Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Mi az, ami ma elszomorított? 6.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 22. 12:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Az "ittlét" alatt a kapcsolatok fontosak. A jó kapcsolatok. Igen, elmennek a "rosszak" is, de mi ittmaradók a jókat síratjuk. (Vagy/és magunkat, mert tudjuk, hogy soha többé semmi sem lesz már olyan nélküle, mint vele volt.) Mert jó ember volt, mert szeretett élni, szerette a körülötte lévőket, mert mindenki szerette, sokat nevetett, és sokat adott a szeretteinek, s ő is sokat kapott tőlük. S ez nincs többé. Nekünk, számunkra.
Azt, hogy "neki" most milyen, azt mi nem tudjuk, még nem tudhatjuk. Ő már igen.
Azt szokták mondani az okos,megvilágosult emberek,hogy a "túlvilágon" mindenki találkozhat majd újra a számára kedves és sokat jelentő emberekkel,ha eljön az ő ideje is...Én mondjuk hiszek ebben...Ezért is jó az,ha vallásos szellemiségü valaki...Mert van ez esetben kapaszkodója az ilyen embernek a számára kedves illetők halálával kapcsolatban...Nagyon nem tudom irigyelni a materialistákat,darwinistákat,akiknek viszont nincs ilyen fogodzójuk...(De sebaj...Nekik akkor ott van a pénzük, a karrierjük,meg a hasonló dolgaik cserébe,amik szerintük az életük értelmei...Gond egy szál se akkor...)
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 22. 12:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Az "ittlét" alatt a kapcsolatok fontosak. A jó kapcsolatok. Igen, elmennek a "rosszak" is, de mi ittmaradók a jókat síratjuk. (Vagy/és magunkat, mert tudjuk, hogy soha többé semmi sem lesz már olyan nélküle, mint vele volt.) Mert jó ember volt, mert szeretett élni, szerette a körülötte lévőket, mert mindenki szerette, sokat nevetett, és sokat adott a szeretteinek, s ő is sokat kapott tőlük. S ez nincs többé. Nekünk, számunkra.
Azt, hogy "neki" most milyen, azt mi nem tudjuk, még nem tudhatjuk. Ő már igen.
Azt szokták mondani az okos,megvilágosult emberek,hogy a "túlvilágon" mindenki találkozhat majd újra a számára kedves és sokat jelentő emberekkel,ha eljön az ő ideje is...Én mondjuk hiszek ebben...Ezért is jó az,ha vallásos szellemiségü valaki...Mert van ez esetben kapaszkodója az ilyen embernek a számára kedves illetők halálával kapcsolatban...Nagyon nem tudom irigyelni a materialistákat,darwinistákat,akiknek viszont nincs ilyen fogodzójuk...(De sebaj...Nekik akkor ott van a pénzük, a karrierjük,meg a hasonló dolgaik cserébe,amik szerintük az életük értelmei...Gond egy szál se akkor...)

Nem teljessen idevágó, de:
Mi van azzal a felfogással, aki olyan, hogy életében sosem foglalkozott a szerettével, elhúnyta után, viszont rendszeresen látogatja a sírját? Én úgy gondolom, addig kell foglalkozni a szeretteinkkel, amíg élnek. Lehet, hogy találkozunk majd a túlvilágon, és akkor ismét nagyon jó lesz, de aki így cselekszik, az úgy gondolja, hogy elrontotta eddig, s ezzel majd jóvá teszi? Ha nem volt jó vele/hozzá éltében, holtában közelebb akar/fog kerülni hozzá, hogy úgy majd ott találkoznak újra?
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 22. 12:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Nem teljessen idevágó, de:
Mi van azzal a felfogással, aki olyan, hogy életében sosem foglalkozott a szerettével, elhúnyta után, viszont rendszeresen látogatja a sírját? Én úgy gondolom, addig kell foglalkozni a szeretteinkkel, amíg élnek. Lehet, hogy találkozunk majd a túlvilágon, és akkor ismét nagyon jó lesz, de aki így cselekszik, az úgy gondolja, hogy elrontotta eddig, s ezzel majd jóvá teszi? Ha nem volt jó vele/hozzá éltében, holtában közelebb akar/fog kerülni hozzá, hogy úgy majd ott találkoznak újra?
Szerintem az ilyen esetek nagytöbbségének az a szó áll a hátterében hogy:"KÉPMUTATÁS"...Rengeteg ilyen esetet láttam már...És MINDIG ez a szó volt valójában a lényeg...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 22. 12:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szomorú, hogy milyen önzőek is vagyunk/leszünk, ha meghal valakink...ÉN nem fogom már hallani többé a hangját, ÉN nem fogom látni többet...ÉN nem fogok beszélni vele többet...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 22. 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Szomorú, hogy milyen önzőek is vagyunk/leszünk, ha meghal valakink...ÉN nem fogom már hallani többé a hangját, ÉN nem fogom látni többet...ÉN nem fogok beszélni vele többet...
Pont erre írtam fentebb azt,hogy egy hívőnek annyival jobb dolga van,hogy ő TUDJA ÉS HISZI AZT,hogy ha más nem,a túlvilágon ismét találkozni fog azzal az illetővel,akit az e világon elvesztett...Aki viszont nem hívő,hát...Annak valóban nagyon nehéz az ilyen szitu...De ez legyen akkor már az ő dolga...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 22. 12:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Pont erre írtam fentebb azt,hogy egy hívőnek annyival jobb dolga van,hogy ő TUDJA ÉS HISZI AZT,hogy ha más nem,a túlvilágon ismét találkozni fog azzal az illetővel,akit az e világon elvesztett...Aki viszont nem hívő,hát...Annak valóban nagyon nehéz az ilyen szitu...De ez legyen akkor már az ő dolga...

Lehet. De az nem most és itt van...
És mi van, ha az egyik fél hiszi, de a másik nem???!!!
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 10. 22. 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:
Samantha írta:

Lehet. De az nem most és itt van...
És mi van, ha az egyik fél hiszi, de a másik nem???!!!
Az a lényeg mindig a saját szempontodbol, hogy TE mit hiszel...Nade most lépnem kell mára...Majd jövök még valamikor...Szia.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
11 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.