Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kencefice - recefice - tejben vajban stb ...
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2010. 12. 11. 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mekkora divat lett már ez a fürdőkád.kidobás, és hányan fogják a hajukat tépni miatta pár év múlva Very Happy
De jó, hogy mondjátok, olyan sokági nem volt kádam, hogy teljesen elfelejtettem, milyen jók ezek a pancsik. Hana, mélben jöhet a lelőhely, köszi! (de szerintem ide is, Sieg csak azt írtja, aki direkt reklámozni jön ide, a közhasznú infókat nem)

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2010. 12. 12. 14:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A fürdősót az Oktogonnál, ahogy a Subwaynél indulsz az Andrássyn a Hősök tere felé, van egy kis biobolt: ott praktikus műanyag vödörben 3 kb szép, kristályos, rózsaszín himalaya fürdősó 1750 Ft. Messze a legjobb ár, máshol 1 kg olyan 1000 Ft.

A szódabikarbónának kicsit utána kell néznem, mert elfelejtettem a cég nevét, mondjuk ott 25 kg-sat lehet venni, ők egy cukrászati és pékségeket kiszolgáló nagyker. A Megyeri úton vannak egyébként. A 25 kg olyan 4000-4500 Ft, szerintem simán megéri, a szódabikarbónát gyakorlatilag bármire lehet használni: szépítkezni: haj- és körömápolás, dezodor, takarítani, mosni stb.

Félkilós kiszerelés pedig itt: www.jomtom.hu Ezt az úriember meleg szívvel ajánlom, csak jó minőségú dolgokat forgalmaz, elérhető áron, egy családi vállalkozás keretében csinálja a boltot, mert tényleg hisz az egészséges életmódban. Remélem ez nem számít bannolandó (ehh milyen szó már ez?) reklámnak...
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2010. 12. 14. 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megtaláltam a szódabikarbónás céget

http://www.m-gel.com/product_details.php?Product=1180

Ez a nettó ár, ami fel van tüntetve, tehát kicsit drágább

és van itt is, ne mondjátok, hogy nincs választék Smile

http://www.zoldbolt.hu/termek/szodabikarbona-25kg

De ha rákerestek, simán kiad egy csomó céget.
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2010. 12. 14. 19:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kaptam Afrikából egy kisebb hegynyi shea vajat, úgy hogy egy ideje testápolót gyártok.

Most éppen fele-fele arányban shea vaj és kókuszolaj, fél deci mandulaolaj, fél deci olíva olaj. Gőz fölött kell melegíteni, először a sheat, majd bele a kókusz, majd a folyékonyak. Hűtés közben keverni kell, hogy könnyű krém legyen belőle, annál habosabb lesz, minél többet keverjük. A végén felosztom x adagra és külön illatosítom tiszta illóolajjal.
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2010. 12. 25. 21:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Bár katonai pályáját dicséretes érdemek koronázták, Görgey Artúr vegyész volt, aki hozzájárult a modern szappangyártás technológiájához. Kókusztejből állított elő különböző anyagokat, ő fedezte fel a kókusz-zsírban található laurilsavat, amelyet ma is felhasználnak a szappangyártásban.

Az árulási vádat élete vége felé maga Kossuth is visszavonta. Ma már nincs hadtörténész, aki Görgeyt árulónak tartaná. Visegrádi otthonában a kor legnevesebb vegyészei, politikusai, írói, katonái rendszeresen látogatták."

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2011. 08. 14. 16:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csináltam tegnap testápolót: sheavajból, sárgabarackolajból, kakaóvajból, kakaóból.

Továbbá krémdezodort, hintőport, bőrradírt.

Smile
dywir
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 08. 16. 08:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
Csináltam tegnap testápolót: sheavajból, sárgabarackolajból, kakaóvajból, kakaóból.

Továbbá krémdezodort, hintőport, bőrradírt.

Smile

A "gyártási folyamatról" lehetne egy kicsit bővebben? Akár prv-ben is Wink
Köszi Smile
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2011. 12. 06. 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha valaki szeretne egyedi, organikus anyagokból kézzel készített kozmetikumokat, mint szappan, testápoló, napozókrém ( síeléshez ) dezodor, az nyugodtan keressen meg priviben. Szinte mindenféle szín, illat, forma megvalósítható. Smile
csikungmester
Neofita

HozzászólásElküldve: 2012. 03. 28. 20:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
Kaptam Afrikából egy kisebb hegynyi shea vajat, úgy hogy egy ideje testápolót gyártok.

Most éppen fele-fele arányban shea vaj és kókuszolaj, fél deci mandulaolaj, fél deci olíva olaj. Gőz fölött kell melegíteni, először a sheat, majd bele a kókusz, majd a folyékonyak. Hűtés közben keverni kell, hogy könnyű krém legyen belőle, annál habosabb lesz, minél többet keverjük. A végén felosztom x adagra és külön illatosítom tiszta illóolajjal.

Hana, hol tudok Budapesten shea vajat venni elfogadható áron? Mivel szerintem ez másokat is érdekel légyszi ide írd a válaszod.

Köszönöm és szép hetet Smile
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2012. 05. 25. 19:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

legjobb arcfrissítő a mézes pakolás.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2012. 06. 12. 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csikungmester írta:
hana írta:

Hana, hol tudok Budapesten shea vajat venni elfogadható áron? Mivel szerintem ez másokat is érdekel légyszi ide írd a válaszod.

Köszönöm és szép hetet Smile

huh de rég jártam erre, bocsánat, tényleg nem azért, de magamon kívül nem tudok mást, aki elfogadható áron adna valódi sheat. Írj privátot, ha még olvasod ezt...
csilla26
Neofita

HozzászólásElküldve: 2012. 08. 28. 08:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én nem rég próbáltam ki és azóta is használom, hetente egyszer, hogy az ajkaimra mézet kenek. Előtte benedvesítem kicsit, utánna kenek rá mézet és várok kb. 10 percet. Utánna lenyalogatom az édes nedűt. Puha lesz tőle a szám és nem szárad ki olyan hamar, jobban tűri a hideget, meleget, s még a színét is kiemeli.
Laughing
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2012. 08. 29. 11:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csilla26 írta:
Sziasztok!
Én nem rég próbáltam ki és azóta is használom, hetente egyszer, hogy az ajkaimra mézet kenek. Előtte benedvesítem kicsit, utánna kenek rá mézet és várok kb. 10 percet. Utánna lenyalogatom az édes nedűt. Puha lesz tőle a szám és nem szárad ki olyan hamar, jobban tűri a hideget, meleget, s még a színét is kiemeli.
Laughing

Szia csilla26! Smile
Jól hangzik a tanács, ki fogom próbálni! Csak az a nagy kérdés, hogy hogyan állja meg az ember 10 percig, hogy ne nyalja le a mézet?! Laughing
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2012. 08. 29. 23:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
csilla26 írta:
Sziasztok!
Laughing

Szia csilla26! Smile
Jól hangzik a tanács, ki fogom próbálni! Csak az a nagy kérdés, hogy hogyan állja meg az ember 10 percig, hogy ne nyalja le a mézet?! Laughing

nehezen Very Happy én egyik télen használtam a mézet ajakbalzsamként, mert nagyon cserepes volt, minden este bekentem vele a számat, aztán jött a kihívás hogy ott is maradjon Laughing amúgy tényleg nagyon hatásos Smile
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2012. 08. 30. 23:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A módszer a következő: bekened-lenyalogatod, bekened-lenyalogatod és így tovább addig, amíg elegendő mennyiségű mézet nem juttattál a szervezetedbe és az ajkad is feltöltődött. Very Happy
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
8 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.