Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Derék csoport -a beszélgetés is enyhíti a fájdalmat
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Winterpsy
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 17. 00:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha jól tudom, ez egy McKenzie módszer. Kimondottan gerincproblémákra, és sikeres.
Sajna nekem nem megy a homorítás (még, és csak néhány napja Smile ), mert hátsó ideggyököt nyom a port. Sad
De nekem gyógytornász ajánlotta, és kivállóan bevállt.

És köszönöm a jókívánságodat.Smile
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 17. 10:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amanita írta:
1 konvencionálisabb verzió Wink

Jahj, Amanitám, köszönöm!!!! Lehet, h a jövőben utána fogok nézni, egyelőre jól elvagyuk a zöldből kékre fakult kis labdácskámmal.. Smile

OFF A homeopátiás Arnica nagyon jól jött tegnap előtt, köszönöm! Akkor nem vettem meg, de a héten sikerült, és elmúlt az uram fogfájása - a fejfájásommal nehezebben küzdött meg, de sikerült végül. Köszönet!! Olyan sok hasznosat kapunk tőled mindannyian, azt hiyem... ON
biojuli
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 17. 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Winterpsy!
(Különben nem cseréltél fel 2 betűt? Mindegy. Smile )
A mi családi sztorink: a férjemnek szokott becsípődni úgy 2-3-4-5 évente, szóval ritkán. Először egy cementeszsákot emelt meg. Akkor ismeretlen okból be is lázasodott 40,2-re, majd ez ismeretlen okból elmúlt, és fél évet volt táppénzen, járt fürdőkbe, valami rövidhullámkezelésre, a végén már jól elvolt. Legutóbb a 3 gyógyszert kidobta a kukába, mert csak rosszabbul lett tőlük, és elment a csontkovácshoz, aki rakosgatta, hajlítgatta ropogtatta, és meggyógyította. Laughing Emellé kentük az Amanita által említett piros krémet, nagggyon jó, erős sportolókrém szaga van, de én szeretem, különben náthára is jó.
Na és egy kérdés: azt nézték már Nálad, hogy nincs-e kopás? Ne nevess, fiatalon is lehet! Mert akkor azt kell pótolni, ami a csontok közül kikopott, erre is vannak már nagyon jó készítmények, van nekem MSM krémem, vagy Freedom nevű ital, ami gyulladáscsökkentő is, és nem "kockázatok és mellékhatások", hanem tényleg jót tesz!
Szóval ezeket is használtuk.

A gyerekek: A fiamnak Scheuermannja van, aki nem tudja, ez egy előrehajló gerincdeformitás, állítólag csak szigorú gyógytornával, és fűzővel gyógyítható.
A csontkovácshoz őt is elvittük, aki nagy ropogással helyretette, és azt mondta: eszünkbe se jusson a fűzőt ráadni, mert csak elsorvadnak a hátizmok. Sad Valahogy ösztönösen irtőztam is tőle, meg a gyerek is. Confused
Na a gyógytorna megmaradt, volt úszás is, főleg a hátúszás, és kerestünk valami jó testhezálló sportot, ami kellően megmozgatja a gerincét. Először a tai chit ajánlották, de rátaláltunk a capoeirára. Laughing
Imádja!!! Sikere van, rengeteget fejlődött a tartása, a hátizmai, és a lelki tartása is. Laughing Tudjátok ez a mai iskolarendszer (tanítónő vagyok Rolling Eyes ) megnyomorítja az érzékenyebb gyerekeket. De mi nem hagytuk. Ja, egy kis calcium-magnézium-d-vitamin pótlás sem ártott meg.
Az ortopéd főorvos meg szajkózza a fűzőt, és véletlenül sem ismeri el, hogy ezek etttek jót.

A lányomnak egy pici gerincferdülése volt, amit egy pici gyógytorna, és a csontkovács helyre is tett azonnal! Az orvos nem hitte el, pedig az egyik lába már fél centivel rövidebb volt. de most tökéletes, és ott a capoeira.

