Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Halál - halálközeli élmények
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 21. 21:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidena írta:
Két film ami a témával foglalkozik.Az első eleje roppant nyomasztó,de ne adjátok fel ,nézzétek tovább!

http://www.youtube.com/watch?v=g6Olu9cl5FQ

[url]
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=sEPCdiO2XTI[/url]

Nem adtam fel az elejénél! 1 óra múlva adtam fel. Embarassed

Csincsilla írta, hogy egy médium közlései alapján készítették a filmet. De ahány médium, annyiféleképpen írja le a halál utáni életet. Melyik az igaz? Valószínűleg mindegyik és egyik sem.

Popper Péter írja a Várj, míg eljön az órád-ban:
"... Isten a születés és halál közötti időt adta az embernek. A születés előtti és halál utáni dolgok Isten kompetenciájába tartoznak. Oda nem illik az embernek bekukucskálnia. Egyébként Buddha is ezen a véleményen volt."
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 21. 22:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing Hát akkor hozok még párat holnap ,mert most már roppantul érdekel melyikre mondod azt hogy jó! Laughing Laughing Laughing
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 22. 12:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidena írta:
Laughing Hát akkor hozok még párat holnap ,mert most már roppantul érdekel melyikre mondod azt hogy jó! Laughing Laughing Laughing

Tidena, nekem nagyon nehéz.
1. Az ezós irodalomtól megcsömörlöttem. Mindenki leír valamit, ami az ő igazsága. Kevesen vannak olyanok, akikkel az én igazságom átfedésben van. Hogy irányt jelezzek, Popper Péter szkeptikus, de rácsodálkozó és megengedő, de nem feltétlenül hívő hozzáállása az, ami mostanában ehető számomra.
2. Nekem volt virtigli halálközeli élményem, kettő is. Az én igazságom az, amit akkor átéltem. Akkor inkább érzésekről szólt a dolog, kevésbé voltak történések, elég eseménytelen volt. Az ilyet nehéz leírni és főleg megfilmesíteni. De mint tudjuk a reményhal... Smile A parfűmről is azt gondoltam, hogy nem lehet, és mégis lehetett.
Becsülettel el fogom kezdeni nézni és különleges okkal hagyom abba. Smile
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 24. 10:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Tidena írta:

Tidena, nekem nagyon nehéz.
1. Az ezós irodalomtól megcsömörlöttem. Mindenki leír valamit, ami az ő igazsága. Kevesen vannak olyanok, akikkel az én igazságom átfedésben van. Hogy irányt jelezzek, Popper Péter szkeptikus, de rácsodálkozó és megengedő, de nem feltétlenül hívő hozzáállása az, ami mostanában ehető számomra.
2. Nekem volt virtigli halálközeli élményem, kettő is. Az én igazságom az, amit akkor átéltem. Akkor inkább érzésekről szólt a dolog, kevésbé voltak történések, elég eseménytelen volt. Az ilyet nehéz leírni és főleg megfilmesíteni. De mint tudjuk a reményhal... Smile A parfűmről is azt gondoltam, hogy nem lehet, és mégis lehetett.
Becsülettel el fogom kezdeni nézni és különleges okkal hagyom abba. Smile

Te Hangyusz,én ezeket a dolgokat elolvasom,megnézem,de ez nem azt jelenti hogy teljesen magamévá teszem vagy egy az egyben elfogadom.Érdeklődéssel olvasok,és raktározok,hasonlítok ,megrágok dolgokat.Szerintem ebben a témában mindenki részigazságokat ismer,ezért érdemes többféle nézetet megismerni,mert abból mint egy puzzle kirakható az egész.

Ha publikus kérlek meséld el a halálközeli élményedet.

