Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kedvenc könyvek 3. - könyvajánló egymásnak (folytatás)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 37, 38, 39  Következő

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 08. 06:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
Olvasta valaki a A viskót?

Igen.
Először a könyvtárból vettem ki,utána pedig megvettem,mert úgy gondoltam ennek a könyvnek a polcomon a helye.
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 08. 06:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:
Tidenának ajánlom a "népek leányai" sorozatához a Búcsú tóanyánktól című könyvet - tibeti-kínai határvidéken élő érdekes kis matriarchális társadalmú népecske leánya ír az életéről.

Ki mit hörcsögölt be a könyvhéten, meséljetek csak.
Én agavésokat, sokfélét, meg az újra kiadott Tengeróceánt Bariccótól és egy A klastrom titkát Austentől - csak hogy ma máris még olcsóbban lássam a bookline-on - miért éri meg a kiadóknak, hogy a kereskedőkön keresztül adjanak nagy kedvezményt, közvetlenül nekünk csak kicsit? Ezért vettem a booklányon a Rómát, az agave standjához csak dedikáltatni vittem ki. A Nyitott Könyvműhelytől viszont vettem egy csinosabban leárazott koreai novelláskötetet meg Rosenthaltól Az engedetlenség hét útját.
Nyertem egy Türkizkék hegedűt Baráth Katalintól, egy barátomtól pedig kaptam egy Szent Anzelmet, az is megjelent most megint.
Majdnem vettem még egy Gladwell-kötetet, de pont amikor nézegettem, eleredt az eső, aztán verte a jég a sátrakat, még alattuk is vizesek lettek a könyveket, úgyhogy be kellett dugni a ponyva alá és várni, míg eláll, de addigra jobb belátásra tértem. =)

El is olvastad ezt a könyvet vagy csak láttad a vásárba?
Én nem tudtam elmenni,mert fizikálisan gátolva vótammm.
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 08. 18:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tide, nem, egy korábbi leárazáskor vettem, de mindenképpen érdekes a muzulmán nők szívszaggató történeteinek dömpingje közepette. <gonosz vigyor>

Hana, egy barátnőm most olvassa és tetszik neki, ami nagyon meglep, mert iszonyatosan lehúzta eddig mindenki, akinek adok a véleményére. Ha végzett vele, kifaggatom, de javaslom, sasold meg, mit írnak róla néhány könyvesblogon. Ha végzett vele a lujza, kfaggatom, miért tetszik neki - ha még mindig tetszeni fog.

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 09. 08:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:
Tide, nem, egy korábbi leárazáskor vettem, de mindenképpen érdekes a muzulmán nők szívszaggató történeteinek dömpingje közepette. <gonosz vigyor>

Hana, egy barátnőm most olvassa és tetszik neki, ami nagyon meglep, mert iszonyatosan lehúzta eddig mindenki, akinek adok a véleményére. Ha végzett vele, kifaggatom, de javaslom, sasold meg, mit írnak róla néhány könyvesblogon. Ha végzett vele a lujza, kfaggatom, miért tetszik neki - ha még mindig tetszeni fog.

Ok felírtam...Smile
A mostani muzulmán nő története nem annyira szívszaggató,inkább Iráni helyzetjelentés.A csaj Amerikában nő fel,és valami rózsaszín ábrándok élnek a fejében a hazájáról.Mivel újságíró,gondolja majd ő bemutatja Iránt Amerikának.Rokonoknál lakik,és a riportokat szorgalmasan küldi a lapjának.Közben persze a rózsaszín köd oszladozik.Ez a könyv nem annyira gördülékeny így még csak a felénél járok.Viszont érdekes hogy a lepel alatt mik történnek.A mollák hogy viselkednek egy nő társaságában,és mennyire megjátssza mindenki hogy betartja a vallási előírásokat.(pl ramadán ) Szóval ez a könyv nem arról szól hogy a szívtelen apa hogy rabolja el a gyerekét az anyától,és nem zokogtam még teli 450 db pzs-t.
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 12. 20:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:

Olvastam. Neutral Tavaly a kezembe ugrott a könyvesboltban, hogy vegyem meg:könnyen beadtam a derekam, mert akkor már olvastam róla - hozzáteszem jó - kritikákat.

Nehezen rágtam magam végig a könyvön - a történet mellett állandóan ott volt bennem a gondolat, hogy valóban igaz-e a történet, és ha igen, akkor mi történhetettt a pacákkal Question Megdöbbentő Istent kövér fekete bőrű nőként látni vagy láttatni. De persze ez az én begyöpösödött sztereotípiám- habár hozzáteszem Isten nekem sem egy hosszúszakállas öregember: mégis embivalens érzésekkel olvastam végig a könyvet.

