Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Különböző egyházak tárháza!
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 13. 08:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Laughing hit+remény+szeretet=közösség....=? vallás???? Rolling Eyes

Van ilyenetek?
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 14. 10:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:

Bizony pontosan ezért nyitottam ezt a topicot Wink Embarassed
Ha valaki valamilyen csoporthoz tartozónak vallja magát... hát akkor az lenne a minimum,hogy tudja ...
1. az alap történetét az egyház keletkezésének,
2. a lényegét,
3. milyen megkötöttségeket jelent ehhez az egyházhoz tartozni
4. milyen privilégiumok a sajátjai egy hívőnek
5. hogyan válltoztatta meg az életét mióta a tagja...
6. miért marad a tagja

Ezek lennének az alap gondolatok amikre kíváncsiak vagyunk!!! Wink Laughing Laughing

Twisted Evil Próbálja meg bár melyiktek, nem is olyan könnyű erre a pár egyszerű kérdésre a válasz! Confused

Elkezdhetjük újra?
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 14. 11:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
hiaklo írta:
Laughing hit+remény+szeretet=közösség....=? vallás???? Rolling Eyes

Van ilyenetek?

Van, de nem gyakorlom.
A valláshoz az én fejemben hozzátartozik egy rögzített írásos mű, ami megmondja, hogy miről, mit kell hinnem. Hozzátartozik valamiféle szervezet, amelynek a kiváltságos tagjai azt képzelik, hogy csak az ő közvetítésükkel lehet kapcsolatot tartani a transzcendenciával. És hozzátartoznak rögzített rítusok, amiket állítólag a transzcendencia (Isten) igényel.
Bár utálom az elszállt ezósokat, de ezúttal azt kell mondanom, hogy annyira már előrehaladtam, hogy el tudom dönteni, hogy mit higgyek és miben vagyok bizonytalan, nem igénylek közvetítőket és nem hiszem, hogy a saját rítusaim nem jók.

Ezzel szemben, egy fél rossz gondolatom sincs azokról, akik igénylik a vallás támogatását, és gyakorolják a vallásukat.
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 12. 21:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hosszú idő óta ma leszólítottak a ligetben... Laughing
Két fiatal jóképű pasi Wink
Aranyosak voltak és örömhírt közöltek!

Csakhogy ez nekem nem volt újdonság...
Wink szépen elmeséltem nekik a saját álláspontomat (amit nem tehettem volna meg ilyen világosan és egyértelműen, ha nem foglalkoztam volna vele behatóan) Rolling Eyes

Jó, ha az egyén tisztában van a saját vallási meggyőződésével!

Laughing
Évekig messze elkerültek az ilyen térítők... Rolling Eyes
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 12. 23:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:

Wink szépen elmeséltem nekik a saját álláspontomat (amit nem tehettem volna meg ilyen világosan és egyértelműen, ha nem foglalkoztam volna vele behatóan) Rolling Eyes

A jehovisták szoktak az örömhírrel kezdeni. Szegényekről olyat olvastam, hogy kemény normájuk van, be is kell számolniuk, hogy utca-házszám szerint mire mentek, hogy fogadták őket, van-e harapós kutya, stb.
Az ismereteim szerinti legjobb taktikát alkalmaztad velük szemben, mert a hitetleneket meg kell téríteniük, de akinek saját vallásos meggyőződése van, azt nem bánthatják.

Idézet:
Laughing

Lehet, hogy neked kell végül megtérítened őket?? tongue angel4
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 13. 11:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
hiaklo írta:

A jehovisták szoktak az örömhírrel kezdeni. Szegényekről olyat olvastam, hogy kemény normájuk van, be is kell számolniuk, hogy utca-házszám szerint mire mentek, hogy fogadták őket, van-e harapós kutya, stb.
Az ismereteim szerinti legjobb taktikát alkalmaztad velük szemben, mert a hitetleneket meg kell téríteniük, de akinek saját vallásos meggyőződése van, azt nem bánthatják.

