Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kinek mit jelent a Harmonet fórum?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 11. 22:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hangya írta:
Szami, hogy miket elő nem ásol! love4 Nagyon aranyosak a hangyás képek!!
Ez a fórum másodvirágzásának az ideje. Tényleg valamiféle intézmény szerepében tetszelegtem.

Igen, általában beolvasok egy topicba, úgy veszem elő...De tudod, most nem is az itt olvasottak miatt terveztem felhozni ezt, csak a címe miatt ugrott be...rémlett, (hisz keresgéltem itt már különféle témák után, meg nézelődtem akkor is, mikor topicot indítottam, hogy ne kezdjek olyat, amilyen már van) hogy van ilyesmi topic - és csak azt szerettem volna jelezni a képekkel, hogy tulajdonképpen nekem nélküled (hangya nélkül) nem harmo a harmo...és mikor ezt tegnap este ide beírtam, még nem olvastam vissza semmit, egy hszt sem.
Most már bevallom neked hangya, hogy én kezdettől fogva valamiféle gondoskodó "tyúkanyó"- nak gondoltalak itt ( a szó abszolut pozitív értelemében) és reggel láttam, hogy más is titulált annak téged. Reggel hét óra tájban kezdtem el olvasni a topic elejét, (e hsz-ed miatt), de csak negyed órám volt itt olvasgatni... és pont még meg is hatott akkor az a hsz, melyet néhány órával később biedéztél, hogy Vígasz hsz-e volt, amit itt először elolvastál.
Utána már csak du. öt óra után olvastam be ide, és megdöbbenve olvastam, amit írtál Vígaszról.
Nagyon sajnálom...
És elgondolkoztam, milyen furcsa is ez. Mintha valahogy összehangolódtunk volna egy kis időre...amin én egy ideje gondolkoztam, beidézted...én megkérdeztem magamban vajon mi lehet vele? (Azt sem tudom/tudtam, kicsoda, micsoda, csak átfutott az agyamon, szegény, és hogy ilyen helyzetben én nem tudnék nevetni...és ezen szomorúan elmosolyodtam...aztán az elmémben maradt a gondolat.)
És kis idő múlva válaszoltál...ez kissé hátborzongató.

És mikor ma du-este el kezdtem olvasgatni itt is tovább, de főképp, amit ajánlottál topicot, ("Te mit cipelsz?") akkor döbbentem rá, hogy amit írtam, hogy: "nincsen Harmo Hangya nélkül, és nincsen Hangya Harmo nélkül"...az is mennyire igaz.
Egyenlőre még olvasgatok, elemzem, tán természetes, hogy elsősorban a Te hsz-eidre koncentrálva, mellette a többire is figyelve, de hát több mint 30 oldal, épphogy a 10-nél járok. Köszönöm, hogy ezt megosztottad, hisz sokmindent mondasz el ott önmagadról (is) meg a szemléletedről. (A "wc-tartályos mumus" pl. nagyon meglepett. Hogy mi mindentől képesek félni a gyerekek, ha bizonytalanságban érzik magukat...)
Még lapozgatom, majd írok is.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 12. 09:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Volt egy másik terhességi mellrákosunk is, Bözsi. Tulajdonképpen iskolázatlan emberke volt, de páratlan érzéke volt az emberek békítéséhez, a közösség kovácsoláshoz. Ugyanakkor szegény elhitte amit a neten olvasott a különböző "rákot gyógyító" csodaszerekről. Nekem már akkor komoly fenntartásaim voltak az ilyen szerekkel szemben, de Bözsi óta lángot köpök, ha meglátom a hirdetést.
Ez a csodálatos emberke abban a tudatban halt meg, hogy ha lenne elég pénze, és megvehetné az aktuális csodasz@rt, akkor meggyógyulhatna. Ez akkora aljasság a sz@rok árulóitól, hogy nem sajnálnám középkori inkvizíciós kínzásoknak kitenni őket.
Árván maradt két vagy három nagyobb gyerek, akik Bözsi előző házasságából származtak és a közös gyerek, aki nem volt még két éves....

Bözsi történetét is folyamatában láttuk, átéltük. Az ő férje is közénk tartozott, így értesültünk az utolsó napokról is.

Hozzátartozik a történethez, hogy a férj a csodasz@rok előteremtéséhez átképezte magát dietetikussá. Kiszámolta a család energia, fehérje és vitaminszükségletét, eszerint főzött és etette a gyerekeket (és magát). Drákói rendszabályokat vezetett be a rezsin való spóroláshoz, hogy meg tudják venni ezeket a szemeteket.
mumum
Persze mindenre nem futotta, és az ajánlott, kúrához való mennyiségre sem futotta. De erősen kétlem, hogy ez lett volna az oka, hogy Bözsi nem gyógyult meg.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 26. 06:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most látom, időközben - néhány hsz-el ezelőtt - Titusz is "Mester" fokozatba lépett.
(Vagy ezt a Faliújságra kellett volna kiírnom?) Smile
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 26. 16:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Most látom, időközben - néhány hsz-el ezelőtt - Titusz is "Mester" fokozatba lépett.

Szeretettek gratulálok Titusznak! Smile
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 26. 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Volt egy másik terhességi mellrákosunk is, Bözsi. Tulajdonképpen iskolázatlan emberke volt, de páratlan érzéke volt az emberek békítéséhez, a közösség kovácsoláshoz. Ugyanakkor szegény elhitte amit a neten olvasott a különböző "rákot gyógyító" csodaszerekről. Nekem már akkor komoly fenntartásaim voltak az ilyen szerekkel szemben, de Bözsi óta lángot köpök, ha meglátom a hirdetést.
Ez a csodálatos emberke abban a tudatban halt meg, hogy ha lenne elég pénze, és megvehetné az aktuális csodasz@rt, akkor meggyógyulhatna. Ez akkora aljasság a sz@rok árulóitól, hogy nem sajnálnám középkori inkvizíciós kínzásoknak kitenni őket.
Árván maradt két vagy három nagyobb gyerek, akik Bözsi előző házasságából származtak és a közös gyerek, aki nem volt még két éves....

