Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A torinói lepel alapján olasz mérnökök megformázták Jézust
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 01. 16:17    Hozzászólás témája: A torinói lepel alapján olasz mérnökök megformázták Jézust Hozzászólás az előzmény idézésével

A "torinói lepel"-nek nevezett textil a hagyomány szerint Jézus halotti leple volt. A keresztről levéve sebtiben ebbe takarták be megmosás és megkenés nélkül a tetemét. Ebben helyezték gyorsan a sírba. Már közeledett az este, a Szombat kezdete, és addig el kellett készülni a holttesttel kapcsolatos, tisztátlan tevékenységekkel. Vasárnap reggel, amikor pótolni kívánták a pénteken elmulasztottakat, csak ezt a leplet találták a feltámadt Jézus teste helyén.

A lepel 436 centiméter hosszú és 110 centiméter széles, halszálka-mintásan szőtt lenvászon.

A történelem során voltak időszakok, amikor ismert volt a hely, ahol őrizték, és voltak időszakok, amikor nem. Ma a katolikus egyház tulajdonában van és a torinói székesegyházban őrzik.
Az egyház időnként kiállítja. És egy sor tudományos vizsgálatnak vetették alá, amivel az eredetét, korát és keletkezésének módját próbálták kideríteni. Szeretnének pontot tenni a valódi vagy hamisítvány kérdésre is.

A leplen kirajzolódik egy holttest képe, akit életében úgy kínoztak meg, ahogyan Jézusról leírták, és úgy végeztek ki, ahogyan Jézusról leírták. A hamisítás ellen szól, hogy a képet nem festékkel rajzolták, hanem a textilszálak barnás elszíneződése rajzolja ki. Mintha a textil a testhez közelebbi helyeken erősebben, a távolabbi helyeken gyengébben megperzselődött volna.
Egy 19. századi fényképezés során derült ki, hogy a leplen lévő kép negatív. Ez mindenképpen a hamisítás ellen szól. A hamisítás ellen szólnak részletek, amik a középkori hagyományoknak ellentmondanak, de a kutatások igazolták, hogy a keresztrefeszítéssel való kivégzéskor úgy jártak el, ahogyan az a leplen látszik.

A témát nem csak a Húsvét okán hozom fel. Most láttam meg egy cikket, amiben azt tudatják, hogy olasz tudósok rekonstruálták annak a férfinak a testét, aki a lepelbe volt burkolva.
http://hvg.hu/tudomany/20180331_torinoi_lepel_merestechnika_jezus_3d_modell_szobor_padovai_egyetem

Számomra több megrázó tény van a rekonstrukcióban.
A lepelbe burkolást úgy képzeltem el, hogy kiterítették a vásznat, ráfektették a tetemet, vízszintesen kinyújtóztatva, majd a fejénél megfordítva a vásznat, a lába felé húzták.
A rekonstrukció során a tetem feje magasabban helyezkedett el, mint a törzse, mintha valamit a feje alá tettek volna. A lábai pedig térdben be vannak hajolva. Vagy merev volt már a tetem és nem tudták kinyújtóztatni, vagy rövid volt a hely, ahová a 180 cm magas halottat el kellett helyezni.
Ha ilyen pozícióban volt beburkolva a lepelbe, akkor nyilván másként érintkezett a test a textillel, sok torzulást megmagyaráz.

Érdekes számotokra a téma?
Mit tudtok róla?
Mi a véleményetek a hamis, vagy valódi kérdésben?
Mivel támasztanátok alá a véleményeteket?
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 02. 11:30    Hozzászólás témája: Re: A torinói lepel alapján olasz mérnökök megformázták Jézu Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
A "torinói lepel"-nek nevezett textil a hagyomány szerint Jézus halotti leple volt. A keresztről levéve sebtiben ebbe takarták be megmosás és megkenés nélkül a tetemét. Ebben helyezték gyorsan a sírba. Már közeledett az este, a Szombat kezdete, és addig el kellett készülni a holttesttel kapcsolatos, tisztátlan tevékenységekkel. Vasárnap reggel, amikor pótolni kívánták a pénteken elmulasztottakat, csak ezt a leplet találták a feltámadt Jézus teste helyén.