Már csak én maradtam. Confused Nekem nem volt gerincproblémám. Kicsit el is gondolkoztam: miért van a családomnak, és nekem nincs? Talán én vagyok az oka? Embarassed Vagy a körülmények, és én állom a legjobban a sarat? Rolling Eyes Ki tudja...
Szép napot Nektek! Laughing
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 17. 11:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smile Köszönöm szépen Dorotthy és Biojulika Smile
Winterpsy
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 17. 11:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

biojuli írta:
Kedves Winterpsy!
(Különben nem cseréltél fel 2 betűt? Mindegy. Smile )
A mi családi sztorink: a férjemnek szokott becsípődni úgy 2-3-4-5 évente, szóval ritkán. Először egy cementeszsákot emelt meg. Akkor ismeretlen okból be is lázasodott 40,2-re, majd ez ismeretlen okból elmúlt, és fél évet volt táppénzen, járt fürdőkbe, valami rövidhullámkezelésre, a végén már jól elvolt. Legutóbb a 3 gyógyszert kidobta a kukába, mert csak rosszabbul lett tőlük, és elment a csontkovácshoz, aki rakosgatta, hajlítgatta ropogtatta, és meggyógyította. Laughing Emellé kentük az Amanita által említett piros krémet, nagggyon jó, erős sportolókrém szaga van, de én szeretem, különben náthára is jó.
Na és egy kérdés: azt nézték már Nálad, hogy nincs-e kopás? Ne nevess, fiatalon is lehet! Mert akkor azt kell pótolni, ami a csontok közül kikopott, erre is vannak már nagyon jó készítmények, van nekem MSM krémem, vagy Freedom nevű ital, ami gyulladáscsökkentő is, és nem "kockázatok és mellékhatások", hanem tényleg jót tesz!
Szóval ezeket is használtuk.

A gyerekek: A fiamnak Scheuermannja van, aki nem tudja, ez egy előrehajló gerincdeformitás, állítólag csak szigorú gyógytornával, és fűzővel gyógyítható.
A csontkovácshoz őt is elvittük, aki nagy ropogással helyretette, és azt mondta: eszünkbe se jusson a fűzőt ráadni, mert csak elsorvadnak a hátizmok. Sad Valahogy ösztönösen irtőztam is tőle, meg a gyerek is. Confused
Na a gyógytorna megmaradt, volt úszás is, főleg a hátúszás, és kerestünk valami jó testhezálló sportot, ami kellően megmozgatja a gerincét. Először a tai chit ajánlották, de rátaláltunk a capoeirára. Laughing
Imádja!!! Sikere van, rengeteget fejlődött a tartása, a hátizmai, és a lelki tartása is. Laughing Tudjátok ez a mai iskolarendszer (tanítónő vagyok Rolling Eyes ) megnyomorítja az érzékenyebb gyerekeket. De mi nem hagytuk. Ja, egy kis calcium-magnézium-d-vitamin pótlás sem ártott meg.
Az ortopéd főorvos meg szajkózza a fűzőt, és véletlenül sem ismeri el, hogy ezek etttek jót.

A lányomnak egy pici gerincferdülése volt, amit egy pici gyógytorna, és a csontkovács helyre is tett azonnal! Az orvos nem hitte el, pedig az egyik lába már fél centivel rövidebb volt. de most tökéletes, és ott a capoeira.

Már csak én maradtam. Confused Nekem nem volt gerincproblémám. Kicsit el is gondolkoztam: miért van a családomnak, és nekem nincs? Talán én vagyok az oka? Embarassed Vagy a körülmények, és én állom a legjobban a sarat? Rolling Eyes Ki tudja...
Szép napot Nektek! Laughing

Köszönöm a történetet. Egyébként nem cseréltem fel a betűket. A Psy a pszichológiára utal. Igazából semmi értelme így a nickemnek, de nem is lényeges. (bocs, hogy OFF topic)
Winterpsy
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 17. 23:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok

olvasgattam egy kicsit még gerinctémában. eszembe jutott, hogy lehet egy elcsúszott csigolyám okozza a problémáimat. hallottam, hogy jó erre a kiropraktőr (csontkovács). ugyanakkor nagyon felék is ettől. valaki tudna ajánlani egy jól bevált kiropraktőrt, hogy kérdezhessek tőle néhány dolgot?
Winterpsy
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 18. 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát,
viva állami egészségügy!!

