Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Mi lesz velünk a jövőben?
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 06. 17:44    Hozzászólás témája: Mi lesz velünk a jövőben? Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi lesz velünk a jövőben? Hova fejlődhet a tudomány? Mi az, ami megvalósulhat, és mi az, ami csak utópisztikus fantazmagória?
Mi az, ami sosem változik? Mi az, amit mi irányítunk, és mi az amire nem vagyunk hatással? Vannak dolgok, amik nem fejlődhetnek?
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 06. 17:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elsőnek hozom azt a cikket, amit fellinkeltem a minap a L.L.L. topicba. Úgy gondoltam, hogy az ezzel kapcsolatosan esetleg felmerülő gondolatainkat itt írjuk le a továbbiakban.

Robotszex fogja javítani az emberi kapcsolatokat

Elég sok kérdést felvet azt hiszem, nem is tudom, melyikkel kezdjem.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 08. 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet a cikkből:
Idézet:
Az egyik, és talán legfontosabb az, hogy elhozhatják az egyes társadalmaknak, és országoknak az alapjövedelmet. Ez ne utópia, komolyan van rá esély, hogy a következő 50-100 évben elérhető lesz az alapj9vedelem a modern országok polgárai számára.

A robotok ugyanis bár elveszik a munkáinkat, helyettünk fognak dolgozni lényegében. Így a cégek nyereségesek lesznek, a fizetéseket pedig nem a robotok fogják felvenni, hanem az átlag polgárok.

Hmmm... Nem értem, hogy ha ennyire jók a robotok, miért kell Európa nyugati felén némely országnak a jelenleginél olcsóbb emberi munkaerő hatalmas mennyiségben?

Elhiszem, aláírom, hogy sok munkahelyen kiválthatja az emberi munkát a robot, és nem is feltétel, hogy emberi kinézete legyen. Mégis úgy gondolom, hogy nem minden munkakörben alkalmazhatók.

Nem tudom, hogy a cégek nyeresége hogyan alakulhat a robotok alkalmazása után. Ugyanis ha embert alkalmaz, annak az előállítási költsége nem a céget terheli, míg a robot komoly beruházást igényel. Az embernek csak a munkaerő bővített újratermelését kell biztosítani, míg a robotnál a karbantartáson túl az amortizációt is figyelembe kell venni.
Szóval nem ismervén a robotok piaci árát és fenntartási költségeit, egyelőre csak szkeptikus tudok lenni ebben a témában.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 10. 16:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Idézet a cikkből:
Idézet:
Az egyik, és talán legfontosabb az, hogy elhozhatják az egyes társadalmaknak, és országoknak az alapjövedelmet. Ez ne utópia, komolyan van rá esély, hogy a következő 50-100 évben elérhető lesz az alapj9vedelem a modern országok polgárai számára.

A robotok ugyanis bár elveszik a munkáinkat, helyettünk fognak dolgozni lényegében. Így a cégek nyereségesek lesznek, a fizetéseket pedig nem a robotok fogják felvenni, hanem az átlag polgárok.

Hmmm... Nem értem, hogy ha ennyire jók a robotok, miért kell Európa nyugati felén némely országnak a jelenleginél olcsóbb emberi munkaerő hatalmas mennyiségben?

Elhiszem, aláírom, hogy sok munkahelyen kiválthatja az emberi munkát a robot, és nem is feltétel, hogy emberi kinézete legyen. Mégis úgy gondolom, hogy nem minden munkakörben alkalmazhatók.

Nem tudom, hogy a cégek nyeresége hogyan alakulhat a robotok alkalmazása után. Ugyanis ha embert alkalmaz, annak az előállítási költsége nem a céget terheli, míg a robot komoly beruházást igényel. Az embernek csak a munkaerő bővített újratermelését kell biztosítani, míg a robotnál a karbantartáson túl az amortizációt is figyelembe kell venni.
Szóval nem ismervén a robotok piaci árát és fenntartási költségeit, egyelőre csak szkeptikus tudok lenni ebben a témában.

