Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Leslie L. Lawrence...avagy Lőrincz L. László
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 05. 21:25    Hozzászólás témája: Leslie L. Lawrence...avagy Lőrincz L. László Hozzászólás az előzmény idézésével

Leslie L. Lawrence...avagy Lőrincz L. László...esetleg Frank Cockney?

Kedvenc íróm. Úgy gondolom, ennek örömére - mármint az én örömöm - megérdemli, hogy nyissak neki/miatta/a könyvei miatt egy topicot itt. Az ő tiszteletére úgymond. Vagy csak úgy...hogy összeszedjem egy helyre, egy csokorba róla az információkat, a véleményemet, s ha mások is hozzászólnak, véleményt nyilvánítanak, akkor esetleg nem csak magamnak gyűjtögetnék...tudom, vannak a neten oldalak, melyek csak róla szólnak...és azokon is bárki bármit megtudhat róla...hát akkor most itt is lesz egy...gondolom ez nem fog fájni senkinek Smile
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 06. 08:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyszer, hajdan szert tettem egy teljes könyvtárra. Ebben zsinórban szerepelnek Lőrincz L. László könyvei más írói álnevek alatt is. Talán kettőt elolvastam belőlük.
Érdekel, hogy te hogyan látod, mi az, amit nagyon szeretsz a könyveiben.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 06. 22:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hangya írta:

Én az "Az ördög fekete kalapja" c. regényét olvastam először, 17 évesen, (ez 1990-es) és egyből magával ragadott a stílusa. Tetszett, mert ilyen jellegű könyvet addig nem igazán olvastam, és eltért az addig általam olvasott klasszikus krimiktől (Agatha Christie, Edgar Allan Poe, Arthur Conan Doyle) a - hogy is mondjam - lazább, humorosabb, ironikus (flegma?) stílusa miatt.
Innentől kezdve bármit elolvastam tőle ami a kezembe került. Az "első" "régi" úgy is mondhatnám, hogy a "klasszikus" sci-fi-jeitől kezdve, melyek még Lőrincz L. László néven jelentek meg.
Aztán belecsöppent a krimi műfajába is, már Leslie L. Lawrence írói álnéven, melynek első gyöngyszeme a - valóban sokak által az egyik legjobbnak tartott - Sindzse szeme (1983)

Az én kedvenceim:
Sci-fi:
-A hosszú szafári (1984)
-Üvöltő bika (1988)
-Hu Bálint nemzetközösségi algakutató levelei az utókornak (1986)
Krimik:
-Gyilkos járt a kastélyomban (1989)
-A karvaly árnyékában (1985)
-Föld alatti piramis (1986.)
-A halott város árnyai (1989)
-A nagy mészárlás (1993)
-A kő fiai (1994)

Lehetnék cinikus is, és mondhatnám, hogyha valaki egy ilyen krimijét elolvasta, már az összeset ismeri. Igaz...ezt sokan mondják.
Nagy rajongóként is kénytelen vagyok ezt bevallani.
Én kétfelé választom a műveit. Mert valóban vannak ezek az "egykaptafára" készült művei, és vannak a "régebbiek" amelyek valahogy még mások voltak. De nem tudom, hogy hol húzzak konkrét határvonalat, hogy hol lett végképp (még egy rajongó számára is) minden regénye egyforma.
Bár az sejtet valamit, hogy a "legkedvesebb kedvenceim"-be sorolt regényei utolsó darabja 1994., de a zöme még 1990 előtti.

