Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Drágakövek, ásványok, kavicsok... 3.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 19. 08:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Oppá! Nagy kristály, lassú kristályosodás!! Gyorsan az apró amorfok válnak ki. Gondold át: ahhoz, hogy a helyükre menjenek az ionok, hogy odataláljanak, idő kell. Ha gyorsan-gyorsan, akkor összeállnak ahogy sikerül.

Próbáld meg mindenképpen nyugodt helyre rakni. Nem ártana valami rugalmas alátét, hogy a környezet rezgéseit is csillapítsa. Hőingadozás se használ, mert keveredik a lé.
Szurkolok! Smile

Köszi, majd beszámolok mi lett belőle Smile Úgy gondoltam, hogy a szekrénysor tetejére rakom, és jó gondolat, , hogy tegyek alá valami rugalmasat.. Polifóm darabra gondoltam

Elkészítettem a tömény só oldatot, bele helyeztem a sókristályt, majd 2 nap múlva gondolkodtam el azon, hogy talán durva sót kellett volna vennem. Na majd kiderül őszre, hogy mi lett vele. Addig a konyha szekrény tetején van. Letakarva
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dywir
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 22. 12:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

2013. május 25.

Kristálycsodák, XXI. Ásványbörze
2. sz. Általános Iskola
5600 Békéscsaba, Irányi utca 14.

hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 23. 11:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hu, de jó lenne elmenni
dywir írta:
2013. május 25.

Kristálycsodák, XXI. Ásványbörze
2. sz. Általános Iskola
5600 Békéscsaba, Irányi utca 14.

dywir
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 07. 03. 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

2013. augusztus 23-25.

XXVIII. Budapesti Nemzetközi Ásványbörze és Ékszerkiállítás
Vasúttörténeti Park
1142 Budapest, Tatai út 95.

hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 07. 03. 18:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dywir írta:
2013. augusztus 23-25.

XXVIII. Budapesti Nemzetközi Ásványbörze és Ékszerkiállítás
Vasúttörténeti Park
1142 Budapest, Tatai út 95.

wav
dywir
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 07. 31. 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A 10 legdrágább ásvány a világon...
dywir
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 08. 29. 13:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma olvastam, hogy androidos telefonra készítettek ásványhatározót. 519 faj található benne, ami lefedi a Magyarországon eddig fellelt ásványok nagy részét.
Ásványkalauz néven megtalálható a szokásos helyeken, bátran ajánlom mindenkinek nagyon érdekes csak akár olvasgatni a jellemzéseket, persze ezek szigorúan ásványtani jelleggel készültek Smile
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 08. 29. 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ásványtudorok!

Mit tudtok a tibeti achátról?
Most kellett vennem egy karkötőt. Ilyen sötét alapon vajszínű természetes minták vannak a szemeken. (Szem, kacskaringós vonal stb.)
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2013. 08. 30. 08:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jadis írta:
Ásványtudorok!

Mit tudtok a tibeti achátról?
Most kellett vennem egy karkötőt. Ilyen sötét alapon vajszínű természetes minták vannak a szemeken. (Szem, kacskaringós vonal stb.)

Achát

Gyógyhatással van az alábbiakra: agy, agyhártyagyulladás, belek, bőr, daganatok, emésztés, epilepszia, fekélyek, fogíny, holdkórosság, hólyagelzáródás, hormonok, láz, lép, idegek, méregtelenítés, olvasási zavarok, prosztata, röntgensugárzás, sejtrugalmasság, szembetegségek, tobozmirigy, tüdő, vesék, vízkór, vörösvérsejtek

Pszichikai hatások: depresszió és letargia ellen, öröm és boldogságérzet erősítése

Az, hogy kifejezetten tibeti... Az max. a kinézetében jelentkezik, hatásában szerintem ugyanaz.
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 08. 30. 09:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alexa írta:

Achát

Gyógyhatással van az alábbiakra: agy, agyhártyagyulladás, belek, bőr, daganatok, emésztés, epilepszia, fekélyek, fogíny, holdkórosság, hólyagelzáródás, hormonok, láz, lép, idegek, méregtelenítés, olvasási zavarok, prosztata, röntgensugárzás, sejtrugalmasság, szembetegségek, tobozmirigy, tüdő, vesék, vízkór, vörösvérsejtek

Pszichikai hatások: depresszió és letargia ellen, öröm és boldogságérzet erősítése

Az, hogy kifejezetten tibeti... Az max. a kinézetében jelentkezik, hatásában szerintem ugyanaz.

Itt is külön tárgyalja őket: http://www.gyogyitaskovekkel.hu/kovek.php
De a drágaköves könyvben is vagy 4-5 félét külön vesz és más a hatásuk is.

Ilyen:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4
4 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.