Egyetértek. Ez kivitelezhetetlen. Egyrészt nagyon sok munkakör van, ahol nem helyettesíthetik az emberi munkaerőt a robotok. Nem mondom, bizonyos emberi életre veszélyes helyzetetekben, mondjuk jobb lenne emberek helyett robotokat alkalmazni, de pl. olyan esetekben, amikor az ember figyelme, pontossága kell, óriási felelőtlenségnek tartanám robotok bevetését. Mert vannak olyan aprólékos, nagy precizitást követelő munkák, amiket sosem fognak tudni robotok végezni, mert mondjuk az emberi kéz-szem koordinációja, vagy a gondolkodás-gyors helyzetfelismerés elengedhetetlen.

Természetesen, ha úgy vesszük, egy gyárban végzett szalagmunka robotikus, pl. azon a területen „könnyen” helyettesíthetőek lennének az emberek.

De soha, seholsem azt nézik, hogy az egyszerű dolgozónak könnyebb legyen.

Hisz az kinek éri meg? Nem fog pl. venni egy üzemi konyha egy robotot, amelyik mosogat, hisz egy-két alkalmazott, aki ki-be rámol egy mosogatógépből sokkal "olcsóbb". De az még olcsóbb, ha csak kézzel mosogattatnak velük.

Mindig, mindenhol kihasználják az olcsó emberi munkaerőt...majd elhiszem, hogy a jövőben ezekre a munkákra drága fenntartású robotokat fognak bevetni. Na persze.

És igen, a gépek amortizálódnak is. És minél nagyobb, minél precízebb, minél ritkább, annál drágább. Mind az előállítása, mind a fenntartása. Sok helyen még arra sincs pénz, hogy a legszükségesebb berendezéseket karbantartsák, csak arra, hogy ha elromlik, majd csak megjavítják valahogy, addig meg csak működik valahogy, pedig folyamatos karbantartással hosszabb távon jobban megérné a dolog. Pl. a fent említett mosogatógép. Működik addig amíg, aztán:"majd jön a szerelő, addig bírjátok ki, azt ha az sem tudja megjavítani, majd mosogattok kézzel" kb.

Akkor mi lenne egy robottal?

(Ja, lehet, nem Mo.-ban kellene gondolkoznom???)
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 10. 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Elsőnek hozom azt a cikket, amit fellinkeltem a minap a L.L.L. topicba. Úgy gondoltam, hogy az ezzel kapcsolatosan esetleg felmerülő gondolatainkat itt írjuk le a továbbiakban.

Hát, Szami...Elolvastam a belinkelt cikket, éshát nemis mondok már semmit...Az előző hsz-edben felvetettél egy kérdést, ami ugye úgy szólt hogy:"És mi az ami nem változik"? Azt hiszem,erre a kérdésedre a legegyszerübb válaszolni szerintem:"Az emberi hülyeség, és ostobaság"...Ez az egyetlen dolog a világon, ami nem változott sohasem az évezredek alatt, és minden jel szerint nemis fog soha..."Robotszex"...Aha...Egy siralom ebbe még belegondolni is...A nők oldalárol nem tudok nyilatkozni, hogy mennyire tudnának izgalomba jönni egy mondjuk 30 centis szerszámmal rendelkező, és az ágyban fáradhatatlan gépszerető gondolatátol, de a saját gondolataimrol tudok írni a "robothölgyek" kapcsán...Ugyanis ezelőtt vagy 2 héttel, nézelődtem egyik este a neten található videók között, éshát a szemem elé került több videó is, ahol ilyen "szexre teremtett", csinos robothölgyek szerepeltek,gondolom étvágygerjesztő bemutatóként a jámbor férfinézők számára...Szóval megnéztem kíváncsiságbol ezeket a videókat, és egyik oldalrol teljesen elámultam a technika és tudomány bravúros eredményei láttán, de a másik oldalrol viszont elképedtem...Úristen...Hát létezne olyan FÉRFI a világon, aki képes lenne lefeküdni egy ÉLETTELEN GÉPPEL? Valszeg igen, hiszen máskülönben nem fordítanának ekkorra energiákat a "robothölgyek" fejlesztésére, és csinosítására,de én a magam részéröl csak annyit tudok mondani, hogy nekem valahogy szabályosan émelygett a gyomrom ezektöl a szemre mondjuk valóban elképesztő idomokkal, és formákkal rendelkező "robotnőktöl"...Már csak a puszta látványuktol is...És meg is jegyeztem magamban rögtön, hogy:" Itt van egy bámulatos technikai eredmény, AZ EMBERHEZ SZINTE MEGSZÓLALÁSIG HASONLÍTÓ, ÉS GONDOLKODNI,BESZÉLNI TUDÓ ANDROIDGÉP, aztánmeg mi jut eszébe az emberek nagytöbbségének egyböl róla? Hát a "remek szexpartner" szó...Még véletlenül sem az, hogy: "Jaj de jó...Végre elérkezett a technikai fejlődés arra a fokra, hogy néhány éven belül a gyárak ontani fogják az intelligens androidokat tetszőleges számban, úgyhogy a "munka,meg a dolgozni járás" szavak néhány éven belül a teljes feledés sorsára jutnak majd álltaluk", hanem mi ugrik be nekik legelőszöris az "android" szórol? Hát a "szexpartner"...Hiába na...Az emberi hülyeség, és infantilisság valóban határtalan és végtelen"...Szóval nekem ez néhány mondat ötlött legelőszöris az eszembe, amikor megnéztem néhány videót a neten ezekröl a csinos "robothölgyekröl"...
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 10. 16:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Idézet a cikkből:
Idézet:

