Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Leslie L. Lawrence...avagy Lőrincz L. László
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 15. 12:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olvasásra:

ITT

ÉS ITT
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 26. 06:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lőrincz L. László saját könyvéről meséli:

"Van A nagy mészárlás című könyvciklusom, ahol a Neander-völgyi ősember eltűnéséről szól a történet. Ugye, a Neander-völgyi ember tényleg eltűnt, méghozzá elég rövid idő alatt lelépett a történelem színpadáról. Csak tudományos feltételezések vannak azzal kapcsolatban, hogy mi történt. Az egyik feltételezés a beolvadás, hogy összeolvadt a következő emberrel, a cro-magnoni emberrel. A másik lehetőség meg az, hogy a cro-magnoni ember megette egyszerűen a Neander-völgyi embert. Ez utóbbiról szól A Nagy mészárlás."

(Lőrincz L. László, webradio.hu nyomán)

Forrás: alexandra.hu
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 26. 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

"Van A nagy mészárlás című könyvciklusom, ahol a Neander-völgyi ősember eltűnéséről szól a történet. Ugye, a Neander-völgyi ember tényleg eltűnt, méghozzá elég rövid idő alatt lelépett a történelem színpadáról. Csak tudományos feltételezések vannak azzal kapcsolatban, hogy mi történt. Az egyik feltételezés a beolvadás, hogy összeolvadt a következő emberrel, a cro-magnoni emberrel. A másik lehetőség meg az, hogy a cro-magnoni ember megette egyszerűen a Neander-völgyi embert. Ez utóbbiról szól A Nagy mészárlás."

Hiába na...Úgy látszik hogy a jó öreg Laci bácsi tényleg vérbeli sci-fi író akkor...Ugyanis azóta kiderült az EGYÉRTELMÜEN, hogy bizony a Neander-völgyi ember se el nem tünt a Földröl, se meg nem ette a cro-magnoni...Hanem az történt vele,hogy EGYBEOLVADT a cro-magnoni fajtával...Ezt mára már a genetikai vizsgálatok is bebizonyították...Állitólag a mai ember génkészletében is kimutatható kb.6-8 %-nyi neander-völgyi gén...(Ami ugye ékes bizonyítéka annak,hogy az elmebeteg darwinista állatok,MEGINTCSAK és sokadszorra is a saját idióta fantazmagóriájukat állították be eddig "CÁFOLHATATLAN TÉNYKÉNT"..Miszerint ugye az emberi fejlődésben volt egy un. "törzsfa", amiben két, egymást követő KÜLÖN FAJKÉNT szerepelt szerintük a neander-völgyi,és a cro-magnoni ember...Aztán kiderült akkor ugye mára,hogy ez a két emberfajta EGY FAJHOZ TARTOZOTT valójában...Hát igen...A darwinizmus elmebeteg tana manapság már igen-igen recseg-ropog...Vagy már régen össze is dült, csak ezt az apróságot még nem nagyon akarják elismerni azok az akadémikusok,akik eddig ugye igencsak jól megéltek a néphülyítésböl...(Akárcsak a finnugorista nyelvészek a saját elmebajaikbol...)
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 11. 25. 10:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Hiába na...Úgy látszik hogy a jó öreg Laci bácsi tényleg vérbeli sci-fi író akkor...Ugyanis azóta kiderült az EGYÉRTELMÜEN, hogy bizony a Neander-völgyi ember se el nem tünt a Földröl, se meg nem ette a cro-magnoni...Hanem az történt vele,hogy EGYBEOLVADT a cro-magnoni fajtával...Ezt mára már a genetikai vizsgálatok is bebizonyították...Állitólag a mai ember génkészletében is kimutatható kb.6-8 %-nyi neander-völgyi gén...(Ami ugye ékes bizonyítéka annak,hogy az elmebeteg darwinista állatok,MEGINTCSAK és sokadszorra is a saját idióta fantazmagóriájukat állították be eddig "CÁFOLHATATLAN TÉNYKÉNT"..Miszerint ugye az emberi fejlődésben volt egy un. "törzsfa", amiben két, egymást követő KÜLÖN FAJKÉNT szerepelt szerintük a neander-völgyi,és a cro-magnoni ember...Aztán kiderült akkor ugye mára,hogy ez a két emberfajta EGY FAJHOZ TARTOZOTT valójában...Hát igen...A darwinizmus elmebeteg tana manapság már igen-igen recseg-ropog...Vagy már régen össze is dült, csak ezt az apróságot még nem nagyon akarják elismerni azok az akadémikusok,akik eddig ugye igencsak jól megéltek a néphülyítésböl...(Akárcsak a finnugorista nyelvészek a saját elmebajaikbol...)

