Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Régi építmények és az idegenek
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
HarmoNet
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 01. 22. 18:15    Hozzászólás témája: Régi építmények és az idegenek Hozzászólás az előzmény idézésével

Balázs írta:
Rengeteg olyan építmény található bolygónkon aminek értelmét nem tudjuk megmagyarázni. Nazca vonalak, Gizai piramisok, a maják építményei, Stonehenge, hogy csak a legismertebbeket említsem. Szeretném ha ezekről elindítanánk egy tanulságos beszélgetést, feltételezve, hogy idegen civilizációk segítségével, vagy ezek bármilyen befojásolásával keletkeztek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Balika
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 11. 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! Miből gondolod, hogy nincs értelmük? Attól, hogy mi nem találjuk, még lehet...és biztosan van is...különben nem lennének ott. Olvass Daniken-t ...és sok dologra magyarázatot kapsz tőle...ő is ebben a témában utazik...elolvastam úgy 20 könyvet tőle, de csak részben tudott meggyőzni, hogy idegenek vannak a dologban...segítséget nyújthattak esetleg felemelésükben, de azt semmiképp sem tartom valónak, hogy ők építették volna. Abban is biztos vagyok, hogy nem maguknak vagy miattuk készültek..szerintem nekünk, embereknek állnak, csak nem tudunk rájönni, hogy miért. Nem tudunk rájönni, mert túl zárkózott a gondolkodásunk és nehezen nyitunk utat az új és szokatlan felé...ezt őseink megtették...és nem tévedtek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 13. 09:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem nem mondta, hogy nincsértelme, csak hogy nem tudjuk megmagyarázni.
Daniken olyan, mint az egyszeri ügyvéd. Az is sok mindent meg tud magyarázni, azért fizetik .. Laughing Laughing
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 13. 09:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is olvastam Dänikent, de nem igazán győzött meg. Voltak elgondolkodtató öteleti, de ennyi.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 15. 11:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Új elmélet a Nasca - vonalakról:

http://www.mult-kor.hu/cikk.php?article=14932
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 16. 16:33    Hozzászólás témája: Re: Régi építmények és az idegenek Hozzászólás az előzmény idézésével

HarmoNet írta:
Balázs írta:
Rengeteg olyan építmény található bolygónkon aminek értelmét nem tudjuk megmagyarázni. Nazca vonalak, Gizai piramisok, a maják építményei, Stonehenge, hogy csak a legismertebbeket említsem. Szeretném ha ezekről elindítanánk egy tanulságos beszélgetést, feltételezve, hogy idegen civilizációk segítségével, vagy ezek bármilyen befojásolásával keletkeztek.

Szerintem is tanulságos lenne egy ilyen beszélgetés.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 17. 08:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Biztosan tanulságos lenne a megmagyarázhatatlan technikai tudással épült építményekről beszélgetni. Engem érdekel a téma, de a konkrét ismereteim elég hézagosak, sokat nem tudnék lendíteni a témán.
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 08. 03. 13:23    Hozzászólás témája: Re: Régi építmények és az idegenek Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
HarmoNet írta:
Balázs írta:

Szerintem is tanulságos lenne egy ilyen beszélgetés.
Na...Halljuk Szami, melyik ősi építmény a legfurcsább neked? Írd meg,aztán megnézzük majd, hogy mit tudunk kiokoskodni a nevezett építményt illetően...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 08. 04. 14:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hangya írta:
Engem érdekel a téma, de a konkrét ismereteim elég hézagosak, sokat nem tudnék lendíteni a témán.

Én sem hiszem, hogy nagyröptű fejtegetésekbe kezdenék, de nagyon kíváncsi vagyok pl. Titusz véleményére.
Mostanáig kellett várni, hogy idetaláljon... happy7
Titusz írta:
Na...Halljuk Szami, melyik ősi építmény a legfurcsább neked? Írd meg,aztán megnézzük majd, hogy mit tudunk kiokoskodni a nevezett építményt illetően...

