Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Útszéli kavicsok :)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 29. 14:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Nekem az is baj a kapitalizmusban, hogy azt vallja, a pénz pénzt csinál. Pedig nekem nem lehet kiverni a fejemből, hogy értéket csak munka teremt. Ami "értéket" a pénz csinál, az sima rablás. Rablás a tőzsdézés, bármennyire is legális. Rablás a különféle részvények birtoklása és az osztalék felvétele.
És ha valaki különféle pénzügyi machinációkkal szerezte a vagyonát, azt én csak simán rablónak tekintem, bármekkora jóembernek is szeretné feltüntetni magát.
Jaj Hangya...Hát minek volna RABLÁS szerinted a tőzsdézés,meg az osztalékok felvétele? És miért rablás ugyancsak az szerinted ha a "pénz csinál pénzt"? Ezek a dolgok nem ördögtöl valóak, sőt valójában HASZNOS ÉS ELŐREVIVŐ DOLGOK,ÉS ELVEK...A Tőzsde meg a legokosabb dolgok egyike, amit az ember valaha is megalkotott...És a leginkább előrevivő dolgok egyike...Ha csak ENNYI volna a kapitalizmus lényege, én ez esetben boldog kapitalista lennék,és ezt büszkén hangoztatnám is...Én ugyanis azt vallom hogy az "okos ember számára a pénze teremti meg a még több pénzét, az ostoba,és a buta ember számára pedig a munkaereje"...Ez egy vitán felül álló dolog...Szóval ÖNMAGÁBAN NÉZVE nem ezen elv miatt van gond a kapitalizmussal, hanem azzal van a probléma, hogy HONNAN szedi pl. az adott illető a későbbi befektetésre szánt pénzt? Hogy miért van manapság rossz sajtója pl. a tőzsdéknek? Hát azért van, mert BŰNÖZŐK,BENNFENTES ÜGYESKEDŐK, CSALÓK,SZÉLHÁMOSOK, KÖZPÉNZTOLVAJOK stb,stb tömegei forgatják ott a BŰNÖS MÓDON MEGSZERZETT PÉNZÜKET...De EZ a rendőrségre tartozó dolog volna eredetileg, NEM PEDIG A TŐZSDE HIBÁJA...A tőzsde arra alakult eredetileg, hogy a vállalatok,cégek,vállalkozások TŐKÉHEZ JUSSANAK a részvényeik áruba bocsájtása ellenében...Ami tőke szükséges lenne a számukra a terjeszkedéshez,a fejlesztéshez, a termelés további racionalizálásához...A befektetők számára szintén hasznos és jó dolog a tőzsde megléte...Most csak gondolj bele...Van egy illető,aki mondjuk NEM SZERETI HERDÁLNI A KERESETÉT, NEM AKARJA ELINNI,ELSZÓRAKOZNI, MARHASÁGOKRA ELKÖLTENI, hanem inkább azt az elvet vallja, hogy a FÉLRETETT PÉNZÉT befekteti a tőzsdén mondjuk... Ezálltal MINDENKI JÓL JÁR akkor,vagy nem így van? Egy vállalat FEJLESZTÉSI PÉNZEKHEZ JUT, a befektető pedig vagy osztalék,vagy árfolyamnyereséghez...Mi ebben szerinted a BŰNÖS DOLOG? Bár volna nagyobb szerepe ebben az országban a "tőzsdézésnek"...Mindjárt jobban élnének mind a vállalatok,mind pedig az emberek tömegei...Hidd el ha mondom...De jó is volna,ha úgy mennének manapság is a dolgok ebben a félrevezetett,lepusztult, szándékosan tudatlanságba sülyesztett országban mint egy "ideálisan kapitalista" országban szokott menni a dolog...Meg ahogy a mondás is tartja:" Okos ember a napi sajtó olvasását mindig a tőzsdehíreknél kezdi meg"...Ne dőlj be te is a demagógiának, Hangya...Közvetlen "munkábol" megélni a RABSZOLGÁKNAK, meg a nincstelen szegényeknek volt mindigis a szokása, és ez így is lesz a világ végéig is...De mi ne akarjunk már örökké rabszolgaként,bérrabszolgaként élni...Még akkorse, ha valakik EZT A SORSOT szánták pedig a magyar nép tömegei számára...Ne dülj már be a manipulatív demagógiának,megintcsak arra kérlek...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 29. 21:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ebben nem értünk egyet.
Kezdjük, hogy a munka alatt nem csak arcod verejtékével való munkát értem, hanem minden olyan tevékenységet, ami értéket teremt. Érték a társadalom számára a kiművelt ember, így a tanár is értéket teremt és dolgozik, amikor tanít.