Sokak okulására írok néhány dolgot, mire számítson a szegény "gerinctelen".
1. elmentem házidokihoz beutalóért. 1,5 óra várakozás, betegek tetszés szerinti sorrendben sunnyogtak be. A ravaszabbak mindig az ajtó környékéhez dzsaltak, és mire pislantottál már bent is voltak soron kívül. Doki nem kérdezi, ő jön-e. amikor meg kijön vigyorogva a dokitól és a többi a váróteremben megkérdi, mér nem tudta kivárni a sorát, csak rávágja, hogy "ő csak gyógyszert akart feliratni".... na ja 20 percig tartott. Evil or Very Mad
2. bejutottam! Öreg házidokinéne első blikkre is szenilis.
-Fáj a hátam - mondom. Gondoltam nem állok elő a teljes kórismervemmel, kezdem a végénél.
-Láza van? - kérdi ő
-Mondom fáj a hátam.
-Torka fáj - már venné elő a nyelvlelapító pálcát, hogy bevizslantson a számba.
-Mondom fáj a hátam.
-Ó, maga még nem volt itt!! -csillanak fel szemei a felismeréstől
Ezután minden vizsgálat nélkül megírja a beutalót. Akármit kérdezek, mondok, belevág a szavamba, meg sem hallja. Majd elkezd a "military lovakról" hablatyolni. Mad
Mondom még a dolgaimat, mire félbeszakít, és közli, hogy végeztünk.
Na jó, mennék el, mire kérdni mit tanulok.
Mondom neki, hogy most fejezem be a pszichológiát.
Megint felcsillan a szeme: "Akkor maga tudja, hogy nekem mi bajom?!" Crying or Very sad
-Nem -mondom - de legközelebb szívesen beugrok csevegni.
Mikor kimentem nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek.
Január 30-ra kaptam időpontot a szakrendelésre. Ó ég, mire rám kerül a sor, 3x felépülök, elpusztulok és feltámadok. Elképzelem, mire odaállok a reumadokihoz és kérdi mi bajom, mondhatom neki, hogy semmi. Akkor meg miért van itt?....
Másik tészta, hogy ezek a "hivatalos" konzervatív kezelések kutyafülit sem érnek.

Időközben internetről, orvosi lapokból teljes diagnózis állítottam fel magamnak. Bal lábfej paresis, nincs achilles reflex, nem tud lábujjhegyre állni, sarokra állni, külső talpél csökkent érzékenység --> S1-L5 porc megcsúszott, nyomja a gyököt. Na ezzel megvagyok.
Végső elkeseredésemben, hogy mit sem számíthatok az orvosi fajra, önterápiába kezdtem. Nyújtás, úszok, gyaloglok (3 métert már meg tudok tenni 10 perc alatt Razz ) Bejelentkeztem magánklinikára, csontkovihoz, fura módon hétfőre már két időpontja is volt. Milyen fura...
Inkább fizetek 60.000-et 10 alkalom kiropraktusért, és rendbe rak egy évtizedre, mint kivárjak egy hónapot diagnózisért (ami már megvan), majd még 1,5-et, hogy megkapjam az áramos, mágneses, kutyafülis terápiákat, mindegyik előtt 2 órát várakozva.

Szal azt hiszem, az én történetem a végéhez ért lassan. Majd szívesen beszámolok a gyógyulásomról, ha van rá igény. Annyi biztos: megfogadtam, hogy soha többé nem kerülök ilyen helyzetbe. Inkább a halál, mint az állami egészségügy, de még inkább vigyázok magamra, úszok hetente, kerékpározok, elkezdem a pilatest és a többi.
Találtam egy magamnak való fórumot, ahol évek óta erről megy a diskurzus. Aki sorstárs, vagy csak érdeklődő nézzen be:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9018423

Köszöntem a sok jó tanácsot. Ezek kellettek ahhoz, hogy lelkileg elég erős legyek az elhatározásaimhoz, és elinduljak a magam útján.

Üdv: Ricsi
julya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 18. 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nekem ez az orvostudománycsömör akkor jött el mikor az első gyerekem 10hónaposan fulladásig köhögött kiderült asztmás jellegő légcsőhurútja van és innentől megkezdődött a kisérletezgetés.az én csöppnyi gyermekemmel.
két éves koráig tűrtem mert hittem tudnak a dokibácsik segiteni. aztán egy napon az egyik injekciótól rosszul lett a kisfiam, egy erőteljes lendülettel kidobtam minden gyógyszert a kukába és azóta az én gyermekeim nem ismerik a gyógyszereket.csak gyógynövénykivonatok és homeopátiás készitmények amiket szednek.mondanom sem kell a fiam meggyógyult pedig azt mondták az okosok olyan allergiás és mindenféle összetett tünetű betegsége van hogy sose fogja kinőni.
katicabog
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 18. 20:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Winterpsy írta:
Köszönöm a linket Katicabog. Azon nyomban megnéztem és megtetszett a dolog. Felvettem az Ágival a kapcsolatot, buzdított, hogy kezdjem el a Pilates-t, mert kimondottan jót tenne a problémámnak. Most megrendeltem a DVD-t és várom, hogy elkezdhessem.

