Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kártyavetés-- fejtés
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 16. 19:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

akiron írta:
Tidena írta:
akiron írta:
Tidena írta:
Karrier

Meg kell találnod a munka és pihenés megfelelő arányát.Egyik sem mehet a másik rovására.Az elvárások jelenleg nem valósulnak meg,sőt most elérhetetlennek tűnhetnek.Először bele kell szoknod az újba utána lehet továbblépni.Lassan,de folyamatosan fogsz előre haladni,de nagyon hangsúlyos hogy legyél türelmes.Amivel most számolsz nem fog összejönni,sőt az is várható hogy te magad vetsz véget a dolgoknak.
ami most nem valósulhat meg nagyon fog bántani,de később ez a dolog értelmet fog nyerni számodra.mintha később örülnél annak hogy a dolog nem úgy alakult ahogy vártad.A helyzetből ki tudsz majd jönni és találni fogsz segítőt is.sikeres leszel.Áskálódásokra számíthatsz,legyél résen.A szorgalmad a gyakorlati érzéked a segítségedre fog sietni.

Nagyon köszönöm Smile ! Érdekes. Elgondolkodtató. Érdekes az áskálódás. Fonoman, de a napokban volt benne részem, illetve elszenvedője voltam. Utána bocsánatot is kért tőlem az illető.Őt nem hagyta nyugodni a lelkiismerete, pedig én egy szót sem szóltam. Köszönöm. Megkérdezhetem a szerelmet is ? Very Happy

Kis türelmetlen!most raktam ,még melegek a lapok,drága! Smile

Very Happy Köszönöm! Very Happy

Szívesen,remélem hasznát fogod venni! Smile
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 16. 19:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

shuriken írta:
Tidena írta:
shuriken írta:
Tidena írta:
Lenne egy kérdésem,miből gondolod hogy hűtlen voltam annó?

A kelyhek lovagja nem erre utal.

Na most már legalább tudom, hogy figyelmesen elolvasod, amit írok Wink Laughing Laughing Laughing

Na persze,de a kérdésemre nem válaszoltál! Wink

Egyrészt a Kelyhek Lovag értelmezésének holdudvarába
belefér a hűtlenség a csábítás / csábulás árnyoldalaként.
Másrészt a Lapok húzásának sorrendje alapján
Tidena írta:
...
2.Torony XVI
3.Kelyhek lovag
...

a szomszédos XVI. A Torony Lap a negativitást fokozhatja;
mintegy dörgedelmesebbé teheti.

Ez az, amiről már beszéltem:
1 kirakásban nem lehet a Lapokat lineárisan összeolvasni,
mert egymással kölcsönhatásban vannak stb.

Különösen vonatkozik ez a karmikus kapcsolatokról szóló kirakásokra.
A karmikus kapcsolatokat ugyanis paradoxon működteti.

Azért születünk le újra és újra, hogy fejlődjünk.
Ezért a karmikus kapcsolat eleve nem lehet holmi langyos állóvíz,
amelyben a felek tapicskolnak.
Feszültség, polaritás, potenciál kell legyen benne,
hogy túlszárnyalhassuk önmagunkat:
egyre többet adva a másiknak,
aki viszont ugyanígy viszonyul hozzánk
és így kölcsönösen egyre magasabbra emelhetjük fel egymást.

Mennyiben lehet mostanság 1 olyan karmikus kapcsolatban fejlődni,
amelyben pl. az urad Téged őrizget,
mert 1 előző életetekben madarászként verembe ejtett...? Smile

Szerintem olyan karma-forgatókönyvek készülnek a számunkra,
amelyek több legyet ütnek 1 csapásra.
Éppen ezért akár 2 -3 előző élet motívumai is szerepelhetnek a mostani életünkben.

Nem tartom valószínűnek, hogy egyetlen és főleg olyan kirakás,
amelyben nem domborodik ki
a vonzás, a taszítás, az akaratlagos szándék és a tudatalatti erők összjátéka:
fel tudná tárni teljes mélységében a karma sajátságos működését.

Mindazonáltal a karmája mindenkinek a magánügye:
1 ponton tehát mindenképpen szét kell válnia
a nyilvános jóslásnak és a személyes szférába tartozó önismeretnek.

Nagyon köszönöm!Most van megint egy kis gondolkodni valóm. Smile
Na megyek válaszolok neked a karmásban! Smile
akiron
Neofita

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 16. 23:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidena írta:
párkapcsolat

Valakivel lassan közeledtek egymás felé,ugyanakkor gátat vet a bizalmatlanság,és ez tönkre is teheti a dolgok alakulását.