Oh, még választanom is kell???
Engem mindegyik érdekel.
Meg még az is amiről nem tudok!!! toothy7
A bőség zavara... scratch
Háááát jóóóóó...Nem is azt mondanám, hogy a legfurcsább...talán a felsoroltak közül számomra a legrejtélyesebb, a legérdekesebb...
Legyenek a Nazca-vonalak. Szted. hogyan, miként kerültek oda, mi a jelentőségük?
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 08. 05. 09:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Hangya írta:
Engem érdekel a téma, de a konkrét ismereteim elég hézagosak, sokat nem tudnék lendíteni a témán.

Én sem hiszem, hogy nagyröptű fejtegetésekbe kezdenék, de nagyon kíváncsi vagyok pl. Titusz véleményére.
Mostanáig kellett várni, hogy idetaláljon... happy7
Titusz írta:

Oh, még választanom is kell???
Engem mindegyik érdekel.
Meg még az is amiről nem tudok!!! toothy7
A bőség zavara... scratch
Háááát jóóóóó...Nem is azt mondanám, hogy a legfurcsább...talán a felsoroltak közül számomra a legrejtélyesebb, a legérdekesebb...
Legyenek a Nazca-vonalak. Szted. hogyan, miként kerültek oda, mi a jelentőségük?
Pont a "Nazca-vonalak" a legfurcsábbak neked? Amikoris pedig szerintem pont ezek az objektumok azok,amiknek szerény véleményem szerint semmi közük nincs,(Vagy legalábbis nagy valószínüséggel nincs...) a "földönkívüli lényekhez", UFO-khoz? Gondolom hallottad már a legelterjedtebb magyarázatokat ezeknek a vonalaknak a létére...Azaz azt az elméletet, miszerint ezek a vonalak "az UFO-k leszállópályáit jelölték", vagy "a földönkívülieknek üzentek az ábrákkal"...Ezek a magyarázatok annyira gyerekes ostobaságok,hogy arra szavakat se lehet találni...Ja...Csak képzeljünk el egy mai,közönséges repülőteret,ahol ILYEN ÁBRÁK SEGÍTSÉGÉVEL jeleznék a repülőgépeknek,vagy helikoptereknek a "leszállópálya helyét"...Vagy ilyen módon akarnánk "üzenni" az űrállomásokon lévő űrhajósoknak...Tiszta képtelenség lenne,nem? Meg teljes értelmetlenség...Viszont van egy pont,ahol meg lehet szerintem fogni a lényeget:Ezeknek a vonalaknak csak ÚGY VAN ÉRTELME,ÉS CSAK ÚGY LÁTHATÓ A LÉNYEGÜK, ha a LEVEGŐBÖL,A MAGASBOL NÉZZÜK ŐKET...Szóval szerintem eredetileg valami ilyesmi okbol készülhettek...És mivel PRIMITÍV ESZKÖZÖK-MÓDSZEREK segítségével készültek JÓL LÁTHATÓAN,hát valszeg itt nincs sehogyse szerepük az UFO-knak...Max. valami egykori királynak,vagy papnak, aki valami HAGYOMÁNYOS MÓDSZER SEGÍTSÉGÉVEL képes volt időnként a levegőbe emelkedni, és pl. ONNAN "gyönyörködni" a látványban...(Ne feledd el,hogy pl. Kínában időtlen idők óta szokásban volt az,hogy megfelelő méretü PAPÍRSÁRKÁNYOKKAL emberek emelkedtek a levegőbe...Sokszor meglehetősen magasra is...Ki tudja,lehet hogy a régi Andokbeli indiánok is ismerték ezt a módszert...Vagy a hőlégballon,esetleg a gázzal töltött ballon elvét...Önmagában nézve nem kell ezekhez a szerkezetekhez olyan hajdenagy technikai háttér...)
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 08. 05. 09:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Pont a "Nazca-vonalak" a legfurcsábbak neked? Amikoris pedig szerintem pont ezek az objektumok azok,amiknek szerény véleményem szerint semmi közük nincs,(Vagy legalábbis nagy valószínüséggel nincs...) a "földönkívüli lényekhez", UFO-khoz?