"...fajunk nem erőszakkal sodorta kihalásba a neandervölgyi embereket, hanem sűrű párosodással magába olvasztotta..."
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 11. 25. 12:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

"...fajunk nem erőszakkal sodorta kihalásba a neandervölgyi embereket, hanem sűrű párosodással magába olvasztotta..."
Hát igen...Ezen téma kapcsán is felmerül ugye a bölcs mondás,miszerint "Semmi sem változik olyan intenzíven a világban,mint a már megtörtént múlt"...(Hű de jó volna még megérnem azt a korszakot majd,amikor azt a semmirekellő,néphülyítő, idióta "Darwint" ,meg az elmebeteg követőit végre egyértelmüen szemétdombra fogja hajintani maga a TUDOMÁNY...Az a TUDOMÁNY,amire ugye olyan szívesen szeretnek örökösen hivatkozni ŐK MAGUK...Nagy ünnepe lesz az a perc a világnak szerintem...)
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 31. 15:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mostanában eljött akkor az idő arra is végre,hogy nekiálljak Laci bácsi egyik újabb irodalmi produktumának, a "Halálkiáltók" címü regényének is...Lehet hogy hihetetlen lesz az,amit most írni fogok,de eddig tetszik...Igaz,még csak a regény felénél tartok,de eddig nem olyan rossz...Az mondjuk elvitathatatlan dolog, hogy Laci bácsi itt is a " nőknek ellenállhatatlan szuperférfi", úgyhogy ami nagy kaliberü csinos hölgy csak van a regényben,az természetesen mind csakis őrá vágyik epekedve, szóval ilyen téren a "megszokott" Leslie L. Lawrence-el van dolgunk ezt mondjuk nem lehet elvitatni,viszont a regény olvasása közben rájöttem hirtelen egy nagy titokra:(Vagy hogy stílusos legyek,megvilágosodtam hirtelen,,mint Gautama buddha...) A könyvben írtakat NEM SZABAD KOMOLYAN VENNI...Egyetlen percig se...Akár a szerző neve szerepel a főhős neveként akár nem,meg akár az ő fényképe díszeleg tibeti szerzetesnek öltözve a regény hátulján akár nem...Gondolom régebben azért volt zavaró nekem Laci bácsi irodalmi munkássága,mivel a komplexusainak a kivetülése tudat alatt összezavart engem,mint olvasót...De amióta rájöttem arra,hogy csak úgy tekintsek "Leslie L.Lawrence" kalandjaira,mint egy FELNŐTTEKNEK SZÓLÓ,TELJESEN KOMOLYTALAN ESTI MESÉRE ,nos...AZÓTA maradéktalanul tud szórakoztatni a regény olvasása...És rengeteget kacagok továbbra is Laci bácsinak már az előző regénye kapcsán is felemlített REMEK HUMORÁN,ami majd minden második oldalon tetten érhető...Akárcsak az előző regénye kapcsán...Szóval egy szó mint száz,eddig tetszik nekem ez a "Halálkiáltók"...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 31. 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Mostanában eljött akkor az idő arra is végre,hogy nekiálljak Laci bácsi egyik újabb irodalmi produktumának, a "Halálkiáltók" címü regényének is...Lehet hogy hihetetlen lesz az,amit most írni fogok,de eddig tetszik...Igaz,még csak a regény felénél tartok,de eddig nem olyan rossz...Az mondjuk elvitathatatlan dolog, hogy Laci bácsi itt is a " nőknek ellenállhatatlan szuperférfi", úgyhogy ami nagy kaliberü csinos hölgy csak van a regényben,az természetesen mind csakis őrá vágyik epekedve, szóval ilyen téren a "megszokott" Leslie L. Lawrence-el van dolgunk ezt mondjuk nem lehet elvitatni,viszont a regény olvasása közben rájöttem hirtelen egy nagy titokra:(Vagy hogy stílusos legyek,megvilágosodtam hirtelen,,mint Gautama buddha...) A könyvben írtakat NEM SZABAD KOMOLYAN VENNI...Egyetlen percig se...Akár a szerző neve szerepel a főhős neveként akár nem,meg akár az ő fényképe díszeleg tibeti szerzetesnek öltözve a regény hátulján akár nem...Gondolom régebben azért volt zavaró nekem Laci bácsi irodalmi munkássága,mivel a komplexusainak a kivetülése tudat alatt összezavart engem,mint olvasót...De amióta rájöttem arra,hogy csak úgy tekintsek "Leslie L.Lawrence" kalandjaira,mint egy FELNŐTTEKNEK SZÓLÓ,TELJESEN KOMOLYTALAN ESTI MESÉRE ,nos...AZÓTA maradéktalanul tud szórakoztatni a regény olvasása...És rengeteget kacagok továbbra is Laci bácsinak már az előző regénye kapcsán is felemlített REMEK HUMORÁN,ami majd minden második oldalon tetten érhető...Akárcsak az előző regénye kapcsán...Szóval egy szó mint száz,eddig tetszik nekem ez a "Halálkiáltók"...