A lepel 436 centiméter hosszú és 110 centiméter széles, halszálka-mintásan szőtt lenvászon.

A történelem során voltak időszakok, amikor ismert volt a hely, ahol őrizték, és voltak időszakok, amikor nem. Ma a katolikus egyház tulajdonában van és a torinói székesegyházban őrzik.
Az egyház időnként kiállítja. És egy sor tudományos vizsgálatnak vetették alá, amivel az eredetét, korát és keletkezésének módját próbálták kideríteni. Szeretnének pontot tenni a valódi vagy hamisítvány kérdésre is.

A leplen kirajzolódik egy holttest képe, akit életében úgy kínoztak meg, ahogyan Jézusról leírták, és úgy végeztek ki, ahogyan Jézusról leírták. A hamisítás ellen szól, hogy a képet nem festékkel rajzolták, hanem a textilszálak barnás elszíneződése rajzolja ki. Mintha a textil a testhez közelebbi helyeken erősebben, a távolabbi helyeken gyengébben megperzselődött volna.
Egy 19. századi fényképezés során derült ki, hogy a leplen lévő kép negatív. Ez mindenképpen a hamisítás ellen szól. A hamisítás ellen szólnak részletek, amik a középkori hagyományoknak ellentmondanak, de a kutatások igazolták, hogy a keresztrefeszítéssel való kivégzéskor úgy jártak el, ahogyan az a leplen látszik.

A témát nem csak a Húsvét okán hozom fel. Most láttam meg egy cikket, amiben azt tudatják, hogy olasz tudósok rekonstruálták annak a férfinak a testét, aki a lepelbe volt burkolva.
http://hvg.hu/tudomany/20180331_torinoi_lepel_merestechnika_jezus_3d_modell_szobor_padovai_egyetem

Számomra több megrázó tény van a rekonstrukcióban.
A lepelbe burkolást úgy képzeltem el, hogy kiterítették a vásznat, ráfektették a tetemet, vízszintesen kinyújtóztatva, majd a fejénél megfordítva a vásznat, a lába felé húzták.
A rekonstrukció során a tetem feje magasabban helyezkedett el, mint a törzse, mintha valamit a feje alá tettek volna. A lábai pedig térdben be vannak hajolva. Vagy merev volt már a tetem és nem tudták kinyújtóztatni, vagy rövid volt a hely, ahová a 180 cm magas halottat el kellett helyezni.
Ha ilyen pozícióban volt beburkolva a lepelbe, akkor nyilván másként érintkezett a test a textillel, sok torzulást megmagyaráz.

Mit tudtok róla?
Igen...Érdekes a téma Hangya, de mivel nem akarok ünneprontó lenni, inkább majd legközelebb írom le a lepellel kapcsolatos meglátásaimat....
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 02. 12:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz, annyira már ismerlek, hogy nem vártam leborulást a téma hallatán. Very Happy

Hajlok hinni a lepel valódiságában. Sok és súlyos vizsgálati eredmény szól mellette. Ugyanakkor vannak vizsgálatok, súlyosak, amik meg a középkori eredet mellett szólnak. A hamisításos változat elfogadása esetén olyan kérdések merülnek fel, amiket szintén meg kell válaszolni.
Könyveim vannak a témáról, nem csak az újságcikkre és nem csak a Wikipédiára támaszkodom.

Bármennyire hajlok elfogadni a leplet Jézus halotti leplének, nem fogom ünneprontásnak érezni, ha te az ellenkezője mellett állsz ki.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 02. 18:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Titusz, annyira már ismerlek, hogy nem vártam leborulást a téma hallatán. Very Happy

flower
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 02. 18:14    Hozzászólás témája: Re: A torinói lepel alapján olasz mérnökök megformázták Jézu Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Mit tudtok róla?

