Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Beszéljünk inkább a zenéről
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Te+Én+Szex
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 14. 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hangya, Titusz!
Külön akartam venni a zenei topicból és a '70-esből is.
Új topicot sem akartam ezért nyitni, úgyhogy ide hoztam...

hangya írta:
Samantha írta:

Hangya! A komoly zene egy bizonyos részét szeretem, csak nem vagyok hozzá elég sznob és elég művelt. Van, hogy hallok egy komolyzenét, és azt mondom, igen ez az, ezt szeretem, meghallgatom, de halvány fogalmam sincs róla, hogy mi az. Még ha hallom is, valahogy törli az agyam. (X-billiomodik szimfónia 826. tétel stb.. számok megjegyzésében mindig rossz voltam.)
Másik része meg annyira monotonnak hat, hogy ideges leszek tőle...
Persze komoly zenében egyetlen kivétel és örök kedvencem: Vivaldi:Négy évszak.

Hajdan, még a 60-as évekből eredően létezett a Szovjet Kultúra Háza a Kossuth Lajos utcában. Működött végig a 70-es és 80-as vekben is. Még gimnazista koromban szoktam rá, és amíg nem jött a magnószalag, mint hanghordozó, rendes látogatója voltam. Zsebpénzből is megfizethető áron lehetett szovjet hanglemezeket kapni. Rengeteg komolyzenei lemezt vettem ott. Nálam vájtabb fülűek fintorogtak ezeknek a lemezeknek a minőségére, de én lelkesen hallgattam őket. Akkor alakult ki az a szokásom, hogy egy számot sokszor hallgattam le egymás után. Ez nagyban hozzájárult, hogy egyes zenéket meg bírtam jegyezni. Akkoriban Beethoven volt a nagy kedvencem, módszeresen gyűjtöttem a műveit.
Valamelyik rövidebb szimfónia B oldalán volt a Karfantázia. Zongora és a végén kórus, mint a 9. szimfónia 4. tételében. Szvjatoszláv Richter zongorázott. Annyiszor hallgattam végig, hogy belém égett Richter minden billentése. Jött egy olyan időszak az életemben, amikor nem foglalkoztam ilyen intenzíven zenehallgatással. Már a torrentes, youtube-os időkben jutott újra eszembe a Karfantázia. Meg is találtam, de nem Richterrel. Ahogyan elkezdtem hallgatni ezeket az előadásokat, fájt minden olyan billentés, ami eltért a belém égett Richter előadástól.
Persze Richterrel már nem találtam sehol. És láss csodát! Elkezdtem mindenfelé kérni ezt az előadást és kedves emberek feltöltötték!! A youtube-ra is és kedvenc torrent oldalamra is.
blob1
Nem fűzök hozzá reményeket, hogy bármelyikőtök tetszését megnyeri, de ide teszem, mert soha nem lehessen tudni. Laughing
Piciri hozzáfűzés: ma már nem vagyok (annyira?) sznob zene dolgában, hogy a Karfantázia tetszéséből, vagy nemtetszéséből következtetnék bármire is. Very Happy

Volt már valamelyikőtökkel hasonló eset? Mármint hogy egy zenéhez hozzászoktatok egy előadóval, és nem tudtátok elfogadni más előadásban.

Nem komolyzene ugyan, de én mondtam pl. "Az István a király"-t, hogy számomra az "eredeti" hangokkal és szereposztással az igazi.