A pénz egy közös megállapodás alapján méri azt, amit másként nehéz lenne összehasonlítani, a munkát. A pénz segítségével képes a társadalom minden tagja az elvégzett munkája fejében a létfenntartásához szükséges javakat megszerezni. A pénz eszköz. Nekem baj az, ha a pénz céllá válik. Illetve... van egy szint, aminek a megteremtése mindenképpen szükséges. Annak az eléréséig elismerem, hogy a pénz lehet cél, de nem önmagáért, hanem egy alap anyagi minőség megteremtéséért. Ezen túl úgy tartom, az ember nagyon figyeljen oda, mit ad, mit áldoz a pénzért.
Nem ismerem el, hogy a pénz értéket teremt. Nem ismerem el, hogy a pénz érték. A pénz eszköz az érték mérésére.
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 02. 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Ebben nem értünk egyet.
Kezdjük, hogy a munka alatt nem csak arcod verejtékével való munkát értem, hanem minden olyan tevékenységet, ami értéket teremt. Érték a társadalom számára a kiművelt ember, így a tanár is értéket teremt és dolgozik, amikor tanít.
A pénz egy közös megállapodás alapján méri azt, amit másként nehéz lenne összehasonlítani, a munkát. A pénz segítségével képes a társadalom minden tagja az elvégzett munkája fejében a létfenntartásához szükséges javakat megszerezni. A pénz eszköz. Nekem baj az, ha a pénz céllá válik. Illetve... van egy szint, aminek a megteremtése mindenképpen szükséges. Annak az eléréséig elismerem, hogy a pénz lehet cél, de nem önmagáért, hanem egy alap anyagi minőség megteremtéséért. Ezen túl úgy tartom, az ember nagyon figyeljen oda, mit ad, mit áldoz a pénzért.
Nem ismerem el, hogy a pénz értéket teremt. Nem ismerem el, hogy a pénz érték. A pénz eszköz az érték mérésére.
Némi igazság van a fenti fejtegetésekben, ezt nemis tagadom, de azért a világ lényege, és működési rendje egy kicsit azért mégiscsak bonyolultabb pénz,és munkaügyekben,mint ahogy azt itt felvázoltad, Hangya...Én ugyanis továbbra is állítom, hogy ÉRTÉKET nemcsak a MUNKA tud teremteni,hanem a "pénz" is...Csak nem KÖZVETLENÜL, mint a munka,hanem KÖZVETETTEN...Gondolom téged ez utóbbi dolog zavart egy kicsit össze...Most leírok akkor egy egyszerű példát arra, hogy "miképpen hoz létre ÚJ ÉRTÉKET a pénz"...Vegyünk mondjuk egy földművest...Aki dolgozik éjt nappallá téve ugye, és közben ÉRTÉKET teremt a munkájával...Mondjuk van egy hektár földje, és ásóval,kapával,kaszával végzi az értékteremtő munkáját...És év végi zárásra kihozza az összesítés,hogy a megtermelt terményböl bejött neki mondjuk 100000 ft tiszta haszon...De emberünknek mondjuk ez a bevétel kevés...És szeretné azt,hogy a következő évi zárásra már 500000 ft bevétele legyen...De hogyan érhetné el ezt? Amikor ÍGYIS ÉJJEL-NAPPAL DOLGOZOTT a földjén, és TÖBBET MÁR EGÉSZEN EGYSZERŰEN NEM BÍR...És akkor ELKEZD GONDOLKOZNI..."Van a párnahuzatomban vagy 50 millió ft, amit hosszú évek keserves munkájával rakosgattam félre, mi lenne, ha EBBÖL A PÉNZBÖL vennék mondjuk egy TRAKTORT? És ha lenne traktorom, azzal a traktorral meg tudnék művelni EGY HEKTÁR HELYETT HUSZAT IS EGY ÉVEN"...És mondjuk az emberünk ÍGY IS TESZ...Az 50 millió ft-jábol vesz egy traktort, és az addigi egy hektár helyet, a következő évben már meg tud művelni UGYANANNYI IDŐ ALATT( TEHÁT UGYANNYI MUNKAÓRÁVAL,azaz "munkával"...)már 20 hektár földet...És ebböl a húsz hektár földböl már NEM 100 ezer ft haszna lett,hanem ennek a HÚSZSZOROSA...Azaz 2 millió ft...A plusz bevételböl ÚJABB FÖLDEKET VÁSÁROL idővel, ami új földeket a traktorjával már könnyedén meg tud pluszban is művelni, és a harmadik évben a bevétele mondjuk már 5 millió ft lesz...Ami pénzböl újabb földeket vesz, sőt, alkalmaz még egy SOFŐRT is a traktorra, úgyhogy ONNANTOL már nemis kell hogy Ő(!) dolgozzon a saját földjén, megteszi helyette más, A TŐLE KAPOTT PÉNZÉRT...