Na, ennek örülök!
Sosem mondtam, hogy a Lawrence regényeket és Lawrence alakját komolyan kell venni. Oké, hogy minden sztorinak van némi tudományos alapja, vagy/és - akár igaz is lehet/ne - misztikus magyarázata, de ezek sci-fi ill. kalandregények, krimik.
L.L.L. egy kitalált figura. Én úgy vélem, hogy olyan, amilyen Laci bácsi szeretne valójában lenni.
Szerintem ez nem baj, mert mint tudjuk, létezik olyan, hogy írói szabadság. Én mindig is ezt mondtam, és én így kezeltem, te mondtad mindig azt, hogy "hiteltelen" meg "eladta a lelkét".
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 31. 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt,hogy L.L.L. "eladta a lelkét a pénz mocskos ördögének" NEM A KOMPLEXUSAINAK A MEGLÉTÉBÖL szűrtem le,ne terelj...Hanem abból,hogy IPARSZERŰEN, FUTÓSZALAGRENDSZERBEN ontotta fénykorában a regények tucatjait...Ami regények gyakorlatilag mind egykaptafára készültek, ráadásul valami eszméletlenül agyonbonyolítva a cselekményt mindig,hogy "minnél izgalmasabb legyen,és ezálltal minnél jobban fogyjon a boltokban"...Az ilyen mentalitás számomra mindig idegen dolog...Ez az egyik...A másik meg az,hogy jó-jó...Komplexusok meg minden,de azért mondom:JÓ ÍZLÉSÜ EMBER ESETÉBEN mindig van egy határ,vagy kell hogy legyen,amit még felvállal,vagy fel tud vállalni...Ha én hasonló komplexusokkal küzdöttem volna mint ő,akkor azt tettem volna,hogy rendben,megírtam volna SAJÁT MAGAMRA KIVETÍTVE egy James Bond figurát tokkal-vonóval mint ahogyan ő, viszont amikor elvittem volna a kiadóba a kéziratot,az addig saját nevemen szereplő hőst EGYETLEN TOLLVONÁSSAL ÁTNEVEZTEM VOLNA UTÓLAG mondjuk "Kovács Józsefnek," aztán ennyi...Már csak a miheztartás kedvéért is...Dehát ahogy mondani szokás,nem vagyunk akkor egyformák Laci bácsival...Hát bizony nem...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 31. 17:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Azt,hogy L.L.L. "eladta a lelkét a pénz mocskos ördögének" NEM A KOMPLEXUSAINAK A MEGLÉTÉBÖL szűrtem le,ne terelj...Hanem abból,hogy IPARSZERŰEN, FUTÓSZALAGRENDSZERBEN ontotta fénykorában a regények tucatjait...Ami regények gyakorlatilag mind egykaptafára készültek, ráadásul valami eszméletlenül agyonbonyolítva a cselekményt mindig,hogy "minnél izgalmasabb legyen,és ezálltal minnél jobban fogyjon a boltokban"...Az ilyen mentalitás számomra mindig idegen dolog...Ez az egyik...A másik meg az,hogy jó-jó...Komplexusok meg minden,de azért mondom:JÓ ÍZLÉSÜ EMBER ESETÉBEN mindig van egy határ,vagy kell hogy legyen,amit még felvállal,vagy fel tud vállalni...Ha én hasonló komplexusokkal küzdöttem volna mint ő,akkor azt tettem volna,hogy rendben,megírtam volna SAJÁT MAGAMRA KIVETÍTVE egy James Bond figurát tokkal-vonóval mint ahogyan ő, viszont amikor elvittem volna a kiadóba a kéziratot,az addig saját nevemen szereplő hőst EGYETLEN TOLLVONÁSSAL ÁTNEVEZTEM VOLNA UTÓLAG mondjuk "Kovács Józsefnek," aztán ennyi...Már csak a miheztartás kedvéért is...Dehát ahogy mondani szokás,nem vagyunk akkor egyformák Laci bácsival...Hát bizony nem...

Még szerencse!!!
Nem tudom mi lenne a rosszabb... Rolling Eyes scratch dontknow
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 31. 17:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát...Gondolom mindenkinek a saját álláspontja az üdvözítő dolog...Laci bácsinak a sajátja,nekem meg az enyém...Dehát ezzel nincs is semmi gond,ez a természetes...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 31. 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hát...Gondolom mindenkinek a saját álláspontja az üdvözítő dolog...Laci bácsinak a sajátja,nekem meg az enyém...Dehát ezzel nincs is semmi gond,ez a természetes...

