Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A közös étkezés fontos a gyerekek fejlődése szempontjából
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 03. 22:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Néne

nálunk volt, hogy apám ránkszólt, hogy "kiesik a könyv a hónunk alól".. erre egyikünk bement a szobába, kivette az értelmező kéziszótárt, és bebizonyosodott, hogy a könyv erre a célra túl vastag.. Mr. Green - viszonylag gyorsan felfogta... Cool
de azon meg a szüleim buktak ki, mikor a kenyeret is elkezdtem villával tunkolni.. másnap meg levágtam erre a célra a kenyeret.. (néztek, mint a moziban, mert családi körben ezt nem láttam..) Rolling Eyes
nálunk többnyire a vasárnapi ebédkor volt a "hegyibeszéd".. -a "bort iszik, vizet prédikál" családi változata.. angel4
de azt is apámtól tudjuk, hogy

"a légifolyosó úgy épül, hogy a háztetejének támasztják a létrát, mikor elég magasan van, egyenként föladogatják a téglát, és a malteros vödröt.."
Mr. Green

-gondolom ezt még te se tudtad, Avi.. angel4

(nemsokára megyek, és leellenőrzöm..) Cool
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 04. 20:01    Hozzászólás témája: Re: A közös étkezés fontos a gyerekek fejlődése szempontjábó Hozzászólás az előzmény idézésével

gincsi írta:
kisnyuszi írta:
Kisgyerekes anyuka lévén gyakran szoktam a neten olvasgatni cikkeket, fórumokat gyerekneveléssel, táplálkozással… stb. kapcsolatban. Nemrég azt olvastam, hogy a gyerek fejlődésére nagy hatással van az is, hogy a család együtt étkezik-e, ugyanis az asztal mellett állítólag új szavakat tanulhatnak a gyerekek. Azt is olvastam, hogy ha rendszeresen együtt eszünk, a gyerekek jobb jegyeket szereznek az iskolában. Ti hallottatok már erről? Egyetértetek ezzel a véleménnyel?

Én egyetértek vele, bár konkrétan nem olvastam semmit ebben a témában. Biztosan igaz, hogy tanulhatnak új szavakat és más vonzatai is vannak a dolognak. De szerintem ezek csak járulékos dolgok. Ami miatt igazán fontos számomra, mert egy egészségesen működő családban fontosak a közös programok (az hogy együtt ülnek a tévé előtt nem ebbe a kategóriába tartozik... Rolling Eyes ). Régen is így volt, és nálunk most is úgy van, hogy mindannyiunkra rengeteg tennivaló jut a házban és a ház körül, ezért nap közben vagy egyikünk vagy másikunk van a gyerekekkel. A közös reggeli, ebéd, vacsora az a pont, ahol mindannyian együtt tudunk lenni. Ilyenkor meséljük el egymásnak a napi történéseket, a gyerekek is megosztják az átélt eseményeket. A közös döntések is általában ilyenkor születnek meg. Ezért igen fontos szocializációs állomás.
A másik dolog pedig, hogy a szervezetünkbe vitt táplálék nem csak a testre hat, hanem a lélekre, szellemre is!!! A közösen elfogyasztott eledel másként esik és más energiákat hordoz. Az már itt is inkább csak járulékos előny, hogy a gyerekek megtanulják, hogy ami az asztalon van (és tágabb értelemben mindenünk) közös, és megosztozunk rajta.
Számomra, számunkra ezért fontosak a közös étkezések.
És ami mindezekn mellet nagyon fontos: az egymásra figyelést is tanulni kell! Exclamation
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 04. 20:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kisnyuszi írta:
Hát igen Gincsi, teljesen egyetértek. Smile
Egyébként te ezeket az értékeket otthonról hoztad?
Mert szerintem az is nagyon sokat számít, hogy a szüleitől mit lát az ember. Hogy mit tud később a saját gyerekeinek is tovább adni.

Vagy éppen mire mondja, hogy én majd másként csinálom!
gyerekkoromban ugyanis összevissza evés volt, talán évente két-három családi ebéd/vacsora, az nagyon különleges alkalomnak számított. Nálunk hét közben a vacsora közös, ha nincs nagy különbség, megvárjuk egymást... hétvégén az ebéd igazi "esemény", beszélgetéssel, bohóckodással. Terítés rendesen, kés-villa-szalvéta süteménynek is külön tányér stb, de ezek nem olyan merev módon. TV előtt, számítógépnél enni tilos. Bár amerikai konyha/étkezőnappali - 3 külön helység de boltívekkel szinteltolással majdnem egyben - rálátni a TV-re, de legtöbbször kikapcsoljuk. Az persze kivétel,ha pl. teremtés koronája meccset néz fél szemmel Rolling Eyes Evil or Very Mad Laughing
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 04. 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
Néne

nálunk volt, hogy apám ránkszólt, hogy "kiesik a könyv a hónunk alól".. erre egyikünk bement a szobába, kivette az értelmező kéziszótárt, és bebizonyosodott, hogy a könyv erre a célra túl vastag.. Mr. Green - viszonylag gyorsan felfogta... Cool
de azon meg a szüleim buktak ki, mikor a kenyeret is elkezdtem villával tunkolni.. másnap meg levágtam erre a célra a kenyeret.. (néztek, mint a moziban, mert családi körben ezt nem láttam..) Rolling Eyes
nálunk többnyire a vasárnapi ebédkor volt a "hegyibeszéd".. -a "bort iszik, vizet prédikál" családi változata.. angel4

