Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Jóga
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gonsomegint
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 21. 11:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Megnéztem a pilátest, tetszik! hol van ilyen lehetőség pesti viszonylatban

Sajna nem tudom Sad

Én úgy 16-17 éve jártam órákra, azóta otthon gyakorlom a további problémák megelőzése végett.
Akkor ez egy nagyon új dolog volt, azóta eléggé elterjedt..sok helyen oktatják.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 21. 11:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gonsomegint írta:
Antal Orsolya írta:
Megnéztem a pilátest, tetszik! hol van ilyen lehetőség pesti viszonylatban

Sajna nem tudom Sad

Én úgy 16-17 éve jártam órákra, azóta otthon gyakorlom a további problémák megelőzése végett.
Akkor ez egy nagyon új dolog volt, azóta eléggé elterjedt..sok helyen oktatják.

Találtam az Oktogonnál. Már csak az a kérdés, hogy a lányomnak is tetszik e. Gerincével van probléma. Most jógára jár de én ezt is beiktatnám mellé.
Olyan S kanyar van a gerincébe 28 éves létére, hogy elkeserítő
Vissza az elejére
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 22. 18:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Xifu írta:
köszönöm, legyen Neked is szép napod Smile
igen a tudatos ki-be lélegzés az jó, attól a forgás okozta szédülés is javulni szokott Rolling Eyes
http://www.ezoterikus.hu/hir?id=1587

Rutascorbin-t kellene szedned, mert a szédülés általában a hajszálerek beszűkülésétől van. Nem szokott megpattanni a szem zugban ér?

Szédülésre még jó a fej kopogtatása. Ökölbe szorítod a kezedet, és a fejed minde porcikáját végig kopogtatod. mintha kokit adnál a fejedre, de finoman nem durván. Aztán próbáld meg a földön fekve, felhúzott lábbal melleden összetett kézzel ide oda ringatózni. Sokat segít a fej vérellátásában.

őőő...azt hiszem félreértettél... Wink
én nem mindig szédülök, hanem az öt tibetiben lévő egyik gyakorlattól, ez hogy úgy mondjam még normális, nincs mögötte baj/betegség, a szememmel sincs semmi ilyesmi.
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 22. 19:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu írta:
Antal Orsolya írta:
Xifu írta:
köszönöm, legyen Neked is szép napod Smile
igen a tudatos ki-be lélegzés az jó, attól a forgás okozta szédülés is javulni szokott Rolling Eyes
http://www.ezoterikus.hu/hir?id=1587

Rutascorbin-t kellene szedned, mert a szédülés általában a hajszálerek beszűkülésétől van. Nem szokott megpattanni a szem zugban ér?

Szédülésre még jó a fej kopogtatása. Ökölbe szorítod a kezedet, és a fejed minde porcikáját végig kopogtatod. mintha kokit adnál a fejedre, de finoman nem durván. Aztán próbáld meg a földön fekve, felhúzott lábbal melleden összetett kézzel ide oda ringatózni. Sokat segít a fej vérellátásában.

őőő...azt hiszem félreértettél... Wink
én nem mindig szédülök, hanem az öt tibetiben lévő egyik gyakorlattól, ez hogy úgy mondjam még normális, nincs mögötte baj/betegség, a szememmel sincs semmi ilyesmi.

bocs azt hittem, hogy a szédülés állandó. Figyeld meg, hogy a fejét mindig egy pontra vissza kapja, próbáld meg csak egyet fordulj körbe, a második fordulónál a kezedet tedd össze és kezedre figyelj. A többi pedig hasizom kérdése. A hasizmot pedig lassan fejleszteni lehet úgy hogy, hanyatt fekve lábfejedet beakasztod valamibe, vagy valaki leszorítja, és felülsz. először csak 2-3 x aztán menni fog többször. Elősször csak az ágyadban próbáljad
Vissza az elejére
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 23. 09:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A pirate bay-en vannak fent Pilates-filmek, pl. a Pilates for dummies, én is azt szedtem le. Most persze pont túlterhelt ott a kereső, nem tudok linket küldeni, de ott van. Amúgy én is keresek Pesten vagyis inkább dédelgetem a gondolatot, hogy kellene keresni. Very Happy
Meg ez jó kis könyv
http://bookline.hu/product/home!execute.action?id=74808&type=22&_v=Herman_Ellie_Pilates
legalábbis azt mondták az okosak, szerencsésen választottam.

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 23. 09:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gonsomegint írta:
Először a tyúk volt vagy a tojás Question
Szellemileg kell ráhangolódni a jógára és etr követi a fizikai test vagy fordítva...vagy mindkettő egyszerre(ezen esetben a rántotta létezett elsőként...hmm, jó kis szalonnával Rolling Eyes Twisted Evil ) Question

A teremtésmítoszok szerint egybehangzóan a tojás, úgyhogy én is a szalonnás rántottára szavazok. Twisted Evil
Egyébként faján megállja a helyét tornaként is, a jóga bölcselete pedig megállja a helyét ászanák és egyéb trükkök nélkül is, szal, szerintem a vége az, hogy rád van bízva, ha nincs mestered, aki megmondja a véleményedet. Twisted Evil
http://terebess.hu/keletkultinfo/kacz.html
ez is faja Smile

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 23. 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

skar mkhan írta:
gonsomegint írta:
Először a tyúk volt vagy a tojás Question
Szellemileg kell ráhangolódni a jógára és etr követi a fizikai test vagy fordítva...vagy mindkettő egyszerre(ezen esetben a rántotta létezett elsőként...hmm, jó kis szalonnával Rolling Eyes Twisted Evil ) Question

A teremtésmítoszok szerint egybehangzóan a tojás, úgyhogy én is a szalonnás rántottára szavazok. Twisted Evil
Egyébként faján megállja a helyét tornaként is, a jóga bölcselete pedig megállja a helyét ászanák és egyéb trükkök nélkül is, szal, szerintem a vége az, hogy rád van bízva, ha nincs mestered, aki megmondja a véleményedet. Twisted Evil
http://terebess.hu/keletkultinfo/kacz.html
ez is faja Smile

Hogy mik ki nem derülnek Smile a Páva jóga ahová a lányom jár jógát tanulni, ott pilátes óra is van
Vissza az elejére
kocso viktoria
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 09. 03. 23:44    Hozzászólás témája: Jóga Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Egyszer már kipróbáltam a bikram jógát és most, hogy végre nincsen hőség, megint el szeretnék menni. Sőt ezúttal rendszeresen eljárnék jógázni, mert kíváncsi vagyok amennyiben hosszabb távon csinálom a jógát, milyen hatással lesz rám. Sok jót olvastam róla.

A fórumozók segítségét abban kérném, hogy adjanak néhány ötletet, mi alapján válasszak helyet, ahova eljárok és hol érdemes jógaszőnyeg után nézni, sőt inkább úgy kérdezem, hogy mit vegyek figyelembe jógaszőnyeg vásárlásakor.

Előre is köszönöm a jó tanácsaitokat!:)

Üdvözlettel:
Kocsó Viktória
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
8 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.