Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Harmós fogyiklub! - ki tart velem?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 18, 19, 20

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Rata B. Daniel
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 12. 11:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na akkor összefoglalom:
1.)Valaki itt írta, az arányok a lényegesebbek, és nem a testtömeg. Ezt egy hölgyre nézvést, mint férfi, aláhúzom.
2.)Semmi sem változik gyorsabban a divatnál. Tehát, mire sikerül egy ruhadarabba belefogyni, már rég divatjamúlt, avittá lészen.
3.)A fogyókúra önmagában léleképítő, mert az ember vágyait önmaga kasornyázza, de vajon hol az aszkétizmus határa. Láttam önmagával igen összhangban álló anorexiás hölgyet, aki ennek tetejébe beöntést kért.
4.)A fogyókúra egy célt jelöl ki, és nem egy folyamatot, mintha pillanatfölvételekből állana az élet. Pedig nem így van. Mint köztudott, a fogyókúra nemcsak az alakot, hanem a pszichét is alakítja. Sokan nem veszik figyelembe!
5.)A fogyókúra visszafordíthatalan testi betegségeket is okozhat!
6.)Általánosságban, ha egy hölgyet megkérdünk, miért fogyókúrázik, azt a választ kapjuk, hogy mert akkor jobban fogom magam érezni. Ez részigazság, ugyanis ezalatt önértékelési zavarok, sőt a libidó is meghúzódik. Mennyi nő szeretné, hogy megnézzék a férfiak, de mennyi nő ráncosodik le emiatt. S mennyi nő él csodálattal a barátnője iránt, akinek egy jó nagyot hazudik: Drágám milyen jól nézel ki! Hogy sikerült lefogynod...?
DCD
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 26. 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Két dolgot szeretnék ajánlani. Mindkettőt gyakorlom! Razz
Az egyik A Titok c. film. Nézzétek meg! Jó, lelkesítő és egyszerű összefoglalója mindannak, amiről oly sok guru beszélt évszázadok óta és a fogyásra is alkalmazható, vagy amire akarjuk.

A másik amit ajánlok az én magam, vagyis az óráim. Íme:

Újra hírt adok mozgáslehetőségről!

Torna JÓGA alapokon (kemény órákat tartok ám! Wink )

LÉLEGEZZ PIHENJ ÉREZZ FIGYELD ENGEDD

Időpont: csütörtök 18.00-19.00 (60 perc)
(igény szerint 19.00 órától is - hívj és iratkozz fel!)

Helyszín: III. Zaránd u. 22/b.
(Rómaifürdő HÉV megállótól 10 percre, közvetlenül a sportpálya melleti családi házban, egy kellemes hangulatú teremben)

Az órákra folyamatosan be lehet csatlakozni. Előképzettség nem szükséges.
Minden korosztálynak, minden alkatnak!
A jógához nem kell hajlékonyság, a jóga tesz hajlékonnyá (és erőssé).

Várok mindenkit szeretettel: Tara
Érdeklődés: 30/251-2094
www.tara.galltakri.org
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lilácska
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 04. 11. 09:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok csajok! Bocsi, a skacoknak is üdv., ha vannak. Ez a topik megdöglött?? Na jó, én is régen jártam erre. Kivel mizújs? Hogy haladtok? Gondolom a télen sikerült egy kis "munkát" magunkra szedni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
DCD
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 04. 11. 09:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello,
Én november óta fogytam 10 kg-t!!! Laughing Laughing
Nézzétek meg hogyan a honlapomon: www.tara.galltakri.org
Ph-csoda menüpont
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mercedes
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 04. 15. 00:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

En is fogyozom Razz szivesen vennek par praktikat Wink

Vissza az elejére
pisztacia
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 09. 28. 17:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Érdekelne, hogy ki milyen sportot/testmozgást tart a leghatékonyabbnak fogyáshoz. Elég sok cikket olvastam mostanában a témában és legtöbb helyen a biciklizést és a futást ajánlják.