Voltam ma dokinál is beutalóért. Az a szörnyű az eü rendszerben, hogy mire az ember bejut a szakrendelésre, már kutya baja sincs. LEhet hogy azalatt 6x megpusztult a fájdalomtól, és a végkimerülésig sodródott az álmatlan éjszakák miatt, na de a szabályokat be kell tartani! Házidoki --> beutaló --> és jó esetben 1 héten belül szakrendelés --> minden alkalommal 2-3 óra várakozás (a fájdalomtól kigúvadó szemű emberek mindenhol), majd minden egyes kezelésnél 2-3 óra várakozás, szóval kb 3 hónap mire az ember a végére jut, de már a 2. héten magától meggyógyult, és megállapította a saját diagnózisát. Már gondoltam rá, hogy beviszem a dokinak a teljes gerinctérképemet lerajzolva, mert már kisajgattam magamból minden egyes porcikámat, szóval pontosabb vagyok mint az mRi. Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Hú.... bocsi az agymenésemért, csak felhúztam magam .Smile

U.I.: kíváncsi vagyok mi lesz azzal, akinek azonnali beavatkozásra van szüksége Mad

mint már írtam a topic elején, a kollegáim is felépültek kb. fél év alatt, műtét után. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy én személy szerint támogatom a műtétet, sőt. De azt tudni kell, hogy én eddig az egészségügyben dolgoztam, és itt az orvos az isten, tehát hozzá fordultak a kollegák.
De ez a fajta természetes gyógyítás, öngyógyítás, amit itt olvasok, sokkal, de sokkal szimpatikusab nekem, mint egyből a kés a alá fekvés, és én is ezeket a módszereket alkalmazom, ha lehet.
Nekem is vannak gerincproblémáim, de szerencsére nem olyan súlyosak, hogy egy kis odafigyeléssel ne lehetne ezt karbantatani.
Nekem az aktív sport abbahagyása után jött elő, de egy kis gyógytornával sokat sokat javult az állapotom, sőt, egy rossz házasság elmúltával el is múlt.
Most, hogy sokasodnak a gondjaim, megint érzem, de odafigyelek rá és megpróbálom időben 'elcsípni'
A Gonso javaslatára kezdtem érdeklődni a Pilátes torna iránt, és szerintem ez nagyon hasznos, mindenkinek akinek ilyen problémája van.
Saját tapasztalat, hogy a hátizmok erősítése itt a kulcsszó és a kulcspozíció. Természetesen ezt mindenki úgy hajtsa végre, ahogy a szervezete megengedi.
Jó lenne, ha a torna vagy más természetes gyógymód Téged is megmenekítene a műtéttől, és a jó tapasztalataidról itt be tudnál számolni.
Sikeres és mihamarabbi gyógyulást! Razz

"Út nélkül nem járhatsz,
Igazság nélkül nem láthatsz,
Élet nélkül nem élhetsz..."
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Agota
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 08. 11:54    Hozzászólás témája: nem tudom, mi ez Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A nyáron egy kissé megerőltettem magam a kertben és el kezdett fájni a két combom belső fele. Azt hittem, hogy lágyéksérv, de nem az lett.
Van egy alapbetegségem: van egy nyitott csigolyám, ami miatt szokott fájni a derekam, de egy kis pihenés után helyrejött.
Aztán ott van még az is, hogy a bal lábam gyengébb: vékonyabb, rövidebb, mint a másik, a lábfejem 3 számmal kisebb, mint a jobb ill. dongaláb.
Szóval korrigálták betéttel, cipőemeléssel, stb.
Az elmúlt fél évben a fájdalom erősödött: fájt a keresztcsontom, erősebben fájt a derekam, ami kisugárzott a bal lábamba, néha a jobb-ba is, sőt néha a bal kezembe is. Van, amikor úgy érzem, mintha izomlázam lenne, néha pedig mintha zsibbadna a lábam. Sokszor elég arra gondolnom, hogy nincs semmi bajom, stb és elmúlik egy nap alatt, viszont van, amikor 1 hétig is eltart.
Orvos szerint a porckorong veszített a nedvességéből és ideget nyom. Valóban ezek a tünetek? Zsibbadás, meg ilyenek?
Eredetileg nem is kellett volna emelni a lábam, mivel fél-egy cm csak a különbség és mostanában, ha ilyen cipő van rajtam, kimondottan fáj a keresztcsontom. Lehet, hogy jól elszúrták a dolgot nálam. Most fizikoterápiára készülök és gyógytornára.

