Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kedvenc könyvek 3. - könyvajánló egymásnak (folytatás)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 37, 38, 39  Következő

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2013. 03. 14. 11:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most Elisabetta Gnone: Fairy Oak trilógiáját olvasom, már a második részt...

1. Az ikrek titka

Már vagy ezer éve mindig, amikor éjfélt üt az óra, varázslatos dolog történik Fairy Oak házaiban: parányi, fényes tündérek gyermekekről mesélnek a jóságos tekintetű boszorkáknak, akik izgatottan csüggnek minden szavukon. Különös ugye? Köztudott, hogy a tündérek és a boszorkányok nem szívlelik egymást, s hogy a boszorkányok ki nem állhatják a gyerekeket. Csakhogy mi Zöldlapályvölgyben járunk, Fairy Oak falujában, ahol a dolgok mindig is egy kissé másképp zajlottak…

2. A Sötétség Bűvölete

Fairy Oak Zöldlapályvölgy ősi, elvarázsolt falva, amely Tölgyről kapta a nevét, az óriás bűvös fáról, mely köré épült. Fairy Oakban a Fény és a Sötétség Mágusai szoros szövetségre léptek és harmonikusan élnek együtt a Nembűvölőkkel, olyannyira, hogy szinte lehetetlen őket megkülönböztetni egymástól. De úgy tűnik, most a békeidőnek vége szakad, mert az ősi ellenség visszatért, hogy bosszút álljon. A Sötétség Ura a homályban akarja uralni a világot, és hogy ez sikerüljön, meg kell semmisítenie a mágikus hatalom másik felét, a fényt. A védelem a Mágusok feladata, akik már a régmúltban is sikeresen elűzték őt, de az Ellenség beférkőzik közéjük és az ősi szövetség meginogni látszik. A remény Vanília és Pervinka, a fiatal ikerlányok kezében van, akik a szövetség élő szimbólumai. Így folytatódik ezernyi kaland közepette Feli, a fénytündér története, akire az a rettenetesen nehéz feladat hárul, hogy megvédelmezze Fairy Oak ikerboszorkáit.

3. A Fény Hatalma

A trilógia utolsó, lenyűgöző kötete
A Sötétség Urának tervét siker koronázta: az árulástól való félelem átjárja Fairy Oak lakóinak szívét és Pervinkát szökésre kényszeríti. Az ikrek elszakadnak egymástól… A Fény és a Sötétség ősi szövetsége kettészakad. A mágusok védelme összeomlik, a háborút elvesztették. De talán mégsem minden az aminek látszik. A Fénynek meg kell mutatnia hatalmát és a szerelem rejteget még egy titkot.
/Fodor Ákos: Jókívánság/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 09. 09:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elolvastam a Felhőatlasz c könyvet.Először a filmet láttam ami nagyon tetszett.Kicsit félve vettem kezembe a könyvet ,mert gondoltam megint csalódás fog érni.És képzeljétek NEM ért csalódás.Pár dologban eltér a könyv a filmtől,de nem irritálóan és fenomenális mind a film ,mind a könyv.
Csak ajánlani tudom.

hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 10. 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidena írta:
Elolvastam a Felhőatlasz c könyvet.Először a filmet láttam ami nagyon tetszett.Kicsit félve vettem kezembe a könyvet ,mert gondoltam megint csalódás fog érni.És képzeljétek NEM ért csalódás.Pár dologban eltér a könyv a filmtől,de nem irritálóan és fenomenális mind a film ,mind a könyv.
Csak ajánlani tudom.