Érdekes, és érdeklődve, a fotelben kényelmesen hanyatt dőlve kíváncsian fogom olvasni mindenki véleményét. Smile
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 03. 19:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vagyok, csak beleástam magam a torinói lepel irodalmába. Amióta olvastam róla, jó pár év telt el és érdekes dolgok gyűltek össze.
Majd hozok anyagot, ha van, akit rajtam kívül érdekel a téma.
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 03. 20:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Engem érdekel, de kicsit több információra van szükségem a véleményformáláshoz.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 04. 08:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Vagyok, csak beleástam magam a torinói lepel irodalmába. Amióta olvastam róla, jó pár év telt el és érdekes dolgok gyűltek össze.
Majd hozok anyagot, ha van, akit rajtam kívül érdekel a téma.

Hozzad, hozzátok!
read
Mindig szeretek nálamnál okosabbaktól tanulni...
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 04. 08:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem sem kell sok biztatás, hogy elkezdjem mondani. Very Happy

Tehát adva van egy 4mx1m-es lenvászon textil. A hagyomány szerint ebbe takarták a halott Jézust, amikor levették a keresztről és a sírba tették.
A katolikus egyház birtokában van, a torinói székesegyházban őrzik jelenleg. Az egyház nem ismeri el, hogy ez lenne Jézus halotti leple, de tiszteletet tanúsít iránta és komoly eszközökkel támogat tudományos vizsgálatokat, amik a lepel valódi, vagy hamisítvány voltát hivatottak kideríteni. Sokan és sokféle módon vizsgálták eddig, voltak eredmények, amik a hamisítás mellett szólnak. Több vizsgálat eredménye szól ugyanakkor amellett, hogy nem középkori hamisítvány. Ráadásul minden vizsgálat eredménye egy sor újabb kérdést vet fel.

Amit szerintem mindenképpen kimondhatunk: a lepelbe egy rettenetesen megkínzott és keresztre feszített embert burkoltak.

Amit a leplen látunk. (Az első beírásban beraktam a képet, nem ismétlem meg.)
Az első, szembeötlő dolog az ismétlődő, élesen kirajzolódó mintázat. Ez egy tűz és égés nyoma, amikor az összehajtogatott lepel sarkai fogtak tüzet. Vízzel locsolták le, úgy oltották. A hiányokat a középkorban lelkes apácák műstoppolással pótolták.

A lepel képét nézve elég elmosódottan egy alak rajzolódik ki, a hátsó és első része, a feje van középen. A keze az ágyékán keresztbe téve, a lábai is kissé keresztezve. Az eredeti leplen piros vérfoltok láthatók bőséggel.

Az első "tudományos" vizsgálat a 19. sz. végén történt, amikor egy fényképésznek megengedték, hogy lefényképezze a leplet. Kiderült, hogy a lepel képe negatív. Ha a fotózással készült negatívot (pozitív kép) nézzük, ezt látjuk:

Így már sokkal értelmezhetőbb.

Ha valakinek az érdeklődését sikerült felkeltenem, egy nálam sokkal ügyesebb magyar összefoglalása a témának:

http://ww2.infovilag.hu/2018/03/26/lehull-a-lepel-jezus-krisztus-3d-ben

Azért nem a wikipédiát ajánlom, bár sokkal részletesebb és nagyon tényszerű, mert keservesen fűrészporízű a szövege.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Torin%C3%B3i_lepel
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 04. 11:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Hajlok hinni a lepel valódiságában. Sok és súlyos vizsgálati eredmény szól mellette. Ugyanakkor vannak vizsgálatok, súlyosak, amik meg a középkori eredet mellett szólnak. A hamisításos változat elfogadása esetén olyan kérdések merülnek fel, amiket szintén meg kell válaszolni.
Könyveim vannak a témáról, nem csak az újságcikkre és nem csak a Wikipédiára támaszkodom.