"a légifolyosó úgy épül, hogy a háztetejének támasztják a létrát, mikor elég magasan van, egyenként föladogatják a téglát, és a malteros vödröt.."
Mr. Green

Én holnapután megyek, de engem a járványtani dolgok jobban érdekelnek
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 05. 10:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nálunk, amikor még 'kicsik' voltunk, kötelező volt a közös vacsora/ebéd, és nem emléxem túl jó hangulatúakra. aztán egy időben, amikor a nagyobbik húgommal és a zAnyukámmal együtt jártunk énekkarba, a közös étkezés vége mindig nagy éneklésben végződött, ezek jó idők voltak Very Happy (aztán elmúltak, m egyvkinek nem tetszett, és betiltotta Confused). manapság már viszonylag ritka a közösségi ebéd (kivétel az ünnepek a nagymámnál), de ezek már beszélgetősek-hülyülősek (szerencsére a zAnyukám ránk ütött Twisted Evil Cool )-vidámak. régen a nekönyökölj-nebeszéljannyit-egyélrendesen stílus volt, ma meg - azért is, m amúgy erre ritkán nyílik alkalom - az élménybeszámolós, megbeszélős dívik.

a kétszervoltam családjában az édesanyja szomorkodott mindig azon, h nincsenek közös étkezések. ha sikerült is a férfiakat az asztalhoz rimánkodnia, akkor is csak gyorsan megették az ételt és ennyi. amikor a lánya is otthon volt, ill. ünnepi alkalmakkor voltak nagy beszélgetős fondüzések Smile
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 06. 21:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Caravell írta:
Illúzió írta:
Néne

Mr. Green

Ne hozz "szuvenírt" Rolling Eyes angel4
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 06. 21:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lon írta:
nálunk, amikor még 'kicsik' voltunk, kötelező volt a közös vacsora/ebéd, és nem emléxem túl jó hangulatúakra. aztán egy időben, amikor a nagyobbik húgommal és a zAnyukámmal együtt jártunk énekkarba, a közös étkezés vége mindig nagy éneklésben végződött, ezek jó idők voltak Very Happy (aztán elmúltak, m egyvkinek nem tetszett, és betiltotta Confused). manapság már viszonylag ritka a közösségi ebéd (kivétel az ünnepek a nagymámnál), de ezek már beszélgetősek-hülyülősek (szerencsére a zAnyukám ránk ütött Twisted Evil Cool )-vidámak. régen a nekönyökölj-nebeszéljannyit-egyélrendesen stílus volt, ma meg - azért is, m amúgy erre ritkán nyílik alkalom - az élménybeszámolós, megbeszélős dívik.

a kétszervoltam családjában az édesanyja szomorkodott mindig azon, h nincsenek közös étkezések. ha sikerült is a férfiakat az asztalhoz rimánkodnia, akkor is csak gyorsan megették az ételt és ennyi. amikor a lánya is otthon volt, ill. ünnepi alkalmakkor voltak nagy beszélgetős fondüzések Smile

mikor lesz a következő "fondü-party"? -lehet asztalt foglalni?? Shocked Embarassed Embarassed
Vissza az elejére
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 07. 09:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

majd ha lehetőségem lesz rá rendezni Wink akkor majd megbeszéljük a foglalási lehetőségeket is Smile
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 08. 20:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
Caravell írta:
Illúzió írta:
Néne

Mr. Green

Ne hozz "szuvenírt" Rolling Eyes angel4

Nem hoztam. Ellenben remekül elszórakoztam éjfél tájban a takarítónéni szuper felmosójával, a takarítós dodzsemautóval, az infrás csappal a mosdóban stb... Távozásomkor gondolkodtak a rendészek, hogy katasztrófa sújtotta övezetté nyílvánítják azt részt Rolling Eyes Confused Két gép között fél óra egy-egy örökkévalóságnak tűnt. Nem tudom, mások hogy bírják Rolling Eyes
(jövő héten sajna megint megyek Rolling Eyes Sad Rolling Eyes )
kisbogi
Neofita

HozzászólásElküldve: 2015. 10. 29. 12:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem azért fontos, mert annyira rohanunk mindenfelé minden nap, alig látjuk egymást, és a közös étkezés jó alkalom arra, hogy időt töltsünk együtt, együtt legyünk, megbeszéljük a napot, vagy csak beszélgessünk bármiről. A közös "időtöltések" erősítik a családi összetartozást, és jó, ha a gyerekek is minél előbb ehhez vannak szoktatva, szerintem.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.