Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Ki írja a pszichoprogramot nekünk? - (cikk)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 20. 08:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi, senki nem vonta kétségbe, hogy az Alzheimer kórt kiváltó közvetlen okok az idegrendszer elváltozásai.

Az újabb orvosi irányzatok azt próbálják feszegetni, hogy miért van az, hogy ugyanazzal a genetikai örökséggel egyik embernél kitör a betegség, a másiknál nem. Mi okozza, hogy az egyik ember szervezete utat enged az agylágyulásnak, a másiké nem, holott a hajlamosító gén mindkettőjükben ott van. Az okokat egyértelműen lelki tényezőkben találják meg. Valami olyasmi magyarázatot adnak, hogy a kialakult betegség segít egy olyan problémát megoldani, aminek a megoldására betegség nélkül képtelen az ember.

A klasszikusnak számító Dahlke és Pósa könyveket sokszor forgatom. Meg kell mondanom, hogy sok találó és hasznos dolgot találtam bennük. Különösen a Pósa könyv kedvencem, mert nem zárkózik el az akadémikus orvoslás tüneti kezeléseitől sem, a lelki okok feltárásával ezek hatását szándékozik erősíteni és főleg tartóssá tenni.

Az újmedicína (azt sem tudom, jól írom-e) ismeretlen számomra, de ahogyan az előadásból kihallottam, ugyanezeken az alapokon nyugszik, más megközelítéssel.

Nem nevezném marhaságnak az elhangzottakat egészen addig, amíg valamelyik másik orvosi irányzat, akár az akadémikus orvoslás, rá nem talál egy teljesen egyértelmű gyógyítási eljárásra.
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 22. 08:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MERT MEGÉRDEMLED! Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3
3 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.