Bármennyire hajlok elfogadni a leplet Jézus halotti leplének, nem fogom ünneprontásnak érezni, ha te az ellenkezője mellett állsz ki.
Jó...Akkor amennyiben nem sértem a vallásos érzületedet, leírom a saját meglátásaimat, és véleményemet a lepellel kapcsolatban...Kezdjük az elején...Mivel ugye én erősen idealista beállítottságu egyén vagyok, hát sohasem érdekelt ez a manapság divatos "életmodell" és "életfilozófia" ami ugye arrol szól, hogy "az élet értelme az, hogy milyen materiális javakat tud valaki felhalmozni, mennyi pénzt tud keresni, milyen karriert futott be, milyen kocsival érkezik az aktuális osztálytalálkozókra" meg stb,stb, ilyen mai gondolkodásmód szerint ugye...Inkább az foglalkoztatott mindig is, hogy rájöjjek az élet VALÓDI értelmére, amit ugye a vallások útmutatatásaiban véltem felfedezni, és megfogalmazódni...Ennek okán kezdetben a keresztény vallás felé fordultam, beszereztem néhány Bibliát, és egyébb keresztény vallási iratot, aztán sok éven át bújtam pl. a Bibliát...Elolvastam az elejétöl a végéig sokszor...Aztán idővel tudomást szereztem erröl a nevezetes lepelröl is...Éshát rögtön érdekelni kezdett a lepel témája...Az, hogy EREDETI-E ez a lepel, avagy HAMISÍTVÁNY? Már az internet előtti világban is erősen foglalkoztatott ez a kérdés, és ezen okbol igyekeztem minden hozzáférhető nyomtatott forrást beszerezni amihez csak hozzá tudtam férni...Persze olyan sok forrásom nem akadt, csak itt-ott sikerült némi utalásokat találni a lepellel kapcsolatosan...Ami utalások ugye meglehetősen ellentmondásosak voltak...Némely forrás szerint a lepel eredeti, némely szerint viszont hamisítvány...Folyt,mindjárt...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 04. 11:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade folytassuk akkor a támát...Szóval hosszú időn keresztül nem tudtam eldönteni, hogy most akkor mit is higgyek? Eredeti-e a lepel, avagy sem? Kezdetben inkább arra hajlottam, hogy a lepel valszeg valódi lehet...Merthát virágporminták, meg ilyen-olyan vizsgálatok, aztán végső következtetésként a "lepel valódi"...Legalábbis az akkoriban LEGUTOLJÁRA kezembe került forrás ezt állapította meg...Úgyhogy aztán hosszú évekig ezt a verziót fogadtam el..."A lepel valódi"... Viszont ezelőtt kb 18 évvel a kezembe akadt egy könyv...A szerzője egy bizonyos Keith Laidler nevü illető volt, a könyvének a címe pedig az volt, hogy "A Torinói lepel titka"...Nos...Nagy buzgalommal kezdtem a könyv olvasásába, éshát mire végeztem az utolsó oldallal is, hát...Az addigi szilárd bizonyosságom a leplet illetően erősen megcsappant...Ugyanis a könyv szerzője arra a következtetésre jutott, hogy a lepel KÖZÉPKORI HAMISÍTVÁNY...Éshát nemcsak úgy hasra ütve állapította meg ezt az állítását, hanem precíz, pontos, részletes vizsgálatok eredményeire alapozva, és átfogó, gyakorlatilag MINDENRE KITERJEDŐ következtetések alapján...Szóval a szerző jól láthatóan alapos munkát végzett...És a kereszténység kezdeteitöl elkezdve kezdte elővezetni a lepel témáját...Szóval érdekes, és minden részletre kiterjedő ez a könyv, nem holmi "fantaszta szobatudós" ökörségeinek a gyűjteménye...Ettöl függetlenül persze vannak a szerző következtetéseiben olyan pontok, amik mondjuk vitathatóak, és kicsit eröltetettnek tűnnek, de a lényeget illetően a szerző következtetései valszeg a tényeknek megfelelőek...Ami tények szerinte azok, hogy legelőszöris a lepel egy KÖZÉPKORI MÓDSZEREKKEL ELKÉSZÍTETT FOTOGRÁFIAI ALKOTÁS...Ami módszer lehetségességét pontrol-pontra be is bizonyította...Ezen kívül a szerző leírja azt, hogy a modern vizsgálatok, mármint persze a 20 évvel ezelőtti modern vizsgálatok rámutattak arra, hogy a leplen a szabad szemmel is látható testlenyomaton kívül TÖBB, A TESTRE, VAGY A TEST MELLÉ HELYEZETT TÁRGY is látható...Pl. virágok,töviskorona,szögek,lándzsahegy,kalapács és fogó,korbácsok,szivacs és nádszál,két seprű,doboz, kanál,kocka,kötél, illetve deszkadarab...Ezen dolgok lenyomatának a jelenlétét állítólag bizonyítani lehet...Amennyiben viszont ezen dolgok jelenléte a leplen TÉNY, akkor szerintem,és a könyv szerzője szerint is EGYÉRTELMÜ a helyzet azon tekintetben, hogy a leplen látható lenyomatok és dolgok ELŐRE MEGRENDEZETT, és TERVSZERŰEN KIVITELEZETT beállítás következményei, és ebböl következően a test lenyomata is az...Én ezen dolgok olvasta után többé nem tudok hinni a lepel valódiságában...Te tudol valami újjabb vizsgálatrol Hangya, ami azt bizonyítaná, hogy MÉGISCSAK VALÓDI lehet a lepel? Az álltalam említett könyv mondjuk 20 évvel ezelőtti állapotokra és vizsgálatokra alapozódik, lehet hogy azóta újabb fordulatokat is vehetett az ügy állása, én a könyv olvasása óta nemnagyon kísértem már figyelemmel a lepellel kapcsolatos dolgokat...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 04. 12:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Nekem sem kell sok biztatás, hogy elkezdjem mondani. Very Happy

