Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Vallások - misztériumok
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 01. 00:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
http://www.youtube.com/watch?v=TRnzPKEe4jo

http://www.youtube.com/watch?v=gRgAftRx_S0
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 02. 18:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Antal Orsolya írta:

Razz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 03. 10:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
hangya írta:
Antal Orsolya írta:

Razz
Cool
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 03. 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Találtam egy videót. Szj tette be a Hit és szeretet topikba.

szj írta:
Miért élek? TV-riport:

http://videotar.mtv.hu/Videok/2009/12/14/14/A_sokszinu_vallas_2009_december_14_.aspx

Ugyan irtózom a kommentár, vélemény nélkül berakott idézetektől, videóktól, valamiért mégis elkezdtem nézni. Három részletben néztem végig, bevallom az eleje sok volt nekem, a nézhető, "ehető" második felére úgy vettem rá magam erővel. Wink Kár lett volna kihagyni!

Amiért ide hoztam, az, hogy iskolapéldája a vallás pozitív hatásának. Agymosás? Az bizony vastagon! Ezeknek az embereknek mégis erre volt szükségük ahhoz, hogy lelkükben fel tudjanak állni a földről. A halálfélelemmel küszködő tolószékes lányt a túlvilági élet kilátásával egy élhető lelkiállapotba hozta. Ennek az élhető lelkiállapotnak a folyománya volt, hogy "talpra" tudott állni, hasznos munkát tud végezni. A tolószékes lány szerencsétlen anyjának jövőképet adott, eltörölte azt az érzését, hogy a teljes élete kudarcok sorozata.

Ha eltörölnénk a vallásokat, milyen más támaszt tudnánk adni ezeknek az embereknek? Tudunk valami mást?
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 04. 13:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Találtam egy videót. Szj tette be a Hit és szeretet topikba.

szj írta:
Miért élek? TV-riport:

http://videotar.mtv.hu/Videok/2009/12/14/14/A_sokszinu_vallas_2009_december_14_.aspx

Ugyan irtózom a kommentár, vélemény nélkül berakott idézetektől, videóktól, valamiért mégis elkezdtem nézni. Három részletben néztem végig, bevallom az eleje sok volt nekem, a nézhető, "ehető" második felére úgy vettem rá magam erővel. Wink Kár lett volna kihagyni!

Amiért ide hoztam, az, hogy iskolapéldája a vallás pozitív hatásának. Agymosás? Az bizony vastagon! Ezeknek az embereknek mégis erre volt szükségük ahhoz, hogy lelkükben fel tudjanak állni a földről. A halálfélelemmel küszködő tolószékes lányt a túlvilági élet kilátásával egy élhető lelkiállapotba hozta. Ennek az élhető lelkiállapotnak a folyománya volt, hogy "talpra" tudott állni, hasznos munkát tud végezni. A tolószékes lány szerencsétlen anyjának jövőképet adott, eltörölte azt az érzését, hogy a teljes élete kudarcok sorozata.

Ha eltörölnénk a vallásokat, milyen más támaszt tudnánk adni ezeknek az embereknek? Tudunk valami mást?

Laughing igen, ez a vallás lényege..., hogy erőt ad, csapatot alkot, irányvonalat mutat...
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 04. 19:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hit nélkül nem lehet élni.Ha egy embert,országot,népet gallyra akarnak vágni,el kell venni a hitét,a múltját és a jövőképét is,próbálkoztak ilyennel már többen is.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 04. 20:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidena írta:
Hit nélkül nem lehet élni.Ha egy embert,országot,népet gallyra akarnak vágni,el kell venni a hitét,a múltját és a jövőképét is,próbálkoztak ilyennel már többen is.

