Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

REIKI tapasztalatok
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 07. 08. 21:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu írta:
Sieglinde írta:
Hamarosan szerzek...

óh....nagyon örülök Smile
kérlek, ha nem veszed tolakodásnak, majd mesélj.... Smile

Igyekszem... Smile
Kiváncsi vagyok nagyon, milyen lesz...
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 07. 13. 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóval a hétvégén túlestem a reiki I-en.
Talán a felfokozott várakozás miatt, talán az "előéletem" miatt, de ugrássszerű változást nem hozott az életembe. Arról szó sincs, hogy megbántam volna vagy értelmetlen lett volna, inkább arról győzött meg, amit eddig tettem, jól tettem... (amikor meg mégsem, akkor megkaptam érte a figyelmeztetést... Embarassed )

A tenyeremben meg szinte folyamatos a bizsergés...
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 07. 13. 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Talán a felfokozott várakozás miatt, talán az "előéletem" miatt, de ugrássszerű változást nem hozott az életembe. Arról szó sincs, hogy megbántam volna vagy értelmetlen lett volna, inkább arról győzött meg, amit eddig tettem, jól tettem... (amikor meg mégsem, akkor megkaptam érte a figyelmeztetést... Embarassed )

... túl korai lenne még....ehhez idő kell..... ez azonnaltól folyamatos intenzív odafigyelést magadra és a magadon való dolgozást (hi be magyartalan Embarassed ) jelent, de most már másképp, mint eddig - a Reiki I. (is) erről szól, a saját spirituális fejlődésedről. Smile

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 07. 14. 04:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:

Smile
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 07. 14. 18:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu írta:
Sieglinde írta:

... túl korai lenne még....ehhez idő kell..... ez azonnaltól folyamatos intenzív odafigyelést magadra és a magadon való dolgozást (hi be magyartalan Embarassed ) jelent, de most már másképp, mint eddig - a Reiki I. (is) erről szól, a saját spirituális fejlődésedről. Smile

Sajnálom Embarassed , nem emeltem ki az ugrásszerűt... amiről többen - itt a fórumon is - beszámoltak... Ez az, ami nálam "elmaradt"... a többi természetesen folyamatos...
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 07. 14. 19:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Xifu írta:
Sieglinde írta:

Sajnálom Embarassed , nem emeltem ki az ugrásszerűt... amiről többen - itt a fórumon is - beszámoltak... Ez az, ami nálam "elmaradt"... a többi természetesen folyamatos...

pontosan értettelek, de ha kiemelted volna, akkor is ezt írom Rolling Eyes Embarassed Smile mert.... a választ Te fogod megadni rá valamikor később Wink Smile
Topogo
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 11. 15. 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem tudjátok, hogy hol érdemes elvégezni?
Vissza az elejére
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 11. 15. 12:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Topogo írta:

szia, üdv itt nálunk Smile
olvasgasd végig ezt a topicot - úgy emlékszem vannak a kérdésedre utaló dolgok benne
Van többféle reiki ágazat (hiszen mi az ami már napjainkra nem vizeződött fel? Rolling Eyes )
ha szabad egy jótanácsot adnom, ne kapkodd el, olvass a neten is utána, és rágd át először őket magadban, hogy el tudd dönteni, mit is akarsz.
és persze beszélgethetünk is, majd jön Sieglinde is biztos, és remélem mások is Wink
hello2
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 11. 17. 05:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Topogo írta:

Szia Topogo

Sok reikis honlapot néztem már meg, idelinkelem az egyik kedvencemet....

nézegesd..., olvasgasd...

http://www.dudus.hu/reiki/index.html
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 23. 07:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pihike írta:
Vannak olyan dolgok a reikivel kapcsolatban, amit nem értek.
Az egyik az, hogy miért nem lehet reikit küldeni annak, aki nem kéri. ... hiszen van olyan helyzet az életben, amikor én szeretettel gondolok valakire és segíteni szeretnék neki, de Ő mondjuk nem akarja elfogadni a segitségemet. ... szóval, hogy miért kell a másik beleegyezése abba, hogy reikit küldjek neki?

Pihike

Az állatokat és a növényeket IS meg kell kérdezni,
hogy kérik - e ezt a fajta energiát.
Tehát még az ő beleegyezésük is szükséges.

Teljességgel Xifuval értek egyet:
Xifu írta:

...
A reiki valóban csodálatos dolog, de élni kell, használni kell, hogy először mi sajátmagunk fejlődjünk általa.Aztán jönnek a mások.Ez nem önzés.
...

