Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Orvos társadalom visszautasítja a kritikát
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 11. 12:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz, nagy az Isten állatkertje, mondtam már neked sokszor...és alacsony a kerítés. Smile
Meg azt is, hogy "hülyékkel nem szabad vitatkozni, mert lesüllyedsz a szitjükre, és legyőznek a rutinjukkal"... Smile
Szóval ne foglalkozz velük...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 11. 13:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz, nagy az Isten állatkertje, mondtam már neked sokszor...és alacsony a kerítés. Smile
Meg azt is, hogy "hülyékkel nem szabad vitatkozni, mert lesüllyedsz a szitjükre, és legyőznek a rutinjukkal"... Smile
Szóval ne foglalkozz velük...
Hát...Engem még szerintem egy hülye sem "győzött le soha a rutinjával", de ettöl függetlenül persze nem szállok vitába degeneráltakkal...MERT NINCS SEMMI ÉRTELME...Ahogy mondani szokás, az ő világuk AZ Ő VILÁGUK, az enyém pedig az ENYÉM...Az persze már más kérdés, hogy MIT KERESEK ÉN ILYEN EMBEREK KÖZÖTT, dehát ugye faluhelyen ott dolgozik jórészt az ember, ahol lehetősége van...Itt nem úgy van, hogy válogathat az ember a munkahelyek között, mint városon...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 11. 18:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
hangya írta:

Nagyon kevés ember van, aki veled azonos nézeteket vall. Szerencsére azért van néhány.
Örülök neki Hangya, hogy legalább akkor te nem nézel hülyének, vagy "lustának"...Hű...Ha tudnád hogy a közmunkán hány idióta gondolja azt rólam,hogy én vagyok a hülye, és nemis ők! Képzeld...Felénk az a szokás, hogy a közmunkások még HÉTVÉGÉN IS, MEG A SZABADSÁGUK NAPJAI ALATT IS napszámba járnak dolgozni, mert AKKOR TÖBB PÉNZÜK LESZ ÚGYMOND...Meghát "szükségük van a pihenőnapjaik alatti munkavégzésre is", mert "MÁSKÜLÖNBEN NEM TUDNAK MEGÉLNI"...Ez persze első hallásra nagyon jól hangzik, csak éppen elhallgatnak ilyenkor egy kis "apróságot"...Mégpedig azt, hogy a keresetük mind a közmunkán,mind pedig a pihenőnapokon napszámban keresett pénz, JÓRÉSZT BAGÓRA,MEG SZESZES ITALRA MEGY EL...Most csak gondold el...Egy doboz cigi átlagban kb.egy ezres, ugye? Meg egy üveg pálinka kb. 2-3 ezer ft...És akkor képzeld el, hogy az egész közmunka munkahelyemen, a kb.40 ember közzül EGYES EGYEDÜL ÉN NEM BAGÓZOK,ÉS NEM ISZOK...A többiek elszívnak gyakorlatilag mind egy-két doboz cigit MINDEN NAP, meg megisznak legalább egy fél liter pálinkát...(De van aki ezekböl jóval nagyobb mennyiségeket is fogyaszt...)És akkor keresnek a közmunkán egy nap kb.2300 ft-ot...(Vagy a kiemelt beosztásuak kb.3500-4000-et...)Hát csak gondolj bele:Ebböl a napidíjbol ezek a figurák elisznak-elbagóznak gyakorlatilag EGYTÖL EGYIG MIND, kb. 2000 ft-ot...ÉS MINDEN NAP...És akkor ugye "kénytelenek" még hétvégén is meg a szabadságuk alatt is napszámba járni, hogy "éhen ne halljanak"...Ebböl következően TÖRVÉNYSZERŰ AZTÁN AZ, hogy már 30-40 éves korukban TESTI-LELKI RONCSOK, és már csak a GYÓGYSZEREK tartják életben őket,(Ami persze megintcsak rengeteg pénzükbe kerül...) aztánmeg ELŐADJÁK NEKEM örökösen a "hattyú halálát", hogy ŐK micsoda "rendes-munkás dolgozó emberek", én meg ugye milyen egy "lusta disznó vagyok"...Mert teljesen el vannak mindig hűlve, amikor mondom, hogy ÉN SZABADSÁGON-HÉTVÉGÉN sohasem dolgozom, és napszámba sem vagyok hajlandó járni...AKÁRMENNYIT IS KERESHETNÉK...Mivel a hétvége, és a szabadságnap az nálam a PIHENÉSRÖL SZÓL KIZÁRÓLAGOSAN...Éshát ilyenkor néznek ugye rám mint valami eszement bolondra, hogy: "Dehát akkor több pénzed lenne...Te nem pénzböl élsz vagy mi"?Én meg ilyenkor csak felnézek az égre,és sóhajtok egyet mindig...De tudom azt, hogy HÜLYÉKNEK FELESLEGES MAGYARÁZKODNI, ezért ilyenkor nem szólok semmit sem, csak magamban jegyzem meg azt pl.hogy:" Ó te idióta állat...Ha a közmunkán összekeresett szerény napidíjadat is nem bagóra meg piára költenéd, akkor gond nélkül otthon maradhatnál a hétvégeken is meg a szabadságnapokon is PIHENNI,MEG REGENERÁLÓDNI, aztán ennyi...Látod te ökör, énis EZT TESZEM...Nem bagózok,nem iszok, CSAK A LEGSZÜKSÉGESEBBRE KÖLTÖK, aztán ha szerényen is, de megélek külön napszámba járás nélkül is...Mert NEKEM FONTOS az egészségem, és az, hogy MINDEN LEHETŐSÉGET A PIHENÉSRE, regenerálódásra,feltöltődésre koncentráljak...De persze egy ilyen idiótának mindezt hiába is mondanám"...Hát ezért néz rám folyton mindenki úgy a közmunkán, mint valami "bolondra"...Akinek "nem kell a pénz"...Mit szólsz mindehhez Hangya?

Sok tekintetben egyetértek veled.
A pénzt addig tartom nagyon fontosnak, amíg egy szerény alapszükségletet meg tudok venni érte. Értem ez alatt, hogy az embernek legyen fedél a feje felett, a lakásában legyen víz, fűtés és világítás. Jusson naponta étel a családnak és fel tudjon mindenki öltözni. Nem vagyok ellensége a többnek és a jobbnak, de azt már nagyon megnézem, mit kell adnom érte.

Ez a 'mit kell adnom érte' tartalmazza az életemnek azokat a preferenciáit, amik mentén élek. Nekem is vannak olyan dolgaim, amiket a környezetem furcsáll. Igyekszem úgy kommunikálni velük, hogy ne nagyon adjak módot a véleményük kifejtésére, mert már többször hallottam, tudomásul vettem, és semmi újat nem tettek hozzá. Ebben nincs harag, nincs nyűg, csak annyi, hogy az életemnek nem minden részéről beszélek mindenkivel.

Ha azt elfogadom, hogy az én életemnek vannak olyan részei, amikkel nem mindenki ért egyet, miért ne fogadnám el tőled, Titusz? Végülis a család anyagi viszonyaival nem nekem, hanem a feleségednek kell együtt élnie. Ő oldja meg a felmerülő gondokat. Az egészséges életmódodhoz pedig csak gratulálni tudok, kívánom, hogy sokáig ne ismerd meg a háziorvosotokat! Smile
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.