Le kell venned a rózsaszín szemüveget,mert nem látsz reálisan.Szükség lenne nagyvonalúságra és arra hogy a függetlenséged határait megszabd.Jelenleg nagyon korlátozva vagy.
Sajnos most kevés fog jutni szeretetből és számíthatsz érzelmi nélkülözésre.
Mikor azt gondolod hogy ennél rosszabb már nem lehet,akkor fogsz kapni egy megfelelő embert,aki megzavarhatja az állóvizet de rendesen.(Akár egy meglévő kapcsolatodba zavarhat bele.)Az érzelmi nélkülözést kiválthatja egy vetélytárs megjelenése akár.)

Hozzá kell tennem hogy miközben raktam neked a lapot ,az volt az érzésem mintha 2 különböző esetről beszélnék.Mivel a tényeket te ismered,neked kell tudnod besorolni a dolgokat.Én csak közvetítettem a kártya üzenetét,értelmezni akkor tudnám igazán ha ismerném a konkrét helyzetet.

Ez baromi érdekes! És több ponton hátborzongatóan találó!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
akiron
Neofita

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 16. 23:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidena írta:
akiron írta:
Tidena írta:
akiron írta:
Tidena írta:
Karrier

Meg kell találnod a munka és pihenés megfelelő arányát.Egyik sem mehet a másik rovására.Az elvárások jelenleg nem valósulnak meg,sőt most elérhetetlennek tűnhetnek.Először bele kell szoknod az újba utána lehet továbblépni.Lassan,de folyamatosan fogsz előre haladni,de nagyon hangsúlyos hogy legyél türelmes.Amivel most számolsz nem fog összejönni,sőt az is várható hogy te magad vetsz véget a dolgoknak.
ami most nem valósulhat meg nagyon fog bántani,de később ez a dolog értelmet fog nyerni számodra.mintha később örülnél annak hogy a dolog nem úgy alakult ahogy vártad.A helyzetből ki tudsz majd jönni és találni fogsz segítőt is.sikeres leszel.Áskálódásokra számíthatsz,legyél résen.A szorgalmad a gyakorlati érzéked a segítségedre fog sietni.

Nagyon köszönöm Smile ! Érdekes. Elgondolkodtató. Érdekes az áskálódás. Fonoman, de a napokban volt benne részem, illetve elszenvedője voltam. Utána bocsánatot is kért tőlem az illető.Őt nem hagyta nyugodni a lelkiismerete, pedig én egy szót sem szóltam. Köszönöm. Megkérdezhetem a szerelmet is ? Very Happy

Kis türelmetlen!most raktam ,még melegek a lapok,drága! Smile

Very Happy Köszönöm! Very Happy

Szívesen,remélem hasznát fogod venni! Smile

Köszönöm! Köszönöm szépen! Smile Mindhármat! Smile
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 19. 10:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidena írta:
Sieglinde írta:
A tarot kártyák számomra ingoványos terület, érdemben hozzászólni nem tudok. Egy észrevételem azért lenne... A tarot a saját benső világunk leképezése. Amikor más lelki folyamatait próbálom kártyahúzással (vagy bármilyen más technikával) felmérni, saját magamon átszűrve kapom a választ. Ehhez hozzáadódik az értelmező szűrője is... Gondoltok erre is?

Ezért van az ,hogy minden embernek más jós,és annak jóslata jön be.Aki a kártyát rakja a saját intuícióival dolgozik,épp ezért lát mindenki más üzenetet a lapokban.Nincs is ezzel gond szerintem,mert maga a tarot sem egyfajta vagy egy lehetséges választ ad.Az emberek is különbözőek épp ezért más válaszokat értenek meg.

Épp ezért érdekes számomra az itteni elemzés.Mert láthatom ezt a sokszínűséget amit ugyanazon lapok váltanak ki.

Hát a tarot-tal kapcsolatban nekem a jóslás az, ami legutoljára eszembe jut Shocked ...
Egy szituáció, ami elemzésre szorul, ami az érintettnek gondot, kibogozni való feladatot jelent.
Igen, a sokféle értelmezés azt jelzi, hogy mindenki a probléma más-más szeletére érzékeny és azt emeli ki, ami őt megragadta, érintette. Ez segíthet is a kérdezőnek, de tévútra is vezetheti....