Mert lényegében minden krimije csak arról szól, (hozzáteszem, hogy azok, amelyekben L.L.L. nyomoz, szóval van néhány kivétel) hogy valaki vagy valakik egy helyre terelik mindazon embereket, akiken valami régi sérelemre hivatkozva bosszút akarnak állni, (+ valami fondorlattal L.L.L.-t is odacsalják) természetfeletti jelenségek álcája mögé bújva megtévesztik a többi embert, s el kezdik őket gyilkolászni...a tizedik oldal után lavór kell a könyv alá, mert dől a vér...patakokban...s nem kell túl sokáig aggódnunk, hogy nem fogjuk tudni megjegyezni a sok szereplőt...
A legfőbb pozitívum:
A mese közben tanít is, csodaszép helyeken járunk szerte a világban, de persze főként "keleten", különböző kultúrákat, különböző embereket is megismerünk, valódi körképet is kapunk az írótól. Számomra ez az egyik varázsa. Hisz önmagam sosem fogok eljutni azokra az egzotikus tájakra, melyeken ő már járt. És tudom, hogy saját maga ismeri, hisz járt ott, kutatja azt a területet. Tudom, hogy "hiteles",de mégsem egy "száraz" útikalauzt kapok tőle, mert mindenféle "titokzatos" lényeket, eseményeket belesző a történetekbe a saját - olykor humoros, olykor ironikus - stílusában. Ezekben a regényeiben van szó földönkívüliekről, piramisokról, farkasemberről, vámpírokról-Drakuláról, szellemekről, gondolatátvitelről, a tibeti szerzetesek csodálatos képességeiről, környezetszennyezés okozta mutációkról, öngyulladásról, újjászületésről, élőhalottakról... sorolhatnám...szóval szeretem az írásait, mert többnyire olyan tudományos, vagy bizonyos tényeken alapuló köntösbe bújtatja az írásait, hogy "akár hihető is lehetne" s ezáltal érdekfeszítővé válik. Én személy szerint képes vagyok filózgatni, elemezni, hogy "ez vajon elképzelhető", meg "mekkora az esélye, hogy igaz legyen..."?
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.

A hozzászólás legutóbb Samantha által 2017. 12. 07. 11:31-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 06. 22:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az érem másik oldala:lám, lám, nem is vagyok annyira elfogult...
A megmosolyogtató, már mondhatni az idők folyamán nevetségessé vált főhős alakja...ő maga: Leslie L. Lawrence...regényeinek állandó szereplője (már amikor önmaga a főszereplő).
Aki: - szinte hiba nélkül tudom idézni, hisz mindegyik regényben elhangzik - "fogai közé szorítja pipáját, kezébe veszi 38-as Smith & Wesson-ját, és a rejtély nyomába ered"
Főhősünk mindig kemény fickó, kenterbe ver mindenkit edzettség és fizikai állóképesség terén, bravúros tornamutatványokat végezve jut pl.tetőről tetőre. És persze minden női szereplő szuper testű és egyből - már csak a látványától - gerjed főhősünkre...
Mikor először olvastam egy ilyen leírást, még nem tudtam, hogy az író maga - eredetileg - konkrétan hogyan néz ki. Mint minden regénynél, elképzeltem önmagam a szereplőt. Számomra a 40-45 éves Bruce Willis-re hasonlított. Szóval nem volt nehéz elképzelnem nagy nőcsábásznak.
Aztán néhány könyv elolvasása után kezembe akadt az a sorozat, melyeknek a hátsó borítóján önmaga az író szerepel mindig azon a tájon lefotózva, ahol épp a regény cselekménye játszódik. Ezek után viszont már nem tudtam elvonatkoztatni, s rájöttem, hogy felül kell bírálnom L.L.L. személyét. Már nem kellett "elképzelem", mert tudtam, hogyan néz ki, s próbáltam "valójában" őt magát a cselekménybe képzelni.
Na, és ekkor mosolyogtam először igazán, hisz az író a való életben nem igazán úgy néz ki, ahogy a leírásaiban bemutatja magát.
Nos hát akkor ez van.

Gondolkoztam én azon is, hogy ez csak írói szabadság. Nem kell, hogy úgy nézzen ki Leslie L. Lawrence, mint Lőrincz L. László, hisz a Lawrence az (egyik) írói álneve. Miért baj az, hogyha valaki nem azt írja le a regényeiben, hogy ő hogy néz ki valójában, hanem úgy jeleníti meg a hősét, amilyen mondjuk szeretne lenni? Hisz mindannyian vagyunk valamilyenek, és sokan másmilyenek szeretnénk lenni.
Szerintem ő L.L.L.-ként AZ AZ EMBER, AMILYEN SZERETNE LENNI, AMILYENNEK SZERETNE KINÉZNI, természetes, hogy a regényeiben úgy jeleníti meg önmagát.
De persze van, aki ebben nem ért velem egyet, és azt mondja, hogy így az író már nem hiteles. Smile
Lehet, hogy nem az, de ez egy kitalált regény, egy kitalált karakterrel.