És akkor emberünk a továbbiakban már csak odahaza lóbálja a lábát, miközben CSAK EGYRE GYARAPODIK A VAGYONA ÉVRÖL-ÉVRE...Hogy MIÉRT? Azért mert már helyette a traktora, és az álltala alkalmazott traktoros dolgozik a továbbiakban...Akiket A TRAKTOR ÁLLTAL MEGTERMELT pluszpénzböl fizet,és tart fenn...Hát ÍGY termel a "pénz" pénzt a továbbiakban...Mivel ha nem szánta volna rá az ELSŐ 50 MILLIÓJÁT emberünk az új traktorra, akkor világ életében gürcölhetett volna az egy hektár földjén ásóval,kapával,kaszával évi 100 ezer ft bevételért...Érted ennek az egésznek a logikáját,Hangya?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 02. 18:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
hangya írta:
Ebben nem értünk egyet.
Némi igazság van a fenti fejtegetésekben, ezt nemis tagadom, de azért a világ lényege, és működési rendje egy kicsit azért mégiscsak bonyolultabb pénz,és munkaügyekben,mint ahogy azt itt felvázoltad, Hangya...Én ugyanis továbbra is állítom, hogy ÉRTÉKET nemcsak a MUNKA tud teremteni,hanem a "pénz" is...Csak nem KÖZVETLENÜL, mint a munka,hanem KÖZVETETTEN...Gondolom téged ez utóbbi dolog zavart egy kicsit össze...Most leírok akkor egy egyszerű példát arra, hogy "miképpen hoz létre ÚJ ÉRTÉKET a pénz"...Vegyünk mondjuk egy földművest...Aki dolgozik éjt nappallá téve ugye, és közben ÉRTÉKET teremt a munkájával...Mondjuk van egy hektár földje, és ásóval,kapával,kaszával végzi az értékteremtő munkáját...És év végi zárásra kihozza az összesítés,hogy a megtermelt terményböl bejött neki mondjuk 100000 ft tiszta haszon...De emberünknek mondjuk ez a bevétel kevés...És szeretné azt,hogy a következő évi zárásra már 500000 ft bevétele legyen...De hogyan érhetné el ezt? Amikor ÍGYIS ÉJJEL-NAPPAL DOLGOZOTT a földjén, és TÖBBET MÁR EGÉSZEN EGYSZERŰEN NEM BÍR...És akkor ELKEZD GONDOLKOZNI..."Van a párnahuzatomban vagy 50 millió ft, amit hosszú évek keserves munkájával rakosgattam félre, mi lenne, ha EBBÖL A PÉNZBÖL vennék mondjuk egy TRAKTORT? És ha lenne traktorom, azzal a traktorral meg tudnék művelni EGY HEKTÁR HELYETT HUSZAT IS EGY ÉVEN"...És mondjuk az emberünk ÍGY IS TESZ...Az 50 millió ft-jábol vesz egy traktort, és az addigi egy hektár helyet, a következő évben már meg tud művelni UGYANANNYI IDŐ ALATT( TEHÁT UGYANNYI MUNKAÓRÁVAL,azaz "munkával"...)már 20 hektár földet...És ebböl a húsz hektár földböl már NEM 100 ezer ft haszna lett,hanem ennek a HÚSZSZOROSA...Azaz 2 millió ft...A plusz bevételböl ÚJABB FÖLDEKET VÁSÁROL idővel, ami új földeket a traktorjával már könnyedén meg tud pluszban is művelni, és a harmadik évben a bevétele mondjuk már 5 millió ft lesz...Ami pénzböl újabb földeket vesz, sőt, alkalmaz még egy SOFŐRT is a traktorra, úgyhogy ONNANTOL már nemis kell hogy Ő(!) dolgozzon a saját földjén, megteszi helyette más, A TŐLE KAPOTT PÉNZÉRT...És akkor emberünk a továbbiakban már csak odahaza lóbálja a lábát, miközben CSAK EGYRE GYARAPODIK A VAGYONA ÉVRÖL-ÉVRE...Hogy MIÉRT? Azért mert már helyette a traktora, és az álltala alkalmazott traktoros dolgozik a továbbiakban...Akiket A TRAKTOR ÁLLTAL MEGTERMELT pluszpénzböl fizet,és tart fenn...Hát ÍGY termel a "pénz" pénzt a továbbiakban...Mivel ha nem szánta volna rá az ELSŐ 50 MILLIÓJÁT emberünk az új traktorra, akkor világ életében gürcölhetett volna az egy hektár földjén ásóval,kapával,kaszával évi 100 ezer ft bevételért...Érted ennek az egésznek a logikáját,Hangya?