De jó, hogy mondod! Mostanában kaptam, és félreraktam, mert több könyvbe vagyok belekezdve (hogy magyarul mondjam! Very Happy). Sietek befejezni őket, hogy el tudjam kezdeni a Felhőatlaszt!!
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 11. 08:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érdekes könyvet vett a lányom. azt mondta "a könyv kínálta magát" Smile
Könyv borítóján apró betűkkel "Hollywoodban nyilt titok, hogy Michels és Stutz kifejlesztett egy programot, amivel elérhetők a tudattalan erői

BARRY MICHHELENS
PHIL STUDTZ
ÉNERŐ (TOOLS)

Hogyan változtathatjuk meg életünket belső erőnkkel.
Még csak az elején tartok, véleményem még nincs
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 11. 10:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Tidena írta:
Csak ajánlani tudom.

De jó, hogy mondod! Mostanában kaptam, és félreraktam, mert több könyvbe vagyok belekezdve (hogy magyarul mondjam! Very Happy). Sietek befejezni őket, hogy el tudjam kezdeni a Felhőatlaszt!!

Nálam is már várólistás a könyv. A filmről csak hallottam, örülök, hogy a könyv is jó! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 11. 10:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De most ezt olvasom:

Jonathan Safran Foer: Rém hangosan és irtó közel

Mit tegyen az ember, ha Manhattanben él, kilencéves, és feltaláló, ékszertervező, ékszerkészítő, amatőr entomológus, frankomán, vega, origamista, pacifista, dobos, amatőr csillagász, számítógép-tanácsadó, amatőr régész, továbbá ritka pénzérmék, természetes halált halt pillangók, miniatűr kaktuszok, Beatles-kegytárgyak, féldrágakövek és egyebek gyűjtője? Mit tegyen az ember, ha kilencéves, és 2001. szeptember 11-e óta nem látta az apját? Ha nincs más fogódzója, csak a régi holmik, és az üzenetrögzítő magnószalagja apja utolsó telefonhívásaival, amit el kell rejtenie az anyja elől? Mit tegyen, ha talál egy titokzatos borítékot az apja szekrényében, amelyben csak egy kulcs lapul, és a papíron egyetlen szó: Black? Viszonylag egyszerű: fel kell keresni az összes Black nevű embert New Yorkban, és megtudakolni, hogy milyen zárat nyit a kulcs. Ami 216 lakáscím. Vagy megkeresni a zárat, bár minden 2777-ik másodpercben egy újabb zár születik New Yorkban. Kissé bonyolítja a dolgot, hogy hősünk betegesen retteg a tömegközlekedéstől, ezért mindenhova gyalog megy. És persze számos más megválaszolandó kérdés akad. Vajon szerelmes lesz-e még egyszer a mama? Ki a titokzatos bérlő, aki beköltözött a nagyihoz? Mit rejt a magnószalag, amin a papa utolsó üzenetei vannak? Erre ad választ Jonathan Safran Foer, a világsikert aratott Minden vilángol írójának új, több nemzedéken átívelő családtörténete, amelyből megtudhatjuk, hogy néha még az se segít, ha az ember feltalál „egy spéci vízelvezetőt, amelyik végigmegy minden New York-i párna alatt, és a víztározóba vezet. Amikor az emberek álomba sírják magukat, a sok könny mind ugyanoda folyik, és reggel az időjárás-jelentésben bemondhatják, hogy a Könnyek Vízgyűjtőjében csökkent vagy nőtt a vízszint, és akkor mindenki tudná, hogy New Yorkban az emberek milyen szomorúak.” Megrendítő történet, egy elképesztő intelligenciájú és képzelőerejű kisfiú odisszeiája, aki a World Trade Center összeomlásakor eltűnt papáját keresi.

Vissza az elejére
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 12. 15:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Annyit még mondanék a Felhőatlasz-hoz ,hogy:

Ne lepődjetek meg ha nézitek a filmet és nem áll össze a film.Különböző időben különböző történetek mennek,és az elején csak kapkodja az ember a fejét hogy mi van itt?Aztán egyszer csak összeáll a film.Zseniálisan van megcsinálva .Ha először a filmet látod a könyv már könnyebb olvasmány mert tudod hogy mi miért van.Ha a könyvet olvasod előbb,szerintem az is összeáll.a könyvben az első történet kicsit nehéz,de érdemes vele megszenvedni mert utána már szuper.
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 12. 15:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Több száz(ezer)oldalas könyvön vagyok túl 6 hét alatt.

