Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Harry Potter - rajongók és fujjogók gyertek ide!
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 13. 22:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smile
Azért olvastam ilyeneket 6 évesen, mert betűfüggő voltam már akkor, és nem volt más. Illetve vidéki nyaralások alkalmával a szomszéd néninek volt Cilike sorozata, Old Shatterland sorozata, (én élvezettel olvastam az indiános könyveket Very Happy ). Ott hon azért más volt a helyzet. Bár nem sokkal álltunk jobban gyerekkönyvekkel.
1945 után voltunk, bomba találta a házunkat és árvíz öntötte el. Maradtak azért könyvek, de nem gyerekkönyvek. Még ma is őrzök olyan Gulácsy Irén könyvet, amin látszik, hogy víz érte.

Abban az időben a gyerekkönyvek kiadása volt az utolsó gondok egyike. Használtan kaptam képes leporellókat, meg mesekönyveket. Szegények voltunk, nem sokat. Anyukám sok mesét tudott fejből. Én meg rajzoltam, hogy hogyan képzelem el a hősöket.

Azok a könyvek, amik a te gyerekkorodra voltak jellemzők, már az 1950-es években és később keletkeztek. Akkor indexre tették a magyar írók színe-virágját és csak kizárólag mesekönyveket, meg ifjúsági könyveket adtak ki tőlük. Na ez volt a magyar gyerekkönyvek fénykora. De ekkor már én nem mesekönyveket olvastam.

Érdekes, amit mondasz, hogy a kút aljáán képzelted el a rétet, hiszen a mesében is le van írva. Igen. A mese az valóság a gyereknek. Smile
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 13. 22:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
hangya írta:
Érdekes! Lehet, hogy én már gyereknek is "más" voltam... Amennyire visszaemlékszem a kötelező olvasmányokra, mire azok kötelezőek lettek, én már rég túl voltam rajtuk és igen jó emlékeim voltak róluk. Így a kötelezőeket "csak" újra kellett olvasnom, semmiféle lelki görcsöt nem okoztak.
Az nagy szerencsém volt, hogy valahogyan az olvasmánynaplót nálunk nem tették kötelezővé, nem kellett köteteket körmölni a könyvekről.

Kötelező olvasmányként elsőnek a Kincskereső Kisködmön rémlik.
Már abból is kellett olvasónaplót írni. Aztán jött a Tüskevár, meg a Pál utcai fiúk, majd az Egri csillagok.
Mind, mind fiúknak való olvasmány. Másrészt talán azért is nem szerettem a kötelezőket, mert a nyári szünetben kellett elolvasnom és megírnom az olvasónaplót. A Tüskeváron még nagy nehezen átrágtam magam, a Pál utcai fiúk, meg az Egri csillagok szenvedés volt. Elolvastam egy fejezetet, megírtam belőle a naplót. Mondjuk most is utálnám, ha úgy kellene olvasnom, hogy utána le kellene írnom röviden, hogy mit is olvastam...lehet ez nagyobb gond volt számomra, mint az, hogy el kellett olvasnom.

Ezt megértem. Valahogyan olyan szerencsém volt, hogy engem elkerült ez az olvasónapló írás.
Illetve egyszer, már felnőtt koromban írtam olvasónaplót az Egri csillagokból. Very Happy Very Happy
Kedvenc szomszédom szombaton délben megkért, hogy holnap reggelre csináljak már egy olvasónaplót az unokájának. A gyereknek hétfőn kellett beadni, és kellett neki egy napot hagyni, hogy lemésolja, amit én írtam. Laughing
Szombat délben elővettem az Egri csillagokat és roham tempóban átfutottam, megírtam az olvasónaplót. Egész éjjel csináltam. Reggel lefekvés előtt még átvittem a szomszédnak. A kislány azóta sem köszön. Hosszúnak találta, sok munka volt átmásolni. Laughing Laughing
Samantha
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 15. 06:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
...egyszer, már felnőtt koromban írtam olvasónaplót az Egri csillagokból. Very Happy Very Happy
Kedvenc szomszédom szombaton délben megkért, hogy holnap reggelre csináljak már egy olvasónaplót az unokájának. A gyereknek hétfőn kellett beadni, és kellett neki egy napot hagyni, hogy lemésolja, amit én írtam. Laughing
Szombat délben elővettem az Egri csillagokat és roham tempóban átfutottam, megírtam az olvasónaplót. Egész éjjel csináltam. Reggel lefekvés előtt még átvittem a szomszédnak. A kislány azóta sem köszön. Hosszúnak találta, sok munka volt átmásolni. Laughing Laughing

"A kislány azóta sem köszön"...
Laughing Laughing Laughing
Értem én, csak hááát...nem te tehetsz róla...
(Olyan szinten értem a lelkét, hogy nem lehetett egy leányálom. De az ilyen sértettség, "bosszú" gyerekes...hány éves most?...Ha elmúlt 25 és még nem vette észre magát, akkor...na mindegy. Egyszer majd rájön erre és utólag csak mosolyog majd rajta. Jobb esetben veled együtt. Csak úgy mellesleg megjegyzem, ők sem 2 nappal előtte tudták meg, hogy meg kell csinálni...)
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 15. 06:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Smile
Azért olvastam ilyeneket 6 évesen, mert betűfüggő voltam már akkor, és nem volt más. Illetve vidéki nyaralások alkalmával a szomszéd néninek volt Cilike sorozata, Old Shatterland sorozata, (én élvezettel olvastam az indiános könyveket Very Happy ). Ott hon azért más volt a helyzet. Bár nem sokkal álltunk jobban gyerekkönyvekkel.
1945 után voltunk, bomba találta a házunkat és árvíz öntötte el. Maradtak azért könyvek, de nem gyerekkönyvek. Még ma is őrzök olyan Gulácsy Irén könyvet, amin látszik, hogy víz érte.

Abban az időben a gyerekkönyvek kiadása volt az utolsó gondok egyike. Használtan kaptam képes leporellókat, meg mesekönyveket. Szegények voltunk, nem sokat. Anyukám sok mesét tudott fejből. Én meg rajzoltam, hogy hogyan képzelem el a hősöket.

Azok a könyvek, amik a te gyerekkorodra voltak jellemzők, már az 1950-es években és később keletkeztek. Akkor indexre tették a magyar írók színe-virágját és csak kizárólag mesekönyveket, meg ifjúsági könyveket adtak ki tőlük. Na ez volt a magyar gyerekkönyvek fénykora. De ekkor már én nem mesekönyveket olvastam.

Érdekes, amit mondasz, hogy a kút aljáán képzelted el a rétet, hiszen a mesében is le van írva. Igen. A mese az valóság a gyereknek. Smile

Tudod, Hangya, szeretek veled itt beszélgetni. Mindig sikerül más megvilágításba (is) helyezned a dolgokat, mint ahogyan azt én látom, ismerem. Mindig tanulok tőled.
S azt is tudom, hogy nem csak légből kapott, vagy mások által mesélt történeteket emlegetsz.
Köszönöm.
Most is.
flower
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 21. 08:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
14 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.