Volt már hasonló tünet másnál is? Kérlek, írjátok meg, mit gondoltok erről.

Üdv: Ágota
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 09. 00:12    Hozzászólás témája: Re: nem tudom, mi ez Hozzászólás az előzmény idézésével

Agota írta:
Sziasztok!

A nyáron egy kissé megerőltettem magam a kertben és el kezdett fájni a két combom belső fele. Azt hittem, hogy lágyéksérv, de nem az lett.
Van egy alapbetegségem: van egy nyitott csigolyám, ami miatt szokott fájni a derekam, de egy kis pihenés után helyrejött.
Aztán ott van még az is, hogy a bal lábam gyengébb: vékonyabb, rövidebb, mint a másik, a lábfejem 3 számmal kisebb, mint a jobb ill. dongaláb.
Szóval korrigálták betéttel, cipőemeléssel, stb.
Az elmúlt fél évben a fájdalom erősödött: fájt a keresztcsontom, erősebben fájt a derekam, ami kisugárzott a bal lábamba, néha a jobb-ba is, sőt néha a bal kezembe is. Van, amikor úgy érzem, mintha izomlázam lenne, néha pedig mintha zsibbadna a lábam. Sokszor elég arra gondolnom, hogy nincs semmi bajom, stb és elmúlik egy nap alatt, viszont van, amikor 1 hétig is eltart.
Orvos szerint a porckorong veszített a nedvességéből és ideget nyom. Valóban ezek a tünetek? Zsibbadás, meg ilyenek?
Eredetileg nem is kellett volna emelni a lábam, mivel fél-egy cm csak a különbség és mostanában, ha ilyen cipő van rajtam, kimondottan fáj a keresztcsontom. Lehet, hogy jól elszúrták a dolgot nálam. Most fizikoterápiára készülök és gyógytornára.

Volt már hasonló tünet másnál is? Kérlek, írjátok meg, mit gondoltok erről.

Üdv: Ágota

Üdvözöllek Ágota!

Utána kell néznem,mert nagyon sokösszetevős a problémád,bár alapvetően ugyanonnan ered.

sunny fx
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 14. 23:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ágotának próbálok válaszolni,sajnos egyelőre nem mindenre találtam megfelelő magyarázatot.
Aki túl sok terhet hord a hátán anélkül,hogy ezt tudatosan realizálná,az a nyomást a test szintjén,a porckorong fájdalmában fogja megtapasztalni.A beteg nyugalomra kényszerül,hiszen minden aktivitás fájdalommal jár.A fájdalomcsillapítók helyett utána kell gondolni,hogy miért is vett magára ilyen sokat,miért nyomja ekkora teher.A túlvállalásnak mindig az a célja,hogy kifelé nagyszerűnek,rátermettnek látsszunk,s így kisebbségi érzésünket tettekkel kompenzáljuk.Önmaguknak akarnak bizonyítani,csak az a kérdés,hogy mit.Ha őszinte magához,meg fogja találni a választ:azért,hogy elismerjék,azért,hogy szeressék.
A porckorong feladata a mozgékonyság biztosítása.Ha valakiből hiányzik a nyíltság,ha rögzült benne valamilyen sajátos merev látásmód,a porckorong jelezni fog.
Minden fájdalom,amelyet egy betegség során átélünk,valaki másnak szól.Azt kell átgondolni,hogy ezek tulajdonképpen kinek is szólnak.

A láb problémái a megértés,a kitartás hiányára utalnak.Talán túl nagy feladat a gyökérverés,ezért bizonytalan.Túlzott alázat is meghúzódhat a tudatalattiban.A gyenge lábak azt mutatják,hogy az illető nem tud a saját lábán megállni,és szilárd álláspontok híján kifejezetten igénye van arra,hogy valakire támaszkodhasson.Mindenhol támaszt,segítséget keres.