Richter.
Gondolkoztam leírjam-e, vagy mélyen hallgassak.
De az irántad érzett tisztelet miatt beszélek. Meg ha úgysem e miatt ítélsz meg... Smile még szerencse...
Tehát, így (röstellem, de) indulj ki abból, hogy teljesen műveletlen vagyok komolyzene tekintetében. Embarassed
Meghallgattam az általad ajánlott darabot. Pontosabban 5 percig bírtam hallgatni. Nem a darab, nem a zeneszerző, és nem Richter hibája természetesen.
Mivel nem értek hozzá, nem tudom miért, de egy idő után mintha az idegeimen zongorázott volna.
Te, aki értesz hozzá, talán tudod, hogy miért.
Mi az a hangzás, vagy a ritmus...pl. ahogy említetted, Vivaldinál...
Idézet:

"Vivaldinak megvan az a jó tulajdonsága a klaasszikusokkal, meg a romantikusokkal szemben, hogy nincsenek hatalmas hangintenzitás különbségek. Nincs olyan, hogy frászt kapsz, mert a békés zenébe belecsap a dob, meg az összes rézfúvós tiszta erőből."

Talán megértesz ha példát mutatok. Te esetleg hallod, "érzed", tudod a különbséget. Persze én is hallom pl. a lágyabb hangzást, hogy dallamosabb, nem olyan "erőszakos".
Richtert kerestem. Konkrétan. És általam hallgatható, kellemesnek vélt darabot. És erre rá tudtam hangolódni.
Sviatoslav Richter - Haydn Piano Sonata No. 24 in D major, Hob XVI-24
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 14. 13:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
főnixmadár írta:
Mondjátok meg nekem,hogy mit jelent Fábry mondata:"Beethoven a zene Mozartja".Ismerem mindkét zeneszerzőt,de nem értem így az összefüggést. sunny fx
prv. Laughing

Tényleg...Mit jelent???
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 14. 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Hangya, Titusz!
Külön akartam venni a zenei topicból és a '70-esből is.
Új topicot sem akartam ezért nyitni, úgyhogy ide hoztam...

notworthy

Samantha írta:

hangya írta:
Samantha írta:

Hangya! A komoly zene egy bizonyos részét szeretem, csak nem vagyok hozzá elég sznob és elég művelt. Van, hogy hallok egy komolyzenét, és azt mondom, igen ez az, ezt szeretem, meghallgatom, de halvány fogalmam sincs róla, hogy mi az. Még ha hallom is, valahogy törli az agyam. (X-billiomodik szimfónia 826. tétel stb.. számok megjegyzésében mindig rossz voltam.)
Másik része meg annyira monotonnak hat, hogy ideges leszek tőle...
Persze komoly zenében egyetlen kivétel és örök kedvencem: Vivaldi:Négy évszak.

Hajdan, még a 60-as évekből eredően létezett a Szovjet Kultúra Háza a Kossuth Lajos utcában. Működött végig a 70-es és 80-as vekben is. Még gimnazista koromban szoktam rá, és amíg nem jött a magnószalag, mint hanghordozó, rendes látogatója voltam. Zsebpénzből is megfizethető áron lehetett szovjet hanglemezeket kapni. Rengeteg komolyzenei lemezt vettem ott. Nálam vájtabb fülűek fintorogtak ezeknek a lemezeknek a minőségére, de én lelkesen hallgattam őket. Akkor alakult ki az a szokásom, hogy egy számot sokszor hallgattam le egymás után. Ez nagyban hozzájárult, hogy egyes zenéket meg bírtam jegyezni. Akkoriban Beethoven volt a nagy kedvencem, módszeresen gyűjtöttem a műveit.
Valamelyik rövidebb szimfónia B oldalán volt a Karfantázia. Zongora és a végén kórus, mint a 9. szimfónia 4. tételében. Szvjatoszláv Richter zongorázott. Annyiszor hallgattam végig, hogy belém égett Richter minden billentése. Jött egy olyan időszak az életemben, amikor nem foglalkoztam ilyen intenzíven zenehallgatással. Már a torrentes, youtube-os időkben jutott újra eszembe a Karfantázia. Meg is találtam, de nem Richterrel. Ahogyan elkezdtem hallgatni ezeket az előadásokat, fájt minden olyan billentés, ami eltért a belém égett Richter előadástól.
Persze Richterrel már nem találtam sehol. És láss csodát! Elkezdtem mindenfelé kérni ezt az előadást és kedves emberek feltöltötték!! A youtube-ra is és kedvenc torrent oldalamra is.
blob1
Nem fűzök hozzá reményeket, hogy bármelyikőtök tetszését megnyeri, de ide teszem, mert soha nem lehessen tudni. Laughing
Piciri hozzáfűzés: ma már nem vagyok (annyira?) sznob zene dolgában, hogy a Karfantázia tetszéséből, vagy nemtetszéséből következtetnék bármire is. Very Happy