Ez igaz. De a hit és a vallás nem egészen ugyanaz. A valláshoz kapcsolódik egy szervezet, főnökkel, beosztottakkal, szervezésekkel, előírásokkal. A hit az meggyőződés. Többnyire nem kell hozzá bizonyíték, elég ha érvekkel meggyőznek, vagy csak simán abban nősz fel.
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 05. 08:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van akinek a vallás adja meg a hit irányát. Persze rengeteget számít miben nősz fel.
Na aztán arról meg ne is beszéljünk hogy egyes "ágazatok" mire nem tudják kényszeríteni az embereket a hittel vagy a vallással takarózva.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 05. 13:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt hiszem, a földre rogyottaknak az erőt a közösség adja. A tolószékes lány elbeszéléséből is az derült ki, hogy 4-5-6 ember önzetlen segítségével tudott tanulni, a fordításhoz szükséges eszközöket is többen adták össze kezdetben. Magamról tudom, hogy az ilyen segítség szárnyakat ad az embernek. A közösséget pedig az ideológia tartja össze. A szervezést meg azok végzik, akiknek a szervezetben ez a dolguk.
Kisebb létszámú közösség esetén ez nagyon jól működhet. Erre már volt számtalan példa.
A baj akkor van, amikor a közösség olyan embereket szippant be, akiknek lehetne/lenne erejük és lehetőségük saját erejükből felállni. Az is baj, ha ez a közösség egyszerűen nem engedi távozni a távozni akarókat. És az sem jó, ha valaki kihasználja a közösség erejét a saját céljaira, megvezeti az embereket és fals célokért küldi munkába őket. Sajnos ez a veszély minden ilyen vallási kisközösség, szekta, vagy hívjuk akárhogy, esetén fennáll. Elég egy elmebeteg, aki elég meggyőzően adja elő a fantazmagóriáit. Szélsőséges esetként Amerikában láttunk példát kollektív öngyilkosságra a szektavezér utasítására. És ezek a hírek azok, amik ellenszenvessé teszik a vallásos közösségeket a vallástalan többség száámára.
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 05. 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Azt hiszem, a földre rogyottaknak az erőt a közösség adja. A tolószékes lány elbeszéléséből is az derült ki, hogy 4-5-6 ember önzetlen segítségével tudott tanulni, a fordításhoz szükséges eszközöket is többen adták össze kezdetben. Magamról tudom, hogy az ilyen segítség szárnyakat ad az embernek. A közösséget pedig az ideológia tartja össze. A szervezést meg azok végzik, akiknek a szervezetben ez a dolguk.
Kisebb létszámú közösség esetén ez nagyon jól működhet. Erre már volt számtalan példa.
A baj akkor van, amikor a közösség olyan embereket szippant be, akiknek lehetne/lenne erejük és lehetőségük saját erejükből felállni. Az is baj, ha ez a közösség egyszerűen nem engedi távozni a távozni akarókat. És az sem jó, ha valaki kihasználja a közösség erejét a saját céljaira, megvezeti az embereket és fals célokért küldi munkába őket. Sajnos ez a veszély minden ilyen vallási kisközösség, szekta, vagy hívjuk akárhogy, esetén fennáll. Elég egy elmebeteg, aki elég meggyőzően adja elő a fantazmagóriáit. Szélsőséges esetként Amerikában láttunk példát kollektív öngyilkosságra a szektavezér utasítására. És ezek a hírek azok, amik ellenszenvessé teszik a vallásos közösségeket a vallástalan többség száámára.

Szerintem ugyan ez az elv működik a szervezetben a sejtek közötti kommunikáción keresztül...

pl. rák: akad egy "elmerozzant sejt" mely képes meggyőzni először a körülötte levőket, majd...akár az Egészet is "öngyilkosságba" hajtva...
és oda az E G É S Z S É G !
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 05. 16:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bár nem kifejezetten vallás téma:

1 millió forintos pályázat ateistáknak.

http://istenteszt.blog.hu/2007/10/20/1_millio_forintos_kihivas_ateistaknak_1

Ezt figyelemmel fogom kísérni!
Laughing Laughing Laughing Question
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 08. 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon jók a hozzászólások Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
6 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.