Titusz.
Ismét nem kötözködni akarok, csak számoltam...ha évi nettó 100.000 ft haszna van emberünknek, akkor hogy tudott 50M-t összegyűjteni a párnahuzatjában? 50 éve gyűjtöget? Ha mondjuk 15 évesen kezdte, akkor most 75 éves...nem tudom hány évet akar még gürizni...traktorral, vagy traktor nélkül...
Azt hiszem elhangzott itt már olyan okfejtés is - nem tudom már melyikőtöktől - hogy az öröklött vagyon, az nem vagyon...vagy v.mi ilyesmi. Ha utóbbi miatt rosszul emlékszem, akkor én kérek elnézést...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 03. 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:

Kedves Titusz! A párnacihában tárolt pénz eszköz. A végzett munka eredményét nem közvetlen árucserével értékesítette az, akié volt, hanem közvetítő eszközt, pénzt kapott érte. A pénzt egy párnacihában gyűjtötte. Amikor a pénz mennyisége elegendő lett, hogy egy traktorban megtestesülő munkamennyiséget megfizessen, akkor vett rajta egy taktort. A pénz mindössze egy eszköz, ami arra szolgál, hogy a földműves munkájának az értékét és a traktort tervező-gyártó-értékesítő munkájának az értékét összehozza közös nevezőre. Nem a pénz teremtett értéket, hanem az ember a munkájával. A pénz módot adott, hogy összemérhessék a különböző munkák által létrehozott értéket.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 03. 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:

Kedves Titusz! A párnacihában tárolt pénz eszköz. A végzett munka eredményét nem közvetlen árucserével értékesítette az, akié volt, hanem közvetítő eszközt, pénzt kapott érte. A pénzt egy párnacihában gyűjtötte. Amikor a pénz mennyisége elegendő lett, hogy egy traktorban megtestesülő munkamennyiséget megfizessen, akkor vett rajta egy taktort. A pénz mindössze egy eszköz, ami arra szolgál, hogy a földműves munkájának az értékét és a traktort tervező-gyártó-értékesítő munkájának az értékét összehozza közös nevezőre. Nem a pénz teremtett értéket, hanem az ember a munkájával. A pénz módot adott, hogy összemérhessék a különböző munkák által létrehozott értéket.

Ha az ember a munkája után szerzett traktorral több munkát képes elvégezni, akkor a több munkával többet termel. A több munka termékéért több más munka termékét fogja kapni. Ha nem azonnal, közvetlen árucserével él, akkor behelyettesíti a más terméket pénzzel, és elhalasztja a beváltását más termékre.

A pénz értékteremtő volta a bankárok fikciója arra az esetre, ha nem munkával, hanem pénzzel vesznek részt valamilyen tranzakcióban. A pénz akkor is közvetítő eszköz, az értéket a munka hozza létre. Csak a bankárnak érdeke, hogy a pénze után munka nélkül jövedelme legyen, ezért találta ki az értékteremtő szöveget. Nem igaz.
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 05. 13:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Titusz.
Ismét nem kötözködni akarok, csak számoltam...ha évi nettó 100.000 ft haszna van emberünknek, akkor hogy tudott 50M-t összegyűjteni a párnahuzatjában? 50 éve gyűjtöget? Ha mondjuk 15 évesen kezdte, akkor most 75 éves...nem tudom hány évet akar még gürizni...traktorral, vagy traktor nélkül...
Azt hiszem elhangzott itt már olyan okfejtés is - nem tudom már melyikőtöktől - hogy az öröklött vagyon, az nem vagyon...vagy v.mi ilyesmi. Ha utóbbi miatt rosszul emlékszem, akkor én kérek elnézést...
Még szerencse hogy nem akarsz kötekedni...Mi lenne akkor ha akarnál? Amúgy olyan variációra nem gondoltál még,hogy mi van olyankor,ha emberünk mondjuk TÖBB ÁLLÁSBAN IS VAN EGYSZERRE? Mondjuk a mezőgazdálkodás mellett még kamion sofőrködik is...(Én ismerek élőben is egy ilyen fazont...) Vagy a vasútnál dolgozik...Vagy mit tudom én,hogy miket nem csinál még...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 05. 13:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Ha az ember a munkája után szerzett traktorral több munkát képes elvégezni, akkor a több munkával többet termel. A több munka termékéért több más munka termékét fogja kapni. Ha nem azonnal, közvetlen árucserével él, akkor behelyettesíti a más terméket pénzzel, és elhalasztja a beváltását más termékre.

A pénz értékteremtő volta a bankárok fikciója arra az esetre, ha nem munkával, hanem pénzzel vesznek részt valamilyen tranzakcióban. A pénz akkor is közvetítő eszköz, az értéket a munka hozza létre. Csak a bankárnak érdeke, hogy a pénze után munka nélkül jövedelme legyen, ezért találta ki az értékteremtő szöveget. Nem igaz.[/quote] Látom Hangya, még mindig nem érted a mondanivalóm lényegét...Akkor megpróbálom máshogy,más példával: Képzelj el egy olyan dolgot,hogy mondjuk NAPLÓÍRÁSBA kezdel...EZ ESETBEN ki írja a naplót? A toll? Vagy a kezed? Vagy a tudatod? Nos? Remélem belátod,hogy IGAZÁBOL a naplót a TUDATOD, a SZEMÉLYISÉGED írja...A toll, vagy a kezed mindehhez csak ESZKÖZ...Szóval ilyen logikája van a fenti példámnak is...A traktor,vagy a traktorkezelő az valójában ITT CSAK ESZKÖZKÉNT funkcionált, VALÓJÁBAN az 50 millió ft volt az, ami LEGLÉNYEGESEBB TÉNYEZŐKÉNT,ÉS VÉGSŐ OKKÉNT létrehozta az új értéket...De ha mindezt nem érted továbbra sem, akkor nincs érteme a további magyarázataimnak...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 05. 13:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Titusz.
Még szerencse hogy nem akarsz kötekedni...Mi lenne akkor ha akarnál? Amúgy olyan variációra nem gondoltál még,hogy mi van olyankor,ha emberünk mondjuk TÖBB ÁLLÁSBAN IS VAN EGYSZERRE? Mondjuk a mezőgazdálkodás mellett még kamion sofőrködik is...(Én ismerek élőben is egy ilyen fazont...) Vagy a vasútnál dolgozik...Vagy mit tudom én,hogy miket nem csinál még...

Jól van, na...nekem ez úgyis kínai... Smile
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 05. 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona írta:
Valaki nászajándékba kap egy lovat. A szomszéd mondja is az illető
apjának:"milyen pompás ajándékot kapott a fiad!"-mire az apa megvonja
vállát:"ki tudhatja azt..."
Később a fiú leesik a lóról,mire a szomszéd az apjának:"milyen igaz,
nem is volt ez olyan jó ajándék"
Aki persze megvonja csak vállát:
"mit lehet azt tudni.."
Kitör a háború, minden férfit besoroznak, kivéve ugye a törött lábút, aki még a balesetből nem épült fel.
Mire a szomszéd:"milyen igaza volt, szomszéd,végül is nem is olyan rossz
ajándék ez a ló!"
Az apa vállát vonja és azt mondja....

Itt egy újabb "kavics"...régről...itt találtam...