Volt már valamelyikőtökkel hasonló eset? Mármint hogy egy zenéhez hozzászoktatok egy előadóval, és nem tudtátok elfogadni más előadásban.

Nem komolyzene ugyan, de én mondtam pl. "Az István a király"-t, hogy számomra az "eredeti" hangokkal és szereposztással az igazi.

Richter.
Gondolkoztam leírjam-e, vagy mélyen hallgassak.
De az irántad érzett tisztelet miatt beszélek. Meg ha úgysem e miatt ítélsz meg... Smile még szerencse...
Tehát, így (röstellem, de) indulj ki abból, hogy teljesen műveletlen vagyok komolyzene tekintetében. Embarassed
Meghallgattam az általad ajánlott darabot. Pontosabban 5 percig bírtam hallgatni. Nem a darab, nem a zeneszerző, és nem Richter hibája természetesen.
Mivel nem értek hozzá, nem tudom miért, de egy idő után mintha az idegeimen zongorázott volna.
Te, aki értesz hozzá, talán tudod, hogy miért.
Mi az a hangzás, vagy a ritmus...pl. ahogy említetted, Vivaldinál...
Idézet:

"Vivaldinak megvan az a jó tulajdonsága a klaasszikusokkal, meg a romantikusokkal szemben, hogy nincsenek hatalmas hangintenzitás különbségek. Nincs olyan, hogy frászt kapsz, mert a békés zenébe belecsap a dob, meg az összes rézfúvós tiszta erőből."

Talán megértesz ha példát mutatok. Te esetleg hallod, "érzed", tudod a különbséget. Persze én is hallom pl. a lágyabb hangzást, hogy dallamosabb, nem olyan "erőszakos".
Richtert kerestem. Konkrétan. És általam hallgatható, kellemesnek vélt darabot. És erre rá tudtam hangolódni.
Sviatoslav Richter - Haydn Piano Sonata No. 24 in D major, Hob XVI-24

Na igen. Ez az, ami ma már kicsit engem is zavar, és háttérzenének pl inkább Vivaldit, Haydnt, vagy Mozartot választok. Nincsenek olyan hatalmas váltások. Nincs olyan, hogy egy lágy, csendes részbe beledörren a nagyzenekar. A Karfantáziánál is előfordul.
Richter meg olyan zongorista, akinek olyan a billentése, mint a kovács csapásai. Nem a lópatkót készítő, hanem a virágot készítő kovács csapásai. Akinek azért jól oda kell sózni, hogy azt a gyengéd ívű szirmot kiadja a vas. Smile

hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 14. 15:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
hangya írta:
főnixmadár írta:
Mondjátok meg nekem,hogy mit jelent Fábry mondata:"Beethoven a zene Mozartja".Ismerem mindkét zeneszerzőt,de nem értem így az összefüggést. sunny fx
prv. Laughing

Tényleg...Mit jelent???

Smile
A hasonlatot úgy szokták alkalmazni, hogy valaki kevésbé ismertet, kevésbé elismertet hasonlítanak egy nagyon ismerthez. A hasonlat alkalmazásához hozzátartozik, hogy a nagyon ismert példát egészen más területről veszik. Az egészen más terület az, ami rámutat arra, hogy a dicsért személy miben kiváló.
Pl. Fehér doktor a mellplasztika Rodinje. Értsd: Fehér doktor kiváló plasztikai sebész, aki gyönyörű melleket formál.
Kiss professzor a kémia Makarenkója. Értsd: Kiss professzor, kissé kemény módszerekkel nagyszerű vegyészeket nevel.