Tehát adva van egy 4mx1m-es lenvászon textil. A hagyomány szerint ebbe takarták a halott Jézust, amikor levették a keresztről és a sírba tették.
A katolikus egyház birtokában van, a torinói székesegyházban őrzik jelenleg. Az egyház nem ismeri el, hogy ez lenne Jézus halotti leple, de tiszteletet tanúsít iránta és komoly eszközökkel támogat tudományos vizsgálatokat, amik a lepel valódi, vagy hamisítvány voltát hivatottak kideríteni. Sokan és sokféle módon vizsgálták eddig, voltak eredmények, amik a hamisítás mellett szólnak. Több vizsgálat eredménye szól ugyanakkor amellett, hogy nem középkori hamisítvány. Ráadásul minden vizsgálat eredménye egy sor újabb kérdést vet fel.

Amit szerintem mindenképpen kimondhatunk: a lepelbe egy rettenetesen megkínzott és keresztre feszített embert burkoltak.

Amit a leplen látunk. (Az első beírásban beraktam a képet, nem ismétlem meg.)
Az első, szembeötlő dolog az ismétlődő, élesen kirajzolódó mintázat. Ez egy tűz és égés nyoma, amikor az összehajtogatott lepel sarkai fogtak tüzet. Vízzel locsolták le, úgy oltották. A hiányokat a középkorban lelkes apácák műstoppolással pótolták.

A lepel képét nézve elég elmosódottan egy alak rajzolódik ki, a hátsó és első része, a feje van középen. A keze az ágyékán keresztbe téve, a lábai is kissé keresztezve. Az eredeti leplen piros vérfoltok láthatók bőséggel.

Az első "tudományos" vizsgálat a 19. sz. végén történt, amikor egy fényképésznek megengedték, hogy lefényképezze a leplet. Kiderült, hogy a lepel képe negatív. Ha a fotózással készült negatívot (pozitív kép) nézzük, ezt látjuk:

Így már sokkal értelmezhetőbb.