Mondom, miközben saját magam is nevetek a figurán, mert ilyen férfi nem létezik... bár nyomozásai során mindig holtfáradt, hisz egész nap gyilkosok után szaladgált/előlük menekül, éhesen, napok óta normális alvás nélkül, s alig várja, hogy ágyba kerüljön végre - eredetileg ALUDNI - de valami rejtélyes módon ilyenkor megjelenik az épp aktuális hölgy - természetesen hiányos öltözékben. S hősünk ilyenkor önfeláldozóan és fáradhatatlanul veti bele magát az élvezetekbe.
És valóban szuper ferfi lehet, mert soha, egyetlen nőnek sincs szüksége különösebb - mondhati semmilyen - szexuális előjátékra, sőt egy percig még ellenkeznek is, hogy "mit csinálsz?" meg "ott ne!", de 2 perc múlva már..."oh, igen, ott"..."még"...
Fél oldalban, ennyi, persze egy regény alatt több alkalommal...ennél pajzánabb megfogalmazás ugyan nagyon diszkréten nem is igen hangzik el...gondoljon mindenki arra, amire akar.
Majd némi alvás után - azért azt is kell néha - "a nap első sugarai", vagy "kopogtatás verte fel őket álmukból". Mondanom sem kell: máris újult erővel ismételten a hölgy óhajt újabb fél oldalnyi gyönyört.

Szóval, na... Laughing
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 06. 23:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Egyszer, hajdan szert tettem egy teljes könyvtárra. Ebben zsinórban szerepelnek Lőrincz L. László könyvei más írói álnevek alatt is. Talán kettőt elolvastam belőlük.

Meg tudod még mondani, hogy melyik volt az a "kettő"? Smile
Miért nem tetszett?
Mindkettő ez a "tipikus" fentebb említettett L.L.L.-es volt?

Sci-fit olvastál tőle?

A hozzászólás legutóbb Samantha által 2017. 12. 07. 11:33-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 06. 23:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ajánló:

Harminc éve így képzelte el egy sci-fi író 2086 Budapestjét

"A tizenhét oldalon át folyó novellában egy, Budapesten első alkalommal járó kutató találkozását követhetjük nyomon a fővárossal. A leírásból egyáltalán nem hiányoznak a futuristák által sokszor megénekelt részletek, így a város fölé emelt üveggömbszerű otthonok, a repülő járművek, de szó esik az ember áldásos tevékenységének köszönhetően elpusztult növényzetről, az elviselhetetlenné váló szmogról, az ezzel járó betegségekről, a XX. század fenntarthatatlan városainak pusztulásáról, valamint a világ számos pontján – így például Dubajban, Kínában, vagy épp Észak-Koreában – már ma is folyó mesterséges szigetalkotásról is"

Lőrincz L. László : Hu Bálint nemzetközösségi algakutató levelei az utókornak.
(Én ezt a novellát úgy kb.15 évvel ezelőtt olvastam...jó, hogy csak úgy a kezembe akadt, mert a címe alapján sosem olvastam volna el. Smile )
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 08. 15:17    Hozzászólás témája: Re: Leslie L. Lawrence...avagy Lőrincz L. László Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Kedvenc íróm. Úgy gondolom, ennek örömére - mármint az én örömöm - megérdemli, hogy nyissak neki/miatta/a könyvei miatt egy topicot itt. Az ő tiszteletére úgymond. Vagy csak úgy...hogy összeszedjem egy helyre, egy csokorba róla az információkat, a véleményemet, s ha mások is hozzászólnak, véleményt nyilvánítanak, akkor esetleg nem csak magamnak gyűjtögetnék...tudom, vannak a neten oldalak, melyek csak róla szólnak...és azokon is bárki bármit megtudhat róla...hát akkor most itt is lesz egy...gondolom ez nem fog fájni senkinek Smile
Szami...Ezt a "Frank Cockney" nevet honnan szedted? Ez is L.L.L. egyik írói álneve,vagy mi? Ha az, én most hallok erröl először...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 08. 15:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Látom Hangya, ügyesen mellőzted azt a lényeges dolgot, hogy ha már két könyvet is elolvastál Lőrinc L. Lászlótol az idők folyamán, akkor hogy tetszettek neked ezek az olvasmányok? Rá szabad kérdezni??
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 08. 15:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
hangya írta:
Látom Hangya, ügyesen mellőzted azt a lényeges dolgot, hogy ha már két könyvet is elolvastál Lőrinc L. Lászlótol az idők folyamán, akkor hogy tetszettek neked ezek az olvasmányok? Rá szabad kérdezni??