Remélem egy keveset tudtam segíteni a
a testi problémáid lelki hátterének megértéséhez.

sunny fx
krzoli
Neofita

HozzászólásElküldve: 2012. 08. 29. 17:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jajj de nehéz dolog ez...Ugyan nem volt még annyira sok betegségem, de a gerincsérv lelkileg nagyon nehezen viselhető. Nekem nagyon súlyos állapotot mutatott az MR, s mindkét lában tövig lezsibbadt, mindez teljesen váratlanul. Ráadásul csak ferdén tudtam állni, ún. antalgiás állásom lett...
Hát mit mondjak..habár pozitív gondolkodású ember vagyok, azért ez több volt annál, amit az ember könnyen visel. A jó szó nagyon sokat segített, de az ember ilyenkor mégis egyedül marad a bajban, hiszen kettesben voltam a kétségeimmel, és azzal, hogy mindennek vége. Aztán jött egy reménysugár, az interneten találtam egy szakembert, aki segített kijönni a bajból. Igaz hosszú hónapok, évek munkáját kellett beletennem a dologba, de megérte. Azóta nagyon lelkes vagyok. S az én terápiám nem egy bonyolult dolog volt. Egyszerűen nyújtózkodnom kellett napi egy órát, később csak felet. S ezt a mai napig csinálom. De évek óta tünetmentes vagyok. Ja? És persze vannak szabályok amiket betartok. Nem emelek, nem hajolok, és egy lépést sem teszek a kis gerincpárnáim nélkül. Meg masszázsra járok. És pozitív gondolatok meg vigyázok magamra. Sok jó cikk van az interneten arról, hogyan lehet műtét nélkül meggyógyulni. Pl most találtam: xxxxxxxxxx töröltem hangya
Nagyon hálás vagyok a sorsnak, hogy megúsztam a műtétet, mert anyukámat háromszor műtötték, és láttam mit szenvedett. Pedig mindenki mellette volt végig. Hát ennyi...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
krzoli
Neofita

HozzászólásElküldve: 2012. 10. 08. 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is ismerem sajnos, milyen a gerincsérv. Amikor 5 éve mindkét lábam lezsibbadt azt hittem mindennek vége van. Pedig csak 40 éves voltam. Otthon meg a gyerekek. Én azt gondolom, semmi sem véletlen, és azóta nagyon sokat gondolkodtam rajta, miért kellett ennek így történnie. És bármilyen furcsán is hangzik, de voltak pozitív vetületei is a betegségemnek. Egy sor jó dolog is történt általa velem. Sokat olvasok a témakörben, legutóbb is találtam egy jó kis oldalt. xxxxxxxxxxxx
Szerintem nem elég csak a betegséget látni, hanem nézni kell azt a sok más tényezőt is ami okozta és amit okoz.

Figyelj, fizetős szolgáltatást akarsz ingyen reklámozni. Olyan oldalon, amit más tart fenn. Ez rendben van? Szerintem nincs.
hangya
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mangólány
Neofita

HozzászólásElküldve: 2012. 12. 23. 14:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olvasva a történeteiteket teljesen ledöbbentem, és szerencsésnek mondhatom magam, mert nekem könnyebben sikerült elmúlasztani a derékfájásom. Én is fiatal vagyok, de a sok görnyedés, meg a nehéz sulitáska anno megtette a hatását... Néha azt éreztem, hogy egy fárasztóbb nap után leszakad a hátam! Jártam sokat úszni , mert az javít a tartáson, párszor masszőrhöz is, kenegettem krémekkel (mondjuk az annyira nem hatott) meg 1-2x feltettem derékmelegítőt. Azóta -lekopogom-, de sokkal jobban vagyok, nem jött elő a fájdalom, és látom, hogy a tartásom is szebb. Bár porckorong- meg gerincsérvnél gondolom már súlyosabb a helyzet, de tényleg én is csak azt tudom tanácsolni, hogy próbáljátok meg elhinni, hogy meggyógyultok, képzeljétek el a fájdalmat, ahogy "kiradírozzátok" onnan. Annyit de annyit számít a hozzáállás, és a legtöbbször tényleg pszichés ok áll a dolog háta mögött. Na de nem akarok okoskodni, mert nem vagyok orvos, de erőt és kitartást szeretnék kívánni mindenkinek, aki hasonló problémával küszködik.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
6 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.