Az a baj, hogy ezek nekem nem nagyon jönnek be, akkor már inkább az úszás. Szerintetek?
Vissza az elejére
violet
Neofita

HozzászólásElküldve: 2012. 03. 23. 17:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

.....Beszélj a testedhez. Mondd neki: „Szeretlek úgy, ahogy vagy. Köszönöm, hogy velem vagy. Ha úgy érzed, hogy bármilyen módon bántalmaztalak, kérlek, bocsásd meg.” Napközben egyszer-egyszer állj le, és látogasd meg a testedet. A látogatás a szeretetről és a háláról szóljon. „Köszönöm, hogy elviszel engem mindenhová. Köszönöm, hogy lélegzel, hogy a szívem ver.”
A testedet partnernek tekintsd az életedben, és ne szolgának. Úgy beszélj a testedhez, ahogy egy kisgyerekhez beszélnél. Barátkozzál meg vele. Szereti, ha sok-sok vizet kap, hogy jobban tudjon az énjével együttműködni. Van olyan, amikor úgy érzed, mint ha éhes lenne, de valójában csak szomjas.
A napfénnyel kezelt kék víz átalakítja azokat az emlékeket, amelyek a tudattalan (Gyermeki) elmében visszajátsszák a problémákat, és segítenek abban, hogy „Elengedd a dolgokat és hagyd Istent cselekedni.” Szerezz egy kék színű üveget. Töltsd meg csapvízzel. Zárd le az üveg tetejét dugóval vagy celofánnal. Tedd ki az üveget napfényre vagy izzólámpa alá, legalább egy órára. Idd meg a vizet; öblítsd le vele magadat fürdés vagy zuhanyozás után. A napfénnyel kezelt kék vízzel főzhetsz, moshatsz, és minden olyan dologra használhatod, amire a vizet használni szokták. Kávét vagy forró csokoládét is készíthetsz vele.....

Ez a részlet Joe Vitale:Zero Limit c. könyvéből való amit most kaptam az egyik ismerősömtől
Megoldásokat kerestem én is mivel műtét után több kg rám rakódott,ami igencsak nehezíti a mozgásomat.
Lehet,hogy már hallottatok erről az orvosról Dr Hew Len aki egy egész kórházi osztályt gyógyított meg úgy ,hogy nem írt fel gyógyszereket és nem is látta a betegeket .
..Sajnálom,bocsáss meg,szeretlek...ezekkel a szavakkal.

El kezdem gyakorolni ,már többféle módszert kipróbáltam de egyik sem működött.
csikungmester
Neofita

HozzászólásElküldve: 2012. 03. 28. 19:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pisztacia írta:
Sziasztok!

Érdekelne, hogy ki milyen sportot/testmozgást tart a leghatékonyabbnak fogyáshoz. Elég sok cikket olvastam mostanában a témában és legtöbb helyen a biciklizést és a futást ajánlják.

Az a baj, hogy ezek nekem nem nagyon jönnek be, akkor már inkább az úszás. Szerintetek?

Én csikungozok, ez már maga egy lágy mozgás, de fel is tölt energiával úgy, hogy 3szor annyit tudok befejezni egy nap mint előtte. Mindezek mellett nagyon gyorsan beindítja a test öngyógyító képességét és akár "csodák" is történnek. TÖbb info: http://csikung.weebly.com

Mivel nekem nagy a mozgásigényem és szeretnék is fogyni, minden második nap egy csakra tánc elnevezésű mozgásgyakorlatot végzek, és minden második nap egyfajta gerinctornát.

Az úszás nagyon jót tesz, viszont nem annyira alkalmas fogyásra, mert csak bizonyos izmokat mozgat meg. Elkezdeni mozogni - ahhoz tökéletes Smile

Mindenképp ajánlott apránként hozzászoktatnod a tested a tübb mozgáshoz, egyrészt neked nem lesz hatalmas izomlázad, másrészt meg nem ártasz a testednek a hirtelen sokkal amit okozhat egy megerőltetés.

Sok sikert!
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2012. 03. 29. 19:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én 1200 calóriát eszek / nap és ha tehetem sétálok....és szépen fogyogatok.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
20 / 20 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.