Ne legyenek illúzióid, Hangya...Az egy dolog, hogy sok hülye csak holmi "ideális szexpartnert" tud elképzelni az "android" szórol, de valójában ezek a gépek 3-4-5 éven belül, (Szóval messze nem 50-100 év múlva...) gyakorlatilag ki fogják váltani a humán munkaerőt MINDEN TÉREN...Főleg úgy, hogy már MOST úgy néznek ki teljesen, meg úgy járnak-kelnek-beszélnek, mint egy valódi ember...És ezek az eredmények még csak a JELEN eredményei...Milyenek lesznek ezek a gépek mondjuk 5 év múlva? Szerinted? Szerintem néhány év, és egyszerűen nem lesz szükség többé "humán munkaerőre" sehol,semmilyen téren...Mivel a GÉPESÍTÉS már eddig is minden alkalommal olcsóbb termelést jelentett a humán munkavégzésnél...És az intelligens androidok elterjedése ezt a folyamatot csak betetőzni fogja,mivel gyakorlatilag a "munkájuknak" nem lesz számottevő költsége...(Max. néhány kilowatt áramszámla hónap végén, de ez az emberi munkás munkabéréhez,és egyébb járulékos költségeihez viszonyítva gyakorlatilag NULLA költségü munkavégzést fog majd jelenteni...)És ugye egy androidnak nem lesz szüksége hétvégi munkaszüneti napokra, éjszakai pihenésre, karácsonyra,húsvétra, TB befizetésre stb,stb, szóval fáradhatatlanul, és gyakorlatilag költségmentesen tud majd dolgozni a nap 24 óráján át, az év 365 napján...Azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy ILYEN lehetőségeknek bármikoris alternatívája lenne bárhol is a humán munkaerő?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 10. 17:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
hangya írta:
Idézet a cikkből:
Idézet:

Ne legyenek illúzióid, Hangya...Az egy dolog, hogy sok hülye csak holmi "ideális szexpartnert" tud elképzelni az "android" szórol, de valójában ezek a gépek 3-4-5 éven belül, (Szóval messze nem 50-100 év múlva...) gyakorlatilag ki fogják váltani a humán munkaerőt MINDEN TÉREN...Főleg úgy, hogy már MOST úgy néznek ki teljesen, meg úgy járnak-kelnek-beszélnek, mint egy valódi ember...És ezek az eredmények még csak a JELEN eredményei...Milyenek lesznek ezek a gépek mondjuk 5 év múlva? Szerinted? Szerintem néhány év, és egyszerűen nem lesz szükség többé "humán munkaerőre" sehol,semmilyen téren...Mivel a GÉPESÍTÉS már eddig is minden alkalommal olcsóbb termelést jelentett a humán munkavégzésnél...És az intelligens androidok elterjedése ezt a folyamatot csak betetőzni fogja,mivel gyakorlatilag a "munkájuknak" nem lesz számottevő költsége...(Max. néhány kilowatt áramszámla hónap végén, de ez az emberi munkás munkabéréhez,és egyébb járulékos költségeihez viszonyítva gyakorlatilag NULLA költségü munkavégzést fog majd jelenteni...)És ugye egy androidnak nem lesz szüksége hétvégi munkaszüneti napokra, éjszakai pihenésre, karácsonyra,húsvétra, TB befizetésre stb,stb, szóval fáradhatatlanul, és gyakorlatilag költségmentesen tud majd dolgozni a nap 24 óráján át, az év 365 napján...Azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy ILYEN lehetőségeknek bármikoris alternatívája lenne bárhol is a humán munkaerő?