Ha valakinek az érdeklődését sikerült felkeltenem, egy nálam sokkal ügyesebb magyar összefoglalása a témának:

http://ww2.infovilag.hu/2018/03/26/lehull-a-lepel-jezus-krisztus-3d-ben

Azért nem a wikipédiát ajánlom, bár sokkal részletesebb és nagyon tényszerű, mert keservesen fűrészporízű a szövege.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Torin%C3%B3i_lepel
Hát igen...Ahogy elnéztem a belinkelt cikkeket, ez a "lepel ügy" is tökéletesen beleillik a "hagyományos" konteo témák sorába, mint pl. a "Holdraszállás" ügye, a "Gagarin űrrepülése" ügy, vagy a "Kennedy gyilkosság" ügye, avagy a "2001 szeptember 11." ügy...Szinte kibogozhatatlanul fonódnak itt is össze a pro és kontra érvek, nem tudom, hogy valaha is ki fog-e derülni a tényleges igazság? De mondom: Én személy szerint amellett vagyok jelen állás szerint, hogy a lepel hamisítvány, vagy legalábbis NEM ÚGY valódi, ahogy azt némelyek tartják...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 04. 21:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz, hatalmas és kitörő örömmel fogadtam, hogy ismerős vagy a témában.
Az előző búvárkodásomat nagyjából veled egy időben hagytam abba, és nem is piszkált a téma. Most Húsvétra jelent meg az a cikk, ami felelevenítette az eddigi ismereteimet és arra ösztökélt, hogy nézzek utána, mi történt a témában azóta.

Keith Laidler könyvét sajnos nem tudtam nagyhirtelen megszerezni, hogy közös platformról indulhassunk. Nagyjából azért ismerem a hamisításra szavazók érveit. Megpróbálok vaktában belevágni.

A legsúlyosabb érv a C-14-es kormeghatározás.
Vizsgálták a kor legmodernebb módszerével, korrekt vizsgálati protokol szerint. Három laboratórium kapott három mintát, amelyek eredete ismeretlen volt számukra. Az egyik a lepelből származott, a két másik szintén ókori eredetű volt.
Mindhárom laboratórium több, mint 1000 évvel későbbre datálta a lepel anyagának eredetét. Ez súlyos érv a hamisítás mellett.

Na erre jöttek az eredetiség pártiak, hogy pardon, bocsánat, de rossz helyről vettük a mintát. (Magán megjegyzésem: a pancser anyátok! Tipikus ostobaság: előbb cselekszik, utána gondolkodik.) Ugye a tűz által beleégetett lyukakat az apácák úgymond "befoltozták", a valóságban műstoppolási technikával beszőtték a hiányzó részeket. Ha így van is, hatalmas baklövés a rossz helyről való mintavétel, ami nem nézhető el.
Azóta az történt, hogy valami olajjal kezelték a leplet, így az újabb C-14-es kormeghatározás ki van zárva.

Viszont vizsgáltak újabb mintákon Fourier transzformációs infravörös spektroszkópiával (FTIR) és nagyjából Jézus korára teszik a keletkezését.

És még egy tény, ami súlyosan ellene mond az első, C-14-es kormeghatározásnak, ami 1260-1390 közé teszi a textil keletkezését. A Pray kódex, ami 1192-1195 között keletkezett, világos utalásokkal, felismerhetően ábrázolja a leplet. Már láthatóak rajta a tűz nyomai.

Vagyis az első, C-14-es kormeghatározás körül súlyos gubancok vannak, nem vennék mérget az eredményére, de nem is vetném el gondolkodás nélkül.

