztam pár órát, de nem lehetek olyan szerencsétlen h belehúzok... És első tétel amit kihúztam az volt. kicsit kiakadtam h hiába tanultam meg 1200 oldalt meg 800 beugrót és mégis azon az 1 kérdésem múlt a vizsgám... Egyébként még a másik kérdésre válaszolva, nem vagyok egy magolós tipus, itt azonban néha rá vagyok kényszeritve, mert a latin elnevezéseknek nincs mindig pontos ok, vagy nem hasonlit rá a képlet, de igy is megprobálom logikusan, értelemszerűen, átlátva az összefüggéseket tanulni... Azért köszönöm a tanácsokat....
További szép napot mindenkinek Smile
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 08. 23:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

danger írta:
Sziasztok!

Köszönöm a sok reagálást és higyjétek el, probáltam már azokat a dolgokat amiket mondtatok... Sikerélményem sajnos nem sok. Előző félévről is maradt csúsztatott vizsgám... És igen, frusztrálnak a vizsgáztatók, asszem, ha nem igy lenne akkor már rég túllennék minden vizsgán... Nem vagyok épp egy szerencsés tipus. Tavalyi félévemben 120 tételből 1et nem tudtam rendesen, 3at kellett tudni. úgy mentem el h azzal a tétellel is foglalkoztam pár órát, de nem lehetek olyan szerencsétlen h belehúzok... És első tétel amit kihúztam az volt. kicsit kiakadtam h hiába tanultam meg 1200 oldalt meg 800 beugrót és mégis azon az 1 kérdésem múlt a vizsgám... Egyébként még a másik kérdésre válaszolva, nem vagyok egy magolós tipus, itt azonban néha rá vagyok kényszeritve, mert a latin elnevezéseknek nincs mindig pontos ok, vagy nem hasonlit rá a képlet, de igy is megprobálom logikusan, értelemszerűen, átlátva az összefüggéseket tanulni... Azért köszönöm a tanácsokat....

Lehet, hogy jó ötlet jutott az eszembe!! Amit pirossal kiemeltem, abból arra következtetek, hogy a vizsga kedvéért tanulsz. (Persze, tudom, azon kell túljutni, hogy az ember bebizonyítsa, tudja az anyagot) Végül a nagy cél, nem a vizsga letétele, hanem, ha jól veszem ki az írásaidból, doktornéni szertnél lenni. A doktornéninek kifejezetten szükséges azoknak a dolgoknak az ismerete, amikről a vizsgán kell beszámolni. Mi lenne, ha így próbálnál nekimenni? Non scolae sed vitae discimus. (ha jól emlékszem Embarassed )
Mi lenne, ha a vizsgáztatót megpróbálnád a saját korodba visszavinni, izzadó, röcögő nebulónak elképzelni, aki még háromszor WC-re is elrohan, mielőtt beszólítják vizsgázni? Tudod te is, persze, hogy tudod, hogy ember ő is, gyerlóságokkal, tudásbeli hiányokkal. Tudtad, hogy az ifjabbak, akik előadásokat, gyakorlatokat tartanak, ugyanúgy felkészülnek, mint te vizsgára, nekik sem megy kapásból... ?

OFF
Szerves szigorlatra egy félév anyagát, a heteroatomos vegyületeket vizsga nélkül vittük. Mit kell tudni egy vegyületről? Többnyire logikus dolgokat. De az elnevezések... A neveknek égvilágon sincs közük sem a szerkezethez, sem ahhoz, hogy milyen idegen atom van a vegyületben. És elég sokan vannak. Sehogyan sem ment. Utolsó két nap, bevágtam sorban, mint a miatyánkot a könyvbéli sorrendben a vegyületek nevét. Így tudtam azonosítani őket.
Mit tesz isten! az utolsó 2/3-ból kaptam kérdést. Gondolkodási idő nincs, tételek nincsenek, kötetlen beszélgetés aaaaz van.
Más lehetőség nincs, nekiálltam magamban sorolni a vegyületneveket, de hosszabban tartott, mint az a gondolatok összeszedéséhez szükséges lett volna. Docens úr jóindulattal beleszól, pesze, hogy megzavart, kezdhettem előről. kezdtem. Megint sokallta az időt, beleszólt. Felvettem a pléhpofát és elmondtam neki, hogy mi a gondom. A nevet csak úgy tudom a vegyülethez társítani, hogy... Vagy hagyja, hogy végigmondjam magamban, vagy megmondja, melyik kettő közt van a könyvben. Jót nevetett, megnézte és megmondta melyik kettő közt van.
Nem ez volt az oka, hogy csak 4-esre sikerült.
ON
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 09. 00:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

danger írta:
Sziasztok!

Nekem ez ütötte meg a szememet...
Annak idején ezzel a módszerrel sikerült magamra idézni, hogy belehúzzak a kevésbé kellemes tételekbe... Ráadásul rossz álmomban is vizsgáztam, kihúzván az egyetlen megnemtanult tételt... Ugye, nem kell mondanom, rossz érzésekkel, megizzadva ébredtem...
Sokáig megőriztem ezt a drukkot még munkahelyen is... Gondolkodásmód-váltásnak kellett bekövetkeznie, hogy megszabaduljak a tehertől...
andi.feher
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 06. 11. 10:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Ha hosszútávú eredményt szeretnél elérni, én a kineziológust ajánlom, hiszen ők pont az ilyen múlt és jelenbeni stresszes oldásával foglalkoznak, és ha tényleg szeretnéd ezt a szorongást leoldani magadról ők gyors segítséget nyújtanak. Csak kérlek olyanhoz menj akit ismerősöd ajánl, semmi képen sem ismeretlenhez mert marha sok kókler van aki elvégez egy 6v napos tanfolyamot és kineziológusnak mondja magát. Viszont aki tényleg ért hozzá az egy-két kezeléssel az egész életedet megkönnyítheti. Nagyon sok sikert kívánok!!!!!
Vissza az elejére
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2010. 06. 18. 20:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
imelda
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 06. 26. 11:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bárki mondhat bármit.. az csak az ő megoldása! mindenkinek magában kell megtalálnia a módot, mivel győzhet ellene
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2010. 06. 28. 12:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

imelda írta:
bárki mondhat bármit.. az csak az ő megoldása! mindenkinek magában kell megtalálnia a módot, mivel győzhet ellene

Ez pontosan így van. A sok-sok "ő megoldása" pedig segíthet, hogy aki még nem találta meg a neki valót, az ötletet kapjon. A tapasztalatok leírása, megosztása, megbeszélése pedig az egyik legfontosabb, amit önmagunkért és egymásért tehetünk.
Vissza az elejére
liliom12
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 01. 13:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Szerintem is fontos a pozitív hozzáállás (arra koncentrálni, amit szeretnél, nem arra, amit nem) és a tanulás, de ha végképp nem megy, és nem tudsz ilyen rövid idő alatt megváltoztatni, akkor kaphatsz egy kis természetes segítséget. Mostanában homeopátiáról is olvasgattam, és szerintem ezt pont rád szabták: http://homeomami.blog.hu/tags/vizsgadrukk_l%C3%A1mpal%C3%A1z_gomb%C3%B3c
Nem spam vagy ilyesmi Smile Nagyon jól ír a hölgy!
Sok szerencsét!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.