Bözsi történetét is folyamatában láttuk, átéltük. Az ő férje is közénk tartozott, így értesültünk az utolsó napokról is.

Hozzátartozik a történethez, hogy a férj a csodasz@rok előteremtéséhez átképezte magát dietetikussá. Kiszámolta a család energia, fehérje és vitaminszükségletét, eszerint főzött és etette a gyerekeket (és magát). Drákói rendszabályokat vezetett be a rezsin való spóroláshoz, hogy meg tudják venni ezeket a szemeteket.
mumum
Persze mindenre nem futotta, és az ajánlott, kúrához való mennyiségre sem futotta. De erősen kétlem, hogy ez lett volna az oka, hogy Bözsi nem gyógyult meg.
Hát bizony a kuruzslók, és sajnos nemcsak ők, hanem a HIVATALOS ORVOSTUDOMÁNY is sajnos tényleg szeret nyerészkedni a szerencsétlen rákos, és egyébb betegeken, ilyen téren nemsok különbség van szerintem a kuruzslók,és az orvosok között...Csak az egyik brigád, a "csodaszereit" árulja a szerencsétlen, mindenben reménykedő betegeknek, a másik banda pedig a "gyógyszereit"...De alapvetően mindkét társaság a betegek lenyúlásábol él,és gazdagodik...Holott pl. a rák az egyik legismertebb példája annak, hogy MINDEN BETEGSÉGNEK LELKI OKAI VANNAK...Én ezt a mondást sok évvel ezelőtt olvastam valahol, és erősen el is gondolkoztam rajta...Meg számbavettem az álltalam ismert rákos betegek élettörténetét-egyéniségét, és arra jutottam, hogy az álltalam ismert rákosoknak KÉT NAGY CSOPORTJA VAN...Ami két csoportba gyakorlatilag MINDEN álltalam ismert rákos beteg bele volt kategorizálható...Az egyik csoport a "gonosz,rosszindulatu,aljas,mocskos" emberekböl állt, a másik halmaz pedig a "boldogtalan,stresszes életü" illetőkböl...E két kategória alól kivételt én még sohasem láttam...(Lehet hogy van esetleg kivétel is, de mondom, én még sohasem láttam ilyen kivételt...)Szóval attol tartok, hogy a rákos betegeknek pont annyit érnek a szervezet működésébe mesterségesen beavatkozó gyógyszerek, mint a sarlatánok,kuruzslók "csodaszerei"...Azaz gyakorlatilag semmit sem...Vagy optimális esetben esetleg el tudják nyújtani az agóniát 5-6-10 évig...De ALAPVETŐ VÁLTOZÁST szerintem a gyógyszerek-kezelések-műtétek sem tudnak adni az ilyen betegek állapotában...Mivel a rákos betegeknek ELŐSZÖR A LELKÜK BETEGSZIK MEG, és az adódik utána át idővel a testükre is...Úgyhogy nekem szilárd meggyőződésem az, hogy pl. rákbol CSAKIS A LÉLEK RENDBETÉTELE álltal lehet kigyógyulni, MÁS MÓDON SEMMIKÉPPEN SEM...Modern orvostudomány (No meg persze TB befizetés, meg gyógyszerek...) ide vagy oda...
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 26. 16:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Samantha írta:

Köszönöm a gratulációkat, aranyosak vagytok mindketten...Lassan csak lépegetek akkor énis felfelé a Harmonetes "ranglétrán", de ahogy elnézem a dolgot, Szami valahogy mindig felettem jár azért egy-két lépcsőfokkal...Dehát ugye annyi baj legyen...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 26. 17:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Lassan csak lépegetek akkor énis felfelé a Harmonetes "ranglétrán", de ahogy elnézem a dolgot, Szami valahogy mindig felettem jár azért egy-két lépcsőfokkal...

Még fordulhat a kocka... Wink
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 26. 18:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:
Lassan csak lépegetek akkor énis felfelé a Harmonetes "ranglétrán", de ahogy elnézem a dolgot, Szami valahogy mindig felettem jár azért egy-két lépcsőfokkal...

Az elég valószínűtlen dolog,mivel elég ritkán érek rá Harmozni...Amíg én összehozok egy hsz-t, addig te produkálsz mindig hármat...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 26. 18:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Titusz írta:

Az elég valószínűtlen dolog,mivel elég ritkán érek rá Harmozni...Amíg én összehozok egy hsz-t, addig te produkálsz mindig hármat...

830:623=3 ??? Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 26. 19:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:
Samantha írta:
Titusz írta:

830:623=3 ??? Laughing Laughing Laughing
A csudába...Egy pillanatig azt gondoltam, hogy ez a matematikai feladvány logarlécért kiált,és már nyúltam is az előbb az egyik lécért,de aztán beugrott az, hogy itt a kettőnk hsz-einek arányát akartad szemléltetni...Jól van na...Csak átvitt értelemben írtam azt, hogy te háromszor annyi hsz-t gyártol mindig mint ahányat én...Ne szó szerint vedd a dolgot...Nade most egy kis ideig megint nem fogom tovább szaporítani a saját hsz-eimet, mivel ki kell lépnem mára...Legyen szép az estéd...Szia.
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2018. 02. 01. 09:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Samantha írta:

Én is gratulálok! Smile
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 02. 02. 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jadis írta:
hangya írta:
Samantha írta:

Én is gratulálok! Smile
Köszönöm...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
14 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.