Mint láthatod, én azt kérdeztem, hogy MIÉRT NEM tetszettek neki? Laughing
Feltételezem ugyanis, hogyha csak kettőt olvasott, akkor nem érzett további késztetést arra, hogy elolvasson többet is. Lehet ennyi is elég volt.
Másrészt én már nem egyszer megemlítettem itt L.L.L. nevét.
De valahogy sosem tűnt úgy, hogy Hangya üdvrivalgásban tört volna ki a neve (regényei) hallatán. Azt hiszem, inkább csendben bölcsen hallgatott... Smile
Persze ez részemről csak feltételezés... Smile
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 08. 15:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:
hangya írta:

Feltételezem ugyanis, hogyha csak kettőt olvasott, akkor nem érzett további késztetést arra, hogy elolvasson többet is. Lehet ennyi is elég volt.
De valahogy sosem tűnt úgy, hogy Hangya üdvrivalgásban tört volna ki a neve (regényei) hallatán. Azt hiszem, inkább csendben bölcsen hallgatott... Smile
Miért? Én tán üdvrivalgásban törtem ki amikor megemlítetted itt valahol a nevezett író nevét? Túl sok könyvét én sem olvastam, 83 óta, amióta megjelent ugye az első regénye, a "Sindzse szeme", máig tán ha 4 könyvét olvastam...De ennek ellenére azért nem lehet azt mondani, hogy "nem tetszettek" nekem L.L.L. könyvei...Igaz, azt se lehet mondani, hogy annyira odáig lettem volna tőlük...Kivétel talán egyedül az első regénye...AZ a könyve tényleg nagyon jó és izgalmas olvasmány volt, de a többi már számomra kicsit unalmas volt, mivel jól láthatóan egytöl-egyig mind UGYANARRA A KAPTAFÁRA ÉPÜLT...És sémákra...Ez a szisztéma pedig a 3.-4. könyve után már kicsit érdektelen volt...Meg túlságba is egyhangu...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 08. 16:02    Hozzászólás témája: Re: Leslie L. Lawrence...avagy Lőrincz L. László Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Szami...Ezt a "Frank Cockney" nevet honnan szedted? Ez is L.L.L. egyik írói álneve,vagy mi? Ha az, én most hallok erröl először...

Igen, Frank Cockney is az egyik írói álneve.
A "Négy fekete koporsó" és a "Rókacsapda" (eredetileg) Frank Cockney neve alatt jelent meg.

http://www.lesliellawrence.hu/index.php?l=hu&m=frank_cockney_neven
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 08. 16:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Titusz írta:
hangya írta:

Miért? Én tán üdvrivalgásban törtem ki amikor megemlítetted itt valahol a nevezett író nevét? Túl sok könyvét én sem olvastam, 83 óta, amióta megjelent ugye az első regénye, a "Sindzse szeme", máig tán ha 4 könyvét olvastam...De ennek ellenére azért nem lehet azt mondani, hogy "nem tetszettek" nekem L.L.L. könyvei...Igaz, azt se lehet mondani, hogy annyira odáig lettem volna tőlük...Kivétel talán egyedül az első regénye...AZ a könyve tényleg nagyon jó és izgalmas olvasmány volt, de a többi már számomra kicsit unalmas volt, mivel jól láthatóan egytöl-egyig mind UGYANARRA A KAPTAFÁRA ÉPÜLT...És sémákra...Ez a szisztéma pedig a 3.-4. könyve után már kicsit érdektelen volt...Meg túlságba is egyhangu...