Nomostan az, hogy Beethoven a zene Mozartja, két azonos hírű, kvalitású embert hasonlít azonos területről. Így sehogyan nem felel meg ennek az alkalmazásnak, és ez benne a vicc. Sad Pl. Rózsika ruhája olyan szép, mint egy ruha.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 14. 15:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hangya írta:

Na igen. Ez az, ami ma már kicsit engem is zavar, és háttérzenének pl inkább Vivaldit, Haydnt, vagy Mozartot választok.

Nah, én is Haydn hallgatása közben olvastam a "Várkastély a Kárpátokban"-t. Szerintem passzolt hozzá...
Vagy ezzel valami nagy szentségtörést követtem el? Embarassed
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 14. 15:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Samantha írta:
hangya írta:
főnixmadár írta:
prv. Laughing

Tényleg...Mit jelent???

Smile
A hasonlatot úgy szokták alkalmazni, hogy valaki kevésbé ismertet, kevésbé elismertet hasonlítanak egy nagyon ismerthez. A hasonlat alkalmazásához hozzátartozik, hogy a nagyon ismert példát egészen más területről veszik. Az egészen más terület az, ami rámutat arra, hogy a dicsért személy miben kiváló.
Pl. Fehér doktor a mellplasztika Rodinje. Értsd: Fehér doktor kiváló plasztikai sebész, aki gyönyörű melleket formál.
Kiss professzor a kémia Makarenkója. Értsd: Kiss professzor, kissé kemény módszerekkel nagyszerű vegyészeket nevel.

Nomostan az, hogy Beethoven a zene Mozartja, két azonos hírű, kvalitású embert hasonlít azonos területről. Így sehogyan nem felel meg ennek az alkalmazásnak, és ez benne a vicc. Sad Pl. Rózsika ruhája olyan szép, mint egy ruha.

Értem.
És persze "ne igyunk mosatlan gyümölcslevet"...
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 14. 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hangya írta:
Richter meg olyan zongorista, akinek olyan a billentése, mint a kovács csapásai.

Na, erről van némi fogalmam...
A nálunk zongorázni vágyó/tudó emberkének - zongora vagy pianino helyett (főként hely hiányában, de anyagilag sem mindegy) - billentésérzékeny szintetizátora van.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 14. 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Személyes emlék Richterről, illetve az ember gyarlóságáról. Very Happy

Zeneakadémia, Richter koncert. Egy szál zongora szól a jó akusztikájú teremben. Én zsenge ifjúságomnak az elején. Ketten mentünk a koncertre. Az oldalkarzat egyik felső sorának a közepén ültünk. Ezt bírtuk megvenni, megfizetni. Látni meg nem a Zeneakadémián kell, hanem a moziban, itt elég ha hall az ember.
Nem emlékszem, mi volt az, amin elkezdtünk nevetni. A nevetés csillapíthatatlan görccsé fokozódott. Persze fuldokoltunk mindketten, mert az egy szál zongorába és Richter Mesterbe beleröhögni a Zeneakadémián olyan szentségtörés, amit talán még a pápa is kiátkoz. Persze bármennyire próbálkoztunk, apró hangocskákat csak kiadtunk fuldoklás közben. Percekig próbáltunk lecsillapodni eredménytelenül. A környéken már felfigyeltek ránk.
Fel kellett állnunk és a sor közepéről előadás közben a lehető legkisebb feltűnéssel kimenekülni.
Miután jól kinevettük magunkat, a jegyszedő megengedte, hogy az ajtó mellett állva kívülről hallgathassuk tovább a hangversenyt. Very Happy
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 14. 16:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Hangya írta:

Na igen. Ez az, ami ma már kicsit engem is zavar, és háttérzenének pl inkább Vivaldit, Haydnt, vagy Mozartot választok.