Ki volt az az orosz zenebohóc, akitől az a mondás származik, hogy "van másik"? Smile
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 05. 07:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Ezen kívül a szerző leírja azt, hogy a modern vizsgálatok, mármint persze a 20 évvel ezelőtti modern vizsgálatok rámutattak arra, hogy a leplen a szabad szemmel is látható testlenyomaton kívül TÖBB, A TESTRE, VAGY A TEST MELLÉ HELYEZETT TÁRGY is látható...Pl. virágok,töviskorona,szögek,lándzsahegy,kalapács és fogó,korbácsok,szivacs és nádszál,két seprű,doboz, kanál,kocka,kötél, illetve deszkadarab...Ezen dolgok lenyomatának a jelenlétét állítólag bizonyítani lehet...Amennyiben viszont ezen dolgok jelenléte a leplen TÉNY, akkor szerintem,és a könyv szerzője szerint is EGYÉRTELMÜ a helyzet azon tekintetben, hogy a leplen látható lenyomatok és dolgok ELŐRE MEGRENDEZETT, és TERVSZERŰEN KIVITELEZETT beállítás következményei, és ebböl következően a test lenyomata is az..

1. Nem vagyok teljesen tisztában a zsidó sírbatételi szokásokkal. Amit a különböző olvasmányaim során összeszedtem, az az hogy a halottat megmossák, ahogyan ez felénk is szokás. Olajjal megkenik. Lepelbe burkolják, és lefektetik egy sírkamrában (egy polcra) porladni. Egy év alatt a lágy részek elemésztődnek, maradnak a csontok. Ezeket egy év után egy osszáriumnak nevezett "ládába" gyűjtik, és ezt helyezik "örök nyugalomra" valamilyen módon. Nem tudom, hogy földbe rakják-e, vagy a sírkamrában őrzik-e tovább.

2. Szerintem ebbe a szokásba belefér, hogy a lepelbe burkolás előtt/után virágokkal rakják körbe a tetemet. Innen pl. a sokat emlegetett pollen analízis, aminek erős bizonyítóerőt tulajdonítanak a valódiságpártiak.

Nagyon távol áll tőlem a botanika, ezeknek a pollenanalíziseknek, meg hogy a virágok hol fordulnak elő, meg mikor nyíílnak, nem érzem az áttörő bizonyítóerejét. Persze lehet, hogy van.

3. Hogy mit látunk a lepel képén... Szivacs, nádszál és egyebek... Olvastam olyan viszonylag újkeletű cikket, amin Jézus ágyékkötőjét kígyóbőrből készült öv tartja...
Nem hiszek el én sem mindent azért, mert eredetiségpárti a kicsengése.
A lepel jellegéből adódóan a képek egy összevissza hajló, betörő, ráncolódó felületen képződtek. A lepel a véres, szennyezett testtel hol érintkezett, hol nem. És a későbbi elég hányatott sorsáról nem beszéltem.
A képeket kialakító jelenség majd külön beszélgetést érdemel, mindenesetre minél közelebbről nézzük, annál inkább elvész a kép jellege, mint a képpontokból összeálló nyomdatechnikáknál. Hogy képanalizáló eljárásokkal kisebb részletekből mit lehet kihozni... az erősen vitatható. Sajnos, a képanalizáló technikák is távol állnak tőlem, így sokat nem tudok szólni a témában. Ezzel is úgy vagyok, hogy el nem utasítom, de az elfogadással óvatos vagyok. Bizonyosságnak azt tekintem, amit fényképezés után a szememmel bírok látni.
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 12. 14:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Titusz, hatalmas és kitörő örömmel fogadtam, hogy ismerős vagy a témában.
Az előző búvárkodásomat nagyjából veled egy időben hagytam abba, és nem is piszkált a téma. Most Húsvétra jelent meg az a cikk, ami felelevenítette az eddigi ismereteimet és arra ösztökélt, hogy nézzek utána, mi történt a témában azóta.

Keith Laidler könyvét sajnos nem tudtam nagyhirtelen megszerezni, hogy közös platformról indulhassunk. Nagyjából azért ismerem a hamisításra szavazók érveit. Megpróbálok vaktában belevágni.

