Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Viharimádók

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2011. 03. 03. 11:43    Hozzászólás témája: Viharimádók Hozzászólás az előzmény idézésével

Sötét volt, na nem a kései óra miatt, hanem a tusfekete fellegek egymásra halmozódó hullámainak háborgó tengere miatt. A folyékony sötétség mindent magába oldott: az utat, a tájat, az autót, a benne ülőket... akik reszkettek az elemek tombolása között. Látás? Felejtsd el! A lelketlen gép kerekei közönyösen gurultak a vajon-hol-lehet úton, de a sofőr félelme mintha még a fémből született társra is átragadtak volna. A távolban? egyre hevesebben szórták égi fényüket a villámok - hogy mikor kerülnek elénk senki sem tudta. Kisülésük robaja már agyunkat hasogatta, ám amíg mások remegve és pánikolva fogták be fülüket - mintha gyenge kezük csalóka védelme bármit is ért volna az mennyei tűzijáték szimfóniája ellen - én csodálattal hallgattam a szférák e különös, erőtől duzzadó, lázadó énekét. A bent ülők pánikjának hangját elnyomta a lelkemben dübörgő áhítat, ahogy a fényóriásokat néztem: nem tudva már, hogy valóság-e amit látok, vagy szemeim örökre káprázni fognak a végtelenben táncoló szikracsíkok perzselő látványától. A kocsi egyre gyorsabban bukdácsolt az úton - de inkább mellette - de a mindent elsöprő fergeteggel nem vehette fel a versenyt, hiába is menekült volna. Azért hősiesen küzdött, nem adta meg magát a hol elölről, hol oldalról nekirontó szélrohamnak, eltökélten halad, ha imbolyogva is, mint bátor tengerész a hullám korbácsolta óceánon hánykolódó hajón. Csak ki innen! ...és közben én is kivágytam: ki a szabadba, ahol csontomban érezhetem a föld, a víz, a tűz és a levegő tombolását, ahol versenyt kiabálva a mennydörgéssel én is együtt énekelhetek az elemek hangversenyének crescendójában. Egymásnak feszültünk a viharral ahogy áthaladtunk egymáson, még ha az ablaküveg hősiesen védett is önnön testével, ahogy vad szerelmesek tépik szét egymást az első éjszakán.

...és hazaérve a rettegéstől kimerült emberek közt, eufória és boldogság nevetett a lelkemben, szemeimben pedig apró villámok cikáztak az égszakadással átmulatott utazás emlékére.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 03. 03. 11:53    Hozzászólás témája: Re: Viharimádók Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
Sötét volt, na nem a kései óra miatt, hanem a tusfekete fellegek egymásra halmozódó hullámainak háborgó tengere miatt. A folyékony sötétség mindent magába oldott: az utat, a tájat, az autót, a benne ülőket... akik reszkettek az elemek tombolása között. Látás? Felejtsd el! A lelketlen gép kerekei közönyösen gurultak a vajon-hol-lehet úton, de a sofőr félelme mintha még a fémből született társra is átragadtak volna. A távolban? egyre hevesebben szórták égi fényüket a villámok - hogy mikor kerülnek elénk senki sem tudta. Kisülésük robaja már agyunkat hasogatta, ám amíg mások remegve és pánikolva fogták be fülüket - mintha gyenge kezük csalóka védelme bármit is ért volna az mennyei tűzijáték szimfóniája ellen - én csodálattal hallgattam a szférák e különös, erőtől duzzadó, lázadó énekét. A bent ülők pánikjának hangját elnyomta a lelkemben dübörgő áhítat, ahogy a fényóriásokat néztem: nem tudva már, hogy valóság-e amit látok, vagy szemeim örökre káprázni fognak a végtelenben táncoló szikracsíkok perzselő látványától. A kocsi egyre gyorsabban bukdácsolt az úton - de inkább mellette - de a mindent elsöprő fergeteggel nem vehette fel a versenyt, hiába is menekült volna. Azért hősiesen küzdött, nem adta meg magát a hol elölről, hol oldalról nekirontó szélrohamnak, eltökélten halad, ha imbolyogva is, mint bátor tengerész a hullám korbácsolta óceánon hánykolódó hajón. Csak ki innen! ...és közben én is kivágytam: ki a szabadba, ahol csontomban érezhetem a föld, a víz, a tűz és a levegő tombolását, ahol versenyt kiabálva a mennydörgéssel én is együtt énekelhetek az elemek hangversenyének crescendójában. Egymásnak feszültünk a viharral ahogy áthaladtunk egymáson, még ha az ablaküveg hősiesen védett is önnön testével, ahogy vad szerelmesek tépik szét egymást az első éjszakán.

...és hazaérve a rettegéstől kimerült emberek közt, eufória és boldogság nevetett a lelkemben, szemeimben pedig apró villámok cikáztak az égszakadással átmulatott utazás emlékére.

gyönyörűűűűűű a vénámban kavargott az érzés úgy adtad át.....
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2011. 03. 04. 10:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm! Remélem nem leszek egyedül ezzel a szenvedéllyel!

Vissza az elejére
dywir
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 03. 04. 10:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Thunderstorm

bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2011. 03. 04. 13:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

/Fodor Ákos: Jókívánság/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2011. 03. 04. 13:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2011. 03. 04. 13:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kérem szépen, ez itt a villám téma!!!

http://www.harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?t=244

A gyönyörű képeket oda tegyétek, a viharos írásokat meg ide!
Vissza az elejére
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2011. 03. 04. 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
Kérem szépen, ez itt a villám téma!!!

http://www.harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?t=244

A gyönyörű képeket oda tegyétek, a viharos írásokat meg ide!

bocsánat Embarassed
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.