Igen, az "egy kaptafára" dolgot én is említettem.
Sajnos sokaknak tényleg csak ezek ugranak be, ha a nevét említjük, pedig nem kell mereven ezekhez a krimijeihez ragaszkodni, mert írt ő - még Lőrincz L. László néven - anno. más jellegű regényeket, elbeszéléseket is.
Pl. a sci-fijeit.
Amelyiket fentebb ajánlottam azt ismered?
Nem hosszú, pikk-pakk el lehet olvasni... downtown
Vagy az "Üvöltő Bikát" olvastad?
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 08. 16:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Hangya írta:

Én az "Az ördög fekete kalapja" c. regényét olvastam először, 17 évesen, (ez 1990-es) és egyből magával ragadott a stílusa. Tetszett, mert ilyen jellegű könyvet addig nem igazán olvastam, és eltért az addig általam olvasott klasszikus krimiktől (Agatha Christie, Edgar Allan Poe, Arthur Conan Doyle) a - hogy is mondjam - lazább, humorosabb, ironikus (flegma?) stílusa miatt.
Innentől kezdve bármit elolvastam tőle ami a kezembe került. Az "első" "régi" úgy is mondhatnám, hogy a "klasszikus" sci-fi-jeitől kezdve, melyek még Lőrincz L. László néven jelentek meg.
Aztán belecsöppent a krimi műfajába is, már Leslie L. Lawrence írói álnéven, melynek első gyöngyszeme a - valóban sokak által az egyik legjobbnak tartott - Sindzse szeme (1983)

Az én kedvenceim:
Sci-fi:
-A hosszú szafári (1984)
-Üvöltő bika (1988)
-Hu Bálint nemzetközösségi algakutató levelei az utókornak (1986)
Krimik:
-Gyilkos járt a kastélyomban (1989)
-A karvaly árnyékában (1985)
-Föld alatti piramis (1986.)
-A halott város árnyai (1989)
-A nagy mészárlás (1993)
-A kő fiai (1994)

Lehetnék cinikus is, és mondhatnám, hogyha valaki egy ilyen krimijét elolvasta, már az összeset ismeri. Igaz...ezt sokan mondják.
Nagy rajongóként is kénytelen vagyok ezt bevallani.
Én kétfelé választom a műveit. Mert valóban vannak ezek az "egykaptafára" készült művei, és vannak a "régebbiek" amelyek valahogy még mások voltak. De nem tudom, hogy hol húzzak konkrét határvonalat, hogy hol lett végképp (még egy rajongó számára is) minden regénye egyforma.
Bár az sejtet valamit, hogy a "legkedvesebb kedvenceim"-be sorolt regényei utolsó darabja 1994., de a zöme még 1990 előtti.