A beavatás nem kéretlen beavatkozásra szóló meghatalmazás.
A segítés pedig kényes portéka:
lehet akár 1 önértékelési zavarból eredő hatalomgyakorlás is.
Tehát elképzelhető, hogy valaki pl. így próbálja saját kisebbrendűségi érzését túlkompenzálni.

Még régebben találtam Tóth Julianna családállítótól 1 cikket,
amivel teljességgel egyetértek.
Ő nálam sokkalta szebben fogalmazza meg a lényeget a segítésről:
Idézet:
A lelkiismeretről

Annyira szeretnénk segíteni másokon, a barátainkon, a családtagjainkon,
hogy közben észre sem vesszük mennyit ártunk ezzel nekik.

Beleavatkozunk, tanácsot adunk, segítünk
— és közben csak egy dologról feledkezünk meg —
a másik emberről, az ő akaratáról és érzéseiről.

Valahogy így gázolunk bele egymásba, tiszta és jó akarattal és jó szándékkal.
Ami azt is feltételezi egyben, hogy nincs bizalmunk a másikban, és abban,
hogy meg tud birkózni a problémáival, képes rá, és még a méltóságát is elvesszük.

A későbbiekben pedig az "ugye megmondtam" szónoklatára is
feljogosítva érezzük magunkat.
Tovább mélyítve ezzel a szakadékot.
De ha eljátszunk a gondolattal, hogy mi lenne ha, elfogadnám az ő döntését a saját életéről, megbíznék benne,
és ha nem is dönt jól, akkor sem dől össze a világ, mégis csak az ő élete,
és elfogadni a személyét úgy ahogy van
— a számomra rossz döntéseivel együtt —
mindenféle szándék és beavatkozás nélkül.

Hogyan is feltételezhetjük, hogy az én megoldásom a legjobb a másik ember számára.
Micsoda fennköltség! Micsoda hatalom!
És micsoda erő, ha le tudunk mondani a segítségnyújtás kényszeréről.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 23. 12:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megkérdezésről, kérésről.

Ha valaki elzárkózik a kezeléstől, azt az ember úgyis érzi. Ilyenkor próbálkozom kisebb trükkökkel, de hamar felhagyok a kísérlettel. Az engedélynek (kérésnek) elsősorban távkezelésnél van jelentősége, a személyes kapcsolatokban az ember nem is tud kérés nélkül kezelni.

Sokszor kérnek meg ismerősök, hogy pl. a nagypapának küldjek energiát. Elvileg ugye a nagypapának kellene kérnie. De a nagypapával nem vagyok "viszonyban", a nagypapa nem hisz ilyen marhaságokban, és még számtalan oka lehet, hogy nem az fordul segítségért, aki fel fogja használni. Ilyenkor engedélyt szoktam kérni a kezelés előtt a nagypapától, az energiát úgy küldöm, hogy "arra, ami leginkább hasznára válik", és a legkisebb akadályérzésnél abbahagyom.

Pici gyerekektől, állatoktól, növényektől nem kérek engedélyt, ott is azt alkalmazom, hogy akadályérzésnél nem folytatom.

Van veszélye is az ilyen fajta, más kérésére történő energiaküldésnek. Történt, hogy a Mesterem szólt többünknek, hogy végstádiumú rákos betegnek kellene energia. Óh, persze, hogyne, bár a rák iszonyatos érzéseket kelt bennem. Naponta többször, ahogy időm engedte, küldtem az energiát un. szabad felhasználásra. Fogadta is rendesen a beteg. Mígnem egy alkalommal elmondhatatlanul iszonyú érzéseim támadtak, az energia éppen csak ment, akadozott. Próbáltam trükközni blokkok oldásával, nem ment. Annyira rossz érzéseim voltak, hogy abbahagytam. Egy óra múlva jött a telefon, hogy az utolsó próbálkozásomkor már halott volt.
Azóta haldoklót, akinek meg van számolva az ideje, nem vállalok távkezelésre.
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 27. 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gondolom megrázott a dolog rendesen...csak mi lesz ha legközelebb ilyet érzel valakinél? Hallgatsz vagy szólsz?
(Úgy értem hogy kezelsz valakit,-szó sincs halálos betegségről-és hasonló jelenséget érzel....jó ez most egy extrém forgatókönyv csak-de mit tennél? Tudod?
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 27. 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem tudom. Ahogy visszaemlékszem a halottra, az rémes érzés volt.
Ha a "klubban", ahol többen kezelünk egyszerre egy embert, viselhetetlen rossz érzés fog el, akkor szólok, hogy cseréljünk helyet. Ha távkezelek, egyedül vagyok.
Tényleg... mi a célszerű? Megkérdezem majd a Mesteremet.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4
4 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.