Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Egy kicsi mozgás...
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 20, 21, 22

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 19. 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Látom Jadis,hogy nagy "Bruce Lee" rajongó vagy a jelek szerint...Én mondjuk nem vagyok rajongója az ürgének,mivel számomra mindigis visszataszító volt az a pali,attól függetlenül,hogy mondjuk nem ismertem személyesen,csak olvastam a viselt dolgairol,meg láttam néhány filmjét...De ami kép lejött róla ezekböl,hát...Nagyon negatív meglátásaim vannak az illetőröl...Van egy olyan érzésem,hogy ez a Lee valójában nem volt sem "legyőzhetetlen harcművész", sem pedig valami kiemelkedő egyéniség,csak egy olyan illető volt, aki NAGYON JÓL,ÉS NAGYON ÜGYESEN TUDTA ELADNI,ÉS ELŐADNI MAGÁT mindig,minden körülmények között...És ez a tulajdonsága szerintem nagyon jól látszik a filmjeiben is...Dehát ahogy mondani szokás, a kapitalizmus,meg a fogyasztói társadalom erröl szól,meg az ilyen emberekröl...Akik mesterien tudják ámítani,kábítani,meg manipulálni a közönségüket...Szóval nemis csodálkozom azon, hogy a mai napig is hatalmas rajongótábora van ennek az illetőnek,akik szerint ugye a nevezett Lee maga volt a "legyőzhetetlenség"...Meg a "harcművészetek utolérhetetlen királya"...Hát igen...Ilyen az,amikor a nézőkben nem tudatosul az,hogy amit látnak,az tulajdonképpen csak egy hihetetlenül PROFIN, ÉS ÜGYESEN MEGRENDEZETT,ÉS JÓL BEÁLLÍTOTT FILM...Nem pedig a valóság...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 19. 16:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tudjátok, Bruce Lee nekem valahogy sehogysem jön be...
Én Jackie Chan-t, és az ő filmjeit szeretem.
De nem úgy veszem, hogy "oktató film", meg "ez a valóság", hanem annak, ami: akcióvígjáték. És annak tökéletesen megfelel.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 19. 16:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Bagoly mondja verébnek...
Mi pozitív gondolkodás van abban, ha - idézőjelben - örökké zsörtölődsz valamin? A "fogyasztói társadalom" vagy a "mivé lesz ez a világ" talán olyan pozitív gondolatok???
Na...Csak nem időnként holmi "zsörtölődő" figurának tűnök?Ne csináld már...Nem vagyok zsörtölődő típus,csak írtam már neked sokszor, hogy GYŰLÖLÖM ezt a jelenlegi világot...Ezt a pénzcentrikus, mennyiségre épülő,önző,gátlástalan,istentelen,természet,és ember ellenes világot...Ha meg egyszer alapbol gyűlölöm,akkormeg MINEK KÉNE szerinted "pozitívan hozzáállni"??? Nem-nem...Ehhez a mai világhoz én nem tudok,de legfőképpen nemis akarok pozitívan hozzáállni, sőt,valójában mindent megteszek amit módomban áll,hogy romboljam, ahol csak érem...És azt várom már sok-sok év óta,hogy összedőljön ez a trágyadomb végre a fenébe...Akkormeg szerinted miért kéne pozitívan állni EHHEZ a jelenlegi világhoz? Olyanokat tudol néha mondani...Viszont a SAJÁT ÉLETEMHEZ,a saját mikrokörnyezetemhez MINDIG pozitív gondolatokkal állok,nincs ebben semmi bagoly mondja a verébnek jelenség...Csak vannak dolgok amik megérdemlik azt,hogy pozitívan álljunk hozzájuk,és vannak dolgok,amik nem...Ennyi a lényeg mindig...
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 19. 16:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Tudjátok, Bruce Lee nekem valahogy sehogysem jön be...
Én Jackie Chan-t, és az ő filmjeit szeretem.
De nem úgy veszem, hogy "oktató film", meg "ez a valóság", hanem annak, ami: akcióvígjáték. És annak tökéletesen megfelel.
Igen...A Jackie Chan nekem is nagy kedvencem...Meg kedvelem a filmjeit is...És éppen azért van mindez,mert Jackie sohasem állította magáról meg nemis sugallta azt a filmjein keresztül,hogy ő tulajdonképpen egy "legyőzhetetlen szuperharcos"...Ami sugárzik a személyiségéböl meg a filmjeiböl,az az,hogy ő csak egy "szórakoztató,mókás figurának" tartja magát,nem pedig holmi szupermennek...(Csak érdekességképpen néhány ritkán hallott infó akkor a VALÓDI "Bruce Lee"-rol,nem a filmbeliröl:Ez az illető egy kb. 165 centis,45-50 kilós kis manusz volt, akinek az egyik lába vagy tíz centivel rövidebb volt mint a másik, úgyhogy rendesen még járni sem tudott,csak csámpázni..Ezen kívül olyan vaksi volt,hogy erős szemüveg nélkül még tíz centire sem látott...Ha véletlenül leesett a szemüvege, gyakorlatilag egyböl harcképtelen lett...Hát...Ennyit akkor a valódi "Bruce Lee"-röl...A filmbelit meg hagyjuk meg akkor a rajongóknak...)