Ezzel vitáznék, de hát írtam fentebb, hogy miért.
MINDIG lesz olyan terület, amit nem fognak tudni robotok ellátni...és akkor azok az emberek, akiknek olyan munkát kell végezni, amit nem tudnak robotok, nagyon nem fognak örülni.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 10. 17:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Egyetértek. Ez kivitelezhetetlen. Egyrészt nagyon sok munkakör van, ahol nem helyettesíthetik az emberi munkaerőt a robotok. Nem mondom, bizonyos emberi életre veszélyes helyzetetekben, mondjuk jobb lenne emberek helyett robotokat alkalmazni, de pl. olyan esetekben, amikor az ember figyelme, pontossága kell, óriási felelőtlenségnek tartanám robotok bevetését. Mert vannak olyan aprólékos, nagy precizitást követelő munkák, amiket sosem fognak tudni robotok végezni, mert mondjuk az emberi kéz-szem koordinációja, vagy a gondolkodás-gyors helyzetfelismerés elengedhetetlen.

Természetesen, ha úgy vesszük, egy gyárban végzett szalagmunka robotikus, pl. azon a területen „könnyen” helyettesíthetőek lennének az emberek.

De soha, seholsem azt nézik, hogy az egyszerű dolgozónak könnyebb legyen.

Hisz az kinek éri meg? Nem fog pl. venni egy üzemi konyha egy robotot, amelyik mosogat, hisz egy-két alkalmazott, aki ki-be rámol egy mosogatógépből sokkal "olcsóbb". De az még olcsóbb, ha csak kézzel mosogattatnak velük.

Mindig, mindenhol kihasználják az olcsó emberi munkaerőt...majd elhiszem, hogy a jövőben ezekre a munkákra drága fenntartású robotokat fognak bevetni. Na persze.

És igen, a gépek amortizálódnak is. És minél nagyobb, minél precízebb, minél ritkább, annál drágább. Mind az előállítása, mind a fenntartása. Sok helyen még arra sincs pénz, hogy a legszükségesebb berendezéseket karbantartsák, csak arra, hogy ha elromlik, majd csak megjavítják valahogy, addig meg csak működik valahogy, pedig folyamatos karbantartással hosszabb távon jobban megérné a dolog. Pl. a fent említett mosogatógép. Működik addig amíg, aztán:"majd jön a szerelő, addig bírjátok ki, azt ha az sem tudja megjavítani, majd mosogattok kézzel" kb.

Akkor mi lenne egy robottal?