Idézet:
Laughing

Lehet, hogy neked kell végül megtérítened őket?? tongue angel4

Lehet, hogy most pár szóval helyre raktam bennük ami kérdés mozgott a fejükben...pláne a fiatalabb arcán láttam az örömöt és megkönnyebbülést, mikor mondtam, hogy "csak hajrá fiúk...van akinek szüksége van rátok!"
Az idősebbnek nem láttam a szemét...napszemüveg volt rajta, vagy legalább is sötétedős szemüveg...így nem tudom, hogy ő hogyan reagált igazán, mert a szem a lélek tükre...az nem hazudik mint a száj, vagy akár a mimika (azt nem lehet betanulni igazán, hogy hogyan villanjon a szem) Laughing
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 13. 12:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:

Lehet, hogy most pár szóval helyre raktam bennük ami kérdés mozgott a fejükben...pláne a fiatalabb arcán láttam az örömöt és megkönnyebbülést, mikor mondtam, hogy "csak hajrá fiúk...van akinek szüksége van rátok!"
Az idősebbnek nem láttam a szemét...napszemüveg volt rajta, vagy legalább is sötétedős szemüveg...így nem tudom, hogy ő hogyan reagált igazán, mert a szem a lélek tükre...az nem hazudik mint a száj, vagy akár a mimika (azt nem lehet betanulni igazán, hogy hogyan villanjon a szem) Laughing

thumbright thumbleft salute
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 13. 17:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak ezzel a "céggel".
Kifejezetten utálom amikor vasárnap délelőtt a saját lakásomban zargatnak az örömhírükkel.Én nem állok le velük vitatkozni mert a hit szerintem nagyon de nagyon magánügy.
Volt már olyan hogy egyszerűen nem akartak békén hagyni,főleg mikor látták hogy mankóval megyek,na röpködtek rám rendesen.(Nagyon nagy érzékük van arra hogy a lelkileg padlón lévő embereket környékezzék meg.És a mankóból persze arra gondoltak hogy én is ilyen vagyok,hát kicsinykét tévedtek) Na szóval a lényeg ha már valamelyik nagyon erőszakos és nem hagy békén akkor általában bedobom a következőt:

Maga ülve állva vagy fekve szexel?
Na ilyen kérdésre nem kapnak levegőt ,így én is szóhoz tudok jutni.Ekkor közlöm velük,ha ők feljogosítva érzik magukat arra hogy az én intim szférámba belepofázzanak-és a hitem szerintem ilyen- ,akkor én is jogot formálok az ilyen kérdésekre.
Most akkor békén hagynak?
Amikor ezt bevetem általában futnak mint a nyúl. Very HappyVery HappyVery Happy
De ez csak a végső bevetésem.Ha értenek a szóból hogy a dolgot nem kívánom velük megvitatni és elporolnak,akkor nem durvulok be.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 13. 18:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smile

Mindenkinek van saját tuti módszere. Az úgy kezdődik, hogy hétvégén, délelőtt két különösen ragyogóra kimosdott, élesre vasalt, ismeretlen csenget be. Ezt már a teraszról lelépve látom, de ekkor még olyan 12-13 m-re vagyok tőlük. Elindulok a kapu felé, és félúton rákérdezek, hogy kit keresnek. Valamit makognak, mire én még mindig elég messze rákérdezek, hogy jehovistáknak tetszenek-e lenni. A válasz többnyire, hogy ők Jehova Tanúi és örömhírt hoztak. No, ekkor szoktam néma csendben visszafordulni és ott hagyni őket. Ez modortalan, de vasárnap délelőtt engem kicsengetni nagyobb modortalanságot is megenged.
fart

Baj akkor van, ha a kapu/kerítés körzetében matatok, vagy neadjisten az utcán takarítok, amikor jönnek. Ekkor szoktam lakonikusan azt mondani, hogy saját hitem van, köszönöm, nem kérem az övéket. Ha van képe rákérdezni, hogy miben hiszek, akkor mondom, hogy ezt nem szoktam idegenekkel megtárgyalni. Erre tuti elmennek.
angel12

Ez a hogy tetszik szexelni kérdés jó!!! Ezt ki fogom próbálni!! Laughing
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 13. 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Régen nekem is volt elég sok kellemetlen tapasztalatom velük! Pláne elítéltem őket mikor a szomszédunkban lakó Péter bácsi nagynénje (akkor 80 éves volt) oda került...és megtudtam, hogy azért lakik most már itt mert a gyerekeinek nem kell mert mindenét ráíratta a fenn említett egyházra, de mikor ápolásra szorult a kórházba nem ment érte senki...
És még mindig csak mint az agymosott azt hajtogatta, hogy neki megígérték hogy feltámad 30 évesen azonnal ahogy meghal a régi teste...és elhitte, ezért adta oda a házát meg a földjét.
Aztán jobban lett és főzött, mosott a szomszéd emberre meg az unokájára...és jártak hozza a "tervérök"...
Aztán már amikor nem tudta ellátni a háztartást...felakasztotta magát a kis kamrájának a kilincsére...ami nem volt magasabban a földtől 70cm re...
Csak fel kellett volna emelnie a fejét és nem fullad meg!

Ettől kezdve szinte hisztérikus reakciót váltottak ki belőlem Wink

De már nem Laughing
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
14 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.