A legsúlyosabb érv a C-14-es kormeghatározás.
Vizsgálták a kor legmodernebb módszerével, korrekt vizsgálati protokol szerint. Három laboratórium kapott három mintát, amelyek eredete ismeretlen volt számukra. Az egyik a lepelből származott, a két másik szintén ókori eredetű volt.
Mindhárom laboratórium több, mint 1000 évvel későbbre datálta a lepel anyagának eredetét. Ez súlyos érv a hamisítás mellett.

Na erre jöttek az eredetiség pártiak, hogy pardon, bocsánat, de rossz helyről vettük a mintát. (Magán megjegyzésem: a pancser anyátok! Tipikus ostobaság: előbb cselekszik, utána gondolkodik.) Ugye a tűz által beleégetett lyukakat az apácák úgymond "befoltozták", a valóságban műstoppolási technikával beszőtték a hiányzó részeket. Ha így van is, hatalmas baklövés a rossz helyről való mintavétel, ami nem nézhető el.
Azóta az történt, hogy valami olajjal kezelték a leplet, így az újabb C-14-es kormeghatározás ki van zárva.

Viszont vizsgáltak újabb mintákon Fourier transzformációs infravörös spektroszkópiával (FTIR) és nagyjából Jézus korára teszik a keletkezését.

És még egy tény, ami súlyosan ellene mond az első, C-14-es kormeghatározásnak, ami 1260-1390 közé teszi a textil keletkezését. A Pray kódex, ami 1192-1195 között keletkezett, világos utalásokkal, felismerhetően ábrázolja a leplet. Már láthatóak rajta a tűz nyomai.

Vagyis az első, C-14-es kormeghatározás körül súlyos gubancok vannak, nem vennék mérget az eredményére, de nem is vetném el gondolkodás nélkül.

Ki volt az az orosz zenebohóc, akitől az a mondás származik, hogy "van másik"? Smile
Mondjuk engem az bosszant leginkább ezen "lepel ügy" kapcsán, hogy az idők folyamán már számtalan ilyen-olyan tudományos vizsgálatot elvégeztek a leplen, aztánmeg EGYMÁSNAK HOMLOKEGYENESEN ELLENTMONDÓ eredményekre jutottak sorban...Még UGYANAZZAL a tudományos módszererrel elvégezve is a vizsgálatot...Hát most mindezekre mit mondjon akkor az ember? Létezne valóban HITELES vizsgálati módszer? Attol tartok hogy ilyen "holtbiztos módszer" nem létezik, tehát a lepel kapcsán sokkal okosabbak nem lettünk az elmúlt évtizedekben...Hiába röppennek fel időnként szenzációs megállapítások...Mindenesetre szerintem egyetlen dolog biztos a lepel kapcsán...Az, hogy a lepel NEM JÉZUS HALOTTI LEPLE...Akármit is állapítanak meg a modern vizsgálatok...Hogy miért vagyok ebben olyan biztos? Két okbol...Az egyik ok az az, hogy némely kutató a középkori fényképészeti módszerek segítségével az eredetivel TÖKÉLETESEN MEGEGYEZŐ lenyomatokat produkált különféle mintalepleken...A másik nyomós ok meg az, hogy ha egy fekvő emberre ráterítenének egy ilyen leplet, NEM ALAKULHATNA KI ENNYIRE SZABÁLYOS TESTLENYOMAT, mivel a leplen lévő lenyomat ERŐSEN TORZULNA...Ezt BÁRKI KIPRÓBÁLHATJA egy próbabábun...De a leplen lévő lenyomat ugye nem torzult semmennyire sem...Egyértelmüen látszik az a lenyomaton, hogy a leplen lévő lenyomat tulajdonképpen egy FÉNYKÉP...Bár mondjuk a szöveten talált vérnyomok kissé árnyalják a képet, de mivel a lenyomat egyértelmüen nem torzult, éshát minden szempontbol tökéletesen egy fényképre hasonlít, így mást nem lehet szerintem a vérnyomok esetére mondani, csak azt, hogy azok UTÓLAG,SZÁNDÉKOSAN kerültek a lepelre...Tehát a lepel EGYÉRTELMÜEN HAMISÍTVÁNY...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.