Tulajdonképpen csak egyetlen személy (nemcsak ezt a fórumot figyelembe véve) esetében éreztem, hogy függetleníteni tudja magát a problémától.
akiron
Neofita

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 19. 10:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Tidena írta:
Sieglinde írta:
A tarot kártyák számomra ingoványos terület, érdemben hozzászólni nem tudok. Egy észrevételem azért lenne... A tarot a saját benső világunk leképezése. Amikor más lelki folyamatait próbálom kártyahúzással (vagy bármilyen más technikával) felmérni, saját magamon átszűrve kapom a választ. Ehhez hozzáadódik az értelmező szűrője is... Gondoltok erre is?

Ezért van az ,hogy minden embernek más jós,és annak jóslata jön be.Aki a kártyát rakja a saját intuícióival dolgozik,épp ezért lát mindenki más üzenetet a lapokban.Nincs is ezzel gond szerintem,mert maga a tarot sem egyfajta vagy egy lehetséges választ ad.Az emberek is különbözőek épp ezért más válaszokat értenek meg.

Épp ezért érdekes számomra az itteni elemzés.Mert láthatom ezt a sokszínűséget amit ugyanazon lapok váltanak ki.

Hát a tarot-tal kapcsolatban nekem a jóslás az, ami legutoljára eszembe jut Shocked ...
Egy szituáció, ami elemzésre szorul, ami az érintettnek gondot, kibogozni való feladatot jelent.
Igen, a sokféle értelmezés azt jelzi, hogy mindenki a probléma más-más szeletére érzékeny és azt emeli ki, ami őt megragadta, érintette. Ez segíthet is a kérdezőnek, de tévútra is vezetheti....

Tulajdonképpen csak egyetlen személy (nemcsak ezt a fórumot figyelembe véve) esetében éreztem, hogy függetleníteni tudja magát a problémától.

Látszik, hogy nem értek a tarot kártyákhoz ! Nekem azonnal az jutott eszembe, vajon mit üzennének a kártyák! Very Happy Tehát a jóslás Very Happy ! Ha helyzetelemzés az is üzenet gondolom. Ha más nem egy külső látásmód, nézet. Számomra nagyon érdekes és tanulságos volt. Very Happy. Hogy lehet valami ennyire találó a tények valós ismerete nélkül? Tehát működik! Very Happy ha működik, akkor nem szabad csakúgy elmenni mellette.
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 19. 10:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

shuriken írta:

Az nem gondolatmenet kérdése, hanem tény.
hogy a gyermekek karmikus rangja a szüleiknél magasabb.
Tehát gyermekeink a mi mestereink.
Ez amiatt van így, mert a gyermek VÁLASZTJA a szülőt és nem fordítva.

Ebből pont a fordítottja jön le nekem...

Nem a mester keres tanítványt, hanem a tanítvány mestert.

... a mester időzít, ott van, ahol a tanítvány rátalálhat... sokszor nem is ismerhető fel olyan egyszerűen Very Happy.
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 19. 18:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:

Ha elolvasod amit írtam illetve "jósoltam" láthatod hogy túlmutat a vásári komédián a negatív értelembe vett jósláson.
Akiron azt írta érti amit mondok,én magam nem ismerem őt. Azt gondolom a neki szóló lapok üzenetet hordoztak számára.Ritkán szoktam vakon lapot rakni,most megtettem a kedvéért.Tehát ebben az esetben el lehet mondani hogy én abszolút függetleníteni tudtam magam.

Az ilyen kirakások győznek meg arról hogy a dolog működik és nem is akárhogy.
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 19. 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Wicca is azt mondja
- éppen mert tiszteletben tartja az ok - okozat törvényét -
"Tégy amit akarsz, de ne árts!"

Szerintem nincs semmi gond magával a jóslással.
(Bár én nem szoktam jósolni).

Én mostanában a következőre törekszem 1 Mazdaznan bölcsesség nyomán:
állj a saját lábadon és törödj a magad dolgával.
De mint a példa is mutatja: ez alól a Tarot kivétel Embarassed

Szerintem Tidena frappáns: lényegretörő és találó elemzést készített,
amit a visszajelzés is megerősített.
Én becsülöm érte, hogy 'vakon' bevállalta.
Gyorsan dolgozott; nyíltan, de tapintatosan és felelősségteljesen fogalmazott.
Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 19. 20:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
shuriken írta:

Az nem gondolatmenet kérdése, hanem tény.
hogy a gyermekek karmikus rangja a szüleiknél magasabb.
Tehát gyermekeink a mi mestereink.
Ez amiatt van így, mert a gyermek VÁLASZTJA a szülőt és nem fordítva.