Na a hetediket nem találom....Nekem tetszett.

angel8 Megtaláltam, beraktam! hangya
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 12. 20:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidena írta:

Szia!
Három akaratos nő-t nem olvastad? Nekem az a kedvencem Barbara Taylor Bradford-tól.
Vissza az elejére
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 14. 11:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bbemes írta:
Tidena írta:

Szia!
Három akaratos nő-t nem olvastad? Nekem az a kedvencem Barbara Taylor Bradford-tól.

Szia!

Azt nem olvastam .Most a Ravenscar triológia 3.részét olvasom.

Az elizabeth a 3.rész,csak fordítva pakoltam be...
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 14. 11:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm Hangya hogy pótoltad a 7-et! Smile
dywir
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 16. 21:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mostanában mindig trilógiákba ütközöm Smile
Már a harmadik részt olvasom...

Rövid cselekmény:
A tizenhárom éves Emmát apja a halála előtt fiatalkori barátja feleségére és hajdani szerelmére, Kóthay Évára bízza. A Balaton parti festői kisvárosban, ahol még jól emlékeznek Emma világszép édesanyjára és az annak idején róla terjengő pletykákra, féltékenységgel vegyes gyanakvással fogadják a fiatal lányt. Emma élete akkor bolydul fel igazán, amikor váratlanul felbukkan a család régóta Párizsban élő, gyermekorvosként nevet szerzett fia, Gábor. A lányban, aki gyerekkorában súlyos titkok tudója lett, és aki a férfit vádolja anyja haláláért, feltámad a gyűlölet. Ám a szerelmet és a gyűlöletet olykor csak egy hajszál választja el egymástól. Lehet, hogy Emmát és Gábort minden félreértés és tragédia ellenére mégis egymásnak szánta a sors? A fordulatos és megkapó szerelmi történet hátterében ott húzódnak a századforduló eseményei: a magyar millennium, a XX. század beköszönte, majd az első világháború, a Tanácsköztársaság és a Horthy-korszak kezdete. Az események sodrába vetett nem feddhetetlen, de szeretetreméltó és nagyon is emberi hősök sorsa azt bizonyítja, hogy minden személyes tragédiából és történelmi kataklizmából van kiút. A történész végzettségű fiatal írónő első könyve nyitódarabja egy háromkötetes családregénynek, amely egészen XX. század végéig követi nyomon a Kóthay család több nemzedékének az életét.

Rövid cselekmény:
A romantikus családregény első kötete végén úgy búcsúztunk el Emmától és Gábortól, hogy éppen önfeledten játszottak három gyönyörű kisfiukkal a balatonkörtvélyesi házuk kertjében, és Emma már negyedik gyermeküket várta. Az Emma fiai című második részben a három fiúgyermek – Tamás, Péter és Gábor, azaz Öcsi – történetével ismerkedhetünk meg. A három fiú, akik külsőleg és jellemükben is nagyon különböznek egymástól, a maguk egyéni módján és eszközeivel próbálják megtalálni a boldogságot a húszas–harmincas években. A második világháború kitörése és eseményei azonban a Kóthay családot is megtépázzák; nem maradnak el a tragédiák sem. A háború után kibontakozó új rendszer pedig baljós árnyékot vet az életben maradottak jövőbeni sorsára. Az Emma szerelméhez hasonlóan a családregény második kötete is bővelkedik izgalmas, váratlan fordulatokban, valamint megható, boldog és elkeserítő pillanatokban – egyszóval igazi kikapcsolódást ígér. Ha a kedves Olvasónak tetszett az Emma szerelmének történetét elmesélő első rész, a három fiúról szóló második kötetben sem fog csalódni. Hamarosan megjelenik a harmadik, befejező rész is, amely a huszadik század végéig kíséri a Kóthay család lebilincselően izgalmas, jellegzetesen magyar történetét: az Emma lánya.