Bocsi, néha olyan érzésem van, hogy...na mindegy...
Pont hogy azt írtam, hogy:"Nem is azt mondanám, hogy a legfurcsább..."
Én sem mondtam, hogy úgy vélem, hogy pont ezeknek az építményeknek lenne közük ufókhoz. Igaz, a topicnak ez a címe, így ha ezt emelem ki valószínűleg azt SUGALLJA, hogy ezt gondolom annak. Ja, akkor én "értelmeztem félre" ...
Szerintem a csillagászathoz lehet közük.(Miért ne ?) És elhiszem, hogy régen is fel tudtak emelkedni "léghajókkal", hogy jobban lássák. Úgy olvastam, ezt ki is kísérletezték napjainkban, akkori "hozzávalókból".

Persze, ha úgy nézem, a Gízai piramisok körül nagyobb rejtélyek vannak. Annyiféle tézis, gondolat, hogy tényleg nem tudom melyiknek higgyek. Azokról nincs olyan határozott véleményem, mint a Nazca- vonalakról. És lehet, túl sok sci-fit olvastam a témában... faroah flower
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 08. 08. 16:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Bocsi, néha olyan érzésem van, hogy...na mindegy...
Pont hogy azt írtam, hogy:"Nem is azt mondanám, hogy a legfurcsább..."
Én sem mondtam, hogy úgy vélem, hogy pont ezeknek az építményeknek lenne közük ufókhoz. Igaz, a topicnak ez a címe, így ha ezt emelem ki valószínűleg azt SUGALLJA, hogy ezt gondolom annak. Ja, akkor én "értelmeztem félre" ...
Szerintem a csillagászathoz lehet közük.(Miért ne ?) És elhiszem, hogy régen is fel tudtak emelkedni "léghajókkal", hogy jobban lássák. Úgy olvastam, ezt ki is kísérletezték napjainkban, akkori "hozzávalókból".

Persze, ha úgy nézem, a Gízai piramisok körül nagyobb rejtélyek vannak. Annyiféle tézis, gondolat, hogy tényleg nem tudom melyiknek higgyek. Azokról nincs olyan határozott véleményem, mint a Nazca- vonalakról. És lehet, túl sok sci-fit olvastam a témában... faroah flower
Na...Hát milyen érzésed van néha? Csak nyugodtan mond ki,nem fogok megsértődni miatta...Amúgy miböl gondolod azt,hogy a Nazca-vonalaknak a CSILLAGÁSZATHOZ lehet közük? Erröl írhatnál azért egy kicsit...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 08. 14. 23:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na...Hát milyen érzésed van néha? Csak nyugodtan mond ki,nem fogok megsértődni miatta...

Csak...izé.. bocsi...tudod, időnként nem tudom eldönteni, hogy én fogalmazok túl bonyolultan, vagy te nem figyelsz néha eléggé arra amit mondok. De biztosan az előbbi...elég bonyolult tudok lenni olykor...

Titusz írta:
Amúgy miböl gondolod azt,hogy a Nazca-vonalaknak a CSILLAGÁSZATHOZ lehet közük? Erröl írhatnál azért egy kicsit...

