Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Tojássampon házilag

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Édua
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 10. 01. 00:15    Hozzászólás témája: Tojássampon házilag Hozzászólás az előzmény idézésével

Tojássampon
Házilag készíthető, méreganyagoktól mentes, természetes összetevőkből áll.
http://www.youtube.com/watch?v=0uh6RotBOys
Édua
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vuvuzeller
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 10. 01. 07:43    Hozzászólás témája: Re: Tojássampon házilag Hozzászólás az előzmény idézésével

...Engem a nyers tojásnak szaga már gondolatilag is sokkol
Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2010. 10. 07. 12:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez jó volt, köszi, nem is tudtam, hogy igy lehet tesztelni az illóolajat.
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2010. 10. 13. 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kár, hogy senki nem kattant rá erre a topicra, pedig engem nagyon érdekelne ki mit talál fe magának hajmosásra. Az utóbbi években én akkor vagyok nyugodt, ha a fürdőszobámban minden ehető.

Azért én megosztom, hogyan "fejlesztettem tovább" az itt megadott tojás sampont.

Mivel nekem inkább zsíros a hajam, a tojás sárgáját felhasználó változatot választottam. A tojáshoz tettem illóolajat, teafa nem volt éppen így rózsafát használtam, tettem hozzá olívaolajat, és egy kicsi mézet. A citrom levét különvettem, tettem még hozzá pici ecetet, egy rész rózsavizet.

Ez az öblítő jó volt, de valamit még utána elbírnának a töredezett hajvégeim. Amúgy a hajam nagyon szép lett, selymes, meg minden. Úgy hogy azt hiszem fejlesztgetem még ezt a tojás samponos dolgot. Smile
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 10. 13. 21:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Asszem a lényeg valóban a fejlesztgetésen van, ill. a kikísérletezésen, mert hát ami nekem beválik, nem biztos, hogy pont úgy másnak is.
Én általában szintén inkább a természetes kenceficéket kedvelném.
Egyszer valamikor nagyon régen használtam tojássárgáját olivaolajjal a töredezett hajvégeimre, de izé...valahogy nem jól alakultak a dolgok (tán a tojás vagymi Rolling Eyes ) és olyan finom ázott kutyaszagom lett tőle többször is Laughing , hogy aztán lemondtam róla.
Pedig egy kis finom illóolajjal talán meg lehetne ezt a kérdést oldani Rolling Eyes
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2010. 10. 13. 22:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, pont azért van benne az illóolaj, csak arra figyelj, hogy olyan minőségű legyen, amit nem baj ha magadra kensz. Smile
kisbogi
Neofita

HozzászólásElküldve: 2015. 10. 29. 12:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én csak pakolást szoktam belőle csinálni, nagyon egyszerű, egy kis olívaolajjal kell összekeverni, aztán rá a hajra, és lemosni Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.