Mert lényegében minden krimije csak arról szól, (hozzáteszem, hogy azok, amelyekben L.L.L. nyomoz, szóval van néhány kivétel) hogy valaki vagy valakik egy helyre terelik mindazon embereket, akiken valami régi sérelemre hivatkozva bosszút akarnak állni, (+ valami fondorlattal L.L.L.-t is odacsalják) természetfeletti jelenségek álcája mögé bújva megtévesztik a többi embert, s el kezdik őket gyilkolászni...a tizedik oldal után lavór kell a könyv alá, mert dől a vér...patakokban...s nem kell túl sokáig aggódnunk, hogy nem fogjuk tudni megjegyezni a sok szereplőt...
A legfőbb pozitívum:
A mese közben tanít is, csodaszép helyeken járunk szerte a világban, de persze főként "keleten", különböző kultúrákat, különböző embereket is megismerünk, valódi körképet is kapunk az írótól. Számomra ez az egyik varázsa. Hisz önmagam sosem fogok eljutni azokra az egzotikus tájakra, melyeken ő már járt. És tudom, hogy saját maga ismeri, hisz járt ott, kutatja azt a területet. Tudom, hogy "hiteles",de mégsem egy "száraz" útikalauzt kapok tőle, mert mindenféle "titokzatos" lényeket, eseményeket belesző a történetekbe a saját - olykor humoros, olykor ironikus - stílusában. Ezekben a regényeiben van szó földönkívüliekről, piramisokról, farkasemberről, vámpírokról-Drakuláról, szellemekről, gondolatátvitelről, a tibeti szerzetesek csodálatos képességeiről, környezetszennyezés okozta mutációkról, öngyulladásról, újjászületésről, élőhalottakról... sorolhatnám...szóval szeretem az írásait, mert többnyire olyan tudományos, vagy bizonyos tényeken alapuló köntösbe bújtatja az írásait, hogy "akár hihető is lehetne" s ezáltal érdekfeszítővé válik. Én személy szerint képes vagyok filózgatni, elemezni, hogy "ez vajon elképzelhető", meg "mekkora az esélye, hogy igaz legyen..."?
Számomra mindigis az volt az L.L.L. könyvek legfőbb varázsa, amit te is emlegettél fentebb...Hogy a bűnügyi regényeiben nagy hangsúlyt helyez az író arra, hogy a regény cselekménye lehetőleg EGY HELYEN, álltalában valami zárt épületben, és kis időtávban játszódjon...Hát...Pont ezek a tulajdonságok azok, amik a leginkább kedvemrevalóak szoktak lenni egy-egy bűnügyi regény kapcsán...Nem tudom hogy miért van ez, de én sose kedveltem a sokhelyszínü,sokszereplős, nagy időtávlatokban játszódó bűnügyi regényeket...Szóval egyik oldalrol számomra varázslatosan lebilincselő volt mindigis a jellegzetesen L.L.L. szisztéma a cselekmények felépítése kapcsán, csakhát ahogy mondani szokás, az a számomra meglehetősen rettenetes és nevettséges szokása, hogy EGYES SZÁM ELSŐ SZEMÉLYBEN írja meg a regényeit, ráadásul félreérthetetlenül ÖNMAGÁRA KIHEGYEZVE a főhős nevét, és a cselekmény leírását, amiben ugye ő egyszemélyben a megtestesült "James Bond" mindenféle értelemben, hát...Ezt talán már mégsem kellett volna...Legalábbis szerintem...A 3.-4. ilyen könyve után már egyre jobban idegesített ez az egész felállás...És egyre jobban undorított...Így aztán több könyvét nemis olvastam el, hiába lett volna pedig a történetek koncepciója pont a kedvemre való...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 08. 16:27    Hozzászólás témája: Re: Leslie L. Lawrence...avagy Lőrincz L. László Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:
Samantha írta:

Igen, Frank Cockney is az egyik írói álneve.
A "Négy fekete koporsó" és a "Rókacsapda" (eredetileg) Frank Cockney neve alatt jelent meg.

http://www.lesliellawrence.hu/index.php?l=hu&m=frank_cockney_neven
Na...Hogy miket meg nem tud az ember...De az kétségkívül erősen felvidítóan hangzik, hogy kivételesen akkor nem a szuperman és a nőknek egész egyszerűen ellenállhatatlan, 38-as stukkerét gyakran elő-előkapó "Leslie L. Lawrence" a két regény főhőse...Vagy ha az is, akkor legalább az író neve ezekben a könyvekben "Frank Cockney", és nem L.L.L...Szóval az ilyesmi regényekre még nemis szólnék semmit...Jó könyvek ezek amúgy? (Már persze amennyiben olvastad őket...)
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 08. 16:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Igen, az "egy kaptafára" dolgot én is említettem.
Sajnos sokaknak tényleg csak ezek ugranak be, ha a nevét említjük, pedig nem kell mereven ezekhez a krimijeihez ragaszkodni, mert írt ő - még Lőrincz L. László néven - anno. más jellegű regényeket, elbeszéléseket is.
Pl. a sci-fijeit.
Amelyiket fentebb ajánlottam azt ismered?
Nem hosszú, pikk-pakk el lehet olvasni... downtown
Vagy az "Üvöltő Bikát" olvastad?
A fentebb említett regényekböl én egyedül a "Hosszú Szafarit" olvastam csak...De ez mondjuk legalább kétségtelenül tetszett...(Az "Üvöltő Bikárol" nekem inkább "Karl May" neve ugrana be legelőször, gondolván azt, hogy ez valami vadnyugati indiántörténet,mintsem Lőrinc L. Lászlóé...Szóval erröl az "Üvöltő Bikárol" én most hallok először...)
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Következő
1 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.