Szóval, akkor:
"A legáltalánosabban elfogadott hipotézis Paul Kosoktól származik, aki a figurákban és vonalakban „a világ legnagyobb csillagászati könyvét” vélte felfedezni. Ezt a nézetet osztja Maria Reiche is; szerinte a vonalak a csillagok és csillagképek helyzetét jelzik az év különböző időszakaiban, és a vetés, aratás stb. idejének meghatározására használták őket. Egyes madáralakzatok csőre például a nyári napforduló napkeltéjének irányába mutat."
(Forrás: Wikipédia), de sok helyen rá lehet erre az infóra találni a neten.
Bár állítólag ezt is megcáfolták, még mindig hihetőbbnek tűnik számomra, mint Daniken elmélete, miszerint a Nazca vonalak az idegenek leszállópályái lennének.
Én magam elgondolkoztam azon, hogy ha látták a csillagokat, csillagképeket, akkor miért rajzolták meg azokat a Földön is (hogy lássák nappal is?) Bár ugye, nem ez történt, a Nazca vonalak nem csillagképek, nem a csillagok 'földi másolatai'... de lehet, ugye, hogy azokkal valami összefüggéseket figyeltek meg, és azt rajzolták volna meg a Nazca vonalakkal? (pl.mint valami "népi megfigyelés":"ha így és így állnak a csillagok, akkor ez és ez van...és "lerajzolták", feljegyezték...)
DE: állítólag egy amatőr csillagász a Holdon is felfedezett a Nazca vonalakhoz " kísértetiesen hasonlító" ábrákat...akkor azokat "kik" csinálták? Tényleg vannak a Holdon is ilyen vonalak? Ha igen, akkor van összefüggés a Holdon lévő vonalak, és a Földön lévők között? Akkor meg már pláne csak van köze a "csillagászathoz" ? Vagy a Holdon lévők is az idegenek leszállópályái?

Tele van a mondanivalóm szóismétléssel, de nézzétek ezt most el nekem... Embarassed
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 08. 15. 15:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:
Na...Hát milyen érzésed van néha? Csak nyugodtan mond ki,nem fogok megsértődni miatta...

Csak...izé.. bocsi...tudod, időnként nem tudom eldönteni, hogy én fogalmazok túl bonyolultan, vagy te nem figyelsz néha eléggé arra amit mondok. De biztosan az előbbi...elég bonyolult tudok lenni olykor...

Titusz írta:
Amúgy miböl gondolod azt,hogy a Nazca-vonalaknak a CSILLAGÁSZATHOZ lehet közük? Erröl írhatnál azért egy kicsit...

Szóval, akkor:
"A legáltalánosabban elfogadott hipotézis Paul Kosoktól származik, aki a figurákban és vonalakban „a világ legnagyobb csillagászati könyvét” vélte felfedezni. Ezt a nézetet osztja Maria Reiche is; szerinte a vonalak a csillagok és csillagképek helyzetét jelzik az év különböző időszakaiban, és a vetés, aratás stb. idejének meghatározására használták őket. Egyes madáralakzatok csőre például a nyári napforduló napkeltéjének irányába mutat."
(Forrás: Wikipédia), de sok helyen rá lehet erre az infóra találni a neten.
Bár állítólag ezt is megcáfolták, még mindig hihetőbbnek tűnik számomra, mint Daniken elmélete, miszerint a Nazca vonalak az idegenek leszállópályái lennének.
Én magam elgondolkoztam azon, hogy ha látták a csillagokat, csillagképeket, akkor miért rajzolták meg azokat a Földön is (hogy lássák nappal is?) Bár ugye, nem ez történt, a Nazca vonalak nem csillagképek, nem a csillagok 'földi másolatai'... de lehet, ugye, hogy azokkal valami összefüggéseket figyeltek meg, és azt rajzolták volna meg a Nazca vonalakkal? (pl.mint valami "népi megfigyelés":"ha így és így állnak a csillagok, akkor ez és ez van...és "lerajzolták", feljegyezték...)
DE: állítólag egy amatőr csillagász a Holdon is felfedezett a Nazca vonalakhoz " kísértetiesen hasonlító" ábrákat...akkor azokat "kik" csinálták? Tényleg vannak a Holdon is ilyen vonalak? Ha igen, akkor van összefüggés a Holdon lévő vonalak, és a Földön lévők között? Akkor meg már pláne csak van köze a "csillagászathoz" ? Vagy a Holdon lévők is az idegenek leszállópályái?