(Ja, lehet, nem Mo.-ban kellene gondolkoznom???)
Nade Szami...Tudod mit jelent az a szó hogy "mesterséges intelligencia"? Ha ebbe még nem gondoltál bele, akkor leírom most:"Gépi alkatrészekkel végrehajtott GONDOLKODÓ MŰVELET"...Szóval ezek az androidok már MOST képesek, mégha csak korlátozottan is GONDOLKODÁSRA...És ennek megfelelő beszédre is pl...És ami a leglényegesebb dolog, a mesterséges intelligencia egyik legfőbb sajátossága az az, hogy KÉPES A TANULÁSI FOLYAMATRA...Szóval egy ilyen mesterséges intelligencia előtt nincs a későbbiekben akadály, és elérhetetlen lehetőség...Úgyhogy szerintem megnyugodhatol, az androidok NÉHÁNY ÉV MÚLVA már mindenféle emberi munkavégzésre alkalmasak lesznek...Mivel gyakorlatilag EMBEREK lesznek MINDENFÉLE ÉRTELEMBEN...Csak szerves anyag helyett géptestük lesz...
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 10. 17:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Ezzel vitáznék, de hát írtam fentebb, hogy miért.
MINDIG lesz olyan terület, amit nem fognak tudni robotok ellátni...és akkor azok az emberek, akiknek olyan munkát kell végezni, amit nem tudnak robotok, nagyon nem fognak örülni.
Most nemazért, de mondjál már egy példát arra, ahol szerinted nem tudná kiváltani egy MESTERSÉGES INTELLIGENCIA álltal irányított, tökéletesen embernek kinéző android a humán munkavégzést...Az ilyen gépek néhány év múlva okosabbak és értelmesebbek lesznek még a nobel díjas professzoroknál is...Az emberhez hasonlító külsejükkel meg minden olyan munkafolyamatot el fognak tudni végezni, mint amit egy valódi ember...Akkormeg?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 10. 17:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade Szami...Tudod mit jelent az a szó hogy "mesterséges intelligencia"? Ha ebbe még nem gondoltál bele, akkor leírom most:"Gépi alkatrészekkel végrehajtott GONDOLKODÓ MŰVELET"...Szóval ezek az androidok már MOST képesek, mégha csak korlátozottan is GONDOLKODÁSRA...És ennek megfelelő beszédre is pl...És ami a leglényegesebb dolog, a mesterséges intelligencia egyik legfőbb sajátossága az az, hogy KÉPES A TANULÁSI FOLYAMATRA...Szóval egy ilyen mesterséges intelligencia előtt nincs a későbbiekben akadály, és elérhetetlen lehetőség...Úgyhogy szerintem megnyugodhatol, az androidok NÉHÁNY ÉV MÚLVA már mindenféle emberi munkavégzésre alkalmasak lesznek...Mivel gyakorlatilag EMBEREK lesznek MINDENFÉLE ÉRTELEMBEN...Csak szerves anyag helyett géptestük lesz...

Finommozgások???

Most őszintén rábíznád egy robotra, hogy végrehajtson rajtad egy agyműtétet? Vagy hogy "egyedül" elvezessen egy repülőt? Rábíznád a gyerekedet az óvódában? És ha "rosszul" dönt??? Hogy tud mérlegelni? Lásd csak a regénybeli robotapát...tökéletesen volt programozva, mégis több helyen tévedett. Ki lesz a felelős "helyette"?
Egy embernek vannak érzései és megérzései. Van, hogy az alapján dönt helyesen.Egy ember ritkábban "romlik el", mint egy "gép".
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 10. 17:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Hát, Szami...Elolvastam a belinkelt cikket, éshát nemis mondok már semmit...Az előző hsz-edben felvetettél egy kérdést, ami ugye úgy szólt hogy:"És mi az ami nem változik"? Azt hiszem,erre a kérdésedre a legegyszerübb válaszolni szerintem:"Az emberi hülyeség, és ostobaság"...Ez az egyetlen dolog a világon, ami nem változott sohasem az évezredek alatt, és minden jel szerint nemis fog soha..."Robotszex"...Aha...Egy siralom ebbe még belegondolni is...A nők oldalárol nem tudok nyilatkozni, hogy mennyire tudnának izgalomba jönni egy mondjuk 30 centis szerszámmal rendelkező, és az ágyban fáradhatatlan gépszerető gondolatátol, de a saját gondolataimrol tudok írni a "robothölgyek" kapcsán...Ugyanis ezelőtt vagy 2 héttel, nézelődtem egyik este a neten található videók között, éshát a szemem elé került több videó is, ahol ilyen "szexre teremtett", csinos robothölgyek szerepeltek,gondolom étvágygerjesztő bemutatóként a jámbor férfinézők számára...Szóval megnéztem kíváncsiságbol ezeket a videókat, és egyik oldalrol teljesen elámultam a technika és tudomány bravúros eredményei láttán, de a másik oldalrol viszont elképedtem...Úristen...Hát létezne olyan FÉRFI a világon, aki képes lenne lefeküdni egy ÉLETTELEN GÉPPEL? Valszeg igen, hiszen máskülönben nem fordítanának ekkorra energiákat a "robothölgyek" fejlesztésére, és csinosítására,de én a magam részéröl csak annyit tudok mondani, hogy nekem valahogy szabályosan émelygett a gyomrom ezektöl a szemre mondjuk valóban elképesztő idomokkal, és formákkal rendelkező "robotnőktöl"...Már csak a puszta látványuktol is...És meg is jegyeztem magamban rögtön, hogy:" Itt van egy bámulatos technikai eredmény, AZ EMBERHEZ SZINTE MEGSZÓLALÁSIG HASONLÍTÓ, ÉS GONDOLKODNI,BESZÉLNI TUDÓ ANDROIDGÉP, aztánmeg mi jut eszébe az emberek nagytöbbségének egyböl róla? Hát a "remek szexpartner" szó...Még véletlenül sem az, hogy: "Jaj de jó...Végre elérkezett a technikai fejlődés arra a fokra, hogy néhány éven belül a gyárak ontani fogják az intelligens androidokat tetszőleges számban, úgyhogy a "munka,meg a dolgozni járás" szavak néhány éven belül a teljes feledés sorsára jutnak majd álltaluk", hanem mi ugrik be nekik legelőszöris az "android" szórol? Hát a "szexpartner"...Hiába na...Az emberi hülyeség, és infantilisság valóban határtalan és végtelen"...Szóval nekem ez néhány mondat ötlött legelőszöris az eszembe, amikor megnéztem néhány videót a neten ezekröl a csinos "robothölgyekröl"...