De ha úgy érzed hogy valami nem neked való,nem a tiéd,és kiráz a hideg tőle ,akkor ne erőltesd.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 24. 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rendben, majd elmesélem.
A filmet én sem úgy nézem, hogy azonosulni szeretnék mindenáron. De bocsánat, azon, hogy a ... nevezzük tisztítótűznek a Mennyország előszobáját... szóval, hogy a tisztítótűzben minisztériumok, miniszterek és szamárlétrán sarzsik vannak, az túlmegy a mozinézési tűréshatáramon. Ha ezt "hiteles médium" írta le, akkor meg előjön a gyanakvókám.
Bocsánatot kérek. Ne haragudj! Szeretlek!
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 24. 15:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drága miért kellene haragudnom? Smile Ez a véleményed ,leírtad ennyi.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 03. 04. 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidena, a beszélgetésünk kapcsán szétnéztem a számítógépemen, hogy mim van a témában. Találtam olvasatlan könyvet. Very Happy (Az lenne a csoda, ha mindet el tudtam volna olvasni!!) Belekezdtem, és arra jutottam, hogy gusztusom szerint való.
Betettem a könyvajánlóba. http://www.harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?p=367285#367285

Még nem értem a végére. Szeretem olvasni. Az írója nyugaton élő tibeti buddhista tanító. Ismeri a mi kultúránkon cseperedett ember gondolkodását és számunkra ehetően és emészthetően tálalja a témát. Ugyanakkor kitekint a legújabb tudományos kutatások eredményeire is, ami talán nem árt az egésznek.
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 03. 06. 20:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt a könyvet még nem olvastam.Most búvárkodtam a könyvtárban ,hoztam pár érdekesnek tűnő könyvet ,de majd csak akkor hozom ha érdemes.

Apropó könyvtár....,hát lányok,csak egy kis off,de ezt el kell mesélnem.Válogatom a könyvet jön egy pasas,olyan 60 körüli,mindkét füle több helyen kifúrva ,vastag ezüst karika fülimülik benne,bőr és farmer szerkó... tisztára hozza a fiatalság imázsát.netezni jött ....hallom hogy matat a hátam mögött,gondoltam mi a csodát kattog zörög zakatol?Hát a pasi a következőket követte el:
Elővette a laptop-hűtőt,a laptopot.Laptop bedug a konnektorba.(Ez oké ezért fizetett.)Feneketlen táskájából előkeríti a telefonját, (amit elvileg ki kell kapcsolni) bedugja a töltőt is a konnektorba.Húha mondom de spórolós a szentem...aztán jött a csúcs:elővesz 4 elemet ,belerakja az elemtöltőbe és azt is bedugja a konnektorba.Közben csörög a telója és jóízűen elbeszélget akárkivel....én meg hálát adtam az égnek ,hogy nem rokonom és nem ismerősöm a pajti . Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 03. 06. 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidena írta:
Ezt a könyvet még nem olvastam.Most búvárkodtam a könyvtárban ,hoztam pár érdekesnek tűnő könyvet ,de majd csak akkor hozom ha érdemes.

Apropó könyvtár....,hát lányok,csak egy kis off,de ezt el kell mesélnem.Válogatom a könyvet jön egy pasas,olyan 60 körüli,mindkét füle több helyen kifúrva ,vastag ezüst karika fülimülik benne,bőr és farmer szerkó... tisztára hozza a fiatalság imázsát.netezni jött ....hallom hogy matat a hátam mögött,gondoltam mi a csodát kattog zörög zakatol?Hát a pasi a következőket követte el:
Elővette a laptop-hűtőt,a laptopot.Laptop bedug a konnektorba.(Ez oké ezért fizetett.)Feneketlen táskájából előkeríti a telefonját, (amit elvileg ki kell kapcsolni) bedugja a töltőt is a konnektorba.Húha mondom de spórolós a szentem...aztán jött a csúcs:elővesz 4 elemet ,belerakja az elemtöltőbe és azt is bedugja a konnektorba.Közben csörög a telója és jóízűen elbeszélget akárkivel....én meg hálát adtam az égnek ,hogy nem rokonom és nem ismerősöm a pajti . Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy

Még a 10%-os rezsicsökkentés mellett is megéri az aksikat a könyvtárban tölteni! Laughing Akinek ez nem jut eszébe, annak nem is lesz vastag ezüst karika fülimülije a cimpájában! Laughing
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5
5 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.