Tele van a mondanivalóm szóismétléssel, de nézzétek ezt most el nekem... Embarassed
Ne feledd el azt,hogy magad is úgy írtad a "Holdi Nazca-vonalak" dolgát hogy "ÁLLÍTÓLAG"...Hát ez az, látod...Hogy "állitólag" vannak a Holdon is ilyen vonalak...De van rá esély szerintem,hogy a Holdrol készült felvételeken valójában ilyen vonalakat nem lehet látni,mert ha lehetne, akkor abbol tényleg világszenzáció lenne,és tele lenne a képekkel a net...Viszont van egy olyan érzésem,hogy ILYEN KÉPEKKEL mégsincs tele a net...És ez a dolog akkor sokat el is árul erröl az egész "Holdi Nazca-vonalak" ügyröl szerintem...A "Csillagászati céllal" kapcsolatban én azért vagyok meglehetősen elutasító, mivel tényleg teljességgel logikátlanság lenne azt gondolni,hogy BONYOLULT ÁBRÁK ÉS ALAKZATOK segítségével kéne azt HATALMAS MÉRETEKBEN bejelölni-berajzolni,hogy mikor is kell kezdeni pl. a vetést,vagy az aratást...(Arrol nem is beszélve,hogyha jól tudom, a Nazca fensík egy kopár, SIVATAGI területen található...Na...Ott aztán vethettek-arathattak ám keményen az egykori indiánok...) Főleg úgy,hogy magad is írtad, hogy bonyolult ábrák helyett ELÉG LETT VOLNA CSAK FELNÉZNIÜK AZ ÉGRE ÉJSZAKÁNKÉNT...De ha még el is fogadnánk azt,hogy egyfajta "csillagtérképként" funkcionáltak volna ezek az ábrák, AZT sehogyse lehetne megmagyarázni hogy miért kellett volna ilyen ÓRIÁSI, a földön állva gyakorlatilag áttekinthetetlen méretekben lerajzolni ezeket a "csillagászati térképeket"...Amikor a térképkészítésnek pont az a lényege,hogy minnél kissebb,és minnél jobban áttekinthető vetületet készítsenek a térképkészítők az adott mintárol...Ilyen esetben elég lett volna egy lámabőrre is felrajzolni akkor az ábrákat szerintem...Én nem is tudom hogy miképpen is tudnak ennyire ostobák lenni egyes fantaszták...Hát nincs ezekben egy szemernyi képesség sem a logikus gondolkozásra? Mint fentebb is írtam már egy régebbi hsz-ben,a vonalakon szerintem csak azon TÉNY mentén lehet "fogást találni",hogy CSAK A LEVEGŐBÖL NÉZVE ADNAK KI ÉRTELMES ÁBRÁT...ITT,és ebben lehet csak a megoldás kulcsa szerintem kizárólagosan...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 26. 08:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy pont idevágó cikket találtam. Az ősi krétai kultúra maradványait tárták fel. Hatalmas terepmunkák és precíz mérnöki tevékenység nyomai kerültek elő, többek között vízvezetékrendszer.

"Több mint 4000 éve az ott építkezők kivésték a görög sziget, Kérosz természettől fogva piramis alakú hegyfokának egész felszínét.

Teraszokat alakítottak ki rajta, amelyeket 1000 tonnányi, Naxoszról külön ide szállított, csillogó, fehér kővel borítottak"

Kattints a képre a nagyobb megjelenítésért!

"A három országból érkező régészek az ásatások folyamán összetett vízelvezető alagútrendszer létezésére találtak bizonyítékot.
Ez 1000 évvel korábban készült, mint a mínoszi civilizáció építményében, a knósszoszi palotában található híres belső vízvezetékrendszer. Ezenkívül kifinomult fémmegmunkálásra utaló nyomokra is bukkantak."

Lehetséges, hogy nem igaz a "tudomány"nak az az állítása, hogy a mai ember olyan 10 000 éve kezdett kialakulni?
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.