Rövid cselekmény:
A számos félreértés és viszontagság után egymásra talált párnak, az elismert gyerekorvosnak, Kóthay Gábornak és feleségének, a sikeres írónőnek, Emmának a három fiú után végre lánya születik. A szépséges, arany hajú Éva színésznőnek készül, ám közbeszól a háború, majd a kommunista diktatúra. Évát és családját osztályellenségnek minősítik, kitelepítik. Az 1956-os forradalom után, amelyben ilyen-olyan módon szinte minden Kóthay részt vesz, a família tagjai ismét elszakadnak egymástól. Emma a lányával, Évával és az unokájával egy rövid párizsi megálló után Amerikába emigrál, Tamásék azonban az otthon maradás mellett döntenek. A század második felének eseményeit a szélrózsa minden irányába szétszóródó Kóthay gyerekek és unokák különbözőképpen élik meg. A forradalmat követő megtorlás, 1968 Párizsa, a hatvanas-hetvenes évek Amerikája, a szögesdróton inneni nyomasztó világ, a kései Kádár-korszak békés álarca mögött a szabadság fájó hiánya, majd a rendszerváltás éppen úgy főszereplői a könyvnek, mint az egyre népesebb família. Végül, a fordulat évében egy boldog-szomorú esemény kapcsán újra összegyűlik az egész család a régi, Balaton-parti házban, ahol az is kiderül, hogy habár végleg lezárult egy korszak, lesz, aki továbbviszi Emma örökségét. A történész végzettségű fiatal írónő váratlan fordulatokban, hol vidám, hol felemelő, hol szívszorító pillanatokban bővelkedő regénye befejező része a háromkötetes családregénynek, amely egészen a XX. század végéig követi nyomon a Kóthay család több nemzedékének életét.
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 17. 07:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt a könyvet olvastam ki most 2 nap alatt. Valamelyik gyógyszer mellékhatásaként nem tudtam aludni,így éjjel olvastam.És nagyon kellett vigyáznom hogy nehogy felröhögjek időnként és felkeltsem az uramat a vihogásommal.

Ez a könyv tipikusan arra jó hogy pihentessen.Pörög a cselekménye,jókat lehet nevetni rajta...van benne némi tragédia is azért mert különben nem lenne női könyv.Van benne egy két jellem,és szöveg ami veszett jó.
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 17. 07:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dywir írta:
Mostanában mindig trilógiákba ütközöm Smile
Már a harmadik részt olvasom...

Rövid cselekmény:
A tizenhárom éves Emmát apja a halála előtt fiatalkori barátja feleségére és hajdani szerelmére, Kóthay Évára bízza. A Balaton parti festői kisvárosban, ahol még jól emlékeznek Emma világszép édesanyjára és az annak idején róla terjengő pletykákra, féltékenységgel vegyes gyanakvással fogadják a fiatal lányt. Emma élete akkor bolydul fel igazán, amikor váratlanul felbukkan a család régóta Párizsban élő, gyermekorvosként nevet szerzett fia, Gábor. A lányban, aki gyerekkorában súlyos titkok tudója lett, és aki a férfit vádolja anyja haláláért, feltámad a gyűlölet. Ám a szerelmet és a gyűlöletet olykor csak egy hajszál választja el egymástól. Lehet, hogy Emmát és Gábort minden félreértés és tragédia ellenére mégis egymásnak szánta a sors? A fordulatos és megkapó szerelmi történet hátterében ott húzódnak a századforduló eseményei: a magyar millennium, a XX. század beköszönte, majd az első világháború, a Tanácsköztársaság és a Horthy-korszak kezdete. Az események sodrába vetett nem feddhetetlen, de szeretetreméltó és nagyon is emberi hősök sorsa azt bizonyítja, hogy minden személyes tragédiából és történelmi kataklizmából van kiút. A történész végzettségű fiatal írónő első könyve nyitódarabja egy háromkötetes családregénynek, amely egészen XX. század végéig követi nyomon a Kóthay család több nemzedékének az életét.