Szerintem minden embernek mást ad, és azt gondolom nagyon sok függ a saját hitedtől.
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 13. 20:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megdöbbentp? Á,inkább trendi, már-már gusztustalanul trendi Very Happy
Ugyanazért nem fogom elolvasni, amiért a davincikódot meg az ízekimákszerelmeket és a fejősévákat sem. =)

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 13. 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:

Én olvastam és nekem nagyon tetszik. Szerintem nem davincikód szintű cucc. Tudni kell elvonatkoztatni a keresztény terminológiától, amit használ, ez tény, de nem annyira nehéz, mert maga a szerző is azt akarja.
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 14. 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:
Megdöbbentp? Á,inkább trendi, már-már gusztustalanul trendi Very Happy
Ugyanazért nem fogom elolvasni, amiért a davincikódot meg az ízekimákszerelmeket és a fejősévákat sem. =)

Az ízekimákszerelmeket azért olvastam el mert a könyvtárba a kezembe kerül és beleolvastam.Annyira nem tudtam róla ,hogy nagyon.Pl azt sem tudtam hogy a Julia Roberts az aki a filmben a főszereplő.Elolvastam a könyvet,tetszett.A filmre viszont nem vagyok kíváncsi,mert ezzel is úgy fogok járni mint a fűszermesternővel,hogy a könyv lényegét nyomorítják meg a film által.Fejősévát még nem olvastam,valahogy még nem fogott meg.Viszont a Csokoládéimádók klubbját olvastam,az tetszett.És őt sem azért vettem magamhoz mert az most a menő hanem azért mert a könyvtárbe szembejött velem. Smile
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 14. 17:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona írta:
hana írta:

Olvastam. Neutral Tavaly a kezembe ugrott a könyvesboltban, hogy vegyem meg:könnyen beadtam a derekam, mert akkor már olvastam róla - hozzáteszem jó - kritikákat.

Nehezen rágtam magam végig a könyvön - a történet mellett állandóan ott volt bennem a gondolat, hogy valóban igaz-e a történet, és ha igen, akkor mi történhetettt a pacákkal Question Megdöbbentő Istent kövér fekete bőrű nőként látni vagy láttatni. De persze ez az én begyöpösödött sztereotípiám- habár hozzáteszem Isten nekem sem egy hosszúszakállas öregember: mégis embivalens érzésekkel olvastam végig a könyvet.

Szerintem minden embernek mást ad, és azt gondolom nagyon sok függ a saját hitedtől.

Tudod én pont ezen gondolkodtam el,hogy Isten miért csak fehér szakállas bajszos férfi lehet? Hisz Ő bármilyen formában megnyilvánulhat,és épp ezért kövér fekete és ráadásul nő a könyvben. Most képzejjed a Vatikánt mit szól ehhez! Laughing
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 14. 17:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
Skar írta:

Én olvastam és nekem nagyon tetszik. Szerintem nem davincikód szintű cucc. Tudni kell elvonatkoztatni a keresztény terminológiától, amit használ, ez tény, de nem annyira nehéz, mert maga a szerző is azt akarja.

Akkor ez a könyv már hármunknak tetszett.....jó lesz vigyáznunk mert a Skar erre is azt fogja mondani hogy "barrommira trendi oszt ezér nem kell" Laughing
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 14. 18:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fel vagyok csigázva, nekilátok a Viskó beszerzésének. Laughing Laughing Laughing
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 15. 18:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Fel vagyok csigázva, nekilátok a Viskó beszerzésének. Laughing Laughing Laughing

Nosza rajta....aztán ha kiolvastad írdd meg szerinted milyen.
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 15. 19:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidena írta:
Mona írta:
hana írta:

Tudod én pont ezen gondolkodtam el,hogy Isten miért csak fehér szakállas bajszos férfi lehet? Hisz Ő bármilyen formában megnyilvánulhat,és épp ezért kövér fekete és ráadásul nő a könyvben. Most képzejjed a Vatikánt mit szól ehhez! Laughing

Nagyrészt vallási megközelítés + a korabeli művészek (festők, írók) nagy része így ábrázolta Istent, és ez maradt meg a köztudtaban...

Egyébként a Minden6ó-ban is Isten fekete férfi...Smile
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 15. 19:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidena írta:
hangya írta:

Nosza rajta....aztán ha kiolvastad írdd meg szerinted milyen.

A könyv megvan, csak a könyvolvasóm dobta fel a talpát. Nekiülök monitorról olvasni, de az nem túl jó. Sad
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 15. 20:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ami a közelmúltban könyvélmény volt részemről:

Arrow L. Ulickaja: Elsők és utolsók
Elbeszélésgyűjtemény: egyéni, családi sorsokat mutat be, de úgy átszövi az összes elbeszélést az akkori, orosz társadalmi légkör, hogy abszolút előjön belőlem a kisdobos/vörös nyakkendős időszak fílingje..... nekem nagyon bejött.

Arrow G. Kimpen: A kabbalista
Hónapok óta kerülgetett a könyvesboltban, de mindig volt, ami jobban tetszett - egy hete fejeztem be, és meg kell mondanom, hogy nagyon megfogott. Lendületes, sorok között ott van a tanítás rendesen, jó könyv, könyvespolcra való.

Arrow És amit most olvasok: Z.Markus: A könyvtolvaj
Még nagyon az elején tartok, egész érdekes a szerkesztése, ahogy visszaadja a mondandóját: egyenlőre úgy nézem, hogy a halál beszéli el a történetet. Majd ha befejeztem élménybeszámolok. (érdekes, ez is zsidókkal foglalkozó könyv)

És hogy ne legyen minden jó, egy könyvkudarc is: J, Harris: A kékszemű fiú. Böcsületből olvastam végig, az alapgondolat nem lenne rossz, de annyira vontatott, annyira semmitmondó sok helyen..Sad kár volt érte pénzt adni.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 37, 38, 39  Következő
4 / 39 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.