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 22. 10:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Látom Jadis,hogy nagy "Bruce Lee" rajongó vagy a jelek szerint...Én mondjuk nem vagyok rajongója az ürgének,mivel számomra mindigis visszataszító volt az a pali,attól függetlenül,hogy mondjuk nem ismertem személyesen,csak olvastam a viselt dolgairol,meg láttam néhány filmjét...De ami kép lejött róla ezekböl,hát...Nagyon negatív meglátásaim vannak az illetőröl...Van egy olyan érzésem,hogy ez a Lee valójában nem volt sem "legyőzhetetlen harcművész", sem pedig valami kiemelkedő egyéniség,csak egy olyan illető volt, aki NAGYON JÓL,ÉS NAGYON ÜGYESEN TUDTA ELADNI,ÉS ELŐADNI MAGÁT mindig,minden körülmények között...És ez a tulajdonsága szerintem nagyon jól látszik a filmjeiben is...Dehát ahogy mondani szokás, a kapitalizmus,meg a fogyasztói társadalom erröl szól,meg az ilyen emberekröl...Akik mesterien tudják ámítani,kábítani,meg manipulálni a közönségüket...Szóval nemis csodálkozom azon, hogy a mai napig is hatalmas rajongótábora van ennek az illetőnek,akik szerint ugye a nevezett Lee maga volt a "legyőzhetetlenség"...Meg a "harcművészetek utolérhetetlen királya"...Hát igen...Ilyen az,amikor a nézőkben nem tudatosul az,hogy amit látnak,az tulajdonképpen csak egy hihetetlenül PROFIN, ÉS ÜGYESEN MEGRENDEZETT,ÉS JÓL BEÁLLÍTOTT FILM...Nem pedig a valóság...

Azt hiszem, itt félrement valami. Very Happy Én nem vagyok Bruce Lee rajongó, sose voltam... példaként hoztam fel, de ugyanígy lehett volna példa Jackie Chan is. Cseréld ki a nevet, a példa ugyanúgy áll.
Amit pedig az utolsó mondataidban írtál az pont az, amit én is próbáltam fentebb megfogalmazni: amit a filmben látsz, az látványos, de nem működik a valóságban. Egyik színész esetében sem.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 22. 11:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem önmagában nézve amúgy csak annyi bajom van ezzel a "Bruce Lee"-vel mint személlyel, hogy egész életében abbol élt,hogy HŰLYÍTETTE,KÁBÍTOTTA maga körül az embereket a "csodálatosságával",meg a "legyőzhetetlenségével"....Holott a valóság az minden jel szerint eléggé messze állt\állhatott ettöl a képtöl...És sajnos ezt a módszert hozta csak a filmjeiben is...Amikor néztem a filmjeit, gyakran a kacagás jött rám,annyira jól láthatóak voltak az ügyes kameratrükkök,a rafkós beállítások,a RENDKÍVÜL ALAPOSAN ÉS PROFIN BEGYAKOROLT, ÉS SOKSZOR ÓRÁKON ÁT EZERSZER ELGYAKOROLT,ÉS A TÖKÉLETESSÉGIG ÚJRA ÉS ÚJRA FELVETT JELENETEK TUCATJAI...Amik láttán a naív (Had ne mondjam hogy hülye...) nézők milliói szentül meg voltak aztán győződve,hogy ez az illető VALÓBAN egy "szupermen"...És a nevezett úriember ezek után NEM ÁLLT KI A NÉZŐK ELÉ AZZAL,hogy: "Jó-jó...Értek valamit kétségtelenül a kung-fuhoz, de azért ne legyen illúziója senkinek...Amit lát a filmjeimben,az csak megrendezett,és jól begyakorolt jelenetek sorozata...Nem vagyok valójában szupermen"...Nem...Lee semmi ilyet nem tett,sőt,még Ő MAGA terjesztette magáról a legendákat,hogy ő a "legyőzhetetlen szuperharcos"...A VALÓ ÉLETBEN IS!!!Hát...Én az ilyen típusu emberektöl valahogy MINDIG hányingert szoktam kapni...És csodálkozok azon mindig,hogy van aki viszont nem...Furcsák az emberek sokszor...Vagy én lennék inkább a furcsa?
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 22. 11:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van egy remek kis "harcművészes" krimi, egy magyar szerző könyve,az "Öld meg puszta kézzel"...Olvasta valamelyikőtök? Ha még nem, szerintem tegyetek próbát vele...Remekül lerántja a leplet pl.erröl a számomra mindig érthetetlen "Bruce Lee jelenségröl" is többek között...Meg az emberek eszméletlen ostobaságárol, hogy hajlamosak örökösen arra,hogy összemossák a filmek világát a valósággal...(A regény csattanójaként ugye még maga a filmbeli karate sztár is így jár szégyenszemre...MÉG SAJÁT MAGÁT ILLETŐEN IS...És aztán ez lesz a veszte...)Remek kis regény ez, minden elismerésem a szerzőnek...( Sajnos már nem él...)
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 20, 21, 22
22 / 22 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.