Rövid cselekmény:
A romantikus családregény első kötete végén úgy búcsúztunk el Emmától és Gábortól, hogy éppen önfeledten játszottak három gyönyörű kisfiukkal a balatonkörtvélyesi házuk kertjében, és Emma már negyedik gyermeküket várta. Az Emma fiai című második részben a három fiúgyermek – Tamás, Péter és Gábor, azaz Öcsi – történetével ismerkedhetünk meg. A három fiú, akik külsőleg és jellemükben is nagyon különböznek egymástól, a maguk egyéni módján és eszközeivel próbálják megtalálni a boldogságot a húszas–harmincas években. A második világháború kitörése és eseményei azonban a Kóthay családot is megtépázzák; nem maradnak el a tragédiák sem. A háború után kibontakozó új rendszer pedig baljós árnyékot vet az életben maradottak jövőbeni sorsára. Az Emma szerelméhez hasonlóan a családregény második kötete is bővelkedik izgalmas, váratlan fordulatokban, valamint megható, boldog és elkeserítő pillanatokban – egyszóval igazi kikapcsolódást ígér. Ha a kedves Olvasónak tetszett az Emma szerelmének történetét elmesélő első rész, a három fiúról szóló második kötetben sem fog csalódni. Hamarosan megjelenik a harmadik, befejező rész is, amely a huszadik század végéig kíséri a Kóthay család lebilincselően izgalmas, jellegzetesen magyar történetét: az Emma lánya.

Rövid cselekmény:
A számos félreértés és viszontagság után egymásra talált párnak, az elismert gyerekorvosnak, Kóthay Gábornak és feleségének, a sikeres írónőnek, Emmának a három fiú után végre lánya születik. A szépséges, arany hajú Éva színésznőnek készül, ám közbeszól a háború, majd a kommunista diktatúra. Évát és családját osztályellenségnek minősítik, kitelepítik. Az 1956-os forradalom után, amelyben ilyen-olyan módon szinte minden Kóthay részt vesz, a família tagjai ismét elszakadnak egymástól. Emma a lányával, Évával és az unokájával egy rövid párizsi megálló után Amerikába emigrál, Tamásék azonban az otthon maradás mellett döntenek. A század második felének eseményeit a szélrózsa minden irányába szétszóródó Kóthay gyerekek és unokák különbözőképpen élik meg. A forradalmat követő megtorlás, 1968 Párizsa, a hatvanas-hetvenes évek Amerikája, a szögesdróton inneni nyomasztó világ, a kései Kádár-korszak békés álarca mögött a szabadság fájó hiánya, majd a rendszerváltás éppen úgy főszereplői a könyvnek, mint az egyre népesebb família. Végül, a fordulat évében egy boldog-szomorú esemény kapcsán újra összegyűlik az egész család a régi, Balaton-parti házban, ahol az is kiderül, hogy habár végleg lezárult egy korszak, lesz, aki továbbviszi Emma örökségét. A történész végzettségű fiatal írónő váratlan fordulatokban, hol vidám, hol felemelő, hol szívszorító pillanatokban bővelkedő regénye befejező része a háromkötetes családregénynek, amely egészen a XX. század végéig követi nyomon a Kóthay család több nemzedékének életét.

Bele raktad a bogarat a szemembe! Very HappyVery HappyVery Happy
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 19. 18:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A legújabb kiolvasott:

A könyv egy 28 éves nőről szól aki a fél világot bejárta.Arabul tanul és tanulmányozza a Koránt.Szír kolostorban 1 hónapos elvonuláson van.Nagyon érdekes ahogy bemutatja az arab életvitelt,vallást.A könyv olvasmányos elgondolkodtató de nem nehéz.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 37, 38, 39  Következő
11 / 39 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.