Jaj, Titusz!
Sokmindent felvetsz itt, és majd ki is térek a részletes válaszadásra, de egy kérdés szöget ütött a fejembe.
Te itt most, férfiként hevesen tiltakozol az ellen, hogy megtetszene neked egy robotnő.
A másik oldalról viszont ezt tökéletesen el tudod képzelni? Hisz a LLL topicban nem tudtalak (tudtunk Hangyával) meggyőzni téged arról, hogy egy normális nő nem szerelmesedik bele egy "műfütyibe". Pont emiatt linkeltem ezt be oda...
Akkor most hogy is van ez???
Egy férfi nem gerjed egy robotnőre, de egy nő egy robotpasira igen?
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 10. 17:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Finommozgások???

Most őszintén rábíznád egy robotra, hogy végrehajtson rajtad egy agyműtétet? Vagy hogy "egyedül" elvezessen egy repülőt? Rábíznád a gyerekedet az óvódában? És ha "rosszul" dönt??? Hogy tud mérlegelni? Lásd csak a regénybeli robotapát...tökéletesen volt programozva, mégis több helyen tévedett. Ki lesz a felelős "helyette"?
Egy embernek vannak érzései és megérzései. Van, hogy az alapján dönt helyesen.Egy ember ritkábban "romlik el", mint egy "gép".
Finommozgások? Az első ipari robotok kb. 50 évvel ezelőtt, pont azon okbol kerültek legyártásra, hogy a "finommozgásokat" igénylő munkafolyamatokat elvégezzék fáradhatatlanul az ember helyett...(Pl. az autógyártás során...)Szóval már a kezdet kezdetén is...Ma már tudod hol tartanak? Gyakorlatilag készen állnak már a sorozatgyártásra az orvos és fogorvosrobotok, amik képesek bármilyen bonyolult műtétek elvégzésére...Repülőgépvezetés? Elárulom neked, hogy a MAI katonai és polgári repülőgépek "robotpilótái" már sok év óta képesek önállóan vezetni a repülőgépeket, manapság a humán pilóták már csak a "biztonság kedvéért" ülnek a pilótafülkékben, sok dolguk már manapság sincs, pedig még hol vannak a tömeggyártásu androidok! A múlt decemberben láttam egy olyan videót is a neten, ahol egy terminátorkinézetü android kijött egy épületböl, odament egy terepjáróhoz, beült a sofőrülésre, elindította a kocsit, autókázott egy kicsit az úton, aztán visszaállt a kiindulási helyre, és szépen kiszállt az autóbol...És mindezt a bravúrt MOST tette meg, jelen időben...Szerinted egy ilyen android mire lesz képes mondjuk 5 év múlva? Gyakorlatilag BÁRMIRE...Amúgy ha már itt tartunk...TE hogy viszonyúlnál egy "robotpacákhoz"? Képes lennél szexre egy androiddal?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 10. 18:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
...Amúgy ha már itt tartunk...TE hogy viszonyúlnál egy "robotpacákhoz"? Képes lennél szexre egy androiddal?

Tudom. És a négyes metrónak sincs vezetője...jó esetben kötöttpályás és nincs keresztirányú forgalom, meg nem jön szembe senki...

