Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Meglepett?!
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 02. 16:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Úgy látszik ez a pálya gyakorlása közben kialakul. Az én óvónő lányom is emlékszik szinte minden gyerekére, pedig ő is 20 éve van a pályán. A vejem mindig mondja, hogy a lányommal nem lehet elmenni a környéken vásárolni, mert mindig találkozik valamelyik volt gyerekével, vagy a szülőjével. Mát nem egy hajdani óvodása gyereke jár hozzá.Sokszor meséli, hogy némelyik pont olyan, mint a szülője volt.
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 03. 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen meglepődtem, hogy rajtam kívül más is kultúrmocsoknak tartja. Igaz pontosan ábrázolta gyermekként hogy élte meg a szocializmust. Én nem ájultam el attól, hogy ő grófi ivadék. Közönséges és alpári módon ír.

Rendőrök és biztonsági őrök vigyáztak Esterházy Péterre Egerben, ahol az író a 82. Ünnepi Könyvhetet nyitotta meg - írja a heol.hu. A Kossuth-díjas írót egy férfi "Nem kérünk a kultúrmocsokból" feliratú transzparenssel fogadta a helyszínen.

Nekem van két könyvem, Esterházy Péter-től, a stílusa a közönségessége visszataszító volt számomra.
Ilyen szórólapokat osztogattak az aulában, amin az író egyik írása van Hm elgondolkodtató.

Esterházy Péter - Így gondozd a magyarodat! Jul 29, '08 6:09 AM
for everyone
- A magyar géniusznak két archetípusa van. A bartók és a puskás. A bartók sovány, a puskás kövér.
- A magyarod élete lokális, szerelme globális. Mit akar ezekkel a magyarokkal? Was für ein magyar?
- A csokorba kötött magyart szétbontjuk, és éles késsel ferdén visszavágjuk. Kivétel a fásszárúak, mert azokat törjük vagy kalapáccsal zúzzuk.
- Nehogy megrohadjon a magyar. Az összement magyart a savó leöntése és Trianon után túrónak használhatjuk...
- A magyar emlõs. Egy magyar nem csinál nyarat.
- A magyar a sötét, ahová Európa ugrik.
- A magyar az új nincs. Az új semmi. Az árnyék.
- Ki tartson magyart? Kezdõ magyarbarát inkább kanmagyart tartson, ne szukát! Tanácsosabb fajtiszta magyart beszerezni, mint valami bizonytalan származású magyart.
- Öreg magyart ne vegyünk! A magyart következetesen dicsérjük vagy dorgáljuk! Lágy, barátságos hang: jól van, jó magyar, illetve keményen, határozottan: pfuj, magyar, helyedre!
- A sárgamagyar... a tágasság érzetét kelti. A narancsmagyar....mámoros. A vörösmagyar....meleg. A jómagyarember.... az már a járásáról megismerszik. Mint komor bikáé. Levegõt minden magyar igényel, de nem huzat formájában. A Kárpát-medence huzatos.
- A magyar a tartós fogyasztási cikkek kategóriájába tartozik.
- Olcsó magyarnak híg a leve!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 05. 07:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nyilatkozata : a fenti írására
L. I. a Magyar Nemzet október 26-i számában az egyik írásomból vett mondattal kívánta megmutatni a manapság mértéktelenre nőtt magyar obszcenitást (amely egyébként olyan szabályok érvényesülését mutatja, "lassan a társadalmi, kulturális, politikai és gazdasági élet minden területén", "amelyek az SZDSZ érdekeinek és ideológiájának fekszenek"; tényleg ez van odaírva, nem hülyéskedem), és azt írja, hogy az én Így gondozd a magyarodat című esszémben szerepel a következő főobszcén mondat: "Magyarni például annyit tesz majd: magamat jól leszopni." Mármost a hír igaz, de nem Moszkvában, hanem Leningrádban stb.: Mondott írás nem esszé, hanem rádiójáték, a magamat jól leszopni a magyarban inkább az alkohol vidám, bár túlzott mértékű fogyasztását jelenti; a malacosabb értelmezés igen hajlékony gerincet föltételez, amit nem kívánnék kétségbe vonni az írás szerzőjét illetően, amiképpen az is távol álljon tőlem, hogy tőle vagy a hasonlóan gondolkodóktól elvitatnám ezen oráliák örömeit s bánatait. Ezt nem is részletezem, pedig lehetne szépen. Amúgy a mondat, puff neki, aki kicsit is ismeri művészetét, tudhatja, Örkény Istvántól való.
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 16. 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

áá.. nem.. mindig is tudtam Rolling Eyes Crying or Very sad
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 21. 12:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A férjem védi, hogy a könyvei remekművek. No ezért van két regény tőle.
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 12. 24. 00:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nem igazán lep meg, de piszokul nincs karácsonyi hangulatom.
és gyomorgörcsöm is van plusszba.. olyanért, ami MÁR tavaly is egyértelmű volt, de most ha hagyja, nekifuthattunk volna még 1* Rolling Eyes Embarassed
Vissza az elejére
Mak
Mester

HozzászólásElküldve: 2013. 12. 31. 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
nem igazán lep meg, de piszokul nincs karácsonyi hangulatom.
és gyomorgörcsöm is van plusszba.. olyanért, ami MÁR tavaly is egyértelmű volt, de most ha hagyja, nekifuthattunk volna még 1* Rolling Eyes Embarassed

Nekem sem nagyon volt karácsonyi hangulatom, akkora volt a rohanás. Még aznap is kiabáltam egy-két dolog miatt, de Szentestére szerencsére megérkezett a csoda: jó volt látni a gyerekeim arcát, hogy mennyire örülnek az ajándékoknak Smile

Remélem, azóta javult a helyzet Nálad Smile Boldog Új Évet Kívánok Neked!
Vissza az elejére
Alex
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2014. 01. 11. 19:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mi afurcsa?
...hogy azt kell mondjam...
...engem már semmi nem lep meg...
és ez a valóság...
jujjj de meglepő...Smile
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
13 / 13 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.