Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gyógynövények és fűszerek.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
katicabog
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 10. 28. 22:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A bazsalikomot én is imádom, ezért többször próbáltam már különböző módszerekkel honosíani a függőfolyosón. Tapasztalataim szerint a bazsalikom ugyanolyan öntörvényű, mint mi, vagy kikel vagy nem, de az biztos:)
Komolyra fordítva a szót, a Vámház téri piacon vett (ugye ez nem reklám?Smile) növényke több hétig is élt, és virágzott, míg el nem fogyott, de új hajtást nem hozott. Az áltatlam zacskós vetőmagról cserepekbe ültetett növénykék kikelése és fejlődése teljesen véletlenszerű volt, ugyanabból a magból, de szomszédos cserépbe ültetve. De ezek csak egy nyári tapasztalatok, mint maga a bazsalikom is.

Viszont a Lehel téri piacon árult egy néni olyan saját kertjéből szedett bazsalikomot, hogy azóta komoly függőségem enyhítésére nagyobb mennyiséget rejtettem el a fagyasztómban:)

"Út nélkül nem járhatsz,
Igazság nélkül nem láthatsz,
Élet nélkül nem élhetsz..."
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 10. 29. 11:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia Katicabog Smile
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Gyurica
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 05. 08:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

katicabog írta:
Sziasztok!

A bazsalikomot én is imádom, ezért többször próbáltam már különböző módszerekkel honosíani a függőfolyosón. Tapasztalataim szerint a bazsalikom ugyanolyan öntörvényű, mint mi, vagy kikel vagy nem, de az biztos:)
Komolyra fordítva a szót, a Vámház téri piacon vett (ugye ez nem reklám?Smile) növényke több hétig is élt, és virágzott, míg el nem fogyott, de új hajtást nem hozott. Az áltatlam zacskós vetőmagról cserepekbe ültetett növénykék kikelése és fejlődése teljesen véletlenszerű volt, ugyanabból a magból, de szomszédos cserépbe ültetve. De ezek csak egy nyári tapasztalatok, mint maga a bazsalikom is.

Viszont a Lehel téri piacon árult egy néni olyan saját kertjéből szedett bazsalikomot, hogy azóta komoly függőségem enyhítésére nagyobb mennyiséget rejtettem el a fagyasztómban:)

sziasztok!
bazsalikomot ugyan még nem sikerült életben tartanom, de a szurokfű (faxnisabb nevén oregánó) is tökéletesen megfelel helyette Smile
megvettem a kis cserepest, aztán átültettem egy kisebb ládába, aztán szeptember elején ki a fűszeres kertbe - már egy éve
megmaradt, gyomszerűen elszaporodott - Idea egyszerűen szétszórja a magjait
télen - ha nincs nagy fagy - a hó alól is csipegethető
szvsz - egy nagyobb balkonládában is eltartható
Very Happy a fagyasztó az biztos raktár hosszas tárolásra!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 06. 13:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az igaz, hogy a hó alól is nő az oregano, de azért nem helyettesíthető a bazsalikom helyett. Wink
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 06. 20:21    Hozzászólás témája: tisztességtelen reklám volt.. én nem tettem volna :) Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="katicabog"]Sziasztok!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
tiszta hülye vagyok... Laughing Cool Embarassed törölni akartam a hozzászólásom erre még kettő üreset kreáltam Laughing Laughing Laughing

A hozzászólás legutóbb szürke által 2009. 11. 07. 22:26-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 07. 22:21    Hozzászólás témája: Re: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smile
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 07. 22:23    Hozzászólás témája: Re: tisztességtelen reklám volt.. én nem tettem volna Hozzászólás az előzmény idézésével

hozzászólásom törölve Smile
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 23. 15:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tudtátok ? mert én nem, hogy a gyömbér az nagyon jó torok fertőtlenítő? Nyers gyömbért nagyon vékony szelet 3db. elég és azt fél liter forrásban lévő vízzel leforrázni 10 percig lefedve állni hagyni. Leszűrni és mézzel fogyasztani langyosan
Vissza az elejére
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 25. 09:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én megfázós időkben szoktam gyömbért főzni, ha mondjuk jól megázom vagy átfázom, jól megfőzöm jó erősre, aztán mézet bele és citromlevet, hogy meg lehessen inni, aztán be az ágyba. Másnapra semmi nátha. Eddig vagy két tucat embernek bejött, egynek nem. Persze,ne reprezentatív minta. Twisted Evil

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"

A hozzászólás legutóbb Skar által 2009. 11. 25. 12:56-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 25. 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Tudtátok ? mert én nem, hogy a gyömbér az nagyon jó torok fertőtlenítő? Nyers gyömbért nagyon vékony szelet 3db. elég és azt fél liter forrásban lévő vízzel leforrázni 10 percig lefedve állni hagyni. Leszűrni és mézzel fogyasztani langyosan

Tudtuk, de 3 vékony szelet egy fél liter vízbe az kevés lesz... És nem forrázni meg szűrni kell, hanem főzni egy jó félóra-órát, ha kész leturmixolni, és úgy fogyasztani.

Kevésbé tömény változatban is lehet inni, nem csak megfázáskor, mert emésztés serkentő hatása is van.
csikungmester
Neofita

HozzászólásElküldve: 2012. 03. 25. 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:

megfázásra is nagyon jó, ezen kívül erősíti az immunrendszert és felmelegít a gyömbér tea mivel fokozza a vérkeringést.
Pillangó67
Neofita

HozzászólásElküldve: 2014. 01. 14. 21:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem barátnőm mutatta meg a kurkumát, és azóta teljesen belebolondultam Smile mondjuk én elsősorban az íze miatt használom főzéshez, de azért utánaolvastam és sok jó tulajdonsága, nagyon egészséges fűszer.
Vissza az elejére
kgab1
Neofita

HozzászólásElküldve: 2015. 06. 16. 15:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én szinte mindenhez kakukkfüvet használok, kertemben terem, nagyon szeretem.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5
5 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.