Egyébként de hamar átugrottunk a munkáról a szexre... Laughing
Az előző hsz-emben válaszoltam erre is.
Vagyis, ha nem tudnám, hogy android, bele tudnék futni, tudatosan nem.

De el tudom képzelni egy olyan nőről, aki már csalódott annyit a férfiakban, hogy nem akar egy újabbat, vagy "macerásnak" tart pasit "tartani" viszont nem akarja kihagyni a testi örömöket, és akkor minden bizonnyal az lenne a legjobb szexuális segédeszköz.
Én egyébként az egészben ezt látom leginkább rossznak.
Hogy az emberek nem fognak "körülményeskedni", elkényelmesednek...nem kell randira készülődni, a férfinak nem kell udvarolni, stb. Csak kikapják a robotot a szekrényből, ha úgy gondolják...már akiknek nincs/nem lesz szükségük érzelmekre...és csak a szaporodás miatt kell majd hús-vér férfi és nő...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 10. 18:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Jaj, Titusz!
Sokmindent felvetsz itt, és majd ki is térek a részletes válaszadásra, de egy kérdés szöget ütött a fejembe.
Te itt most, férfiként hevesen tiltakozol az ellen, hogy megtetszene neked egy robotnő.
A másik oldalról viszont ezt tökéletesen el tudod képzelni? Hisz a LLL topicban nem tudtalak (tudtunk Hangyával) meggyőzni téged arról, hogy egy normális nő nem szerelmesedik bele egy "műfütyibe". Pont emiatt linkeltem ezt be oda...
Akkor most hogy is van ez???
Egy férfi nem gerjed egy robotnőre, de egy nő egy robotpasira igen?
Az hogy ÉN undorodok még a gondolatátol is annak, hogy egy bármilyen csinos légyen is robotnővel lefeküdjek, az nem jelent semmit sem...Amilyen szánalmas férfiak vannak manapság...Elég ha csak arra gondolunk, hogy a prostitúció, meg a guminőpiac is virágzik a mai napig is...Akkormeg gondolod, hogy pont az észveszejtően formásra megalkotott androidnők számára ne akadna majd lúzer pali aki kiad értük majd istentudja mennyi pénzt? (Jelen állás szerint ha jól tudom, egy szexrobot,vagy robotnő kb. 3 millió ft-nak megfelelő összegbe kerül, de gondolom a sorozatgyártás elindítása után ez az ár a töredékére esik majd vissza rövidesen...)Nem féltem én a gyártókat, hogy csődbe mennek majd a robotnők okán...A nők meg szerintem még ütődöttebbek is tudnak lenni sokszor mint a férfiak...Nincs egy néhány órája,hogy láttam a hírkereső egyik cikkének a címét, ami úgy szólt nagyjábol, hogy:" Beleszeretett egy nő a tetrisébe, és feleségül akar menni hozzá"...Szóval bármilyen hihetetlen is, a cikkben szereplő nő NEM Laci bácsi fantáziájábol bukkant elő, hanem a való élet produkálta...ILYEN netcikkek láttán, neked még volna kérdésed a nőket illetően? Rosszabbak ezerszer mint a férfiak, pedig azoknál is nagy divat a guminőjükbe való beleszerelmesedés...Nade egy TETRISZBE???? Abba szerintem csak nők képesek teljesen belehabarodni...Te meg itt ócsárlod Laci bácsi "minden realitást nélkülöző" fantáziáját...Nade ha egy tetriszbe bele tud szerelmesedni egy nő, akkor szerinted egy androidba nem tudna? Azt mondod továbbra is? Szami-Szami...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 10. 18:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz, hogy Te mikre nem bukkansz!

http://m.origo.hu/techbazis/20180110-felesegul-megy-a-tetris-jatekahoz-a-no-mert-szerelmes-bele.html

Jaj, már Titusz, azért, mert van néhány aberrált ember, a többség nem az.
Olvashatod, volt nő, aki hozzáment az Eiffel toronyhoz, de már elváltak!

Hurrá, szabad az Eiffel torony, holnap utazom Párizsba, hátha megtetszem neki!!! Laughing Laughing Laughing

scratch Vagy lehet inkább a Stonehenge-hez kellene feleségül mennem? Az mindig kőkemény... Embarassed
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Következő
1 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.