Ebből pont a fordítottja jön le nekem...

Nem a mester keres tanítványt, hanem a tanítvány mestert.

... a mester időzít, ott van, ahol a tanítvány rátalálhat... sokszor nem is ismerhető fel olyan egyszerűen Very Happy.

Ezzel a meglátással semmiképpen nem vitatkozom Smile

Viszont adott esetben a gyermekekről és szüleikről volt szó a karmikus rang szempontjából.

Én egyébként Katie Byronnal értek egyet,
aki szerint a családtagjaink a legjobb mestereink Smile
Mindig kéznél vannak és kendőzetlen visszajelzéseikkel folyamatosan csiszolnak minket Smile
Vissza az elejére
akiron
Neofita

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 19. 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

shuriken írta:
A Wicca is azt mondja

Ez így igaz! Gyors és lényegre törő volt! És rendkívül találó! Nagyon szépen köszönöm Tidena Smile ! Egyértelműen működik a dolog!
Vissza az elejére
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 20. 08:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

akiron írta:
shuriken írta:
A Wicca is azt mondja

Ez így igaz! Gyors és lényegre törő volt! És rendkívül találó! Nagyon szépen köszönöm Tidena Smile ! Egyértelműen működik a dolog!

Köszönöm a megerősítest. A dologból én is profitáltam,mert kaptam általa egy visszajelzést.Tehát nem tartozol nekem ennyi köszönettel,mert kölcsönösen adtunk egymásnak valamit! Smile
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 20. 09:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

akiron írta:

Látszik, hogy nem értek a tarot kártyákhoz ! Nekem azonnal az jutott eszembe, vajon mit üzennének a kártyák! Very Happy Tehát a jóslás Very Happy ! Ha helyzetelemzés az is üzenet gondolom. Ha más nem egy külső látásmód, nézet. Számomra nagyon érdekes és tanulságos volt. Very Happy. Hogy lehet valami ennyire találó a tények valós ismerete nélkül? Tehát működik! Very Happy ha működik, akkor nem szabad csakúgy elmenni mellette.

Csak elmesélem,mert engem is megdöbbentett a dolog:

Unokanővéremet beiskolázta a munkanélküli központ.A tanfolyamon lévő lányok mind szorult helyzetben voltak.Egyiküket se ismertem.Üzentek hogy megtenném e hogy rakok nekik kártyát? 3 nőről volt szó.Kiraktam a lapokat,2 nő visszaírt hogy talált- süllyedt,és hogy nem igaz hogy nem beszélt róluk semmit az unokanővérem.A harmadik viszont azt mondta hogy halvány fogalma sincs arról amit írok,és nem érti. Nagyon érdekes volt ez a reakció mert az ő elemzése volt a 3 közül az csúcs.Annyira részletes és feltáró volt hogy én magam is meglepődtem azon ahogy a lapok adták magukat.Számomra azóta se derült ki,hogy a nő tényleg nem értette amit mondok vagy nem akarta érteni? Ha személyesen rakom neki a lapokat akkor láttam volna a reakcióját.Így viszont nem kaptam visszajelzést csak a megérzés maradt meg bennem. Szerintem a nő bepánikolt,hogy ismeretlenül ennyi mindent tudtam neki mondani.A másik hogy a dolog félrement,- de ennyire?
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 20. 09:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Este még benézek,de holnaptól szabin vagyok vasárnapig...családozom,utazom ,nem tudom ahol leszek van e net:
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 20. 22:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidena írta:
Sieglinde írta:

Ha elolvasod amit írtam illetve "jósoltam" láthatod hogy túlmutat a vásári komédián a negatív értelembe vett jósláson.
Akiron azt írta érti amit mondok,én magam nem ismerem őt. Azt gondolom a neki szóló lapok üzenetet hordoztak számára.Ritkán szoktam vakon lapot rakni,most megtettem a kedvéért.Tehát ebben az esetben el lehet mondani hogy én abszolút függetleníteni tudtam magam.

Az ilyen kirakások győznek meg arról hogy a dolog működik és nem is akárhogy.

Korábbi hozzászólásodra reagáltam, akiron témáját érinteni sem volt szándékomban, az a ti dolgotok... A véleményem a saját tapasztalataimat tükrözi.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Következő
16 / 17 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.