Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Nyelvtanulás gyerekeknek - van értelme?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 09. 05. 13:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

LakiFeri írta:
hana és szürke:

köszönöm szépen a reakciót és a javaslatokat, utána fogok nézni az említett könyvnek.

köszi még egyszer!

fl

Kedves LakiFeri és érdeklődők!

egy kedves ismerősömtől hallottam erről a tanulókörről... csupa jót mesélt...
http://geminitanulokor.fw.hu/
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
helena4444
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 10. 11. 18:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az én kislányom elsős kora óta tanulja az angolt, heti öt órája volt/van + alsóban a rajz és a technika is angol nyelven folyt.Most ötödikes, és szépen ki tudja fejezni magát, de ami a lényeg, hogy, nincs akcentusa. Igaz, ó zenét is tanul, tehát valószínűleg a jó hallása is segíti, de szerintem az ember agya-füle-szája felnőtt korra már ráhangolódik a saját anyanyelvének hangjaira.
Egyébként a gyerekek nyelvtudása otthon, mindenféle drága különóra nélkül is jól fejleszthető, nagyon sok jó, és nem is túl drága játékos nyelvoktató játék van forgalomban, akár CD-ROM formájában, akár hagyományos társasjátékként. Persze utóbbihoz nélkülözhetetlen némi alapismeret, vagy valaki, aki tud segíteni a kiejtésben.
A társasjáték, amit mi szoktunk használni ( Angol gyerekeknek 1-2, remélem nem sértek reklámtörvényt)nagyon jó nem csak gyerekeknek, de újrakezdő (mint én) v. kezdő (párom) felnőtteknek is. Mi csak pár hete kezdtünk tanulni, de elég jól haladunk, a játék lényege ugyan a győzelem lenne, de mi kicsit megváltoztattuk a szabályokat, a lányom segít a kiejtésben nekünk, én pedig a nyelvtanban vagyok jobb ( egyenlőre).
kove
Neofita

HozzászólásElküldve: 2012. 10. 08. 10:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Szerintem óvodás korban már tanulhat a gyerek idegen nyelven versikéket, dalokat. Ettől még nem tanulja meg a nyelvet, hanem csak a dallamával, ritmusával, kiejtéssel ismerkedik. Az általános iskola alkalmas arra, hogy elkezdje az idegennyelv tanulását. Középiskolás korban viszont már szükséges az idegennyelvi környezet ahhoz, hogy jelentősen javuljon az adott nyelv ismerete. Egy cseregyerekprogram sokat segíthet a nyelvtanulásban. Persze ehhez találni is kell egyet:)
Vissza az elejére
kgab1
Neofita

HozzászólásElküldve: 2015. 06. 16. 16:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindenképp érdemes, elég fogékonyak a gyerekek és minél előbb kezdi el, annál inkább a magáénak fogja érezni. Egy barátom családja Londonba költözött, rá fél évre a kislányuk egy meséje már meg is jelent egy ilyen gyerekek meséiből készült könyvben. Érdemes hamar elkezdeni, de természetesen nem túlterhelni a gyereket, szépen fokozatosan, játékosan stb.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5
5 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.