Ugye, ugye, minden relatív...
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 06. 07:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Látom Hangya, még mindig nem érted a mondanivalóm lényegét...Akkor megpróbálom máshogy,más példával: Képzelj el egy olyan dolgot,hogy mondjuk NAPLÓÍRÁSBA kezdel...EZ ESETBEN ki írja a naplót? A toll? Vagy a kezed? Vagy a tudatod? Nos? Remélem belátod,hogy IGAZÁBOL a naplót a TUDATOD, a SZEMÉLYISÉGED írja...A toll, vagy a kezed mindehhez csak ESZKÖZ...Szóval ilyen logikája van a fenti példámnak is...A traktor,vagy a traktorkezelő az valójában ITT CSAK ESZKÖZKÉNT funkcionált, VALÓJÁBAN az 50 millió ft volt az, ami LEGLÉNYEGESEBB TÉNYEZŐKÉNT,ÉS VÉGSŐ OKKÉNT létrehozta az új értéket...De ha mindezt nem érted továbbra sem, akkor nincs érteme a további magyarázataimnak...

Rendben, hagyjuk a témát. White Flying
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 06. 07:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Mona írta:
Valaki nászajándékba kap egy lovat. A szomszéd mondja is az illető
apjának:"milyen pompás ajándékot kapott a fiad!"-mire az apa megvonja
vállát:"ki tudhatja azt..."
Később a fiú leesik a lóról,mire a szomszéd az apjának:"milyen igaz,
nem is volt ez olyan jó ajándék"
Aki persze megvonja csak vállát:
"mit lehet azt tudni.."
Kitör a háború, minden férfit besoroznak, kivéve ugye a törött lábút, aki még a balesetből nem épült fel.
Mire a szomszéd:"milyen igaza volt, szomszéd,végül is nem is olyan rossz
ajándék ez a ló!"
Az apa vállát vonja és azt mondja....

Itt egy újabb "kavics"...régről...itt találtam...

Ugye, ugye, minden relatív...

Nagyon igaz. Amikor az ember valamit sorscsapásként él meg, arról bizony kiderülhet, hogy igen hasznos volt.

Az első alkalom, amikor erről elgopondolkoztam, egy megemlékezés volt, a falunkból a háború után kitelepítették a svábokat, erről emlékeztek meg.
Belegondoltam, hogy micsoda sorscsapás lehetett ez a kitelepítetteknek. Egy élet munkáját itt hagyni, egy másik életet felépíteni, ráadásul nem is fogadták őket lelkesen az új helyen... Milyen irigylésre méltók voltak akkor, akik maradhattak a hazájukban, a birtokukban.
Eltelt 20 -30 év, és ha az anyagiakban mérjük a jólétet, akkor a kitelepítettek egyértelműen jobban jártak, a hajdan irigyelt itthon maradókat ők segítették a leselejtezett háztartási gépekkel és egyebekkel.

Igen. Valóban az idő mutatja meg, hogy valamilyen esemény hogyan befolyásolja az ember életét.
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 11. 30. 16:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Nagyon igaz. Amikor az ember valamit sorscsapásként él meg, arról bizony kiderülhet, hogy igen hasznos volt.

Az első alkalom, amikor erről elgopondolkoztam, egy megemlékezés volt, a falunkból a háború után kitelepítették a svábokat, erről emlékeztek meg.
Belegondoltam, hogy micsoda sorscsapás lehetett ez a kitelepítetteknek. Egy élet munkáját itt hagyni, egy másik életet felépíteni, ráadásul nem is fogadták őket lelkesen az új helyen... Milyen irigylésre méltók voltak akkor, akik maradhattak a hazájukban, a birtokukban.
Eltelt 20 -30 év, és ha az anyagiakban mérjük a jólétet, akkor a kitelepítettek egyértelműen jobban jártak, a hajdan irigyelt itthon maradókat ők segítették a leselejtezett háztartási gépekkel és egyebekkel.

Igen. Valóban az idő mutatja meg, hogy valamilyen esemény hogyan befolyásolja az ember életét.
Igen...Ez valóban így van...Egyszerűen nem tudhatjuk azt,max.csak utólag,hogy egy-egy "sorscsapás" VALÓJÁBAN a kárunkra,vagy a hasznunkra történő dolog volt-e? Bonyolult sajnos ez a világ,nagyon bonyolult...Éshát igencsak nehéz dolog eligazodni benne...Dehát azt hiszem,hogy PONT AZÉRT VAGYUNK EZEN A VILÁGON,hogy eligazodjunk valahogy az élet bonyolúlt útvesztőiben, kitaláljunk valahogy a sajátságos "labirintusbol",és kiérjünk valamikor a "fényre"...Vagy ebben az életben,vagy egy következőben...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
14 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.