Nah, én is Haydn hallgatása közben olvastam a "Várkastély a Kárpátokban"-t. Szerintem passzolt hozzá...

Biztos van olyan emo, ami "nem értem a kérdést" jelentésű, de én nem találtam.
Laughing Laughing
Kiváncsian várom a véleményedet a könyvről.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 14. 16:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Hangya írta:
Richter meg olyan zongorista, akinek olyan a billentése, mint a kovács csapásai.

A nálunk zongorázni vágyó/tudó emberkének - zongora vagy pianino helyett (főként hely hiányában, de anyagilag sem mindegy) - billentésérzékeny szintetizátora van.

Előfordult már, hogy leültél a szintetizátor mellé, csak úgy, és eljátszottad mondjuk a bocibocitarkát? Very Happy
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 14. 16:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Samantha írta:
Hangya írta:

Biztos van olyan emo, ami "nem értem a kérdést" jelentésű, de én nem találtam.
Laughing Laughing
Kiváncsian várom a véleményedet a könyvről.

Féltem, hogy esetleg falba vered a fejed, bandhead bandhead bandhead, hogy hogy vagyok képes összeegyeztetni a kettőt!!!
Richter hallgatása közben olvasni...
Na, de legalább nekem nem kellett a Zeneakadémia ajtajában állva hallgatnom. Laughing

A "nem értem a kérdést" emo esetleg ez lehetne: dontknow
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 14. 16:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Samantha írta:
Hangya írta:

Előfordult már, hogy leültél a szintetizátor mellé, csak úgy, és eljátszottad mondjuk a bocibocitarkát? Very Happy

Képzeld, még a bociboci megfázottat is tudom!!! Pedig az nehezebb!!! Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 14. 17:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Féltem, hogy esetleg falba vered a fejed, bandhead bandhead bandhead, hogy hogy vagyok képes összeegyeztetni a kettőt!!!
Richter hallgatása közben olvasni...
Na, de legalább nekem nem kellett a Zeneakadémia ajtajában állva hallgatnom. Laughing

A "nem értem a kérdést" emo esetleg ez lehetne: dontknow

Jó az emó!!!

Nekem most Egy 1970-es newyorki hangverseny felvétele szól, Ojsztrach és Richter Beethoven és Brahms szonátákat játszanak. Közben meg itt csacsogok veled. Smile
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 14. 19:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagy kedvencem: mindig könnyeket csal a szemembe:
Beethoven- Moonlight Sonata - Claudio Arrau

Más feldolgozásban: Smile
Beethoven - Moonlight Sonata

Nem találtam Richter előadásában Crying or Very sad
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 03. 10. 10:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
..A lágyabb,dallamosabb zenék inkább kedvesebbek a fülemnek... És ez érvényes a zenekari művekre is...Írd már be a keresőbe a következő zeneszám címét:" The Terminátor Theme (Orchestral)"...Ez a nóta a Terminátor címü film zenéjének zenekari átdolgozása...Én most nem tudom fellinkelni neked, mivel nincs segítségem jelen pillanatban, egyedül meg nem tudom fellinkelni...De ha meghallgatod a nótát, szerintem látni-hallani fogod te is a SZÍNVONALBELI-HANGZÁSBELI különbséget ezen nóta, meg mondjuk a "Tom és Jerry", vagy esetleg a "Hé megállj csak" zenéje között...

Erre gondolsz?

The Terminátor Theme (Orchestral)

Linkeléshez youtube keresőből csak kimásolod a linket, (ha máshogy nem, akkor kijelöl és ctrl és C együttes lenyomásával, majd átmásolod ide, beilleszt ctrl és V együttes lenyomásával)...nem nehéz...persze nekem sem gond megcsinálni a kedvedért... Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Te+Én+Szex Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
4 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.