Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Szemölcs
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
ruda5
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 09. 02. 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lina11 írta:
Sziasztok!

Nevettem nagyon a csigás megoldáson, el is képzeltem ahogy megfogom a csiguszt és bekenegetem vele a szemölcsömet. Laughing

Szerintem is vicces, én nem próbálnám ki. Amúgy is undorodom a csúszó mászóktól.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mak
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 09. 03. 11:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, ma én is megmutattam kicsi szemölcsömet a dokinak. Itt vállalnak lézeres eltávolítást, de a párom plasztikai sebészre bízná inkább a dolgot, nehogy csúnya legyen a heg...
Vissza az elejére
lina11
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 09. 03. 16:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És biztos, hogy szükség lesz lézeres eltávolításra?
Utánakérdeztem a gyógyszertárban a Beywart kenőcsnek, és mivel új termék szeptemberben akciósan kapható 1.800 Ft körül, szerintem érdemes lenne kipróbálni mielőtt műtétre kerülne a sor.
Vissza az elejére
ruda5
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 09. 08. 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mak írta:
Na, ma én is megmutattam kicsi szemölcsömet a dokinak. Itt vállalnak lézeres eltávolítást, de a párom plasztikai sebészre bízná inkább a dolgot, nehogy csúnya legyen a heg...

Na mi lett a szemölcsöddel?
Vissza az elejére
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2010. 09. 17. 10:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lézerest nekem is ajánlottak, de egy ismerősöm 16(!)szor ment vissza, mire tényleg elmúlt. Szóval ezt inkább mégsem...
Vissza az elejére
ruda5
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 08. 14:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mennyi időn belül fagyasztotta le? Én még nem próbáltam.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 08. 15:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hagyjatok már fel a reklámozgatással. Most töröltem ki a másik topiból is, ha heteken keresztül szorgalmasan fagyasztgatod, akkor egyszercsak elmúlik.
Főleg, ha hiszel benne. Mert valaki melegen ajánlotta. A szemölcs már ilyen!!!
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 08. 21:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem eleve szúrni kellene a számra véződő nickeket - a szpemmernek mindnek olyanja van, észrevettétek?

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 08. 22:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:
Szerintem eleve szúrni kellene a számra véződő nickeket - a szpemmernek mindnek olyanja van, észrevettétek?
AHA!! Laughing
ruda5
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 28. 13:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Itt egy kis szakirodalom a szemölcsökről, én sok újat tudtam meg.

Szemölcsök
A szemölcs jóindulatú apró kemény képződmény a bőrön. A szemölcs vérereket tartalmazó kötőszöveti magból áll, amelyet hámszövet borít. A szemölcs előfordul magában, de csoportokban is megjelenhet, és az esetek többségében különösebb kezelés nélkül 1-2 éven belül eltűnik. A szemölcs akár rosszindulatú elváltozássá is átalakulhat.

Kialakulás
A szemölcsök Human Papilloma Virus(HPV) fertőzés következtében alakulnak ki. Több mint 70 féle HPV vírustörzs okozhat szemölcsöket.

A szemölcsök a vírusfertőzést követően 3-6 hónap múlva jelennek meg a bőrön. A szemölcsök akkor alakulnak ki, amikor a vírusfertőzött bőrterület gyorsabban nő, mint a környezetében lévő bőrszövet. A legyengült immunrendszer kedvez a szemölcs kialakulásának.
Fertőzés
A kisgyermekek fogékonyabbak a fertőzésre és a szemölcsök kialakulására, különösen az uszodák, sport centrumok, és közös fürdők kedveznek a fertőzésnek. A szemölcsök előfordulása felnőttek esetében ritkább, hiszen a fejlett immunrendszer esetükben már véd a fertőződéstől.
A szemölcs vakargatása elősegíti a fertőzés tovaterjedését.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4
4 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.