Nem így értettem... Smile
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 31. 17:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na...Csak nem arra gondoltál,hogy én nem mutattam volna olyan jól tibeti lámaöltözetben a regényeim hátlapján mint amilyen jól mutatott Laci bácsi? Lehet hogy igazad van...Az én öntelt,gőgös,másokat lenézni,megvetni szerető természetem túlságba is átjött volna a képen,és nem tüntem volna sehogyse holmi szerény,alázatos lámának...Hát...Akkor ez van...Nade most lépnem kell mára,majd jövök még valamikor...Szia.
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 05. 07:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na...Csak nem arra gondoltál,hogy én nem mutattam volna olyan jól tibeti lámaöltözetben a regényeim hátlapján mint amilyen jól mutatott Laci bácsi? Lehet hogy igazad van...Az én öntelt,gőgös,másokat lenézni,megvetni szerető természetem túlságba is átjött volna a képen,és nem tüntem volna sehogyse holmi szerény,alázatos lámának...Hát...Akkor ez van...Nade most lépnem kell mára,majd jövök még valamikor...Szia.

flower
Jó felé kapiskálsz, de csak majdnem... Laughing

Igazából arra gondoltam, hogy nem is tudom, melyik lenne jobb?
Az, ha te sci-fi-ket és krimiket írnál Laci bácsi helyett, (rendben, ott lennél a könyvek hátsó borítóján akár lámaruhában - bár valóban, még én sem hallottam nagyképű, gőgös, másokat semmibe sem vevő lámáról Wink ), itt pedig ő levelezne velem helyetted a fórumon...
Hm...
Laughing
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 05. 12:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

flower
Jó felé kapiskálsz, de csak majdnem... Laughing

Igazából arra gondoltam, hogy nem is tudom, melyik lenne jobb?
Az, ha te sci-fi-ket és krimiket írnál Laci bácsi helyett, (rendben, ott lennél a könyvek hátsó borítóján akár lámaruhában - bár valóban, még én sem hallottam nagyképű, gőgös, másokat semmibe sem vevő lámáról Wink ), itt pedig ő levelezne velem helyetted a fórumon...
Hm...
Laughing
Neked melyik variáció tetszene jobban? Hm? Amúgy el kell hogy szomorítsalak egy kissé,de nem nagyon valószínü,hogy bármikor is regényírásra adnám a fejemet...Bár állítólag van tehetségem az íráshoz,viszont sajnos én nem vagyok "a mai kor embere" mint amilyen mondjuk Laci bácsi...Ő pont egy ILYEN VILÁGRA teremtett ember,mint amilyen ez a mai világ...Meg amilyen emberekre ennek a mai világnak szüksége van:Pénzéhes,becsvágyó,az eszközökben nem válogató,a primitív tömegek tucatigényeit gátlástalanul kiszolgálni képes valaki...De én sajnos nem ilyen vagyok...Én sohasem tudnék írni kizárólag PÉNZÉRT-HÍRNÉVÉRT...És nem érdekel az esetleges rajongótábor lehetősége sem,mivel nekem nincsenek kisebbrendüségi komplexusaim,amit pénzzel meg hírnévvel kéne kompenzálni...IGÉNYES,MÉLY MONDANIVALÓJU,az értelmes emberekhez szóló regényekre a mai világban nincs igény, én meg prostituálni nem akarnám az esetleges írói tehetségemet...Akkor már inkább a közmunka...Úgyhogy ennyit akkor rólam...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 05. 12:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Végére értem amúgy sikeresen a "Halálkiáltók" címü L.L.L. regénynek a napokban...Éshát kissé vegyes érzéseim támadtak,miután végeztem az utolsó oldal elolvasásával is...Egyik oldalrol ugyanis szórakoztató olvasmány volt,tele mulatságos vagy éppen horrorisztikus kalandokkal-eseményekkel,ironikus humorral,viszont másik oldalrol meg valami eszeveszett baromság képzetét keltette...Dehát ezt már meg lehetett szokni ugye Laci bácsi esetében szinte minden (Lawrences...)regénye kapcsán...Izgalmas,érdekes kezdés,érdekfeszítő cselekmény,aztán egy BŐDÜLTESEN AGYONKAVART,AGYONBONYOLÍTOTT, teljesen képtelen befejezés...Azt hiszem, hogy jól döntöttem akkor, amikor vártam a "Lebegők" után az újabb L.L.L. regénnyel egy kerek évig, rögtön az előző után olvasva ugyanis elég unalmas olvasmány lett volna ,mivel ahogy megfigyeltem,ez a "Halálkiáltók" egy az egyben az előző regény "újraforgalmazása" volt,itt-ott kissé átszínezve, hogy ne lehessen azért teljes azonossággal se vádolni,új csomagolásban...De azért egyszeri olvasmányként elment...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Következő
11 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.